Σελ. 1301 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12811291129612991300130113021303130613111321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.501-19.515 από 20990
  1. #19501
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τρία χρόνια τώρα, έχω αυτήν τη Rowenta.
    https://www.skroutz.gr/s/17638410/Ro...%81%CE%B7.html
    Την ήθελα τοπικά γιατί έχω γατιά και κατέληξα να κάνω σχεδόν όλο το σπίτι. Έχει πέσει λίγο η μπαταρία, αλλά και πάλι βγάζει ένα 10λεπτό σε φουλ λειτουργία. Αυτό που θεωρούσα περιττό και με βόλεψε απίστευτα είναι το led στο πέλμα - δεν ξεφεύγει τίποτα! Το βασικότερο: είναι πανάλαφρη, γιατί υπάρχουν μοντέλα πάνω από 3,5 κιλά που σου βγάζουν την ψυχή. Επίσης, καθαρίζεται πανεύκολα. Δεν κάνει για υγρά, δε μπορείς να σκουπίσεις κάτω από χαμηλά έπιπλα γιατί βρίσκει ο κάδος, κάτι που δε με πειράζει ιδιαίτερα γιατί αν θέλω να γλείψω το σπίτι, χρησιμοποιώ την κλασική. Στο χαλί πετάει. Πραγματικά value for money.

  2. #19502
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα και μένα με μπερδεψατε.

    Κατι σαν αυτό εννοούσα αλλά λίγο πιο οικονομικό

    https://www.skroutz.gr/s/30908316/Ro...%89%CE%B2.html
    Έτσι είναι ως σχεδιο η Jimmy που ανεφερα νωριτερα. Και γινεται και "μικρη" αν αφαιρεσεις το κονταρι και ειναι ταμαμ για το αμαξι, καναπεδες, κρεβατι/στρωμα κτλ.

  3. #19503
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα και μένα με μπερδεψατε.

    Κατι σαν αυτό εννοούσα αλλά λίγο πιο οικονομικό

    https://www.skroutz.gr/s/30908316/Ro...%89%CE%B2.html

    Είσαι τυχερός, για σήμερα υπάρχει σε προσφορά αυτό εδώ :

    ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΖΟΜΕΝΗ ΣΚΟΥΠΑ 36WH 2-ΣΕ-1 BLACK&DECKER SVJ520BFS-QW

    https://www.e-shop.gr/epanafortizome...w-p-HAP.430366

  4. #19504
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Τελικά αποφάσισα να βολευτώ προς το παρόν με μια παλιά στικ ρεύματος 600w που είχα στο πατάρι και θα περιμένω να βγάλει το lidl
    αυτό :

    PHSSA 20 Li C1

    μιας και έχω 3 μπαταρίες 20v και νομίζω για τη δουλειά που το θέλω δεν χρειάζεται να ξοδευτώ περισσότερο.

  5. #19505
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Kαι εγώ με μια τέτοια λιντίσια έχω βολευτεί αφού είχα μπαταρίες. Στα 29 ευρώ (χωρίς φορτιστή και μπαταρία). Πριν ένα μήνα τις είχε φέρει. Έχω και μια silvercrest την οποία μου την άλλαξαν τρεις φορές τις απλές. Η τελευταία ήρθε από Αγγλία οιι άλλες ήταν ελαττωματικές στην πλακέτα. Την έχω εκείνη πολλά χρόνια τώρα και η μπαταρία κρατάει ακόμα.. Κάτι καλές επώνυμες θέλουν πάνω από 100 ευρώ.

  6. #19506
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ειχε η και εχει ακομα ο αβ μια κινεζια αλλα μπαταριας γιοκ (Εισαγωγης απο την conceptum μαλλον) με σκουπακι στην ακρη αλλα ακομα και αυτο επαιζε μονο με καλωδιο..

    Με την ευκαιρια το υπερτατο! :ρ


  7. #19507
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το version 2 της διαφημισης ειχε την προσθηκη του " και αθορυβα"
    "απο μακριααααα
    και αθορυβαααα "

    απο την μια μου προκαλουν νοσταλγια κατι τετοιες αναμνησεις , απο την αλλη ,ενοχληση , οτι δηλαδη εχει φυτευτει στο κεφαλι μου μια παντελως αδιαφορη και αχρηστη διαφημιση (ειδικα ως προς τα τοτε ενδιαφεροντα μου ) μιας ηλεκτρικης σκουπας , ως αναμνηση απο την παιδικη μου ηλικια .
    και σε ποσο κοσμος ακομη θα εχει συμβει κατι τετοιο , αλλα και σε τι εκταση απο το συνολο αυτων των αχρηστων πληροφοριων .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #19508
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δες το σα snapshot της εποχης . Απλο desigh χοντροκομενο αλλα δουλευε χρονια . Τωρα οι κινεζικες μλκιες χαλανε στο χρονο συνηθως .....
    * Kαι εγω εχω 3 μπαταριες parkside που δουλευουν με αυτο απο τα lidl θα περιμενω αλλιως θα τις βαλω στο κ@λο μου τι σκεφτομουν και τις πηρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 01-12-22 στις 21:37.

  9. #19509
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)

  10. #19510
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το xiaomi το σκουπακι που παρουσιαστηκε προηγουμενως στο νημα , εχει μονο σχεδον την διπλη τιμη απο το πιο φτηνο στα σκρουτζομαγαζα μετα απο την εφαρμογη της προσφορας του public .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2022-12-01_213057952.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  70,7 KB 
ID: 243733
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2022-12-01_213147742.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  111,9 KB 
ID: 243734

    και η εκπτωση που παρουσιαζει το public ειναι μεγαλυτερη απο την χαμηλοτερη τιμη του !
    -24,9€ η εκπτωση vs 24,89€ το κοστος
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #19511
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    το xiaomi το σκουπακι που παρουσιαστηκε προηγουμενως στο νημα , εχει μονο σχεδον την διπλη τιμη απο το πιο φτηνο στα σκρουτζομαγαζα μετα απο την εφαρμογη της προσφορας του public .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2022-12-01_213057952.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  70,7 KB 
ID: 243733
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2022-12-01_213147742.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  111,9 KB 
ID: 243734

    και η εκπτωση που παρουσιαζει το public ειναι μεγαλυτερη απο την χαμηλοτερη τιμη του !
    -24,9€ η εκπτωση vs 24,89€ το κοστος
    Το Public όταν θα ζητήσεις εγγύηση θα είναι εκεί, η εγγύηση είναι 24 μήνες, αντί για 0 ή για 12 αν είναι ανοιχτό το skroutzomagazo μετά, αν θα το στείλεις στην xiaomi εδώ Ελλάδα, πάλι θα είναι εκεί, το public θα πληρώσει το ΦΠΑ στο κράτος.
    Αν ζητάς το απόλυτα φθηνότερο το παίρνεις απο το φθηνότερο κατάστημα, αλλά πρέπει να γνωρίζεις και τι παίρνεις.

    Προσωπικά και εγώ απο το φθηνότερο κατάστημα θα το αγόραζα, αλλά θα ήξερα τι αγοράζω.

  12. #19512
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το σα snapshot της εποχης . Απλο desigh χοντροκομενο αλλα δουλευε χρονια . Τωρα οι κινεζικες μλκιες χαλανε στο χρονο συνηθως .....
    * Kαι εγω εχω 3 μπαταριες parkside που δουλευουν με αυτο απο τα lidl θα περιμενω αλλιως θα τις βαλω στο κ@λο μου τι σκεφτομουν και τις πηρα
    Σήμερα μια βόλτα στα Mediamarkt. Γενικά υπάρχει εικόνα εγκατάλειψης και το μαγαζί άδειο από πελάτες. Τα προσόντα από εδώ και από εκεί και να μην υπάρχουν τιμές πάνω ή να λείπουν.
    Από την άλλη ενοχλητικοί πωλητές να σου την πέφτουν και καλά να σε βοηθήσουν.
    Πάω και στις σκούπες όπου έρχεται μια κυρία. Δεν θέλω τίποτα απλά κοιτάζω της λέω. Φεύγει μετά από λίγο επανέρχεται. Πάλι τα ίδια σε φάση πλέον ενοχλητική.
    Οπότε αρχίζω και την ρωτάω. - Γιατί εξαφανίστηκαν τα ενεργειακά καρτελάκια από τις ηλεκτρικές σκούπες; -Αυτά ήταν μούφα μου λέει και τα κατάργησαν. -Και στα πλύντρια μούφα είναι την ρωτάω; -Άλλο στα πλύντρια εκεί ισχύει. -Μάλιστα. Δεν μου λέτε βλέπω ότι δεν επισημάνουν και την απορροφητικότητα στο πέλμα πλέον. Ναι καταργήθηκε και αυτό. Γιατί τότε αυτή η σκούπα έχει 100 ευρώ διαφορά. Αυτή έχει καλύτερο μοτέρ.... -Εμένα με ενδιαφέρει η απορροφητικότητα. -Αφού έχει καλύτερο μοτέρ τραβάει καλύτερα λογικό είναι. -Δηλαδή η πιο ακριβή τραβάει πολύ περισσότερο. -Δεν είναι ακριβώς έτσι. -Θέλω τα τεχνικά χαρακτηριστικά. -Να κοιτάξουμε στο ίντερνετ........και πάει λέγοντας μέχρι που αρπαχτήκαμε και τις λέω. Σου είπα ευγενικά δεν θέλω να με εξυπηρετήσεις γιατί την άλλη φορά σε είδα στις τηλεοράσεις και την πάρα άλλη στα κινητά τηλέφωνα όπου τα ήξερες όλα. Έτσι εξαφανίστηκε.
    Έχουν δικό τους WiFi εκεί μέσα αλλά όταν πας να δεις το ίδιο προϊόν σε άλλο μαγαζί και τιμές σε «κόβει». Το ίδιο όταν πατάς σε link άλλων καταστημάτων. Στο μεταξύ ο χώρος είναι υπόγειο και δεν μπορείς να συνδεθείς με δεδομένα από το κινητό σου.

  13. #19513
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Public όταν θα ζητήσεις εγγύηση θα είναι εκεί, η εγγύηση είναι 24 μήνες, αντί για 0 ή για 12 αν είναι ανοιχτό το skroutzomagazo μετά, αν θα το στείλεις στην xiaomi εδώ Ελλάδα, πάλι θα είναι εκεί, το public θα πληρώσει το ΦΠΑ στο κράτος.
    Αν ζητάς το απόλυτα φθηνότερο το παίρνεις απο το φθηνότερο κατάστημα, αλλά πρέπει να γνωρίζεις και τι παίρνεις.

    Προσωπικά και εγώ απο το φθηνότερο κατάστημα θα το αγόραζα, αλλά θα ήξερα τι αγοράζω.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μια βόλτα στα Mediamarkt. Γενικά υπάρχει εικόνα εγκατάλειψης και το μαγαζί άδειο από πελάτες. Τα προσόντα από εδώ και από εκεί και να μην υπάρχουν τιμές πάνω ή να λείπουν.
    Από την άλλη ενοχλητικοί πωλητές να σου την πέφτουν και καλά να σε βοηθήσουν.
    Πάω και στις σκούπες όπου έρχεται μια κυρία. Δεν θέλω τίποτα απλά κοιτάζω της λέω. Φεύγει μετά από λίγο επανέρχεται. Πάλι τα ίδια σε φάση πλέον ενοχλητική.
    Οπότε αρχίζω και την ρωτάω. - Γιατί εξαφανίστηκαν τα ενεργειακά καρτελάκια από τις ηλεκτρικές σκούπες; -Αυτά ήταν μούφα μου λέει και τα κατάργησαν. -Και στα πλύντρια μούφα είναι την ρωτάω; -Άλλο στα πλύντρια εκεί ισχύει. -Μάλιστα. Δεν μου λέτε βλέπω ότι δεν επισημάνουν και την απορροφητικότητα στο πέλμα πλέον. Ναι καταργήθηκε και αυτό. Γιατί τότε αυτή η σκούπα έχει 100 ευρώ διαφορά. Αυτή έχει καλύτερο μοτέρ.... -Εμένα με ενδιαφέρει η απορροφητικότητα. -Αφού έχει καλύτερο μοτέρ τραβάει καλύτερα λογικό είναι. -Δηλαδή η πιο ακριβή τραβάει πολύ περισσότερο. -Δεν είναι ακριβώς έτσι. -Θέλω τα τεχνικά χαρακτηριστικά. -Να κοιτάξουμε στο ίντερνετ........και πάει λέγοντας μέχρι που αρπαχτήκαμε και τις λέω. Σου είπα ευγενικά δεν θέλω να με εξυπηρετήσεις γιατί την άλλη φορά σε είδα στις τηλεοράσεις και την πάρα άλλη στα κινητά τηλέφωνα όπου τα ήξερες όλα. Έτσι εξαφανίστηκε.
    Έχουν δικό τους WiFi εκεί μέσα αλλά όταν πας να δεις το ίδιο προϊόν σε άλλο μαγαζί και τιμές σε «κόβει». Το ίδιο όταν πατάς σε link άλλων καταστημάτων. Στο μεταξύ ο χώρος είναι υπόγειο και δεν μπορείς να συνδεθείς με δεδομένα από το κινητό σου.
    Μαγαζια τυπου Media ή Κώτσο τα εχω κοψει. Μονο σε πολυ μεγαλη αναγκη ή οταν οι ατοκες δοσεις ειναι αυτοσκοπος. Κατα τα αλλα, αρκετα πιο ακριβοι, πολλες φορες χωρις νεοτερες εκδοσεις προϊοντων.
    Βεβαια αν εισαι λιγο εξυπνος και χειριστικος μπορεις να παρεις καλυτερη τιμη απο αυτη στο ταμπελακι. Γενικα εχουν περιθωριο να κοψουν επι τοπου αλλα θελει παζαρι. Λχ μου εχει τυχει σε χυτρες ο Κωτσος μολις του ειπα οτι το Media Markt απεναντι την εχει τοσο φθηνοτερα και δινει και αυτο ως δωρο, μου εκοψε την τιμη και εκανε price match κ εδωσε δικο του δωρο ο πωλητης συν τις ατοκες. Απλα πρεπει να εχεις ορεξη να κανεις παζαρι και να το παιξεις αλα τουρκα και εγω το ψιλοβαριεμαι γιατι δεν ξερεις και αν θα πιασει (κατα κανονα δεν πιανει σε αυτα τα μαγαζια, it is what it is).

  14. #19514
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ~300 ευρώ poco f4 5G https://www.amazon.it/dp/B09W2VTCBP
    thanks lagonika για το Heads up

  15. #19515
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Απο τους παρακάτω SSD, ποιον να προτιμήσω; Θα μπει σε laptop 5ετίας και η αξιοπιστία είναι το κυριότερο που ψάχνω.

    https://www.skroutz.gr/s/15863490/Cr...BX500SSD1.html
    https://www.skroutz.gr/s/16979777/Ad...S-240GQ-R.html
    https://www.skroutz.gr/s/11825339/Ki...0S37-240G.html

Σελ. 1301 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12811291129612991300130113021303130613111321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας