Σελ. 1166 από 1399 ΠρώτηΠρώτη ... 11461156116111641165116611671168117111761186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.476-17.490 από 20982
  1. #17476
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μερικες φορες ειναι ΚΑΙ θεμα marketing.
    Οταν πρωτοκυκλοφορησαν GoldStar - LG σημερα, εκτος απο παμφθηνα εδιναν δωρα μικροσυσκευες ή/και μεγαλυτερη εγγυηση απο γιγαντες της αγορας! Τα προϊοντα inventor ενω ειναι κινεζιες, εχουν 10 χρονια εγγυηση, χωρις ψιλα γραμματα. Και πολλα άλλα ουσιαστικα noname σε πολυεθνικες αλυσιδες (παλιοτερα Carrefour τωρα σε καποια Lidl) οσο διαρκει η εγγυηση ειτε τα επισκευαζουν επι τοπου ειτε τα αντικαθιστουν.
    αυτό που λες δεν ισχύει. inventor δεν καλύπτει το κόστος εργασίας μετά τα 2 χρόνια. πχ σε εμένα χάλασε ο συμπιεστής , το ανταλλακτικό μου είπαν δωρεάν αλλά το κόστος αλλαγής 180ευρω χωρίς φπα. Το λέω γιατί αν θέλει κάποιος inventor καλό θα ήταν να διαβάσει τους όρους πρώτα.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  2. #17477
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει αυτό που λες. Δεν είναι θέμα marketing όμως. Είναι θέμα σεβασμού στον πελάτη.

    Όταν πουλάς κάτι που ενδεχομένως θα αποκτήσει αστοχία υλικού σύντομα, αν παρέχεις σοβαρή εγγύηση, τουλάχιστον δεν κοροϊδεύεις τον καταναλωτή.

    Βέβαια, σκέτη εγγύηση δεν λέει κάτι.
    Πρέπει και η εταιρεία που παρέχει την εκάστοτε εγγύηση να είναι σοβαρή, να αναγνωρίζει το πρόβλημα και να μη προσπαθεί να υπεκφεύγει των υποχρεώσεών της.

    Πάντως την όποια εγγύηση, την πληρώνεις μέσω της τιμής. Όλα υπολογίζονται στο τελικό κόστος.
    οπως το λες,σεβασμος και ποιοτικο προιον πιστευω κυριως,οτι δεν θα χρειαστει κατι στο αμεσο μελλον..

    @yazidis και γω απο microsoft εχω εμπειρια,ειχα ενα απλο σχετικα πληκτρολογιο και εσπασαν τα ποδαρακια και γω απλα ζητησα ανταλλακτικα..μου εστειλαν ενα καινουριο πληκτρολογιο..το οποιο αργησε να ερθει για καποιο λογο και μου εστειλαν δευτερο με κουριερ παρακαλω σε 3 μερες το ειχα..και μετα απο κανενα μηνα ακομα εσκασε και το αλλο
    VAMOS ARIS

  3. #17478
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσό δίκαιο έχεις. Απευθείας μου ήρθε μια από τις κορυφαίες εταιρίες στο θέμα σεβασμού του πελάτη, τη Logitech. Είχα πρόβλημα με τα ηχεία μου, όπου πρέπει να έφταιγε ένα βύσμα πάνω στο woofer, και μου είπε να διαλέξω ανάμεσα σε δυο πιο καινούργια μοντέλα και μου εστειλε καινούριο. Παρόμοια σε άτομο μέσα σε forum που είχα διαβάσει, είχε χαλάσει το usb toggle από ένα πληκτρολόγιο, και του στείλανε καινούργια συσκευασία ολόκληρο πληκτρολόγιο μαζί!
    Η Logitech έχει χαλάσει αρκετά - και οι οι δυο έλληνες αντιπρόσωποί της προσφέρουν την χειρότερη εμπειρία service. Προσωπικά σε πληκτρολόγιο που χάλασε από εγγενές γνωστό πρόβλημα των διακοπτών romer-g, τα ευρωπαικά κεντρικά της Logitech αρχικά αρνήθηκαν να ασχοληθούν, και με παρέπεμψαν στο κατάστημα αγοράς.

    Πρώτη υποβάθμιση σε σχέση με το παρελθόν, που αναλάμβανε απευθείας η κεντρική εταιρία.

    Οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα (το μαγαζί αγοράς έστειλε το πληκτρολόγιο και στις δύο) αρνήθηκαν αλλαγή με αιτιολογικό "κακή χρήση" (το πληκτρολογιο δεν ήταν ούτε χτυπημένο ούτε κακομεταχειρισμένο, είχε σπάσει στο εσωτερικό του διακόπτη το λεπτό flimsy πινάκι του κουμπιού, όπως συμβαίνει συχνότατα στα romer-g).

    Mόνο μετά από έντονα παράπονα και επιπλέον email στα κεντρικά της Ευρώπης δέχτηκαν ότι ήταν πρόβλημα κατασκευαστικό και μου έστειλαν νέο πληκτρολόγιο.

    Αυτό δεν θα το έλεγα καλή εμπειρία service εντός εγγύησης.

    Δυστυχώς έχει πέσει σοβαρά το σερβις της logi εδώ και καιρό, παλιά ήταν υποδειγματικό όπως λες, αλλά σήμερα είναι κάτω του μετρίου μαζί με την ποιότητα των περιφερειακών της (ιδιαίτερα των ποντικιών με την double click μάστιγα)....

  4. #17479
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    άσχετο με τα παραπάνω..
    "Soon you will have to pay tax via aliexpress website when you order"

  5. #17480
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Logitech έχει χαλάσει αρκετά - και οι οι δυο έλληνες αντιπρόσωποί της προσφέρουν την χειρότερη εμπειρία service. Προσωπικά σε πληκτρολόγιο που χάλασε από εγγενές γνωστό πρόβλημα των διακοπτών romer-g, τα ευρωπαικά κεντρικά της Logitech αρχικά αρνήθηκαν να ασχοληθούν, και με παρέπεμψαν στο κατάστημα αγοράς.

    Πρώτη υποβάθμιση σε σχέση με το παρελθόν, που αναλάμβανε απευθείας η κεντρική εταιρία.

    Οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα (το μαγαζί αγοράς έστειλε το πληκτρολόγιο και στις δύο) αρνήθηκαν αλλαγή με αιτιολογικό "κακή χρήση" (το πληκτρολογιο δεν ήταν ούτε χτυπημένο ούτε κακομεταχειρισμένο, είχε σπάσει στο εσωτερικό του διακόπτη το λεπτό flimsy πινάκι του κουμπιού, όπως συμβαίνει συχνότατα στα romer-g).

    Mόνο μετά από έντονα παράπονα και επιπλέον email στα κεντρικά της Ευρώπης δέχτηκαν ότι ήταν πρόβλημα κατασκευαστικό και μου έστειλαν νέο πληκτρολόγιο.

    Αυτό δεν θα το έλεγα καλή εμπειρία service εντός εγγύησης.

    Δυστυχώς έχει πέσει σοβαρά το σερβις της logi εδώ και καιρό, παλιά ήταν υποδειγματικό όπως λες, αλλά σήμερα είναι κάτω του μετρίου μαζί με την ποιότητα των περιφερειακών της (ιδιαίτερα των ποντικιών με την double click μάστιγα)....
    Ok ομολογουμένως η εμπειρία μου ήταν πριν από 7-8 χρόνια. Καλά που το είπες για να ξέρουμε και για επόμενες αγορες!

  6. #17481
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και απο eshop δε μου το αλλαζαν .... To εστειλα logitech . Δυστυχως εχουμε λμγια τους ενδιαμεσους στις γνωστες αλυσιδες . Σε αλλη περιπτωση κλιματιστικου ζηταγανε τα κερατα τους κυριολεκτικα πανω απο καινουργιο για επισκευη

  7. #17482
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Για την Inventor Ισχύει σε ορισμένα μοντέλα premium η δεκαετή εγγύηση χωρίς πολλές ερωτήσεις αν έχει γίνει online εγγραφή του προϊόντος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 15-06-21 στις 17:01.

  8. #17483
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Για iphone μεταχειρισμένα ή refurbished υπάρχει κάποια αξιόλογη προταση;

  9. #17484
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή πήρε πρόσφατα ο υιός από ebay, είδα ότι εδώ έχουν συγκρίσιμες τιμές. Τρίτη εταιρεία το λειτουργεί, αλλά σε σχέση με ebay μπορείς πιο εύκολα να τους το τρίψεις στη μούρη αν διαπιστώσεις πρόβλημα. Αν σε ενδιαφέρει ebay να ψάξω να σου πω κατάστημα συγκεκριμένο, όπου όλα πήγαν καλά, αλλά αν γενικά ψειρίσεις κριτικές κ.λπ. όλοι καλοί είναι, έχουν κάποια στάνταρ κριτήρια για να χαρακτηρίσουν τα μεταχειρισμένα. Θα πρέπει να δεις ειδικά την κατάσταση μπαταρίας, οι περισσότεροι λένε σε τι επίπεδο είναι.
    hnesne

  10. #17485
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Logitech έχει χαλάσει αρκετά - και οι οι δυο έλληνες αντιπρόσωποί της προσφέρουν την χειρότερη εμπειρία service. Προσωπικά σε πληκτρολόγιο που χάλασε από εγγενές γνωστό πρόβλημα των διακοπτών romer-g, τα ευρωπαικά κεντρικά της Logitech αρχικά αρνήθηκαν να ασχοληθούν, και με παρέπεμψαν στο κατάστημα αγοράς.

    Πρώτη υποβάθμιση σε σχέση με το παρελθόν, που αναλάμβανε απευθείας η κεντρική εταιρία.

    Οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα (το μαγαζί αγοράς έστειλε το πληκτρολόγιο και στις δύο) αρνήθηκαν αλλαγή με αιτιολογικό "κακή χρήση" (το πληκτρολογιο δεν ήταν ούτε χτυπημένο ούτε κακομεταχειρισμένο, είχε σπάσει στο εσωτερικό του διακόπτη το λεπτό flimsy πινάκι του κουμπιού, όπως συμβαίνει συχνότατα στα romer-g).

    Mόνο μετά από έντονα παράπονα και επιπλέον email στα κεντρικά της Ευρώπης δέχτηκαν ότι ήταν πρόβλημα κατασκευαστικό και μου έστειλαν νέο πληκτρολόγιο.

    Αυτό δεν θα το έλεγα καλή εμπειρία service εντός εγγύησης.

    Δυστυχώς έχει πέσει σοβαρά το σερβις της logi εδώ και καιρό, παλιά ήταν υποδειγματικό όπως λες, αλλά σήμερα είναι κάτω του μετρίου μαζί με την ποιότητα των περιφερειακών της (ιδιαίτερα των ποντικιών με την double click μάστιγα)....
    Μου κάνει εντύπωση αυτό και είναι κρίμα. Πριν 2-3 χρόνια είχα θέμα με το mx Master mouse και τους πήρα τηλ, τους έστειλα την απόδειξη αγοράς από Amazon και δε μου ζήτησαν καν το ποντίκι, μου έστειλαν καινούρια συσκευή χωρίς καν να το ζητήσω εγώ.
    μάλιστα, είχα δει ένα βίντεο που έδειχνε πώς να φτιάξεις το πρόβλημα που μ εμφάνισε (ήθελε απλά πολυυυυ λίγο χαλάρωμα μια βίδα) και έτσι μου έχει μείνει το καινούριο ακόμη σφραγισμένο στο κουτί του

  11. #17486
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    To τσίμπησα τελικά το backpack. Φαίνεται υπερβολικά τίμια επιλογή για τα χρήματα της προσφοράς. Περιμένω την επόμενη βροχή να δω πόσο αδιάβροχο όντως είναι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #17487
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    To τσίμπησα τελικά το backpack. Φαίνεται υπερβολικά τίμια επιλογή για τα χρήματα της προσφοράς. Περιμένω την επόμενη βροχή να δω πόσο αδιάβροχο όντως είναι.
    Αδιάβροχη επίστρωση αναφέρει, δηλαδή δεν διαθέτει εσωτερική μεμβράνη τύπου gore-tex, οπότε μη περιμένεις πολλά σε έντονη βροχόπτωση.

    Αν οι ραφές έχουν αδιάβροχη επίστρωση, θα είναι θετικό. Αλλά σε γενικές γραμμές, μη περιμένεις πολλά.

    Τα παραπάνω στα λέω γιατί κάποτε πουλούσα τέτοια προϊόντα με μεμβράνες ή μη και τα 'χω δει στην πράξη.

    Είχα και feedback από πελάτες
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #17488
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    To τσίμπησα τελικά το backpack. Φαίνεται υπερβολικά τίμια επιλογή για τα χρήματα της προσφοράς. Περιμένω την επόμενη βροχή να δω πόσο αδιάβροχο όντως είναι.
    Εγώ πήρα το μικρότερο, αυτό που βγήκε στις Crazy Sundays στα €15 περίπου. Αναμένω παραλαβή.

    Γενικά τα σακίδια της εταιρίας φαίνονται αρκετά πιο ποιοτικά σε σύγκριση με άλλα ίδιας κατηγορίας τιμής.

  14. #17489
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδιάβροχη επίστρωση αναφέρει, δηλαδή δεν διαθέτει εσωτερική μεμβράνη τύπου gore-tex, οπότε μη περιμένεις πολλά σε έντονη βροχόπτωση.

    Αν οι ραφές έχουν αδιάβροχη επίστρωση, θα είναι θετικό. Αλλά σε γενικές γραμμές, μη περιμένεις πολλά.

    Τα παραπάνω στα λέω γιατί κάποτε πουλούσα τέτοια προϊόντα με μεμβράνες ή μη και τα 'χω δει στην πράξη.

    Είχα και feedback από πελάτες
    Με δύο laptop στο backpack και ένα σωρό χαρτιά, δεν έχω σκοπό να καθίσω σε έντονη βροχώπτωση. Αλλά ναι, θα έχω το νου μου γιατί δεν παίζεις με αυτά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήρα το μικρότερο, αυτό που βγήκε στις Crazy Sundays στα €15 περίπου. Αναμένω παραλαβή.

    Γενικά τα σακίδια της εταιρίας φαίνονται αρκετά πιο ποιοτικά σε σύγκριση με άλλα ίδιας κατηγορίας τιμής.
    Βασικά πλέον έχω τρία. Ένα 10 λίτρων, ένα 25 και αυτό στα 45. Θα είναι ότι πρέπει και για καμια εξόρμηση στη φύση να μπει κανα choco big μέσα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #17490
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Στην χειροτερη προληπτικα τυλιγουμε τα πιο ευαισθητα ηλεκτρονικα με πλαστικες σακουλες.
    Συνηθως ο,τι πληρωνεις παιρνεις, ειδικα δε το e-shop πλεον και γενικα ο Κωτσοβολος φοβερες προσφορες κανουν σε ξεστοκαρισμα παμπαλαιων μοντελων!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 1166 από 1399 ΠρώτηΠρώτη ... 11461156116111641165116611671168117111761186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας