Σελ. 1229 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12091219122412271228122912301231123412391249 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.421-18.435 από 20990
  1. #18421
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ειδα κι επαθα να μαθω το πρωτο μου αρχαιο ζμαρτφον που απεκτησα απο οικογενειακη... καραμπολα.
    Απλα ηταν να μην συνηθισει η γρια στο μελι, τωρα θελει και μασελα για να το μασαει!
    Να υποθεσω οτι δεν εχετε καποιο αξιοπιστο να μου προτεινετε VFM απο καποιο σκρουτζομαγαζο ;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #18422
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα κι επαθα να μαθω το πρωτο μου αρχαιο ζμαρτφον που απεκτησα απο οικογενειακη... καραμπολα.
    Απλα ηταν να μην συνηθισει η γρια στο μελι, τωρα θελει και μασελα για να το μασαει!
    Να υποθεσω οτι δεν εχετε καποιο αξιοπιστο να μου προτεινετε VFM απο καποιο σκρουτζομαγαζο ;
    Θα πρεπει να πεις τι χαρακτηριστικα ειναι must have για σενα , καθως επισης και τι χρηματα διαθετεις.

    Αλλα ολα αυτα ειναι καθως το νημα ειναι για κοινοποιηση προφορων καταστηματων και οχι help desk αγορων .
    The gr81 .

  3. #18423
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρεπει να πεις τι χαρακτηριστικα ειναι must have για σενα , καθως επισης και τι χρηματα διαθετεις.

    Αλλα ολα αυτα ειναι καθως το νημα ειναι για κοινοποιηση προφορων καταστηματων και οχι help desk αγορων .
    I see what you did there

  4. #18424
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολλά τα Data Άρη

    Θες την ταπεινή μου γνώμη? Παντελώς κανένας λόγος για 5g τηλέφωνο εκτός αν τα 100mbit internet ξέρω εγώ του 4G δεν σου φτάνουν και θες gigabit.
    θεωρώ ότι το μεγαλύτερο όφελος του 5G δεν είναι οι ταχύτητες (που έτσι κι αλλιώς όπως λες είναι ήδη πολύ μεγάλες) αλλά το γεγονός ότι μια κεραία μπορεί να εξυπηρετήσει πολύ περισσότερους συνδρομητές

    οπότε ελπίζουμε να εκλείψουν τα φαινόμενα να έχεις full σήμα αλλά να μην κουνιέται τίποτα σε data

  5. #18425
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Σήμερα έφτασαν οι μάσκες που είχα παραγγείλει από το aliexpress, για τις οποίες συζητούσαμε τις προάλλες.
    Παραγγελία 23/12, και παραλαβή σήμερα 19/1.
    Ομολογώ εντυπωσιάστηκα λιγάκι από τον χρόνο παραλαβής. Επίσης ήταν όλα πληρωμένα οπότε δεν πλήρωσα κανένα τέλος, φπα κτλ στα ΕΛΤΑ.

  6. #18426
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Άστα αυτά και πες: Οι μάσκες είναι καλές;
    hnesne

  7. #18427
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    φαινεται καπου εξωτερικα της συσκευασιας οτι ηταν πχ μασκες ?

    Υπαρχει περιπτωση να δωσανε προτεραιοτητα ?

    Γιατι οντως ειναι πολυ γρηγορα. Ειδικα με τις αργιες .
    The gr81 .

  8. #18428
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άστα αυτά και πες: Οι μάσκες είναι καλές;
    Κοίταξε, είχα ξαναπάρει από τον ίδιο τον πωλητή και στο παρελθόν. Συγκεκριμένα ξαναπήρε τις μπεζ γιατί μου είχαν αρέσει. Οι μάσκες ήρθαν στο ίδιο ακριβώς σακουλάκι όπως ήταν και οι προηγούμενες. Οι παλιές είχαν μπεζ λάστιχο, αυτές έχουν άσπρο.
    Στην τοποθέτηση στο πρόσωπο νομίζω πως το καινούριο λάστιχο πως είναι πιο άνετο για εμένα. Σημειωτέων πως είμαι κεφάλας όποτε είτε με μάσκες είτε με καπέλα είχα αρκετά θέματα για τα μεγέθη. Αυτές μου κάθονται καλά μπορώ να πω. Τεστ με κόψιμο μάσκας δεν έχω κάνει σε αυτές, αλλά είχα κάνει στις παλιές και είχαν κανονικά 5 layer μέσα.

    Πάντως για το θέμα της άνεσης και το πως κάθονται θεωρώ πως είναι όλα υποκειμενικά γιατί το κάθε πρόσωπο είναι διαφορετικό. Εγώ ικανοποιημένος είμαι πάντως για 18€ την 100αδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαινεται καπου εξωτερικα της συσκευασιας οτι ηταν πχ μασκες ?

    Υπαρχει περιπτωση να δωσανε προτεραιοτητα ?

    Γιατι οντως ειναι πολυ γρηγορα. Ειδικα με τις αργιες .
    Μπα, σε μια τύπου σακούλα, την κλασική την ταχυδρομική τις είχαν όπου δεν φαίνεται τι έχει μέσα.
    Νομίζω πάντως πως έχουν λιγάκι εξισορροπηθεί οι αποστολές, γιατί και από eBay ένας γνωστός πήρε κάτι λουράκια από Κίνα και είχαν έρθει πάλι γρήγορα.
    Θεωρώ πως μειώθηκε λιγάκι ο όγκος των αποστολών και ίσως για αυτό να έρχονται γρηγορότερα. Btw στις 14/1 εμφανίστηκε στο Βενιζέλος το δέμα, και σήμερα ήταν στο κατάστημα

  9. #18429
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.155
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έφτασαν οι μάσκες που είχα παραγγείλει από το aliexpress, για τις οποίες συζητούσαμε τις προάλλες.
    Παραγγελία 23/12, και παραλαβή σήμερα 19/1.
    Ομολογώ εντυπωσιάστηκα λιγάκι από τον χρόνο παραλαβής. Επίσης ήταν όλα πληρωμένα οπότε δεν πλήρωσα κανένα τέλος, φπα κτλ στα ΕΛΤΑ.
    Και εγώ μία από τα ίδια. Μου ήρθαν προχτές.
    Μια χαρά τις βλέπω και τις εγκρίνω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #18430
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

    Οι μεγάλες καθυστερήσεις ήταν στα τελωνεία, από τη στιγμή που δεν σκαλώνουν στο τελωνείο είναι λογικό. Τους πήρε και ένα 6μηνο, έμαθαν τη διαδικασία τα ξεφτέρια, κι εκεί κι εδώ.
    hnesne

  11. #18431
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρεπει να πεις τι χαρακτηριστικα ειναι must have για σενα , καθως επισης και τι χρηματα διαθετεις.

    Αλλα ολα αυτα ειναι καθως το νημα ειναι για κοινοποιηση προφορων καταστηματων και οχι help desk αγορων .
    ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΦΤΟΠΙΚ εαν ειχες προσεξει λιγο πριν ζηταγα ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για 5G smartphone VFM, αρα θελω ενα εντελως βασικο, μολις ενα χρονο κατεχω το προηγουμενο, απλα προτιμω καποιο με μεγαλη διαρκεια μπαταριας! Σε περιπτωση που δεν το καταλαβατε ειμαι ημιμαθης εως πανασχετη με το ειδος...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #18432
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.155
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΦΤΟΠΙΚ εαν ειχες προσεξει λιγο πριν ζηταγα ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για 5G smartphone VFM, αρα θελω ενα εντελως βασικο, μολις ενα χρονο κατεχω το προηγουμενο, απλα προτιμω καποιο με μεγαλη διαρκεια μπαταριας! Σε περιπτωση που δεν το καταλαβατε ειμαι ημιμαθης εως πανασχετη με το ειδος...
    Σου βρήκα μπαταρία με τηλέφωνο επάνω... στην ανάγκη βάζεις μπροστά και το αμάξι αν μείνετε.

    https://www.theverge.com/circuitbrea...phone-mwc-2019
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #18433
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΑΧΑΧΑΧ πως δεν με καταλαβαινετε. Kαλο αλλά θελω κατι πιο.. βαρυ! Μια μοτορολα των 50΄ς ισως...

    Εννοειται οτι το απλο - βασικο smartphone δεν χρειαζεται να ειναι αποκλειστικο 5G, μια χαρα ειναι και τα 4G συμβατα με 5g.
    Προσφορα απο ελληνικο καταστημα - skroutzομαγαζο.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #18434
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Στέλνουν Ελλάδα άραγε; Μου θυμίζει σε μέγεθος το πρώτο κινητό που είχα, δανεικό μάλιστα για κάποιους μήνες. Παντόφλα μοτορόλα.

    @manoulamou. Παρεξηγιέσαι εύκολα, αλλά δεν διαβάζεις και τι σου γράφουν Πολύ λογικά ο φίλος σου είπε να πεις τι budget έχεις. Για 5G οι φτηνότερες λύσεις είναι λίγο πάνω-λίγο κάτω από το ψυχολογικό 200άρι (π.χ. 180 για το TCL 20R 5G, 230 για τα Redmi Note 10 5G και POCO M3 Pro 5G. Τα καταστήματα ενδεικτικά, θα τα βρεις και φτηνότερα σε ΄σκρουτζομάγαζα΄, εγώ θα έλεγα μακριά από αυτό που ονομάζω εγώ τουλάχιστον σκρουτζομάγαζα (παραεισαγωγές και παραπομπή σε άθλια σέρβις σε περίπτωση βλάβης εντός της συνήθως λειψής δικής τους εγγύησης, με ελάχιστο κέρδος για την τσέπη του καταναλωτή). Και μην ξαναγράψεις για τον Κωτσόβολο, ό,τι κι αν έχει κάνει είναι σκαλιά καλύτερος από τα κακά σκρουτζομάγαζα, κι αν δεν σου αρέσει οι τιμές σε προϊόντα επίσημης αντιπροσωπείας είναι λίγο-πολύ οι ίδιες από όπου κι αν τα πάρεις, ακόμα και σε περιόδους εκπτώσεων, οπότε εσύ αποφασίζεις

    - - - Updated - - -

    Α, μια λεπτομέρεια, για πάροχο cosmote πρέπει να έχεις από τις 'πιστοποιημένες' συσκευές για να σου επιτρέψει να έχεις 5G, δηλ. από τις συσκευές που πουλά και ο ίδιος.
    hnesne

  15. #18435
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΟΚ ευχαριστω οπωσδηποτε δεν μιλαμε για παραεισαγωγες- μονον με επισημη εγγυηση αντιπροσωπειας. Το εχω ηδη ψαξει λιγο κι εγω, ελεγα μηπως ξερατε να μου συστησετε καποια απλη πολυ βασικων χαρακτηριστικων συσκευη - οσο για το διαθεσιμο ποσο εκει γυρω στα 250- ευρω! Δεν το θελω για να τραβαω υψηλης αναλυσης βιντεο σε... παγωμενο ποταμο σαν την τρελοΚαναδεζα.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 1229 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 12091219122412271228122912301231123412391249 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας