Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Καλημερα σας...αυτες τις μερες ειμαι στο χωριο μου-περιοχη Λαμιας-....προχτες το πρωι ωρα 6 δοκιμασα να μπω στο fb να δω καποια θεματα,αλλα δεν με αφηνε ενω εβαζα τα στοιχεια μου -κωδικους.μειλ κλπ.Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο
    Παντα μιλαω με ευγενεια στα αλλα μελη & γενικα ειμαι οκ με την συμεριφορα μου.Πηγα σε ενα κοντινο καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣεδω σε κοντινο χωριο αλλα τιποτα. Ποιος ειναι ο λογος που μου απενεργοποιησαν & εκλεισαν τον λογαριασμο μου στο FB?.
    Σε λιγες μερες κατεβαινω Αθηνα σπιτι μου....υπαρχει καποιος εκπροσωπος του fb να αποτανθω & να μου ανακτησουν τον λογαριασμο μου? & να μαθω γιατι μου κανανε αυτο το πραγμα? Τη βοηθεια σας παρακαλω.ευχαριστω παρα πολυ!

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σας...αυτες τις μερες ειμαι στο χωριο μου-περιοχη Λαμιας-....προχτες το πρωι ωρα 6 δοκιμασα να μπω στο fb να δω καποια θεματα,αλλα δεν με αφηνε ενω εβαζα τα στοιχεια μου -κωδικους.μειλ κλπ.Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο
    Παντα μιλαω με ευγενεια στα αλλα μελη & γενικα ειμαι οκ με την συμεριφορα μου.Πηγα σε ενα κοντινο καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣεδω σε κοντινο χωριο αλλα τιποτα. Ποιος ειναι ο λογος που μου απενεργοποιησαν & εκλεισαν τον λογαριασμο μου στο FB?.
    Σε λιγες μερες κατεβαινω Αθηνα σπιτι μου....υπαρχει καποιος εκπροσωπος του fb να αποτανθω & να μου ανακτησουν τον λογαριασμο μου? & να μαθω γιατι μου κανανε αυτο το πραγμα? Τη βοηθεια σας παρακαλω.ευχαριστω παρα πολυ!
    Δεν κλείνει έτσι. Μάλλον σε χακαραν
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  3. #3
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Παντως,πιστεψτε με,εχω στεναχωρηθει πολυ, χωρις να γνωριζω γιατι & ειμαι ανω απο 15 χρονια στο fb, χωρις 1 παρατηρηση.

    - - - Updated - - -

    Πιστευω να βρω ακρη οταν γυρισω Αθηνα,σπιτι μου δεν μπορει καποιοι θα εκπροσωπουν το fb στην Ελλαδα.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Σου τον απενεργοποίησαν η μήπως βλέποντας άλλη IΡ στον μπλόκαραν?
    Πριν δύο μήνες ειχα παει για 3 ημέρες Αθήνα.... και δεν κατάφερα να μπώ στον λογαριασμό μου ουτε απο το wifi του ξενοδοχείου, ουτε κάνοντας hot spot το κινητό μου με τα δεδομένα της κινητής.... οταν γύρισα και ξαναμπήκα απο τον ρούτερ του σπιτιού μου δούλευε κανονικά και είδα στις ειδοποιήσεις γύρω στα 15 μηνύματα (όσες προσπάθειες ειχα κάνει να μπώ απο Αθήνα) οτι....

    "Εμποδίσαμε μια σύνδεση
    Κάποιος χρησιμοποίησε τα στοιχεία σας και προσπάθησε να συνδεθεί, αλλά τον εμποδίσαμε."

    και οτι πρέπει να αλλάξω τον κωδικό.

    Ούτε κωδικό άλλαξα (αφού εγώ ήμουνα ο υποτιθέμενος εισβολέας) αλλά και ο λογαριασμός μου δουλεύει κανονικά... βέβαια δεν ξέρω τι θα συμβεί όταν ξαναπροσπαθήσω να μπώ απο άλλη ΙΡ

    Να σημειώσω ότι όσο ήμουνα Αθήνα απο το κινητό απο Browser (δεν έχω εφαρμογή facebook στο κινητό) και την mobile έκδοση έμπαινα κανονικά και απο wifi και απο δεδομένα και χωρίς να μου βγάζει κάποια ειδοποίηση για υποτιθέμενο εισβολέα... απο το laptop αρνούνταν να μπει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TeoT : 22-04-24 στις 01:19.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως,πιστεψτε με,εχω στεναχωρηθει πολυ, χωρις να γνωριζω γιατι & ειμαι ανω απο 15 χρονια στο fb, χωρις 1 παρατηρηση.

    - - - Updated - - -

    Πιστευω να βρω ακρη οταν γυρισω Αθηνα,σπιτι μου δεν μπορει καποιοι θα εκπροσωπουν το fb στην Ελλαδα.
    Κανένας. Μην περιμένεις επικοινωνία άμεση
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  6. #6
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Και σε ενα φιλο μου στην Αθηνα που του ειπα να δοκιμασει να μπει στο δικο μου fb δεν τον αφηνει....Πιστευω σε λιγες μερες που θα κατεβω στο σπιτι μου στην Αθηνα, να βρω εκπροσωπους του fb και να μου το επαναφερουν..τι αλλο να κανω? Ειναι κατι που μου συμβαινει πρωτη φορα εδω & 15 χρονια που εχω την εφαρμογη του fb.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-10-2015
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530 AX
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν πρόκειται να έρθεις σε επικοινωνία με το Facebook. Μην ελπίζεις.

    Άν έχεις Instagram, μπορείς να μπεις; Έχεις τα ίδια στοιχεία σύνδεσης με το Facebook;

  8. #8
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Δεν εχω Instagram....

  9. #9
    Εγγραφή
    24-10-2015
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530 AX
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν προσπαθείς να συνδεθείς, τι σου λέει; Στο fb εννοώ

  10. #10
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Καλημερα.Λοιπον μου λεει τα εξης: Ξεκιναω με κλικ συνδεση, βαζω τον ιδιο κωδικο που εβαζα & παταω συνδεση.Το μνμ που παιρνω: Δεν ειναι δυνατη η συνδεση....προεκυψε μη αναμενομενο σφαλμα.Δοκιμαστε ξανα....Το ξανακανω παλι.μου λεει οτι εβαλα παλιο κωδικο & βαλτε τον τρεχοντα...Τελικα τρελλαινεσαι 'οχι???Και αυτα ολα τα γραφω απο το κινητο μου εδω στο χωριο που ειμαι...τι να κανω τωρα? Να παω σ ενα διπλανο χωριο που εχει υπολογιστες- Ιντερνετ & να δοκιμασω απο εκει? Μου φαινεται τα ιδια θα μου κανει & εκει....δεν ξερω τι στην ευχη μου κανανε....συγνωμη για το μεγαλο κειμενο....αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει τετοιο πραγμα...ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Το πιθανότερο είναι ότι απλώς σε χάκεψαν.
    Που σημαίνει ότι κάποιος, κάπως, βρήκε τα credentials του λογαριασμού σου.
    Που σημαίνει ότι το password σου, αν υποθέσουμε ότι το χρησιμοποιείς και αλλού
    (που είναι κάκιστη πρακτική....), θα πρέπει να αλλάξει και όπου αλλού χρησιμοποιείται.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-10-2015
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530 AX
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσπάθησε να κάνεις μια ανάκτηση κωδικού μέσω email.
    Επίσης ως συμβουλή καλό είναι να ενεργοποιήσεις και το Two-Factor-Authentication.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιθανότερο είναι ότι απλώς σε χάκεψαν.
    Που σημαίνει ότι κάποιος, κάπως, βρήκε τα credentials του λογαριασμού σου.
    Που σημαίνει ότι το password σου, αν υποθέσουμε ότι το χρησιμοποιείς και αλλού
    (που είναι κάκιστη πρακτική....), θα πρέπει να αλλάξει και όπου αλλού χρησιμοποιείται.
    Αυτό που λέει ο Κίμων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα.Λοιπον μου λεει τα εξης: Ξεκιναω με κλικ συνδεση, βαζω τον ιδιο κωδικο που εβαζα & παταω συνδεση.Το μνμ που παιρνω: Δεν ειναι δυνατη η συνδεση....προεκυψε μη αναμενομενο σφαλμα.Δοκιμαστε ξανα....Το ξανακανω παλι.μου λεει οτι εβαλα παλιο κωδικο & βαλτε τον τρεχοντα...Τελικα τρελλαινεσαι 'οχι???Και αυτα ολα τα γραφω απο το κινητο μου εδω στο χωριο που ειμαι...τι να κανω τωρα? Να παω σ ενα διπλανο χωριο που εχει υπολογιστες- Ιντερνετ & να δοκιμασω απο εκει? Μου φαινεται τα ιδια θα μου κανει & εκει....δεν ξερω τι στην ευχη μου κανανε....συγνωμη για το μεγαλο κειμενο....αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει τετοιο πραγμα...ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.
    Άρα πρέπει να κάνεις επαναφορά του κωδικού. Αν δεν σου έχουν αλλάξει όλα τα στοιχεία επικοινωνίας δηλαδή. Στη σελίδα εισόδου πατάς "Ξεχασατε τον κωδικό πρόσβασης;" και σε κατευθύνει από εκεί. Βάλε κάτι καινούργιο, όχι τον παλιό που θυμάσαι, και αρκετά περίπλοκο, και προσοχή πού θα τον φυλάξεις. Για τη διαδικασία, θα πρέπει να έχεις πρόσβαση σε ό,τι τηλέφωνο κινητό ή email έχεις δηλώσει.

    Για επικοινωνία είναι χαοτικό, έχει κάποια Links μέσα από τις σελίδες βοήθειας που μπορείς να αναφέρεις τι συνέβη και καλή τύχη. Να μιλήσεις με άνθρωπο εξαιρετικά δύσκολο.

    Επίσης, αν θες να διαπιστώσεις αν όντως κάποιος υπέκλεψε στοιχεία, να δεις και τι βλέπουν οι φίλοι σου που σε ακολουθούν, τι φαίνεται στο προφίλ σου κ.λπ.
    hnesne

  14. #14
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Δυστυχως,ολα τα δοκιμασα αλλα τιποτα...παραμενω στο:"ο λογ-σας απενεργοποιηθηκε & εκλεισε"...Εχω το κινητο εδω στο χωριο & δεν με εξυπηρετει...Οταν κατεβω Αθηνα θα το ψαξω καλυτερα & θα εχω & τον επιτραπεζιο υπολογιστη.σας ευχαριστω πολυ ολους!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.666
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ρώτα κάποιον από τους φίλους σου στο Facebook, βλέπουν το λογαριασμό σου ή όχι;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας