Σελ. 1264 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12441254125912621263126412651266126912741284 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.946-18.960 από 20987
  1. #18946
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tracker για όχημα αλλά χωρίς συνδρόμη. Τι προτείνετε;
    Εγώ παίζω με τα Teltonika γιατί κάνουν παπάδες. Οι μεγάλες διαφορές εκτός από τις δυνατότητες σε σχέση με τα κινέζικα είναι πως έχεις πολλά mode στο sleep οπότε μπορείς να το κάνεις μέχρι και να σβήνει τελείως οπότε να καίει τίποτα και αν παιχτεί κίνηση τότε ξυπνάει και ανάβει GPS και GSM module. Είναι τα μόνα που αντέχουν σε παρκαρισμένα σκάφη που έχουν φίλοι για μήνες.

    Τώρα χωρίς συνδρομή εννοείς με SMS? ή Web? για SMS οκ το κάνουν κανονικά τα Teltonika από εκεί και πέρα εγώ παίζω και με τοπικό Traccar server αλλά επειδή δέχονται και 2η σύνδεση σέρβερ τους έχω να συνδέονται και στο Ruhavik που για μια συσκευή είναι δωρεάν. Με το ruhavik κάνεις παπάδες και ελέγχεις μέχρι και το Teltonika αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του από το Web Interface τους όπως επίσης έχεις και Notifications και security zones.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elina_77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο έχεις αν επιτρέπεται?
    Έχω το TMT250 που είναι τετράγωνο όπου ενώ φαίνεται μπαμπάτσικο σε μέγεθος (44 x 43 x 20 mm) δεν είναι τόσο μεγάλο και του το έχω σε μια θήκη της τσάντας του. Είναι εν γνώση του γιατί του έχω μάθει να πατάει το κουμπί του στην ανάγκη. (οκ πέρασα ένα στάδιο 1ας εβδομάδας που έπαιζε μαζί του αλλά με τα πολλά κατάλαβε πως είναι για την ασφάλειά του και το προσέχει, είναι 9 χρονών).
    Το νέο TM2500 είναι πλακέ και πιάνει λιγότερο χώρο.
    Αυτά τώρα είναι ακριβά γιατί και τα 2 έχουν full προγραμματιζόμενα κουμπιά όπου έχω πει στο παιδί, σε μια ανάγκη με ένα κλικ παίρνει εμένα τηλ , με 2 κλικ παίρνει τη μαμά του κλπ.
    Μέσα σε όλους τους παπάδες που κάνουν τα teltonika είναι πως συνδέoνται και με Bluetooth Handsfree (εκτός από OBD Readers και άλλους σένσορες) οπότε μπορείς να του πεις όταν πάρει τηλ το τάδε κινητό άνοιξε τη γραμμή. Στη μηχανή έχω ένα Bluetooth ηχείο μικρό με μπαταρία που το έχω κάνει βίδες και είναι πίσω από το ταμπλό και ΑΝ χτυπήσει ο συναγερμός (που δίνει input στο teltonika) ή το ίδιο το teltonika ανιχνεύσει κίνηση (χωρίς το κλειδί να είναι μέσα) τότε με ενημερώνει και το traccar και το ruhavik στο κινητό οπότε μπορώ να πάρω τηλ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ μέσω του ηχείου όποιον πειράζει τη μηχανή

    Γενικά σε αυτοκίνητα και μηχανές βάζουμε το FMB920 φτηνό και αξιόπιστο ή το FMB204(ποιο ακριβό με μεγαλύτερη μπαταρία και ικανότητα σύνδεσης και με canbus εκτός από OBD)

    Σε όλα τα παραπάνω μια 2η sim data σε όσους έχουν συμβόλαιο (με Cosmote μπορείς να στέλνεις και SMS) ή την 5€ κάρτα της Vodafone για tracker (δεν ξέρω αν στέλνει SMS) και είσαι ΟΚ. Οκ μπαίνουν και CU, frog, whatsup κλπ αλλά θες μήνα μήνα να φορτώνεις.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #18947
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    thanx φίλε BlueChris. Πολύ ωραίες πληροφορίες.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  3. #18948
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παίζω με τα Teltonika γιατί κάνουν παπάδες. Οι μεγάλες διαφορές εκτός από τις δυνατότητες σε σχέση με τα κινέζικα είναι πως έχεις πολλά mode στο sleep οπότε μπορείς να το κάνεις μέχρι και να σβήνει τελείως οπότε να καίει τίποτα και αν παιχτεί κίνηση τότε ξυπνάει και ανάβει GPS και GSM module. Είναι τα μόνα που αντέχουν σε παρκαρισμένα σκάφη που έχουν φίλοι για μήνες.

    Τώρα χωρίς συνδρομή εννοείς με SMS? ή Web? για SMS οκ το κάνουν κανονικά τα Teltonika από εκεί και πέρα εγώ παίζω και με τοπικό Traccar server αλλά επειδή δέχονται και 2η σύνδεση σέρβερ τους έχω να συνδέονται και στο Ruhavik που για μια συσκευή είναι δωρεάν. Με το ruhavik κάνεις παπάδες και ελέγχεις μέχρι και το Teltonika αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του από το Web Interface τους όπως επίσης έχεις και Notifications και security zones.


    Έχω το TMT250 που είναι τετράγωνο όπου ενώ φαίνεται μπαμπάτσικο σε μέγεθος (44 x 43 x 20 mm) δεν είναι τόσο μεγάλο και του το έχω σε μια θήκη της τσάντας του. Είναι εν γνώση του γιατί του έχω μάθει να πατάει το κουμπί του στην ανάγκη. (οκ πέρασα ένα στάδιο 1ας εβδομάδας που έπαιζε μαζί του αλλά με τα πολλά κατάλαβε πως είναι για την ασφάλειά του και το προσέχει, είναι 9 χρονών).
    Το νέο TM2500 είναι πλακέ και πιάνει λιγότερο χώρο.
    Αυτά τώρα είναι ακριβά γιατί και τα 2 έχουν full προγραμματιζόμενα κουμπιά όπου έχω πει στο παιδί, σε μια ανάγκη με ένα κλικ παίρνει εμένα τηλ , με 2 κλικ παίρνει τη μαμά του κλπ.
    Μέσα σε όλους τους παπάδες που κάνουν τα teltonika είναι πως συνδέoνται και με Bluetooth Handsfree (εκτός από OBD Readers και άλλους σένσορες) οπότε μπορείς να του πεις όταν πάρει τηλ το τάδε κινητό άνοιξε τη γραμμή. Στη μηχανή έχω ένα Bluetooth ηχείο μικρό με μπαταρία που το έχω κάνει βίδες και είναι πίσω από το ταμπλό και ΑΝ χτυπήσει ο συναγερμός (που δίνει input στο teltonika) ή το ίδιο το teltonika ανιχνεύσει κίνηση (χωρίς το κλειδί να είναι μέσα) τότε με ενημερώνει και το traccar και το ruhavik στο κινητό οπότε μπορώ να πάρω τηλ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ μέσω του ηχείου όποιον πειράζει τη μηχανή

    Γενικά σε αυτοκίνητα και μηχανές βάζουμε το FMB920 φτηνό και αξιόπιστο ή το FMB204(ποιο ακριβό με μεγαλύτερη μπαταρία και ικανότητα σύνδεσης και με canbus εκτός από OBD)

    Σε όλα τα παραπάνω μια 2η sim data σε όσους έχουν συμβόλαιο (με Cosmote μπορείς να στέλνεις και SMS) ή την 5€ κάρτα της Vodafone για tracker (δεν ξέρω αν στέλνει SMS) και είσαι ΟΚ. Οκ μπαίνουν και CU, frog, whatsup κλπ αλλά θες μήνα μήνα να φορτώνεις.
    Τα έχω κάνει αυτά πριν 10+ χρόνια σε ένα Beverly όταν έμενα Αθήνα.
    Είχα μια συσκευή που με sms έστελνες εντολές. Είχα στήσει geofence, δηλαδή να ενημερώνει με sms τις συντεταγμένες όπότε υπήρχε κίνηση πάνω από κάποια ταχύτητα και μετά βρήκα και σελιδα που έκανες τρακινγκ σε real time.
    Αλλά βάσανο να βάζω μονάδες κάθε μήνα μην χάσω την προπληρωμένη κάρτα..
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #18949
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    thanx φίλε BlueChris. Πολύ ωραίες πληροφορίες.
    Δες και sinotrack στο ali, έχουν Lifetime πλατφόρμα

  5. #18950
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες και sinotrack στο ali, έχουν Lifetime πλατφόρμα
    είχα πάρει αυτό https://www.reachfargps.com/products/vt/RF-V8S.html πριν καμιά 5ετία, αλλά το παράτησα επειδή έπρεπε να βάζω μονάδες κλπ. Ήταν μια χαρά για tracking όμως.

    Πέρυσι ή πρόπερσι, αγόρασα ένα vodafone curve, που με χρέωνε 2.99 το μήνα αλλά ήταν way too basic στο tracking. Εντωμεταξύ δεν ανανέωνε τη θέση ανά δευτερόλεπτο, επομένως το history μια διαδρομής ήταν άλλα αντί άλλων.

    Μάλλον λύση για κάρτα SIM που έχει χαμηλό κόστος πρέπει να ψάξω, και μετά να βρω τράκερ. Αλλιώς κάποια λύση Iridium, αλλά δεν ξέρω τι παίζει από κόστος.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #18951
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα πάρει αυτό https://www.reachfargps.com/products/vt/RF-V8S.html πριν καμιά 5ετία, αλλά το παράτησα επειδή έπρεπε να βάζω μονάδες κλπ. Ήταν μια χαρά για tracking όμως.

    Πέρυσι ή πρόπερσι, αγόρασα ένα vodafone curve, που με χρέωνε 2.99 το μήνα αλλά ήταν way too basic στο tracking. Εντωμεταξύ δεν ανανέωνε τη θέση ανά δευτερόλεπτο, επομένως το history μια διαδρομής ήταν άλλα αντί άλλων.

    Μάλλον λύση για κάρτα SIM που έχει χαμηλό κόστος πρέπει να ψάξω, και μετά να βρω τράκερ. Αλλιώς κάποια λύση Iridium, αλλά δεν ξέρω τι παίζει από κόστος.
    Εχω ενα νήμα σχετικά με κάρτες σιμ, εγώ αυτή την στιγμή ακόμα κάνω χρήση της Αγγλικής κάρτας,

  7. #18952
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Για μένα είναι πολλά τα παραπάνω που θέλει ένα tracker όπως η ακρίβεια στίγματος, η δυνατότητα backup server, τα online update και το σημαντικότερο η δυνατότητα να μπαίνει σε τελείως sleep mode κρατώντας μόνο το αντικραδασμικο του ενεργό οπότε να τραβάει μήνα σε παρκαρισμένο αυτοκίνητο/μηχανή/σκάφος χωρίς να στέλνει την μπαταρία για τσάι του οχήματος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #18953
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ενα νήμα σχετικά με κάρτες σιμ, εγώ αυτή την στιγμή ακόμα κάνω χρήση της Αγγλικής κάρτας,
    θενξ

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  9. #18954
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω στο μηχανακι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το φτηνο κινεζικο ( 35€ το ειχα παρει απο Bangood) TKSTAR TK905 καλη πλατφορμα σε υπολογιστή και κινητο , μεγαλη μπαταριά .
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  10. #18955
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στο μηχανακι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το φτηνο κινεζικο ( 35€ το ειχα παρει απο Bangood) TKSTAR TK905 καλη πλατφορμα σε υπολογιστή και κινητο , μεγαλη μπαταριά .
    Βρε όλα καλά είναι, ειδικά αν κινείς το όχημα συνέχεια και δεν φοβάσαι την μπαταρία, είναι τζετ. Έχω βάλει καρακινεζιά που παίζει με πρωτόκολλο GPS103 στο traccar σε φίλο μου και ενώ το ρημάδι δεν έχει καμία ρύθμιση, είχε καλώδιο εισόδου για συναγερμό και μόλις το σύνδεσα στο traccar και χτύπησε συναγερμός το traccar άρχισε και φώναζε SOS!!!!! με καμία άλλη συσκευή δεν το έκανε default αυτό.. μεγάλες στιγμές.

    - - - Updated - - -

    Έχει η Shelly προσφορά λόγο 4 χρόνων σαν εταιρεία, στα 4 το 1 δώρο.... (κάποιος πρέπει να έχει Ελληνικές ρίζες εκεί στη Βουλγαρία)

    https://shop.shelly.cloud/?utm_sourc...m_medium=email
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #18956
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Μιας και αρκετοί εδώ έχετε ασχοληθεί με ηλεκτρολογικά, επειδή σε ένα σημείο δεν έχω πρίζα, και για να βγάλω κανονική θα ναι μανίκι, αν τραβήξω ρεύμα από ένα διακόπτη φώτων, ποσό ρεύμα περίπου θα σηκώνει; Με ενδιαφέρει να μπει εκεί πάνω το ρουτερ και το ΟΝΤ :/

  12. #18957
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και αρκετοί εδώ έχετε ασχοληθεί με ηλεκτρολογικά, επειδή σε ένα σημείο δεν έχω πρίζα, και για να βγάλω κανονική θα ναι μανίκι, αν τραβήξω ρεύμα από ένα διακόπτη φώτων, ποσό ρεύμα περίπου θα σηκώνει; Με ενδιαφέρει να μπει εκεί πάνω το ρουτερ και το ΟΝΤ :/
    Αυτά δεν καίνε τίποτα και δεν θα έχεις θέμα, το πρόβλημα είναι αν ο διακόπτης έχει ουδέτερο και γείωση και είναι κανονικός και όχι μόνο 1 καλώδιο είσοδο 1 καλώδιο έξοδο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #18958
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και αρκετοί εδώ έχετε ασχοληθεί με ηλεκτρολογικά, επειδή σε ένα σημείο δεν έχω πρίζα, και για να βγάλω κανονική θα ναι μανίκι, αν τραβήξω ρεύμα από ένα διακόπτη φώτων, ποσό ρεύμα περίπου θα σηκώνει; Με ενδιαφέρει να μπει εκεί πάνω το ρουτερ και το ΟΝΤ :/
    δεν γίνεται γιατί θέλεις και ουδέτερο
    VARAJOHN

  14. #18959
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θα έχεις θέμα.
    Σκέψου επίσης ότι στα specs του το 7530 αναφέρει "Average power consumption: 6 W".
    Υποθέτω ότι ο ηλεκτρολόγος που είχε κάνει την ηλεκτρολογική εγκατάσταση χρησιμοποίησε ίδια διατομή καλωδίων για πρίζες και φωτιστικά, δεν άλλαζε διατομές για τις αναχωρήσεις φωτιστικών.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γίνεται γιατί θέλεις και ουδέτερο
    Μα οι συσκευές αυτές δεν χρησιμοποιούν ουδέτερο. Τα βύσματά τους δεν είναι schuko.
    Mono No Aware

  15. #18960
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα οι συσκευές αυτές δεν χρησιμοποιούν ουδέτερο. Τα βύσματά τους δεν είναι schuko.
    Ο ουδετερος δεν ειναι η ΓΕΙΩΣΗ που εχουν οι σουκο , ειναι το N , για να δουλεψει η συσκευη θελει N & L , ο διακοπτης απο τα φωτα εχει μονο L
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

Σελ. 1264 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12441254125912621263126412651266126912741284 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας