Σελ. 999 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 97998999499799899910001001100410091019 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.971-14.985 από 20990
  1. #14971
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ίδια ποιότητα που παρέχει στα ηλεκτρονικά μάλλον πάει φούντο Το ζουμί είναι στο δάνειο που παίρνεις για να αποπληρώσεις .
    https://www.cnn.gr/oikonomia/epixeir...tartup-50-eton

  2. #14972
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοστιέρα Bosch TFB4402V σχεδόν στη μισή τιμή στον Κωτσόβολο. Συγκεντρώνει πολλές θετικές αξιολογήσεις και την είχα στη wishlist. Με την συγκεκριμένη μείωση στην τιμή χτύπησα μια.
    Λοιπόν έχει πλάκα ο Κωτσόβολος. Σε διπλανό φόρουμ είχαν προλάβει την τιμή στα 32 ευρώ, μετά την άλλαξαν στα 49 (Στέλιο εκεί πρέπει να την πήρες εσύ, μια χαρά για τη συγκεκριμένη αφού την ήθελες) σήμερα τη δίνουν στην κανονική τιμή, 99 ευρώ. Όσοι πρόλαβαν και παράγγειλαν στα 32 τους ακύρωσαν αλλά τους έδωσαν μια δωροεπιταγή 20 ευρώ για να μην πέσουν καταγγελίες για την ψυχική οδύνη.
    hnesne

  3. #14973
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Στο διπλανό forum δημιούργησαν το θέμα 5 ώρες μετά την αναφορά που έκανα εδώ
    Την ώρα που το έγραψα είχα κάνει την παραγγελία και μετά από μια ώρα την παρέλαβα από κατάστημα στην τιμή των 32€.

  4. #14974
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ψυγείο που αγόρασα στα 520 ευρώ. Ανεβοκατέβαινε η τιμή μέχρι.κσι 780. Δεν.προλαβα και το αγόρασα από electronet

  5. #14975
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @stelakis1914: Γράψε με pm έναν λογαριασμό paypal να σου στείλω ένα δεκάρικο να ρίξεις για μένα ένα τζόκερ
    hnesne

  6. #14976
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @stelakis1914: Γράψε με pm έναν λογαριασμό paypal να σου στείλω ένα δεκάρικο να ρίξεις για μένα ένα τζόκερ
    Με όσα έχω διαβάσει στο παρελθόν δεν πρόκειται για κάποιο "τυχαίο λάθος" του συγκεκριμένου καταστήματος. Βγάζει συχνά προϊόντα σε πολύ ελκυστική τιμή αλλά για ένα μικρό τεμαχίων μόνο ώστε να δημιουργήσει "hype" στην αγορά. Πολλές φορές αυτά είναι εκθεσιακά αλλά όσοι ενδιαφερόμενοι κινηθούν γρήγορα, μπορούν να τα αποκτήσουν. Οι υπόλοιποι βέβαια εισπράττουν άκυρα αφού μέσα σε αυτούς που κινούνται άμεσα σε τέτοιες προσφορές βρίσκονται συχνά έμποροι και κερδοσκόποι.

  7. #14977
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    απο οσο θυμαμαι απο οταν εργαζομουν στο υπουργειο εμπορειου το καταστημα ειναι υποχρεωμενο να σου δωσει το προιον στην τιμη που αναγράφετε οποια και αν ειναι αυτη. Αυτο προβλεπει η νομοθεσια Δεν ετυχε να δω αν ισχυει και σε ηλεκρτονικη αγορα. Πιστευω αν καποιος το κυνηγήσει θα παρει το προιον στη τιμη που το εκλεισε και αυτη η κοροιδια με με τα ακυρα θα σταματήσει

  8. #14978
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οσο θυμαμαι απο οταν εργαζομουν στο υπουργειο εμπορειου το καταστημα ειναι υποχρεωμενο να σου δωσει το προιον στην τιμη που αναγράφετε οποια και αν ειναι αυτη. Αυτο προβλεπει η νομοθεσια Δεν ετυχε να δω αν ισχυει και σε ηλεκρτονικη αγορα. Πιστευω αν καποιος το κυνηγήσει θα παρει το προιον στη τιμη που το εκλεισε και αυτη η κοροιδια με με τα ακυρα θα σταματήσει
    Δεν ξέρω τις ακριβείς προϋποθέσεις για να τηρηθεί αυτό, αλλά σε αντίστοιχη περίπτωση που είχα εμπλέξει Συνήγορο του Καταναλωτή, μου είπαν ότι αφού το κατάστημα μου επέστρεψε τα χρήματα, το θέμα θεωρείται λήξαν.

  9. #14979
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τις ακριβείς προϋποθέσεις για να τηρηθεί αυτό, αλλά σε αντίστοιχη περίπτωση που είχα εμπλέξει Συνήγορο του Καταναλωτή, μου είπαν ότι αφού το κατάστημα μου επέστρεψε τα χρήματα, το θέμα θεωρείται λήξαν.
    προσωπικα το εχω πετύχει σε ρουχα που ειχε πανω ταμπελακι με πχ 10€ και στο ταμειο του ειπαν ειχε ξεχαστει το ταμπελακι απο παλια που ηταν σε προσφορα πληρωσε 15€ Υποχρεωτικα το δινει 10 τοτε το μαγαζι. Το ιδιο ισχυει και σε προιοντα σουπερ μαρκετ οτι τιμη γραφει επανω αυτη το παιρνεις ακομα και αν πουν ξεχασαμε να αλλαξουμε ταμπελακι. Αυτα που αναφερω ημουν παρω και τα λεω Δεν γνωριζω τι γινεται με ηλεκτρονικη αγορα

    υγ και στα καύσιμα ισχυει αυτο και ημουν παρων Οτι γραφει η ταμπελα

  10. #14980
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επειδή και μου έχει συμβεί με διαφορετική τιμή στο ράφι απ' ότι στο ταμείο και δούλευε και μία φίλη μου στον τομέα αυτό, σε περίπτωση λάθους τιμής, δεν υπάρχει καν συζήτηση. Το αγοράζεις στην τιμή που αναγράφεται στο ράφι. Οι εντολές από τους προισταμένους ήταν ξεκάθαρες.

    Στην περίπτωσή μου, μου επιστράφηκε η διαφορά τιμής επειδή το παρατήρησα στην απόδειξη φεύγοντας.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #14981
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και μου έχει συμβεί με διαφορετική τιμή στο ράφι απ' ότι στο ταμείο και δούλευε και μία φίλη μου στον τομέα αυτό, σε περίπτωση λάθους τιμής, δεν υπάρχει καν συζήτηση. Το αγοράζεις στην τιμή που αναγράφεται στο ράφι. Οι εντολές από τους προισταμένους ήταν ξεκάθαρες.

    Στην περίπτωσή μου, μου επιστράφηκε η διαφορά τιμής επειδή το παρατήρησα στην απόδειξη φεύγοντας.
    Αν η σύνηθες τιμή ενος πράγματος είναι 500 και εσύ το βρεις με μια ετικέτα που λέει 50 τότε μάλλον θα σου πούνε οτι απλά δεν είναι η τιμή αυτή και μπορείς να το μην το πάρεις, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει η πρόβλεψη για μία τόσο εξωπραγματική διαφορά.
    Το να λέει στο καρτελάκι 2,38 και στο ταμείο να σου χτυπάνε 2,60 τότε ναι θα το πάρεις στα 2,38.

  12. #14982
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Στα καταστήματα λιανικής τηρείται πιο αυστηρά. Σε ηλεκτρονικές αγορές (όπως ήταν και η δικιά μου) φαίνεται ότι το καθεστώς είναι διαφορετικό, όπως μαρτυράται και από την παρέμβαση του ΣτΚ.

  13. #14983
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η σύνηθες τιμή ενος πράγματος είναι 500 και εσύ το βρεις με μια ετικέτα που λέει 50 τότε μάλλον θα σου πούνε οτι απλά δεν είναι η τιμή αυτή και μπορείς να το μην το πάρεις, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει η πρόβλεψη για μία τόσο εξωπραγματική διαφορά.
    Το να λέει στο καρτελάκι 2,38 και στο ταμείο να σου χτυπάνε 2,60 τότε ναι θα το πάρεις στα 2,38.
    Έτσι είναι. Στο πλαίσιο τιμή ράφι 7€ και όταν το χτύπησε είπε 9€. Όταν το ανέφερα και μετά από 1 τηλέφωνο το αγόρασα 7€ όσο έλεγε στο ράφι. Το θέμα είναι όμως ότι ίσως στη μία περίπτωση σκέφτονται το κόστος που κάποιος μπορεί να αρχίσει να βρίζει με πελάτες κτλ ενώ στη μέσω ίντερνετ δεν τους νοιάζει...Το πολύ πολύ να το γράψει στο adslgr.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  14. #14984
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΕΠΙΣΗΣ στον Κωτσο, οπως και σε αλλα καταστηματα, ακομη κι αν ισχυσει η αρχικη κοψοχρονια - ΠΡΟΣΦΟΡΑ και δεν φατε ακυρο
    ΣΥΝΗΘΩΣ προκειται για αρχαια μοντελακια που δεν κυκλοφορουν σε πολλα ονλάιν μαγαζακια ειτε για προϊοντα τα οποια φερνει αποκλειστικα η DIXONS...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #14985
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι. Στο πλαίσιο τιμή ράφι 7€ και όταν το χτύπησε είπε 9€. Όταν το ανέφερα και μετά από 1 τηλέφωνο το αγόρασα 7€ όσο έλεγε στο ράφι. Το θέμα είναι όμως ότι ίσως στη μία περίπτωση σκέφτονται το κόστος που κάποιος μπορεί να αρχίσει να βρίζει με πελάτες κτλ ενώ στη μέσω ίντερνετ δεν τους νοιάζει...Το πολύ πολύ να το γράψει στο adslgr.
    Αν είναι επαναλαμβανόμενο γεγονός μιλάμε για παραπλάνηση του καταναλωτή. Αν τελειώσει το στοκ ας βγάλουν άμεσα την διαθεσιμότητα από το online κατάστημα. Αν αφήνουν το status διαθέσιμο όσο τους καπνίσει για κράχτη να αναλάβουν και τις συνέπειες. Αλλιώς ας μην το κάνουν καθόλου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 999 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 97998999499799899910001001100410091019 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας