Σελ. 5 από 168 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 2516
  1. #61
    Το avatar του μέλους FODaki
    FODaki Guest
    Ποικιλία υπάρχει όταν μιλάμε για πραγματική μουσική, φέτος και Opeth θα πάω, και Kreator (αν έρθουν αμήν και πότε ξανά), και Depeche Mode και Roger Waters και Sting γουστάρω να πάω.

    ok then θα σε δω σε καμια συναυλια του sting kai των Depeche!!!


    Το ειναι μετα που σκυβω( )...

  2. #62
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εντάξει ναι oi sigur Ros είναι κάπως. Ωστόσο εάν ξέρεις τι περιμένεις και πας γι' αυτό, το απολαμβάνεις. Τους έχω δει live αφότου τους είχα ακούσει στο πρώτο cd και τους απήλαυσα

  3. #63
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    22
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    4359/750
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Netfaster iad
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 51.2(dB)
    Πολύ ωραίοι οι sigur ros αλλά δυστυχώς απογοήτευσαν με το τελευταίο δισκάκι..

  4. #64
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FODaki
    ok then θα σε δω σε καμια συναυλια του sting kai των Depeche!!!


    Το ειναι μετα που σκυβω( )...
    Σεμνή κοπέλα για fan του Cinquenta Centavos Εύγε!

    Στα νέα τώρα, o Dio και οι In Flames θα συνοδεύονται απο Trivium και μάλλον κάνα δυο ελληνικά συγκροτήματα (η καλύτερη μου... )

    ΥΓ: Όποιος δεν ήταν στους Opeth μπορεί να πάρει φόρα απο την υψηλότερη ταράτσα της γειτονιάς του και να βουτήξει με το κεφάλι, τα παιδιά ειναι ένα κλίκ πάνω απο το επόμενο συγκρότημα ανεξαρτήτως είδους, κάτι ξέρω που τους αποκαλώ τους Pink Floyd του Metal.

  5. #65
    Εγγραφή
    05-04-2005
    Περιοχή
    Ηλιουπολη-Αθηνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Speedtouch 585 V6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    ΥΓ: Όποιος δεν ήταν στους Opeth μπορεί να πάρει φόρα απο την υψηλότερη ταράτσα της γειτονιάς του και να βουτήξει με το κεφάλι, τα παιδιά ειναι ένα κλίκ πάνω απο το επόμενο συγκρότημα ανεξαρτήτως είδους, κάτι ξέρω που τους αποκαλώ τους Pink Floyd του Metal.
    Όπως τα λες, δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω.

  6. #66
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    22
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    4359/750
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Netfaster iad
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 51.2(dB)
    Παρακαλώ όχι τέτοιου είδους παραλληλισμοί χωρίς τα απαραίτητα tags [spoiler, μικρά γραμματάκια κλπ].
    Έχει παραγίνει το κακό με τους "νέους pink floyd", "τους pink floyd του μέταλ" και τα ρέστα. Anathema, In the Woods, Porcupine Tree, Tiamat, Opeth, άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε.

  7. #67
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Και η ουσία είναι ότι είναι και πολυ βαρύς παραλληλισμός. Όπως οι μισοί αργεντίνοι κάτω των 21 είναι νέοι Μαραντόνα. Βέβαια δεν έχω ακούσει opeth. Για ανάθεμα porcupine κ.λ.π έχω να πω ότι είναι σαφώς επηρρεασμένοι αλλά μέχρι εκεί.

  8. #68
    Το avatar του μέλους pancon
    pancon Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    ΥΓ: Όποιος δεν ήταν στους Opeth μπορεί να πάρει φόρα απο την υψηλότερη ταράτσα της γειτονιάς του και να βουτήξει με το κεφάλι, τα παιδιά ειναι ένα κλίκ πάνω απο το επόμενο συγκρότημα ανεξαρτήτως είδους, κάτι ξέρω που τους αποκαλώ τους Pink Floyd του Metal.

    *pancon παίρνει φόρα και ετοίμαζεται για ελεύθερη πτώση...

    Υπερβολικός ο χαρακτηρισμός αλλά, (αλλά) απόλυτα σεβαστά τα διαφορετικά γούστα και το πάθος που μπορεί κανείς να έχει για ένα καλλιτέχνη.

    Εγώ είμαι τρελαμένος με τους Red Hot Chili Peppers, τρελλαινόμουν με το funk-metal τους (αδόκιμος όρος!) και γουστάρω τρελλά και τη μελωδική BeatloBeachBoysική στροφή που έχουν πάρει τώρα και γράφουν μελωδικά pop/rockάκια. Κορυφαίοι songwriters και μπάντα.

    Έχω απωθημένο και τους Aerosmith, θεωρώ τον Tyler κορυφαίο frontman κι ας έχει σιτέψει λιιιγο κι αυτός! Θα περάσουν καμιά βόλτα πριν πεθάνουν? Ποιος ξέρει...

    Είμαι και τεράστιος fan (μην κράζετε, δεν θέλω "ου" ) του Hetfield και θα πάω τρέχοντας αν έρθουν! (πάντως αν θυμάμαι καλά και ο Lars το παραδέχτηκε ότι μ*λ*κίστηκαν τότε με τη λύσσα που τους έπιασε για το napster)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pancon : 31-03-06 στις 16:00.

  9. #69
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.470
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pancon

    ...(πάντως αν θυμάμαι καλά και ο Lars το παραδέχτηκε ότι μ*λ*κίστηκαν τότε με τη λύσσα που τους έπιασε για το napster)...
    αλλά δεν αντέχω στον πειρασμό:

    Το παραδέχτηκαν αφού όμως πρωταγωνίστησαν - και μάλιστα σε εποχές όπου ελάχιστοι καλλιτέχνες των πωλήσεων Metallica - ασχολήθηκαν με το θέμα σε ΜΤV, ράδιο στις ΗΠΑ και δικαστικά κατά του Νapster!

    Αν όντως μετά παραδέχονται πως μ@λ@κίστηκ@ν τότε είναι πολύ περισσότερο μ@λ@κες!!

    Συγνώμη αλλά δεν άντεξα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 31-03-06 στις 15:39.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #70
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.994
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac
    αλλά δεν αντέχω στον πειρασμό:

    Το παραδέχτηκαν αφού όμως πρωταγωνίστησαν - και μάλιστα σε εποχές όπου ελάχιστοι καλλιτέχνες και μάλίστα των πωλήσεων Metallica - ασχολήθηκαν με το θέμα σε ΜΤV, ράδιο στις ΗΠΑ και δικαστικά κατά του Νapster!

    Αν όντως μετά παραδέχονται πως μ@λ@κίστηκ@ν τότε είναι πολύ περισσότερο μ@λ@κες!!

    Συγνώμη αλλά δεν άντεξα!
    Και λίγα λες. Τα έχουμε ξαναπεί: ΛΕΦΤΑΛΙΚΑ πλέον, γιατί οι Metallica έχουν πεθάνει εδώ και πολλααααά χρόνια
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #71
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.470
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13
    Και λίγα λες. Τα έχουμε ξαναπεί: ΛΕΦΤΑΛΙΚΑ πλέον, γιατί οι Metallica έχουν πεθάνει εδώ και πολλααααά χρόνια
    Ε καλά τώρα όχι πως οι υπόλοιποι μουσικοί - συμπεριλαμβανομένων και αυτών στα άβατάρ μας - το κάνουν αλτρουιστικά!

    It's always about the Benjamins, και καλώς είναι έτσι αλλά όχι από τη μία να κυνηγάμε το Νάπστερ και μετά να λέμε mea culpa για να αγοράσει το CD μας και κανένας πιτσιρικάς που θα μας δει ως μετανοούσες π......ες!

    Τεσπά, ας ανοίξουμε άλλο θρεντ γιατί το βλέπω για φούντο το συγκεκριμένο αν αρχίσουν να μπαίνουν και άλλοι στη συζήτηση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #72
    Το avatar του μέλους pancon
    pancon Guest
    Δεν αντιτίθεμαι σε καμία από τις παραπάνω απόψεις, αντιθέτως (άντε πήγα να τους δικαιολογήσω λίγο αλλά τζίφος!). Απλά έχοντας ακούσει όλους τους δίσκους τους, τους τοποθετώ ανάμεσα στις αγαπημένες μου μπάντες.

    (Megahead για να σε μαλακώσω σου λέω ότι αν και μη-μέταλλο έχω δει τους Priest 3 φορές!)

    Όπως σωστά προτείνει ο Pop, ας αποφύγουμε να σοδομίσουμε το thread όσο υπάρχει ακόμα χρόνος!

  13. #73
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Θα μπω και εγώ στη συζήτηση και θα βάλω στο τραπέζι άλλον ένα λόγο που θεώρω τους floyd κάτι διαφορετικό. Αν εξαιρέσει κανείς μια 3ετία μετά το DSOTM που είχαν γίνει "glamourous rock stars" όλα τα υπόλοιπα χρόνια ήταν παράδειγμα απλότητας και αντισταριλικιού. Οι ίδιοι στο WYWH παραδεχτήκανε τον glamourous δρόμο που τραβηξανε παρατώντας πίσω την underground σκηνή και τον σύντροφο τους Barrett. Οι ίδιοι αρνήθηκαν να πάρουν τα χρήματα που κερδίθηκαν μετά την προσωρινή επανένωση τους το καλοκαίρι. Οι ίδιοι αρνούνται χρόνια τώρα τη προβολή τους στα Μ.Μ.Ε. Οι ίδιοι αρνήθηκαν υπέρογκη (κυριολεκτικά υπέρογκη) χρηματική αμοιβή για επανένωση και νέο tour.
    Φυσικά δε χρειάζεται να γράψω κάτι για τη μουσική τους. Φτάνει μόνο να ακούσει κανείς τα album τους. Φυσικά έγραψα τα παραπάνω με αφορμή τα λεγόμενα του PopManiac περλι αλτρουισμού και επειδή έχω και τους Floyd στο avatar μου. Φυσικά δε διαφωνώ καθόλου με αυτά που είπε απλώς υπάρχουν (υπερ)ελάχιστες λαμπρές εξαιρέσεις.

  14. #74
    Το avatar του μέλους pancon
    pancon Guest
    Σε μία πρόσφατη συνέντευξη του Gilmour σε ξένο περιοδικό δήλωσε ευτυχισμένος που κυκλοφορεί στο δρόμο ντυμένος απλά και σχεδόν κανείς δεν τον αναγνωρίζει(!). Το ύφος του σε εκείνη τη συνέντευξη επαληθεύει τα λεγόμενα του mich83 περί λαμπρών εξαιρέσεων.

    Αυτός κι ο Ross Daly!

  15. #75
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.470
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    mich83,

    Για να γίνω πάααααρα πολύ κακός και επειδή αναφέρθηκες στον Waters, να υποθέσω διάβασες το ποστ μου για το πού θα τον δω έτσι;

    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 5 από 168 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-08, 20:37
  2. λιστα με τις μεχρι τωρα HD ταινιες
    Από giannhs1984 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 09:38
  3. Είστε έτοιμοι για το απόλυτο ποδοσφαιράκι (μεχρι τώρα)?
    Από georgepre10 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-06, 22:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας