Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Το mouse μου έχει αρχίσει να κάνει κόλπα και έτσι κι αλλιώς δεν είναι πολύ βολικό (Logitech LX8). Εχω σχετικά μεγάλα χέρια και με βολέυουν τα πιο στρουμπουλά mouse.

    Πληκτρολόγιο έχω το wave της logitech αλλά είμαι φίλος του όσο πιο "σπαστό" τόσο πιο καλά.

    Έτσι λοιπόν σκέφτομαι ή να αντικαταστήσω μόνο το mouse ή μια και θα κάνω τον κόπο να πάρω και πιο natural πληκτρολόγιο.

    Τι εντυπώσεις έχετε λοιπόν όσοι έχετε κάτι από τα παρακάτω;

    Logitech Cordless Desktop Comfort Laser (σετ)

    Microsoft 7000 USB Natural Ergonomic Desktop Keyboard and Mouse (σετ)

    LOGITECH 910-000720 MX 1100 CORDLESS LASER MOUSE (mouse)
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.232
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εντυπώσεις έχετε λοιπόν όσοι έχετε κάτι από τα παρακάτω;

    Microsoft 7000 USB Natural Ergonomic Desktop Keyboard and Mouse (σετ)

    LOGITECH 910-000720 MX 1100 CORDLESS LASER MOUSE (mouse)
    Το MX1100R έχω και εγώ το ασύρματο. Όταν τα έφτυσε το ποντίκι μου ήμουν
    ανάμεσα σε MX1100 και MX Revolution για να δοκιμάσω την ροδέλα τους. Πήρα το
    MX1100 για δύο λόγους. α) Τιμή (τότε είχαν 50 και 95 ευρώ αντίστοιχα) και κυριότερα
    β) Πολλοί έλεγαν ότι μετά από καιρό τρώγονται τα pinάκια που μπαίνουν στην βάση
    και δεν φορτίζει το MX Revolution και επίσης η μπαταρία του δεν αλλάζει χωρίς
    πατέντες.

    Έτσι κατέληξα στο MX1100 που έχει απλές μπαταρίες ΑΑ. Εγώ πήρα την έκδοση R
    η οποία έχει 1 μόνο μπαταρία επαναφορτιζόμενη και σου δίνει και USB καλώδιο
    για να το φορτίσεις. Κατά τα άλλα είναι ολόιδιο με το απλό MX1100. Η μπαταρία στο
    δικό μου κρατάει σχεδόν ένα μήνα με πολλές ώρες χρήσης. Επίσης, η ροδέλα του
    είναι απίστευτα βολική. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο. Αν εξαιρέσεις την υψηλή
    τιμή του (640GB δίσκο παίρνεις με τα ίδια λεφτά) είναι πάρα πολύ καλό ποντίκι.

    Όσον αφορά το σετ 7000 της Microsoft, δεν το έχω αλλά έχω το πληκτρολόγιο
    Natural 4000 το οποίο από ό,τι είδα σε φωτογραφία είναι ολόιδιο με το δικό σου
    απλά είναι ενσύρματο. Η αίσθηση είναι τελείως διαφορετική από το Wave και είναι
    πολύ βολικό και ξεκούραστο. Το έχω και αυτό πολύ καιρό και είμαι υπερ
    ευχαριστημένος. Το μόνο πράγμα που έπαθε ήταν να σβηστούν κάποια γράμματα
    αλλά δεν με ενοχλεί γιατί δεν τα κοιτώ ποτέ έτσι και αλλιώς. Αν ψάξεις στο διαδίκτυο
    θα δεις μόνο καλά λόγια για το 4000. Υποθέτω ότι η μετατροπή του σε ασύρματο
    θα έχει κρατήσει την ίδια ποιότητα οπότε και το 7000 θα είναι καταπληκτικό.

    Το ποντίκι φαίνεται καλό (εμένα ήταν διαφορετικό από αυτό του 7000). Δεν το
    δούλεψα καθόλου γιατί δεν μπόρεσα να μάθω την ροδέλα. Όλα τα ποντίκια της
    Microsoft που δούλεψα (εκτός από τα παλιά Intellimouse) έχουν ροδέλα ομαλής κίνησης
    και όχι κβαντισμένη. πχ κουνούσα λίγο την ροδέλα και το tuner άλλαζε 2
    κανάλια αντί για ένα. Το MX1100 έχει την κλασική κβαντισμένη κίνηση με τα κλικ.

    Με λίγα λόγια και το MX1100 και το πληκτρολόγιο του 7000 είναι ποιοτικά και βολικά.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια και το MX1100 και το πληκτρολόγιο του 7000 είναι ποιοτικά και βολικά.
    Σήμερα αγόρασα τελικά το MX1100 -για αρχή- και μετά από λίγες ώρες το βρίσκω καταπληκτικό. Είναι τεράστιο (αν και θα το ήθελα λίγο πιο καμπουρωτό πίσω), έχει το κόλπο με το ροδάκι που είναι πολύ βολικό και είναι πολύ ακριβές.

    Ως πρώην κάτοχος τριών natural της ms (το ένα ενσύρματο το έχω ακόμα, τα άλλα δύο τα χάλασα) θεωρώ πως είναι εξαιρετικά εργονομικά αλλά από ποιότητα ήταν κουκουρούκου (απ' όσο καταλαβαίνω έχουν βελτιωθεί πολύ όμως πλέον). Το wave είναι πολύ καλύτερο ποιοτικά αλλά δύο κλικ πιο κάτω από εργονομία.

    Το πρόβλημα είναι πως κανένα από τα natural -ασύρματα- δεν έρχεται χωρίς ποντίκι. Οπότε μάλλον κάποια στιγμή θα πάρω και ένα natural (ms ή logitech) σετάκι αλλά θα χρησιμοποιήσω μόνο το πληκτρολόγιο.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  4. #4
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.232
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα αγόρασα τελικά το MX1100 -για αρχή- και μετά από λίγες ώρες το βρίσκω καταπληκτικό. Είναι τεράστιο (αν και θα το ήθελα λίγο πιο καμπουρωτό πίσω), έχει το κόλπο με το ροδάκι που είναι πολύ βολικό και είναι πολύ ακριβές.

    Ως πρώην κάτοχος τριών natural της ms (το ένα ενσύρματο το έχω ακόμα, τα άλλα δύο τα χάλασα) θεωρώ πως είναι εξαιρετικά εργονομικά αλλά από ποιότητα ήταν κουκουρούκου (απ' όσο καταλαβαίνω έχουν βελτιωθεί πολύ όμως πλέον). Το wave είναι πολύ καλύτερο ποιοτικά αλλά δύο κλικ πιο κάτω από εργονομία.

    Το πρόβλημα είναι πως κανένα από τα natural -ασύρματα- δεν έρχεται χωρίς ποντίκι. Οπότε μάλλον κάποια στιγμή θα πάρω και ένα natural (ms ή logitech) σετάκι αλλά θα χρησιμοποιήσω μόνο το πληκτρολόγιο.
    Η Logitech έχει ποιοτικά προϊόντα αλλά δυστυχώς δεν έχει κανένα "natural" (split)
    πληκτρολόγιο. Το Wave είναι πολύ όμορφο οπτικά και έχει ωραία αίσθηση αλλά
    καμμία σχέση. Εγώ πήρα το ms 4000 γιατί ήταν το μόνο σε προσιτή τιμή.
    Ήθελα να δοκιμάσω και ένα maltron αλλά πήγαινε 200$

    **
    Edit: Η Logitech τελικά έχει το "cordless desktop comfort". Το είχα ξεχάσει
    γιατί δεν μου είχε αρέσει ούτε το πληκτρολόγιο ούτε το ποντίκι.
    **

    Όσον αφορά το σετ με ποντίκι, ψάξε μήπως το βρεις σε "bulk" συσκευασία. Όταν
    πήρα το 4000 είχε 55 ευρώ μόνο το πληκτρολόγιο σε χαρτονένια συσκευασία με
    κόκκινο εξωτερικό χαρτόνι με πληροφορίες,φωτογραφίες κτλ. Εκτός από αυτήν το
    βρήκα σε "bulk" συσκευασία η οποία ήταν η ίδια χαρτονένια χωρίς το εξωτερικό
    και μαζί με το ποντίκι κόστιζε 35 ευρώ. Το ποντίκι μου ήταν άχρηστο και εμένα αλλά
    το πήρα μόνο για το λόγο ότι κέρδιζα 20 ευρώ (+ ένα ποντίκι).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος imitheos : 15-12-09 στις 11:46.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Δύο πράγματα με ανησυχούν με το natural της ms:
    - Αν όλα τα πλήκτρα πατιούνται από οποιοδήποτε σημείο*
    - Αν το palm rest είναι από το υλικό που ήταν και παλιά σε κάποια mouse της ms που αν το καθαρίσεις με νερό κολλάει μετά για πάντα όταν το ακουμπάς σαν να έχει κόλλα.

    Από την άλλη, το logitech comfort -στις φωτογραφίες- δείχνει φθηνοκατασκευή και δεν το έχει κανείς για να το δω από κοντά (δεν έρχεται καν στην Ελλάδα επίσημα).

    *Το δεύτερο natural το έσπασα με μπουνιά μετά από έξι μήνες υπομονής αφού το αριστερό control έπρεπε να το πατήσω ακριβώς στη μέση για να πατηθεί... Ένας φίλος που έχει το 4000 μου λέει πως το space του κάνει παρόμοια κόλπα, αν το πατήσει δηλαδή σε κάποια σημεία δεν υποχωρεί. Πρέπει να είναι λίγο τζόκερ και να έχει να κάνει με το κομμάτι που θα σου τύχει.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.232
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύο πράγματα με ανησυχούν με το natural της ms:
    - Αν όλα τα πλήκτρα πατιούνται από οποιοδήποτε σημείο*
    Ένας φίλος που έχει το 4000 μου λέει πως το space του κάνει παρόμοια κόλπα
    Τον ίδιο φόβο είχα και εγώ πριν το πάρω. Διάβαζα που έλεγαν ότι το space πρέπει
    να πατηθεί μόνο στη μέση αλλά τελικά ή έτυχε σε κάποια κομάτια ή ήταν υπερβολικοί
    αυτοί που έκαναν το review. Στο δικό μου (και σε 3 retail που έχουν φίλοι) μόνο στις
    πάνω άκρες είναι δύσκολο το πάτημα. Εκεί που έχω κυκλώσει στην φωτογραφία.
    Σε όλη την υπόλοιπη επιφάνεια, που δεν είναι και μικρή δουλεύει άψογα. Υποθέτω
    όμως ότι ακόμη και αυτό το μικρό "πρόβλημα" θα έχει λυθεί στο 7000.

    http://img130.imageshack.us/img130/687/ms4000.jpg

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Αν το palm rest είναι από το υλικό που ήταν και παλιά σε κάποια mouse της ms που αν το καθαρίσεις με νερό κολλάει μετά για πάντα όταν το ακουμπάς σαν να έχει κόλλα.
    Το palm rest είναι κάτι σαν δερμάτινο, δεν ξέρω τι ακριβώς. Το έχω καθαρίσει με νερό
    και συμπεριφέρεται όπως και πριν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη, το logitech comfort -στις φωτογραφίες- δείχνει φθηνοκατασκευή και δεν το έχει κανείς για να το δω από κοντά (δεν έρχεται καν στην Ελλάδα επίσημα).
    Ίσως να το αδικεί η φωτογραφία αλλά και εγώ την ίδια εντύπωση είχα σχηματίσει.
    Δείχνει πολύ ψεύτικο.

    Δυστυχώς, όλοι ασχολούνται μόνο με ό,τι έχει μεγάλο αγοραστικό κοινό (π.χ gaming
    πληκτρολόγια). Natural πληκτρολόγια και trackballs είναι δυσεύρετα.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ίδιο φόβο είχα και εγώ πριν το πάρω. Διάβαζα που έλεγαν ότι το space πρέπει
    να πατηθεί μόνο στη μέση αλλά τελικά ή έτυχε σε κάποια κομάτια ή ήταν υπερβολικοί
    αυτοί που έκαναν το review. Στο δικό μου (και σε 3 retail που έχουν φίλοι) μόνο στις
    πάνω άκρες είναι δύσκολο το πάτημα. Εκεί που έχω κυκλώσει στην φωτογραφία.
    Σε όλη την υπόλοιπη επιφάνεια, που δεν είναι και μικρή δουλεύει άψογα. Υποθέτω
    όμως ότι ακόμη και αυτό το μικρό "πρόβλημα" θα έχει λυθεί στο 7000.
    http://img130.imageshack.us/img130/687/ms4000.jpg
    Αν ζορίζεται μόνο εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Από το που έχει "λειανθεί" το space καταλαβαίνω πως συνήθως το πατάω στο κομμάτι που βρίσκεται στο 4/5 της επιφάνειας, εκεί που πέφτει δηλαδή ο αντίχειρας του δεξιού χεριού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το palm rest είναι κάτι σαν δερμάτινο, δεν ξέρω τι ακριβώς. Το έχω καθαρίσει με νερό
    και συμπεριφέρεται όπως και πριν.
    Κάτι σαν αυτό που έχει το wave δηλαδή. Ευτυχώς γιατί ήταν τραγική η κατάσταση με το "λάστιχο" που γινόταν σαν μύξα αν το έβρεχες. Έχω δύο πολύ βολικά mouse στην αποθήκη με τέτοια επιφάνεια στο πλάι αλλά σιχαίνομαι να τα δουλέψω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς, όλοι ασχολούνται μόνο με ό,τι έχει μεγάλο αγοραστικό κοινό (π.χ gaming
    πληκτρολόγια). Natural πληκτρολόγια και trackballs είναι δυσεύρετα.
    Ναι ρε γαμώτο, και δεν συζητάμε για extreme πληκτρολόγια (κάθετα / ανάποδα κ.λ.π.).

    Όσο για τα gaming πληκτρολόγια ψιλοαπάτη τα βρίσκω σαν σχήμα γιατί ναι μεν έχουν φωτάκια, ρυθμιζόμενα πλήκτρα, σημαίες και κουδούνια αλλά τον αγκώνα πάλι κολλημένο στο πλευρό πρέπει να τον κρατάς...

    Άσχετο αλλά μόλις συνειδητοποίησα πως το mx1100 δουλεύει κανονικά και μόνο με μία μπαταρία.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  8. #8
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Έχω το wireless intellimouse explorer 2.0 leather. Δε μου αρέσουν γενικά τα wireless (βάρος μπαταρίας, ανάγκη φόρτισης ή αλλαγής μπαταρίας), αλλά το πήρα διότι έχει καταπληκτική αίσθηση. Ενθουσιάστηκα την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα στο σπίτι ενός φίλου και έσπευσα να το αγοράσω. Μετά από 2-3 χρόνια χρήσης και καταπόνησης από τον ήλιο που έπεφτε πάνω του το χειμώνα, άρχισε να ξεφλουδίζει αυτό το υπέροχο πλαστικό με το οποίο καλύπτουν τα πλήκτρα. Πήγα λοιπόν να το καθαρίσω/ξεφλουδίσω και άρχισε να κολλάει, όπως λέτε παραπάνω, χαλώντας τελείως την αίσθηση.

    Από τα καλύτερα ποντίκια που έχω αγοράσει και αρκετά ογκώδες, είναι το laser MI-6200 της trust. 20€, φοβερή ακρίβεια, ωραίο γλίστρημα στο γραφείο. Όσοι γνωστοί μου το έχουν αγοράσει, δεν το αλλάζουν με κανένα.

    Επίσης, πριν από 10 χρόνια, είχα το microsoft natural elite, από το οποίο έχω φοβερές εντυπώσεις. Η άνεση και το layout είναι καταπληκτικά, ενώ πολύς κόσμος δηλώνει ότι γράφει πολύ γρήγορα σε αυτό, ακόμη και τις πρώτες φορές που το δουλεύει. Το δούλευα για χρόνια, αλλά μετά πήγα σε πληκτρολόγια scissor type (χαμηλής βύθισης, όπως τα laptop) και τώρα σε μηχανικό.

    Δείτε κι εδώ.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #9
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Αυτά τα intellimouse... Παλιότερα, για κάθε υπολογιστή αγόραζα κι ένα ασύρματο intellimouse, ακόμα και για τα laptop παρ' όλη τη γκουμούτσα που είχε για receiver... Μέχρι που αποφάσισα να καθαρίσω με βετεξ την λαστιχένια επιφάνεια με τα γνωστά αποτελέσματα.

    Το natural elite πρέπει να ήταν το πρώτο natural που αγόρασα και είχε πολύ καλή αίσθηση. Αποδήμησε εις κύριο μετά από καθαρισμό με νωπό βετεξ όταν μία σταγόνα νερό έπεσε ανάμεσα σε δύο πλήκτρα... Τότε πήρα το δεύτερο που αποδήμησε έξι μήνες αργότερα μετά από μπουνιά

    Με τα χαμηλής βύθισης δεν τα πάω πολύ καλά, μου φαίνονται πολύ εύθραυστα. Απλά, στα laptop, είναι αναγκαίο κακό.

    Το MI620 φαίνεται ενδιαφέρον αλλά από χθες δηλώνω ερωτευμένος με το mx1100
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  10. #10
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Με εξαίρεση την αίσθηση στο χέρι (πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό), του intellimouse explorer 2, αλλά και των πλήκτρων και της ροδέλας (μου άρεσε που δεν ήταν κβαντισμένη, αλλά με σφικτή αίσθηση), δεν είχα μείνει ευχαριστημένος από την ποιότητα του ασύρματου δέκτη. Το ίδιο ισχύει και το mx revolution (το είχα πάρει σε εποχή που είχαν ρίξει την τιμή στα 53€), για το οποίο αναγκάστηκα να πάρω προέκταση usb και να φέρω το δέκτη στα 40cm μπροστά από από το ποντίκι για να πιάνει σταθερά.

    Με τα trust, πληκτρολόγια και ποντίκια είναι πολύ ευχαριστημένος. mx1100 δεν έχω δει από κοντά, ούτε έχω δοκιμάσει.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #11
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Οι παλιότεροι δέκτες της logitech, είναι ότι πιο άχρηστο κυκλοφορεί.

    Αν δεν πλησιάσω τον δέκτη στους 40-50 πόντους από το πληκτρολόγιο δεν δουλεύει ή κάνει διακοπές (ευτυχώς τουλάχιστον έρχεται με επέκταση). Το ίδιο συμβαίνει αν έχω κοντά κινητό, εξωτερικό δίσκο, έχει πανσέληνο ή η Αφροδίτη βρίσκεται στο Σκορπιό... Χάλια μαύρα.

    Με το mx1100 χωρίς επέκταση δεν έχω τέτοια προβλήματα. Δοκίμασέ το αν το πετύχεις πουθενά, είναι καταπληκτικό. Έχει και ένα κόλπο με το ροδάκι που με ένα κουμπί εναλλάσσει τον τρόπο λειτουργίας του από κβαντισμένο σε τελείως ελεύθερο. Και όταν λέω ελεύθερο εννοώ πως το γυρίζεις και δεν σταματάει μόλις το αφήσεις, σαν να γυρίζεις ρόδα ποδηλάτου ένα πράγμα. Ακόμα και σε κβαντισμένη λειτουργία αν το γυρίσεις με μεγαλύτερη ορμή φτάνεις από το πρώτο post στο τελευταίο σε fora ενώ ταυτόχρονα κρατάει και την αίσθηση κλικ κλικ για νορμάλ χρήση.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  12. #12
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Η λειτουργία της απελευθέρωσης της ροδέλας υπάρχει και στο mx revolution. Δε με βόλεψε και την έχω απενεργοποιήσει μόνιμα. Στην αρχή μου είχε κάνει εντύπωση η αυτόματη αλλαγή, αλλά τελικά είδα ότι δε με βοηθάει σε κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 15-12-09 στις 18:41.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #13
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.232
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λειτουργία της απελευθέρωσης της ροδέλας υπάρχει και στο mx revolution. Δε με βόλεψε και την έχω απενεργοποιήσει μόνιμα. Στην αρχή μου είχε κάνει εντύπωση η αυτόματη αλλαγή, αλλά τελικά είδα ότι δε με βοηθάει σε κάτι.
    Και εγώ το ίδιο είχα κάνει σε ένα φίλο (σε linux βέβαια με το πρόγραμμα revoco)
    γιατί ήταν σπαστική η αυτόματη αποδέσμευση αλλά και για να έχει μεσσαίο πλήκτρο.
    Στο MX1100 δεν είναι αυτόματη η αποδέσμευση αλλά έχει ένα πλήκτρο
    (Το revolution νομίζω ότι στην ίδια θέση έχει κουμπί search).

  14. #14
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο MX1100 δεν είναι αυτόματη η αποδέσμευση αλλά έχει ένα πλήκτρο
    Έτσι ακριβώς, το απελευθερώνεις χειροκίνητα για να πεταχτείς 30 σελίδες παρακάτω και το ξανακλειδώνεις χειροκίνητα, δεν αλλάζει αυτόματα τρόπο λειτουργίας.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  15. #15
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Στο mx revolution αλλάζει αυτόματα αν γυρίσεις γρήγορα τη ροδέλα ή με middle click. Έχω και τους δύο τρόπους απενεργοποιημένους, όπως είπα και πριν.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με Keyboard+Mouse!
    Από XronisR στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-09, 23:06
  2. Μεταφορά keyboard+mouse
    Από radiodj105 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-08, 17:09
  3. Bluetooth keyboard+mouse
    Από a5m5g στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-08, 10:45
  4. bluetooth keyboard +mouse
    Από narampa στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-07, 14:38
  5. Keyboard + Mouse Problem
    Από michael στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 00:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας