Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Από όσο είδα όταν διαβάζεις τα pm στο iphone, το λινκ μετά πάει μόνο στην αρχική σελίδα και όχι στα topics του forum. Ίσως θα μπορούσε να προστεθεί και αυτό κάπου

  2. #17
    Για να μεταφέρω το ερώτημά μου στο μάλλον ορθότερο theme, υπάρχει η πιθανότητα ενεργοποίησης του tapatalk για να βλέπουμε και να γράφουμε στο forum από το iphone; Είναι πολύ πιο χρηστικό ακόμα και από τη mobile εκδοση του site αφού η φόρτωση των σελίδων ειδικά σε 2G δικτυο είναι - όπως αναμενόταν δηλαδή- αργή. Με το tapatalk πρακτικά δεν υπάρχει αναμονή. Υπάρχει ανάλογη εμπειρία και από άλλα ελληνικά forum.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Γιατί αργή;Εγώ μονίμως σε 2g το φορτώνω. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι τώρα με τον Opera που δεν διαχωρίζονται τόσο καλά τα ποστ. Αλλά αυτό μάλλον οφείλεται στον opera

  4. #19
    Εγγραφή
    03-06-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη - Δυτική Μακεδονία
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24/1 & 4/1
    ISP
    LAN
    Router
    πολλά
    Το iPhone skin του adslgr είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, καλύτερο από οτιδήποτε αντίστοιχο υπάρχει στο ελληνικό internet. Μόνο το skin του appleinsider μου αρέσει περισσότερο από αυτό του adslgr. Τα skin αυτά είναι απαραίτητα για κινητές συσκευές, καθώς εκτός του ότι το μέγεθος των δεδομένων προς κατέβασμα είναι ελάχιστο, οι mobile σελίδες είναι πολύ πιο ευανάγνωστες και δεν έχουν την πλειάδα των διαφημίσεων που έχει η desktop σελίδα. Το tapatalk δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αφού είναι επί πληρωμή. Να πληρώνω κάποιον τρίτο για να μπω σε ένα δωρεάν forum ποτέ δεν το χώνεψα.

    Τα συγχαρητήριά μου λοιπόν σε όσους δούλεψαν πάνω στο skin του iPhone για το adslgr και υπ' όψιν παιδιά πως υπάρχουν web applications που κάνουν παπάδες. Ένας από τους λόγους που πλέον η Apple κόβει πάρα πολλές εφαρμογές τύπου insomnia που στην ουσία διαβάζουν κάποια rss και τα ανεβάζουν στην οθόνη.

  5. #20
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Το tapatalk δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αφού είναι επί πληρωμή. Να πληρώνω κάποιον τρίτο για να μπω σε ένα δωρεάν forum ποτέ δεν το χώνεψα.
    Αυτός είναι και ο λόγος που δεν σκοπεύουμε να δοκιμάσουμε παρόμοια addons ...

  6. #21
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    13500/2043
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear DGN3700
    SNR / Attn
    6(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να κάνω μια ερωτησούλα?

    Όταν μπαίνω στο site μέσω iphone, δε βρίσκω πουθενά την επιλογή "Νέα Μηνύματα" για το forum.

    Δεν υπάρχει όντως ή δεν έχω κοιτάξει αρκετά καλά?
    Cpu: Intel® Core™ i5-4690K | mobo: Gigabyte GA-Z97MX-Gaming 5 | Ram: G.SKILL F3 8GB 2400MHZ TRIDENT X | Psu: Coolermaster M1000
    gpu: MSI GeForce GTX560 TI 1GB Twin Frozr II OC | Storage: Samsung SSD 850 EVO 250GB & WD HDD 3Tb | Case: Thermaltake Armor -656E696163-

  7. #22
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.762
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερωτησούλα?

    Όταν μπαίνω στο site μέσω iphone, δε βρίσκω πουθενά την επιλογή "Νέα Μηνύματα" για το forum.

    Δεν υπάρχει όντως ή δεν έχω κοιτάξει αρκετά καλά?
    Πάς κάτω αριστερά και πατάς normal version. Το επαθα και γω με Nokia browser, Opera Mobile, Opera Mini και το άλλαξα λόγω συνήθειας.

  8. #23
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι και ο λόγος που δεν σκοπεύουμε να δοκιμάσουμε παρόμοια addons ...
    Μην παρεξηγηθώ ότι πάω να κάνω και διαφήμιση... Μία ιδέα ήταν. Εγώ το έχω αγοράσει αλλά υπάρχει και η free εκδοση που είναι read only. Σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω το σκεπτικό και, αν και το θεωρώ κάπως υπερβολικό να ενοχλείστε από ενα forum client, είναι απόλυτα θεμιτό. Να θυμίσω μόνο ότι υπάρχουν και forum-client apps για το iphone που είναι επίσης επί πληρωμή και δεν χρειάζονται add-ons. Για παράδειγμα η εφαρμογή forums που αν και buggy με το adslgr ta καταφέρνει καλά. Τέλος, να υποστηρίξω ότι η καλύτερη από όλες τις λύσεις θα ήταν μια native app που θα επέτρεπε και την προβολή διαφημίσεων βγάζοντας ίσως έτσι και τα λεφτά της.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkool : 24-04-10 στις 10:55.

  9. #24
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Περιοχή
    Καλλιθέα,Αθηνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Technicolor TD5136v2
    Αν κατάλαβα καλά ο προβληματισμός έγκειται στο ότι δεν είναι δωρεάν το Tapatalk, ε όποιος δε θέλει δε το παίρνει. Εγώ που το έχω αγοράσει θα ήταν τέλεια να μπάινω μέσω του Τapatalk στο adslgr forum!

    Φιλικά
    Βαγγέλης

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. aDSLgr iPhone Repository
    Από Tiven στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-08, 18:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας