Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 97
  1. #1
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Να κάνω και εγώ μία αναφορά ως προς την ποιότητα της υπηρεσίας της εν λόγω εταιρίας.
    Δεν το κάνω τόσο για να λυθεί το πρόβλημα, αφού έχω καταλάβει οτι είτε δεν μπορούν να το λύσουν, είτε δεν θέλουν.
    Απο τον Σεπτέμβριο του 2008 έκανα μεταφορά της γραμμής μου στην Αγία Παρασκευή.
    Οι ταχύτητες συγχρονισμού τότε ήταν σχετικά αποδεκτές (περίπου 14-15ΜΒΙΤ download και 1ΜΒΙΤ upload). Μέσα στο χειμώνα η ταχύτητα άρχισε να μειώνεται σταδιακά και έφτασε το Πάσχα να αποσυγχρονίζει συνέχεια.
    Στις επικοινωνίες που είχα με την εταιρία μου απαντούσαν οτι έφταιγε η κακή ποιότητα της γραμμής μου, και με κλείδωσαν σε προφίλ συγχρονισμού 10/0,7 για "καλύτερη ποιότητα υπηρεσίας".
    Τώρα το φθινόπωρο που άρχισαν τα πρωτοβρόχια, ξανάρχισαν οι αποσυνδέσεις. Σε επανειλημμένες κλήσεις προς την τεχνική υποστήριξη, δεν βρήκα άκρη και η εταιρία δεν έκανε απολύτως τίποτα επειδή "έφταιγε" η γραμμή μου.
    Το κερασάκι στην τούρτα ήταν την προηγούμενη εβδομάδα που για τρεις συνεχόμενες μέρες κοβόταν το internet/τηλέφωνο και δεν επανερχόταν αν δεν έκανα reset τον router.
    Το τεχνικό τμήμα και πάλι δεν κατάφερε να λύσει το πρόβλημα, αλλά κατάφερε να το παρακάμψει χαμηλώνοντας ακόμα περισσότερο το προφίλ μου στα 8/0,5.
    Ετσι κατάφερα να πληρώνω 24/1 αλλά να έχω 8/0.5. Θα μου πείτε οτι κανένας δεν μου εγγυάται 24/1, κλπ κλπ.
    Έρχομαι και ρωτάω λοιπόν. Μέσα σε ένα χρόνο, η γραμμή μου έχει χάσει το 50% της ποιότητας της και η εταιρία που μου την παρέχει, δεν μπορεί, δεν ξέρει ή δεν θέλει να κάνει τίποτα, και ποιός έχει την ευθύνη της συντήρησης της γραμμής;

    Να αναφέρω οτι στο ίδιο σπίτι διατηρώ και δεύτερη γραμμή άλλου παρόχου η οποία συγχρονίζει 17/1 απροβλημάτιστα.
    Αν μπορεί ας μου προτείνει κάποιος ΕΝΑ καλό λόγο να παραμείνω πελάτης.

    Το αποκορύφωμα βέβαια ήταν οτι έφτασαν να μου κόψουν το τηλέφωνο επειδή δεν είχα πληρώσει 2 λογαριασμούς που ποτέ δεν μου έστειλαν λόγω ανικανότητας του λογιστηρίου τους, ενώ ακόμα και όταν τους πλήρωσα, δεν μου το ξανασύνδεσαν, παρά μόνο όταν έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μετά απο παρέμβαση της.

    Επίσης θα επισημάνω και εγώ με τη σειρά μου την ανεπάρκεια των DNS που επιλεκτικά επικοινωνούν με όποιο site θέλουν, καθώς επίσης και την αδυναμία επικοινωνίας (ακόμα και σε επίπεδο IP) με δεκάδες sites τα οποία απο άλλους παρόχους λειτουργούν κανονικά.

    Uptime: 1 day, 3:37:42
    Modulation: G.992.5 annex A
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 510 / 8.237
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 1,14 / 1,30
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 1,0
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 8,0 / 21,5
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 19,5 / 20,0
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 1 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 2 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 0 / 238.471
    CRC Errors (Up/Down): 1 / 97
    HEC Errors (Up/Down): 0 / 84
    Δεν περιμένω λύση. Θεωρώ οτι αν μπορούσαν/θέλανε θα το είχαν ήδη κάνει.
    Κωδικός πελάτη:200710260078

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone4
    Netone4 Guest
    Αγαπητέ George73,

    Για την γραμμή σας υπάρχει αρκετό ιστορικό με δηλωμένες βλάβες σε οτε και έλεγχο βρόγχου, με επισκέψεις τεχνικών μας και έλεγχο γραμμής και γενικώς έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες διαδικασίες. Σε καμία περίπτωση δεν υπήρξε ούτε αδιαφορία, ούτε ένδειξη μην ενασχόλησης. Μάλιστα έχει σημειωθεί στις βλάβες ότι η γραμμή σας σταθεροποιήθηκε άψογα με 6 μέρες uptime, αλλά σε πιο χαμηλή ταχύτητα και για αυτό τον λόγο το δηλώσαμε βλάβη οτέ για να λυθεί και το θέμα της πτώσης συγχρονισμού.
    Τώρα σχετικά με την γραμμή σας συνεχίζουμε σε pm.

    Με εκτίμηση,
    Netone 4

  3. #3
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω και εγώ μία αναφορά ως προς την ποιότητα της υπηρεσίας της εν λόγω εταιρίας.
    Δεν το κάνω τόσο για να λυθεί το πρόβλημα, αφού έχω καταλάβει οτι είτε δεν μπορούν να το λύσουν, είτε δεν θέλουν.
    Πιστεψέ με αν ηταν στο χέρι της Netone θα ειχε λυθεί το θέμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τον Σεπτέμβριο του 2008 έκανα μεταφορά της γραμμής μου στην Αγία Παρασκευή.
    Οι ταχύτητες συγχρονισμού τότε ήταν σχετικά αποδεκτές (περίπου 14-15ΜΒΙΤ download και 1ΜΒΙΤ upload). Μέσα στο χειμώνα η ταχύτητα άρχισε να μειώνεται σταδιακά και έφτασε το Πάσχα να αποσυγχρονίζει συνέχεια.
    Στις επικοινωνίες που είχα με την εταιρία μου απαντούσαν οτι έφταιγε η κακή ποιότητα της γραμμής μου, και με κλείδωσαν σε προφίλ συγχρονισμού 10/0,7 για "καλύτερη ποιότητα υπηρεσίας".
    Τώρα το φθινόπωρο που άρχισαν τα πρωτοβρόχια, ξανάρχισαν οι αποσυνδέσεις. Σε επανειλημμένες κλήσεις προς την τεχνική υποστήριξη, δεν βρήκα άκρη και η εταιρία δεν έκανε απολύτως τίποτα επειδή "έφταιγε" η γραμμή μου.
    Το κερασάκι στην τούρτα ήταν την προηγούμενη εβδομάδα που για τρεις συνεχόμενες μέρες κοβόταν το internet/τηλέφωνο και δεν επανερχόταν αν δεν έκανα reset τον router.
    Το τεχνικό τμήμα και πάλι δεν κατάφερε να λύσει το πρόβλημα, αλλά κατάφερε να το παρακάμψει χαμηλώνοντας ακόμα περισσότερο το προφίλ μου στα 8/0,5.
    Ετσι κατάφερα να πληρώνω 24/1 αλλά να έχω 8/0.5. Θα μου πείτε οτι κανένας δεν μου εγγυάται 24/1, κλπ κλπ.
    Όλα τα παραπάνω δεν σε υποψιαζουν για κακή ποιοτητα καλωδίωσης;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρχομαι και ρωτάω λοιπόν. Μέσα σε ένα χρόνο, η γραμμή μου έχει χάσει το 50% της ποιότητας της και η εταιρία που μου την παρέχει, δεν μπορεί, δεν ξέρει ή δεν θέλει να κάνει τίποτα, και ποιός έχει την ευθύνη της συντήρησης της γραμμής;
    Ο ΟΤΕ δυστυχώς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αναφέρω οτι στο ίδιο σπίτι διατηρώ και δεύτερη γραμμή άλλου παρόχου η οποία συγχρονίζει 17/1 απροβλημάτιστα.
    Αν μπορεί ας μου προτείνει κάποιος ΕΝΑ καλό λόγο να παραμείνω πελάτης.
    Άλλος βρόγχος, άλλο καλώδιο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αποκορύφωμα βέβαια ήταν οτι έφτασαν να μου κόψουν το τηλέφωνο επειδή δεν είχα πληρώσει 2 λογαριασμούς που ποτέ δεν μου έστειλαν λόγω ανικανότητας του λογιστηρίου τους, ενώ ακόμα και όταν τους πλήρωσα, δεν μου το ξανασύνδεσαν, παρά μόνο όταν έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μετά απο παρέμβαση της.
    Σε αυτο εχουν παραπονεθει πολλοί πελατες της Netone εδώ στο φορουμ κι αναρωτιέμαι πως σε αλλες περιοχες πανε κανονικα οι λογαριασμοι και σε άλλες όχι. Δείγματα κακής οργάνωσης λογιστηρίου.

    Ευτυχως υπαρχει και το ebilling και η δυνατοτητα να εκτυπωσεις απο εκει το λογαριασμο για να τον πληρώσεις. Πως και δεν το χρησιμοποιησες;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης θα επισημάνω και εγώ με τη σειρά μου την ανεπάρκεια των DNS που επιλεκτικά επικοινωνούν με όποιο site θέλουν, καθώς επίσης και την αδυναμία επικοινωνίας (ακόμα και σε επίπεδο IP) με δεκάδες sites τα οποία απο άλλους παρόχους λειτουργούν κανονικά.
    Δεν περιμένω λύση. Θεωρώ οτι αν μπορούσαν/θέλανε θα το είχαν ήδη κάνει.
    Θέμα DNS 8 μηνες που ειμαι συνδρομητης ποτέ δεν ειχα.


    Ελπίζω να λυθουν αμεσα τα προβληματα σου φίλε μου.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεψέ με αν ηταν στο χέρι της Netone θα ειχε λυθεί το θέμα.
    Σε ένα βράδυ λύθηκε απο τη στιγμή που έγραψα εδώ.
    Μεσολάβησε κάποιος άλλος;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ δυστυχώς.
    Sorry, δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ. Αυτοί που είναι θα έπρεπε να το απαιτήσουν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλος βρόγχος, άλλο καλώδιο.
    Σωστή ιδέα. Αυτό και έκανα. Άλλη εταιρία, άλλος βρόγχος, άλλο καλώδιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτο εχουν παραπονεθει πολλοί πελατες της Netone εδώ στο φορουμ κι αναρωτιέμαι πως σε αλλες περιοχες πανε κανονικα οι λογαριασμοι και σε άλλες όχι. Δείγματα κακής οργάνωσης λογιστηρίου.
    Ευτυχως υπαρχει και το ebilling και η δυνατοτητα να εκτυπωσεις απο εκει το λογαριασμο για να τον πληρώσεις. Πως και δεν το χρησιμοποιησες;
    Καλά, για το λογιστήριο δεν κάνω κουβέντα. Παράδειγμα προς αποφυγή.
    Το e-billing ενημερώνεται ανα 3 μήνες στην καλύτερη περίπτωση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να λυθουν αμεσα τα προβληματα σου φίλε μου.
    Το φρόντισα. Να είσαι καλά. Τουλάχιστον τώρα θα έχω και έκπτωση στην δορυφορική...

  5. #5
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα βράδυ λύθηκε απο τη στιγμή που έγραψα εδώ.
    Μεσολάβησε κάποιος άλλος;
    Για πες λοιπόν τι έγινε;
    Επανήλθε η γραμμή στα φυσιολογικά της;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ. Αυτοί που είναι θα έπρεπε να το απαιτήσουν.
    Δυστυχώς φίλε μου διαχειριστης του δικτύου χαλκού είναι ο ΟΤΕ.
    Κακώς μεν, αλλά σε αυτό φρόντισε η ΕΕΤΤ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή ιδέα. Αυτό και έκανα. Άλλη εταιρία, άλλος βρόγχος, άλλο καλώδιο.
    Ενισχύει την αποψή μου οτι το προβλημα ήταν λόγω κακής ποιοτητας καλωδίωσης, μεχρι το σπίτι σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, για το λογιστήριο δεν κάνω κουβέντα. Παράδειγμα προς αποφυγή.
    Το e-billing ενημερώνεται ανα 3 μήνες στην καλύτερη περίπτωση.
    Το λιγιστηριο παρόχων είναι ολιγον τραγική υποθεση.
    Με το e-billing όμως δεν εχω κανενα πρόβλημα.
    Το πολύ σε μια μερα ενημερώνονται και οι χρεώσεις μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φρόντισα. Να είσαι καλά. Τουλάχιστον τώρα θα έχω και έκπτωση στην δορυφορική...
    Μη μου πεις οτι εβαλες forthnet;

  6. #6
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Δεν το λέω για να μην μου πουν οτι κάνω διαφήμιση.
    Δεν περιμένω κάτι καλύτερο εκεί, αλλά τουλάχιστον θα εκμεταλλευτώ την έκπτωση που μου κάνουν.

    Στη Netone, ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένος απο την ταχύτητα. Το μόνο καλό που τους αναγνωρίζω είναι η άμεση απάντηση στο τηλέφωνο και το trace που κάνουν για κάθε case.
    Για την ταμπακιέρα κουβέντα όμως. Φως δεν είδα ποτέ.
    Δεν αρκεί να δείχνεις ενδιαφέρον. Πρέπει να λύνεις το πρόβλημα, κάτι που στην περίπτωση μου δεν έγινε.

    Ελεύθερη αγορά έχουμε. ψωνίζω απο εκεί που τα λεφτά μου πιάνουν τόπο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έρθω εδώ να παρακαλέσω για το αυτονόητο.

    Anyway, να ευχαριστήσω τον Netone4 για την άμεση βοήθεια. Ελπίζω στον καιρό που μένει μέχρι την αλλαγή να μην έχω άλλα προβλήματα.

    Καλή συνέχεια.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οταν τα προβλήματα ειναι στα καλώδια στις γραμμές είτε στο σπίτι μας (αν ειναι) είτε στους δρόμους, κατανεμητές κτλ η Νετονε και κάθε άλλη εταιρία εκτός ΟΤΕ δεν φέρει ουδεμία ευθύνη, εισαι δεν είσαι συνδρομητής του ΟΤΕ πρέπει η εταιρία να το δώσει καλωδιακή ζημιά στον ΟΤΕ και να μεσολαβίσει αυτός. Θα σου πω ενα πχ επειδη είμαι διαχειριστής στην πολυκατοικία μου. Μια κοπέλα εδώ έχει 4νετ και έχει τα ιδια προβλήματα με εσένα. Ελεγε τα 'ίδια μέχρι που η 4νετ το έδωσε καλωδιακή βλάβη στον ΟΤΕ. Ερχονται αυτοί κάνανε δοκιμές βρήκαν το πρόβλημα (όπως λένε) και πρέπει να αλλάξουμε τα καλώδια από τον δρόμο μέχρι τον κατανεμητή!!! δλδ να σκάψουμε το υπόγειο! φυσικά εγώ και άλλοι δεν βρίσκουμε προβλημα και δεν το κάνουμε όμως. Αρα πως θα λυθεί το πρόβλημα? ενώ της είπαν να μιλήσει με εμάς δεν μας είπε και τπτ. Μετά θα παίρνει την άλλη εταιρια να τους λέει ότι θα αλλάξει πάροχο. Κατάλαβες πως πάει? μην τα φορτώνουμε όλα στην εταιρία που έχουμε! δεν φερει ΟΥΔΕΜΙΑ ευθύνη για ζημιές, καλώδια βλάβες κτλ που αφορούν καλώδια του ΟΤΕ! εκτός βεβαια αν είναι κάτι στο κέντρο και δεν το φτιάχνουν που δεν το πιστεύω προσωπικά αυτό για την νετονε. Αυτά τα λίγα....
    όσο για την 4νετ αυτή την περίοδο είναι ότι χειρότερο! δεν ξέρω κανέναν να είναι ευχαριστημένος! διάβασε και το forum να δεις!

  8. #8
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Μακάρι να έλεγε ο πΟΤΕ οτι υπάρχει πρόβλημα, και να είσαι σίγουρος οτι θα γκρέμιζα το μισό σπίτι για να το διορθώσω αν χρειαζόταν. Εδώ δεν μιλάω για κάτι τέτοιο. Ο πΟΤΕ λέει οτι δεν υπάρχει βλάβη, τεχνικός της netone λέει το ίδιο, αλλά το αποτέλεσμα παραμένει. Κάθε φορά που βρέχει έστω και λίγο, εγώ δεν έχω τηλέφωνο και internet. Φταίω σε κάτι; Να πάρω μήπως μία κουλούρα καλώδιο να την απλώσω στο δρόμο μέχρι το DSLAM? Τεχνικά μπορώ να αλλάξω χαλκό με τρικ. Εφ' όσων έχει λήξει το 12μηνο, σκέφτομαι να ζητήσω άλλη μία γραμμή. Θα κερδίσω 2 πάγια καθώς και 20+20 ευρώ και θα πληρώσω 50 για την ενεργοποίηση. Μόλις ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή, κάνω αίτηση διακοπής στην παλιά. Έτσι αποκλείεται να πάρω τον ίδιο χαλκό. Το θέμα είναι πως δεν έχω καμία εγγύηση οτι ο νέος χαλκός θα είναι καλής ποιότητας, οπότε μπορεί να έχω τα ίδια και να φάω και άλλο ένα 12μηνο.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Mikrotik RB750UP
    SNR / Attn
    25.3(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να έλεγε ο πΟΤΕ οτι υπάρχει πρόβλημα, και να είσαι σίγουρος οτι θα γκρέμιζα το μισό σπίτι για να το διορθώσω αν χρειαζόταν. Εδώ δεν μιλάω για κάτι τέτοιο. Ο πΟΤΕ λέει οτι δεν υπάρχει βλάβη, τεχνικός της netone λέει το ίδιο, αλλά το αποτέλεσμα παραμένει. Κάθε φορά που βρέχει έστω και λίγο, εγώ δεν έχω τηλέφωνο και internet. Φταίω σε κάτι; Να πάρω μήπως μία κουλούρα καλώδιο να την απλώσω στο δρόμο μέχρι το DSLAM? Τεχνικά μπορώ να αλλάξω χαλκό με τρικ. Εφ' όσων έχει λήξει το 12μηνο, σκέφτομαι να ζητήσω άλλη μία γραμμή. Θα κερδίσω 2 πάγια καθώς και 20+20 ευρώ και θα πληρώσω 50 για την ενεργοποίηση. Μόλις ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή, κάνω αίτηση διακοπής στην παλιά. Έτσι αποκλείεται να πάρω τον ίδιο χαλκό. Το θέμα είναι πως δεν έχω καμία εγγύηση οτι ο νέος χαλκός θα είναι καλής ποιότητας, οπότε μπορεί να έχω τα ίδια και να φάω και άλλο ένα 12μηνο.
    μπορείς να το δοκιμάσεις καθώς οι 2 μήνες είναι δωρεάν μπορείς να διακόψεις χωρίς τέλος διακοπής στους 2 πρώτους απλα θα πληρωσεις το τελος ενεργοποίησης. Μέσα σε 2 μήνες θα βρέξει λογικά :/

  10. #10
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Σωστός!!!
    Thanks!

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τι να πω δεν το έχω ξανακούσει ΠΟΤΕ αυτό! μήπως είναι εναέρια η γραμμη σου ? σε μερικές περιοχές όπως και στο εξοχικο μου στον Μαραθώνα έχει κολόνες ο ΟΤΕ και είναι εναέριες οι γραμμές με ΑΠΕΙΡΑ προβλήματα!

  12. #12
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Υποψιάζομαι τι φταίει, αλλά δεν νομίζω να μου το επιβεβαιώσει κανένας επίσημα.

    Ξέρει κανένας αν η netone έχει κόμβο στην Αγ. Παρασκευή;

  13. #13
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.225
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Έχει (αν δεν είχε πως θα έπαιρνες υπηρεσίες?), και νομίζω πως είναι καμπίνα συνεγκατάστασης κοντά στο κτίριο του ΟΤΕ, αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  14. #14
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18910 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    speedtouch
    Παιδιά, είχα αποφασίσει να αλλάξω πάροχο, αλλά τελικά ένας απο τους τεχνικούς τους με έπεισε να παραμείνω για ένα διάστημα.
    Ομολογουμένως είναι απο τις λίγες εταιρείες με σοβαρούς τεχνικούς, αλλά όσο φιλότιμοι και αν είναι, αυτό δεν αρκεί.
    Είναι φανερό οτι δεν θέλουν να κρατήσουν τους πελάτες τους. Προφανώς για λόγους που μόνο αυτοί γνωρίζουν.
    Απέχω 1.3χλμ απο το dslam και συγχρονίζω σαν να απέχω 3χλμ.
    Με έπεισαν οτι οτι φταίει ο χαλκός και διάφορα τέτοια γλυκανάλατα.
    Αυτές τις μέρες έχω βγει στη γύρα, σε όλους τους φίλους και γνωστούς που έχω καλέσει στην netone και βλέπω που συγχρονίζουν.
    Με πολύ μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα οτι είμαι απο τους "γρήγορους" μιάς και κανένας δεν ξεπερνάει τα 10Μbit. ΟΛΟΙ παίζουν απο 5 μέχρι 7.5Μbit.

    Ok, δέχομαι οτι ο δικός μου χαλκός είναι προβληματικός, αλλά και στους υπόλουπους 10 το ίδιο; Ούτε ένας να έχει μία αξιοπρεπή ταχύτητα;

    Ντροπή σας κύριοι. Ντροπή και αίσχος που έχετε το θράσος να αποκαλείστε πάροχος.
    Τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία. Εδώ έχει πίσσες και σκουπίδια.

    Καλές γιορτές.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails router.JPG  

    router1.JPG  


  15. #15
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απέχω 1.3χλμ απο το dslam και συγχρονίζω σαν να απέχω 3χλμ.
    .
    Υπάρχει κάποιος λόγος που έχεις το snr στα 16dB; Γιατί αυτό είναι το πρόβλημά σου! Και ρυθμίζεται από σένα για την περίπτωση που δεν το γνώριζες μέσω του my.netone.gr. Το διάγραμμα από το adsl calculator που παραθέτεις, αναφέρεται σε ιδανικό συγχρονισμό και σε snr 6dB και όχι 16!

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αδυναμία παροχής DSL λόγω PCM
    Από bedrock στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-09, 17:09
  2. Αδυναμία συγχρονισμού
    Από dyereve στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-09, 16:07
  3. Αδυναμία συγχρονισμού
    Από dyereve στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-09, 14:17
  4. Αδυναμία Τεχνικής Υπηρεσίας HOL
    Από texasasl στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 16:32
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 17:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας