Σελ. 1179 από 1399 ΠρώτηΠρώτη ... 11591169117411771178117911801181118411891199 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.671-17.685 από 20980
  1. #17671
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων


    Για τις αποθήκες δεν έχω εικόνα, δουλεύω σε κατάστημα.

    Σε ότι αφορά τα καταστήματα, όλα είναι βάσει νόμου και κάτι παραπάνω από μεριάς Lidl.

    Από 'κει και πέρα, υπάρχουν πολλοί εργαζόμενοι αγνώμονες που βρίσκουν στραβά ακόμη και στο παραμικρό.

    Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι να δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα. Για κάτι τέτοιους ζει και βασιλεύει το δημόσιο και τα ρουσφέτια.
    Μα δεν έχει να κάνει μόνο το "βάση νόμου". Ότι δηλαδή θα σε πληρώσουν την υπερωρία δεν σημαίνει ότι κάνουν και κάποια χάρη. Ναι, ίσως σε μια βαλκανική χρεωκοπημένη χώρα όπως η ελλάδα να είναι plus.

    Το ζήτημα είναι να υπάρχει και ανθρώπινη συμπεριφορά προς τον εργαζόμενο. Πολλοί μάνατζερες και executives και δεν ξέρω και τι άλλους τίτλους κοτσάρουν στο linkedin, βγάζουν κόμπλεξ όταν αποκτούν μία ομάδα

    Σε γερμανική εταιρία δουλεύω κι εγώ και έχω πάθει πλάκα με την συμπεριφορά τους. Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα σε σχέση με κάτι γραφικούς εντός των τοιχών.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #17672
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άσχετο αλλά τώρα με τον καύσωνα πηγαίνετε να δουλέψετε πάνω στον βράχο της Ακρόπολης να δείτε συμπεριφορές προϊσταμένων για να τα λέμε και για το δημόσιο.
    Δεν τηρούνται ούτε τα στοιχειώδη μέτρα ασφαλείας και πρόληψης. Παραιτούνται ο ένας μετά τον άλλον οι συμβασιούχοι. Οι μόνιμοι κανονίζουν για αλλού μεταθέσεις εκτός κάποιων σκληροπυρηνικών. Υπάρχουν και λουφαδόροι βέβαια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 31-07-21 στις 11:55.

  3. #17673
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν έχει να κάνει μόνο το "βάση νόμου". Ότι δηλαδή θα σε πληρώσουν την υπερωρία δεν σημαίνει ότι κάνουν και κάποια χάρη. Ναι, ίσως σε μια βαλκανική χρεωκοπημένη χώρα όπως η ελλάδα να είναι plus.

    Το ζήτημα είναι να υπάρχει και ανθρώπινη συμπεριφορά προς τον εργαζόμενο. Πολλοί μάνατζερες και executives και δεν ξέρω και τι άλλους τίτλους κοτσάρουν στο linkedin, βγάζουν κόμπλεξ όταν αποκτούν μία ομάδα

    Σε γερμανική εταιρία δουλεύω κι εγώ και έχω πάθει πλάκα με την συμπεριφορά τους. Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα σε σχέση με κάτι γραφικούς εντός των τοιχών.
    Και απο άποψη συμπεριφοράς είναι πολύ καλύτερα από άλλες αλυσίδες του χώρου. Και αυτό το λέω με σιγουριά γιατί έχω δουλέψει και σε άλλες εταιρείες του κλάδου και έχω μέτρο σύγκρισης.

    Σίγουρα θα υπάρχουν και παραφωνίες, γιατί πάντα θα υπάρχουν και οι μ@λ@κες, αυτό δεν είναι κάτι που μπορεί να εξαλειφθεί εύκολα από τις εταιρείες. ειδικά όταν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι δεν μιλάνε για αυτές τις συμπεριφορές.

    Γνωρίζω πάντως αρκετές περιπτώσεις όπου έχουν απολυθεί ανώτεροι λόγω κακής συμπεριφοράς.

    Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο γιατί έχουμε βγει και off-topic, απλώς να πω πως ιδανικό περιβάλλον εργασίας δεν υπάρχει, κι αν υπάρχει θα είναι φωτεινή εξαίρεση.

    Η ουσία είναι να υπάρχει μία σχετική ισορροπία μεταξύ εργασίας και προσωπικής ζωής και να υπάρχει και ένα ανθρώπινο πλαίσιο συμπεριφορών εντός εργασίας.

    Τα παραπάνω η συγκεκριμένη εταιρεία τα προσφέρει. Από κει και πέρα, πάντα θα υπάρχουν εργαζόμενοι ανικανοποίητοι, όπως υπάρχουν και ανικανοποίητοι εργοδότες.

    Στον ιδιωτικό τομέα δεν είναι όλα αγγελικά πλασμένα, καλώς ή κακώς.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  4. #17674
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.797
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από φίλο που τον είχαν στις αποθήκες δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Μπορεί η εταιρία να είναι γερμανική και να θέλει τέσσερα πέντε πράματα αλλά απ' ότι φαίνεται οι μάνατζερς κα οι υπεύθυνοι είναι έλληνες

    - - - Updated - - -



    Μετά από κάποιο διάστημα χρήσης μου φάνηκε πως η μπαταρία κράτησε πολύ λίγο. Δεν έκατσα να υπολογίσω να σου πω την αλήθεια αλλά μήπως έχει να κάνει με το ότι δεν το φόρτισα με την αγορά?

    Ίσως έρχεται μισοφορτισμένη?
    Πάντα οι μπαταρίες λιθίου είναι μισοφορτισμένες στο αρχικό πακετάρισμα ενός προϊόντος, αλλά έτοιμες για χρήση.
    Στις παλιότερες NiMH προτείναμε μία καλή πλήρη φόρτιση πριν την πρώτη χρήση.

  5. #17675
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα οι μπαταρίες λιθίου είναι μισοφορτισμένες στο αρχικό πακετάρισμα ενός προϊόντος, αλλά έτοιμες για χρήση.
    Στις παλιότερες NiMH προτείναμε μία καλή πλήρη φόρτιση πριν την πρώτη χρήση.
    Έτσι εξηγείται γιατί μου έκανε εντύπωση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #17676
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #17677
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωπ και ρομποτακι καθαρισμου πισινας . Κριμα που δεν εχω πισινα να το βαλω μεσα

  8. #17678
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπ και ρομποτακι καθαρισμου πισινας . Κριμα που δεν εχω πισινα να το βαλω μεσα
    Κάνει και για θάλασσα ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #17679
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτή την εποχή, οι 3,5ρηδες εξωτερικοί δίσκοι ζεσταίνονται. Χρησιμοποιώ μια βάση λάπτοπ για να κρατάω τον δίσκο δροσερό όσο τον έχω συνδεδεμένο αλλά μου πιάνει αρκετό χώρο στο γραφείο και έψαχνα αν υπάρχει ήδη κάτι που να είναι για την συγκεκριμένη χρήση.
    Έχετε κάποια ιδέα;

  10. #17680
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως τσιμπήσω το μικρό ηχειάκι για την εξόρμηση του αυγούστου στο αιγαίο. Φαίνετια βολικό και με καλά σχόλια
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #17681
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    SAMSUNG AR12TXHQBWKNEU 12000BTU με εγγυηση παραεισαγωγης κιτρινομαγαζου ? . Tα samsung ειναι υπερτιμημενες μαπες στα AC ?

  12. #17682
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    SAMSUNG AR12TXHQBWKNEU 12000BTU με εγγυηση παραεισαγωγης κιτρινομαγαζου ? . Tα samsung ειναι υπερτιμημενες μαπες στα AC ?
    που ειδες οτι ειναι υπερτιμημενες ? δεν εχω δει καπου να το κατατασουν στα καλα
    Η εγγυηση απ το κιτρινομαγαζο ειναι θεμα τυχης. Μερικα εχουν εγγυηση αλλα πρεπει να εχεις το serial No και να ρωτησεις στην αντιπροσωπία αν το υποστηριζει. Για αγορες μεγαλων ποσων δεν θα το πρότεινα και ειδικα για air condition (για μεχρι 200 θα το σκεφτομουν το ρισκο)

  13. #17683
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για ένα arieli το πιο φτηνό 12000
    και θα βρω εγώ τοποθέτηση

  14. #17684
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    SAMSUNG AR12TXHQBWKNEU 12000BTU με εγγυηση παραεισαγωγης κιτρινομαγαζου ? . Tα samsung ειναι υπερτιμημενες μαπες στα AC ?
    Δεν είναι μάπες. Δεν ξέρω για τα τελευταία μοντέλα. Κακό support ίσως έχουν.
    4 έχουν περάσει από τα χέρια μου. Το ένα το αντικατέστησα μετά από 20 χρόνια. Τα άλλα 2 inventer από τα πρώτα και δύο On-off ακόμα παλαιότερα

    Αθόρυβη λειτουργία.Ωραίες λειτουργίες και όχι μούφα μετρήσεις λόγω eurovent.Τα άλλα 2 με έβγαλαν άνετα τις τελευταίες μέρες στο εξοχικό μου. Σε ταράτσα εκτεθειμένα και σε χωριό στην Πελοπόννησο δίπλα από εκεί που καταγράφονται οι μέγιστες θερμοκρασίες της χώρας.

    Τώρα θα αγόραζα κάτι άλλο μόνο και μόνο για την τεχνική υποστήριξη.

  15. #17685
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_who Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την εποχή, οι 3,5ρηδες εξωτερικοί δίσκοι ζεσταίνονται. Χρησιμοποιώ μια βάση λάπτοπ για να κρατάω τον δίσκο δροσερό όσο τον έχω συνδεδεμένο αλλά μου πιάνει αρκετό χώρο στο γραφείο και έψαχνα αν υπάρχει ήδη κάτι που να είναι για την συγκεκριμένη χρήση.
    Έχετε κάποια ιδέα;
    Προσωπικά τους βάζω στο πάνω μέρος του PC και τους δροσίζει ο πάνω ανεμιστήρας του κουτιού.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 1179 από 1399 ΠρώτηΠρώτη ... 11591169117411771178117911801181118411891199 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας