Σελ. 904 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 884894899902903904905906909914924 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.546-13.560 από 20987
  1. #13546
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    παιζει στα 200 ευρω xbox s απο γερμανο με 20% επιστροφη απο eurobank
    VAMOS ARIS

  2. #13547
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Priority Direct? Αν ναι τοτε δικαιολογείται οτι γλιτωσε το τελωνειο και ισως το οτι ηρθε τοσο γρηγορα.Καλοριζικη!

    - - - Updated - - -



    Φαντασου απο Λονδινο και εκανε τοσο. Εμενα απο Κινα παραγγελιες με Gearbest εχουν κλεισει το 2,5 μηνο και περιμενω. Γενικα το Gearbest εχει εξελιχθει σε πολυ αργη εταιρεια στις παραδοσεις.
    Απλό air-mail registered. Ούτε μέσω Βελγίου, ούτε τίποτα. Έφυγε από Κίνα 2 Δεκέμβρη, στις 12 Δεκέμβρη ήταν στο ταχυδρομείο της γειτονιάς.

    Χθες έπαιζαν προσφορές σε κάποιες λάμπες της Xiaomi αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμη.
    Πχ η παρακάτω με κουπόνι XMY480 έβγαινε στα 80 ευρώ από 118:
    https://www.gearbest.com/flush-ceili...p_1119165.html
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #13548
    Εγγραφή
    06-09-2009
    Περιοχή
    Σπατα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΑΤΑ
    Router
    SpeedTouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιζει στα 200 ευρω xbox s απο γερμανο με 20% επιστροφη απο eurobank
    10% οχι 20...
    Δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι μπερδευουν την Αγαπη με την Φιλια...
    Αγαπη ειναι να προσπαθεις να γινεσαι καλυτερος για τον αλλον, ενω Φιλια να μην προσπαθεις να κανεις τον αλλο καλυτερο για σενα...

  4. #13549
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να μην φταιει το Gear οταν πακετα που παραγγελονται μετα απο τα δικα του στο Banggood (τον Οκτωβρη και το Νοεμβρη) φτανουν πρωτα σε μαξ 30 ημερες με απλο ταχυδρομειο (china post) και τα δικα του ειτε απλα (με China) ειτε συστημενα (με PostNL) παραγγελιες Σεπτεμβριου κανουν 3+ μηνες και αρκετα δεν εχουν ακομα φτασει?

    Ειπαμε φταινε τα ΕΛΤΑ για μερος της καθυστερησης αλλα φταιει και το Gearbest. Ισως μας κοροιδευει με τους χρονους αποστολης (οτι και καλα εκανε dispatch αλλα το πακετο μενει μετα σε ενδιαμεση αποθηκη για κανα 2βδομαδο).
    Δεν μπορει το Banggood να μου στελνει σε 15 ημερες με απλο συστημενο με Belgium Post μπαταριες απο Κινα και το Gearbest να μου χρωσταει καλωδια κανα 3μηνο τωρα ή παραγγελιες συστημενες με Post NL να ξεπερνανε το 2μηνο και οι ανταγωνιστες του να κανουν κατα μεσο ορο 25 ημερολογιακες μερες!!! Και οι δυο απο Κινα στελνουν, και απο τους δυο επιλεγω ειτε απλο ταχυδρομειο ειτε συστημενο. Δεν εχω επιλεξει αλλες Priority ή γρηγοροτερες μεθοδους γιατι δεν το αξιζουν τα αντικειμενα καθως ειναι μικρης αξιας.
    Από τα tracking number που έχω, τα δέματα κάθονται μέχρι και 2 μήνες στο τελωνείο, μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος.

  5. #13550
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να μην φταιει το Gear οταν πακετα που παραγγελονται μετα απο τα δικα του στο Banggood (τον Οκτωβρη και το Νοεμβρη) φτανουν πρωτα σε μαξ 30 ημερες με απλο ταχυδρομειο (china post) και τα δικα του ειτε απλα (με China) ειτε συστημενα (με PostNL) παραγγελιες Σεπτεμβριου κανουν 3+ μηνες και αρκετα δεν εχουν ακομα φτασει?

    Ειπαμε φταινε τα ΕΛΤΑ για μερος της καθυστερησης αλλα φταιει και το Gearbest. Ισως μας κοροιδευει με τους χρονους αποστολης (οτι και καλα εκανε dispatch αλλα το πακετο μενει μετα σε ενδιαμεση αποθηκη για κανα 2βδομαδο).
    Δεν μπορει το Banggood να μου στελνει σε 15 ημερες με απλο συστημενο με Belgium Post μπαταριες απο Κινα και το Gearbest να μου χρωσταει καλωδια κανα 3μηνο τωρα ή παραγγελιες συστημενες με Post NL να ξεπερνανε το 2μηνο και οι ανταγωνιστες του να κανουν κατα μεσο ορο 25 ημερολογιακες μερες!!! Και οι δυο απο Κινα στελνουν, και απο τους δυο επιλεγω ειτε απλο ταχυδρομειο ειτε συστημενο. Δεν εχω επιλεξει αλλες Priority ή γρηγοροτερες μεθοδους γιατι δεν το αξιζουν τα αντικειμενα καθως ειναι μικρης αξιας.
    Όταν το πακέτο απο το Gear αλλά και όλους τους άλλους κάνει 5 μέρες να μπεί Ελλάδα και μετά κάνει 3 μήνες να έρθει σε εσένα δεν φταίει το gear ή κάποιο άλλος.

    Πραγματικά τα ΕΛΤΑ μαζί με το τελωνείο έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο.
    Εχω πακέτο με tracking που απο 28 Νοέμβρη είναι Αθήνα, ακόμα δεν πέρασε στο ΚΑΤ

  6. #13551
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα tracking number που έχω, τα δέματα κάθονται μέχρι και 2 μήνες στο τελωνείο, μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν το πακέτο απο το Gear αλλά και όλους τους άλλους κάνει 5 μέρες να μπεί Ελλάδα και μετά κάνει 3 μήνες να έρθει σε εσένα δεν φταίει το gear ή κάποιο άλλος.

    Πραγματικά τα ΕΛΤΑ μαζί με το τελωνείο έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο.
    Εχω πακέτο με tracking που απο 28 Νοέμβρη είναι Αθήνα, ακόμα δεν πέρασε στο ΚΑΤ
    Θα το ξαναπω πως γινεται τα πακετα του Banggood να μην καθυστερουν ποτε στο αεροδρομιο, ειτε με απλο ειτε με συστημενο και του Gearbest μονιμως να εχουν διπλασιους χρονους απο το Banggood ειτε με απλο ειτε με συστημενο, μεσα στο ιδιο διαστημα αγορων Σεπτεμβριος - Νοεμβριος 2017. Δεν ειναι μια και δυο αποστολες. Ολες οι αγορες του Gear απο το καλοκαιρι και μετα ειναι τραγικα αργες και δεν ευθυνεται μονο το ελληνικο ταχυδρομειο. Το ιδιο παραλαμβανει και τους σακους με τις αποστολες του Banggood. Στο Banggood εχω μεσο χρονο απο αγορα μεχρι παραλαβη 25-30 ημερολογιακες, στο Gearbest αγγιζω τις 70-75 μεσοσταθμικα. Απο το ιδιο hub περνανε και οι δυο, του ΕλΒελ, με το ιδιο μεσο απλο ή συστημενο απλο ταχυδρομειο.

  7. #13552
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το ξαναπω πως γινεται τα πακετα του Banggood να μην καθυστερουν ποτε στο αεροδρομιο, ειτε με απλο ειτε με συστημενο και του Gearbest μονιμως να εχουν διπλασιους χρονους απο το Banggood ειτε με απλο ειτε με συστημενο, μεσα στο ιδιο διαστημα αγορων Σεπτεμβριος - Νοεμβριος 2017. Δεν ειναι μια και δυο αποστολες. Ολες οι αγορες του Gear απο το καλοκαιρι και μετα ειναι τραγικα αργες και δεν ευθυνεται μονο το ελληνικο ταχυδρομειο. Το ιδιο παραλαμβανει και τους σακους με τις αποστολες του Banggood. Στο Banggood εχω μεσο χρονο απο αγορα μεχρι παραλαβη 25-30 ημερολογιακες, στο Gearbest αγγιζω τις 70-75 μεσοσταθμικα. Απο το ιδιο hub περνανε και οι δυο, του ΕλΒελ, με το ιδιο μεσο απλο ή συστημενο απλο ταχυδρομειο.
    Και του Banggood καθυστερούν αυτή την στιγμή έχω πακέτο απο το banggood που έχει περάσει τις 80 μέρες
    Απλά στο Ελβελ, σταματάνε ότι θέλουν.
    Για να το αλλάξω παρέλαβα xiaomi camera απο το gearbest μέσω unregistered σε 14 μέρες, αλλά και περίμενα 100 μέρες για την ίδια ενώ ήταν Αθήνα μετά απο 14 μέρες απο το Geek.

    Δεν φταίνε αυτοί (αλλά ας μην τους το πούμε) τα ΕΛΤΑ το έχουν σκίσει

  8. #13553
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Online αγορές & εκτελωνισμός το κάνατε εδώ μέσα

  9. #13554
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    To gear καθυστερεί απελπιστικά
    Και μιλάω για πακέτα που παραδίδονται από ACS, ούτε τελωνείο, ούτε ΕΛΤΑ μπλέκουν.

    Οταν το banggood δεν έχει priority μόνο τότε ψωνίζω από gearbest
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #13555
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Xiaomi Mi LED Desk Lamp €40 στο e-shop

    Ούτε στους κινέζους φτηνότερα

  11. #13556
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να μην φταιει το Gear οταν πακετα που παραγγελονται μετα απο τα δικα του στο Banggood (τον Οκτωβρη και το Νοεμβρη) φτανουν πρωτα σε μαξ 30 ημερες με απλο ταχυδρομειο (china post) και τα δικα του ειτε απλα (με China) ειτε συστημενα (με PostNL) παραγγελιες Σεπτεμβριου κανουν 3+ μηνες και αρκετα δεν εχουν ακομα φτασει?

    Ειπαμε φταινε τα ΕΛΤΑ για μερος της καθυστερησης αλλα φταιει και το Gearbest. Ισως μας κοροιδευει με τους χρονους αποστολης (οτι και καλα εκανε dispatch αλλα το πακετο μενει μετα σε ενδιαμεση αποθηκη για κανα 2βδομαδο).
    Δεν μπορει το Banggood να μου στελνει σε 15 ημερες με απλο συστημενο με Belgium Post μπαταριες απο Κινα και το Gearbest να μου χρωσταει καλωδια κανα 3μηνο τωρα ή παραγγελιες συστημενες με Post NL να ξεπερνανε το 2μηνο και οι ανταγωνιστες του να κανουν κατα μεσο ορο 25 ημερολογιακες μερες!!! Και οι δυο απο Κινα στελνουν, και απο τους δυο επιλεγω ειτε απλο ταχυδρομειο ειτε συστημενο. Δεν εχω επιλεξει αλλες Priority ή γρηγοροτερες μεθοδους γιατι δεν το αξιζουν τα αντικειμενα καθως ειναι μικρης αξιας.
    Εχω την εντύπωση ότι πολλοί sellers, και όχι μόνον Κινέζοι, αλλά και εδώ sellers του Amazon ίσως, αναφέρουν διαθεσιμότητα ενώ δεν έχουν. Παίρνουν παραγγελίες, και τότε βάζουν παραγγελία στον προμηθευτή τους. Ετσι δεν χρειάζεται ουσιαστικά να έχεις στοκ, μειώνοντας αρκετά το κόστος λειτουργίας. Επίσης αυτό το σενάριο μπορεί να παίζει πολυ περισσότερο σε προιόντα τεχνολογίας, που βασικά, όσο περνά ο καιρός, έστω και ένας μήνας, οι τιμές τους πέφτουν. Οπότε κερδίζει και απο αυτή την διαφορά ο seller.

  12. #13557
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αναλογος, στο τρακινγκ φαινεται ποτε πραγματικα εφυγε.

    στις μεγαλες προσφορες ειναι κατα 99% ετσι (γιαυτο και παντα στελνουν μολις τελειωσει η προσφορα).
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  13. #13558
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xiaomi Mi LED Desk Lamp €40 στο e-shop

    Ούτε στους κινέζους φτηνότερα
    Καλη η τιμη και αμεση η παραλαβη ( για δωρο εορτων - εμενα ηρθε απο bangggood σε 14 μερες )! ! ! ( 51 εχει στο banggood , 40 στο gear unregistered )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villasg : 17-12-17 στις 10:45.
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  14. #13559
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xiaomi Mi LED Desk Lamp €40 στο e-shop

    Ούτε στους κινέζους φτηνότερα
    Εξαντλημένο. Max 3 τεμάχια να είχαν.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  15. #13560
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαντλημένο. Max 3 τεμάχια να είχαν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Snap2.png 
Εμφανίσεις:  74 
Μέγεθος:  8,9 KB 
ID: 189504

    Το ενα παντος το πηρα εγω ! ! ! ! με ξελασπωσε για δωρακι ! ! !
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

Σελ. 904 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 884894899902903904905906909914924 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας