Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Forthnet? Αυτά έγιναν Cayenne και Vacheron!!!

  2. #17
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Εμενα το προβλημαμε το λογιστηριο τους ειναι ενα συγκεκριμενο.

    Εκανα συσταση σε ενα φιλο, μου αφαιρουν τα 20 Ευρω και τον επομενο μηνα, χωρις να εχει διακοψει ο φιλος μου (ειναι ακομη και τωρα συνδρομιτης τους) μου τα χρεωνουν. Απο τοτε κι εγω τους πληρωνω οτι λογαριασμο ερθει με μειον 20 ευρω και να πανε να τα βρουν με το λογιστηριο τους.
    Τα 20 ευρω δεν θα τα δουν ποτε ομως._

  3. #18
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Περιοχή
    Cambridge
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    BT Broadband
    Router
    THOMSON TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 23.5(dB)
    Και εγώ που έκανα διακοπή στις 22/12/09 (ημερομηνία αποστολής fax για διακοπή της υπηρεσίας) δεν έχω λάβει κανένα γράμμα (τελικό λογαριασμό) ή τηλεφώνημα για να παραδώσω τον εξοπλισμό.

    Αλλά από ότι διαβάζω εδώ μάλλον θα αργήσει η όποια επικοινωνία...

  4. #19
    Πάντως σοβαρά..... Υπάρχει περίπτωση να απευθυνθούμε μαζικά σε κάποια ανώτερη αρχή και να βρούμε το δίκιο μας?

  5. #20
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Περιοχή
    Cambridge
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    BT Broadband
    Router
    THOMSON TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 23.5(dB)
    Χτες έλαβα τον τελικό λογαριασμό, με σωστή χρέωση. Επομένως δεν είναι σε όλες τις περιπτώσεις αργό το λογιστήριο.

    Το παράξενο είναι ότι ακόμα δεν με έχουν ειδοποιήσει για να επιστρέψω το router. Δεν τα μαζεύουν πια?

  6. #21
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Περιοχή
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11289/1022
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και σε εμενα μια απο τα ιδια.Αυτη η εταιρια που παιρνει τηλ. για να σου πουν οτι χρωστας, ειναι εισπρακτικη εταιρια που την εχει βαλει η Netone να μαζεψει τα "χρωστουμενα".
    Ειμαι αποφασιμενος να φυγω και να παω σε αλλον παροχο (παρολο που δεν εχω προβλημα με τις υπηρεσιες τους)μονο και μονο γιατι δεν μπορω να εχω το αγχος άν και πότε παρει καποιος τηεφωνο να μου πει οτι χρωσταω.Θα τους ζητησω και ενα αποδεικτικο οτι δεν τους χρωσταω τιποτα αλλο μεχρι την ημερα αυτη, και εφυγα για αλλου!!!
    Αφου δεν μπορουν να χειριστούν τους λίγους πελατες που τους εχουν μεινει ας το κλεισουν το μαγαζι, να μας αφησουν και εμας ήσυχους.
    Πραγματικα πάντως λυπαμαι γιατι δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα οσον αφορα το τηλεφωνο και το internet τοσο καιρο (απο το 2007).
    Και να πω οτι τους χρωσταω τιποτα,? Παντα πληρωνα στην ωρα μου εκτος απο την περιοδο που δεν στελναν λογαριασμους για κανενα 6μηνο.Μετα φυσικα τα πληρωσα μαζεμενα.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Μαλλον ειναι εισπρακτικη διοτι το τηλεφωνο ειναι 2111205χχχ δεν ειναι της νετουαν και μου λεει να παρω το 13860 που δεν μου εχει ερθει λογαριασμος (σιγα μην παρω, αν θελουν να στειλουν μονοι τους). Αμα ξαναπαρει (που θα ξαναπαρει) θα τον ψαρωσω να δω τι παιζει ;-)
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  8. #23
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Περιοχή
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11289/1022
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ειναι εισπρακτικη ειναι σιγουρο αφου μου το ειπαν μεσα απο την netone οταν τους πηρα τηλ. αμέσως μετα.
    Ζητησα γραπτώς να μου στείλουν την κινηση του λογαριασμου μου απο την αρχη μεχρι και σημερα γιατι αν και εχω κρατησει ολες τις αποδείξεις δεν εβγαζα κανενα νοημα, και μεχρι να το στειλουν αυτο για να δω τι παιζει, να μην με ξαναενοχλησουνε.
    Παρολα αυτα με παιρνουν καθε μερα τηλ. για ενα ποσο που ειναι απο τον 4ο του 2008!!! Που ουτε καν το ηξερα, και μετα απο λανθασμενους δικους τους λογαριασμους.
    (2 φορες τελη απενεργοποιησης γιατι ειχα μεριζομενο και εγινα full, ενω ειχα ρωτησει αν θα πληρωνα και μου ειχαν πει, οχι)
    Υστερα απο σηζητηση με υπάλληλο της netone, αυτες τις μερες που εχει δημιουργηθεί το προβλημα,
    και αφου του εξηγησα οτι μου ειχαν πει οτι δεν θα πληρωνα για απενεργοποιηση με ρωτησε αν το εχω αυτο γραπτως!!!
    Τι αλλο να πω?
    Μπαχαλο.
    Οσο πιο μακρυα γινεται.
    Που ξερω αν αυριο μεθαυριο με παρουν παλι να μου πουν οτι χρωσταω το Χ ποσο γιατι ετσι τους αρεσει?

  9. #24
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=358179

    τα ιδια, αλλά θα πάρουν το μακρύ.
    Ο ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΛΑΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ

  10. #25
    Εγγραφή
    26-03-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18976/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link ADSL 2640B
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Παιδιά χάλι μαυρο... Εμενα μου ζητανε 128 ευρω χωρις να εχω συνδεθει ποτε με netone. Ειχα κανει καποια αιτηση το 2008 για μεταφορα γραμμης και την ακυρωσα μετα απο δυο μηνες αναμονής και δουλεματος... Τον εξοπλισμο που μου ειχαν στειλει στειλανε κουριερ μετα απο ενα οχταμηνο και τον πηρε πισω.. Τωρα απο που ως που τους χρωσταω... Ο θεός και η ψυχή τους...
    Δεν θα παρουν μια... ας με πανε δικαστικα... Κι αν συνεχισουν τα τηλεφωνα θα κανω και αγωγη για παρενοχληση...

  11. #26
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    λίγο πριν την αγωγή κανε μια κουβεντα με τον εκπροσωπο τους (οχι της εισπρακτικης) της netone και πες το και το.

    ειχα κανει αιτηση τότε, σας εστειλα φαξ ακυρωσης τοτε γιατι φως στο τουνελ Δεν εβλεπα, τον εξοπλισμο τον πηρατε τότε, τώρα ΤΙ μου ζητάτε ακριβώς;

  12. #27
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~9412/~700
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    USR9108
    Σήμερα το πήρα απόφαση να πάρω τηλ τη netone αφού με πήρε και τρίτη φορά τηλ αυτός από την εισπρακτική εταιρία. Το παλικάρι που μίλησα βρήκε ότι δεν μου είχαν πιστώσει το δεύτερο άτομο που είχα κάνει σύσταση και μου είπε ότι θα ενημέρωνε το λογιστήριο. Επίσης συμπεράναμε ότι τα 88+ ευρώ που μου ζητούσαν, ήταν τα 70 ευρώ της απενεργοποίησης + τα 18 που αντί να μου τα βάλουν πιστωτικό, τα βάλανε χρεωστικό! Ελπίζω αύριο που λογικά θα με πάρουν από το λογιστήριο να μη μου τα γυρίσουν...
    p.s. και ελπίζω αυτή τη φορά να μου στείλουν το λογαριασμό να ξεμπερδεύω και με αυτή την ιστορία...

  13. #28
    Αγαπητό φόρουμ και αγαπητή ΝΕΤ ΟΝΕ! Οπλίζομαι με όση υπομονή μου έχει απομείνει! Πήρα σήμερα έναν λογαριασμό που ημερομηνία παράδοσης από έξω αναγράφει 12/03/2010 και μου γράφει κίνηση λογαριασμού από 1/2/2010 μέχρι και το τέλος του μήνα μου γράφει ένα ποσό μείον και ένα προηγούμενο υπόλοιπο, και το πληρωτέο ποσό στο τέλος ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ δεν έχει καμία ανάλυση λογαριασμού τίποτε αυτά μόνο!!!! Και μάλιστα εγώ ΤΟΝΙΖΩ ΞΑΝΑ έχω ΚΟΨΕΙ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ Εδώ και ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ και...
    Πείτε μου εν τέλη τι να κάνω???? Να τρέχω στις χωματερές να βρω τους πληρωμένους λογαριασμούς προ 2+ετών για μη χρειαστεί να με ξεβρακώσουν οι ασυνείδητοι? ΕΛΕΟΣ...

  14. #29
    Εγγραφή
    30-05-2008
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BARKOULETOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα το πρωι και χωρις αλλη ειδοποιηση δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο 211...

    Μετα απο καμια 3-4αρια δευτερολεπτα σιγης:
    - Ναι με ακουτε απο την Νετουαν περνω!!! (Εχω κοψει νετουαν εδω και εναμησι χρονο!)
    Εχετε ενα υπολοιπο 84 ευρω!

    Εχουν στενοτητες και ψαχνουν για κερατιατικα? Εαν ειχα υπολοιπο (που δεν εχω, απλα πρεπει να το ψαξω τωρα) γιατι δεν ειχαν στειλει ενα λογαριασμο ολο αυτο το διατημα? Ο ΟΤΕ μου ελεγε 4 (αλλα ετσι θελω απο εκει) ευρω αλλα εστελνε συνεχεια λογαριασμους...

    Αν ηταν 4-5 ευρω να ελεγα αντε ηταν τιποτα τοκοι υπερημεριας, αυτα ειναι πανω απο δυο μηνατικα! Μας δουλευουν?
    Εμενα μου το εκαναν αυτο απο την HOL πριν 2 χρονια και αφου το ειχα κοψει σχεδον 3 χρονια! Ευτυχως, επειδη το ειχα προπληρωσει για ολο το ετος, ειχα κρατησει το ακοκομμα της τραπεζης απο την καταθεση που ειχα κανει και μαλιστα την ειχα κανει στην γιουρμπανγ που τοτε ηταν και ιδιοκτητης της HOL οποτε δεν παιζει να μην ηξεραν ή να ξεχασαν. Τους ειπα οτι το εχω πληρωμενο, μου ζητησαν να στειλω φαξ το ακοκομμα της πληρωμης, τους ειπα να μου κανουν μηνυση αν νομιζουν οτι εχουν δικαιο...δεν ξαναπηραν...φυσικα ομως το ειχα το αποκομμα στο χερι και μετα το επαιξα μαγκας

  15. #30
    Στα λόγια μου έρχεσαι...... Εσύ το πλήρωσες εφάπαξ το ποσόν κράτησες κι ένα χαρτί την απόδειξη και τέλος... Εμένα, ήταν διμηνιαίος λογαριασμός τον οποίο πλήρωνα ανελλιπώς! Και αφότου έγινε η διακοπή και πήραν και το μαραφέτι τους από τη νέα μου διεύθυνση ούτε φωνή ούτε ακρόαση!!!!! και έψαχνα και στο παλιό σπίτι για φακέλους επί 6 μήνες
    και τπτ... μετά που πέρασε ένας χρόνος τις πέταξα τις αποδείξεις... που να φανταστώ? Δλδ πες μου ότι κρατάς και τις του ρεύματος και του νερού και όλες από όλα τα χρόνια...!!!! Αν έρθει η ΔΕΗ τώρα και μου πει ότι πριν από 6 χρόνια που έμενα σε άλλο σπίτι πάλι δεν την πλήρωσα των τάδε λογαριασμό, εγώ τι θα πρέπει να κάνω...? Δεν υπάρχει τπτ που να προστατεύει τον πελάτη? Δλδ όποτε του άλλου του λείπει ρευστό θα έρχεται και θα σου λέει μου χρωστάς? Δεν μπορεί τόσα χρόνια τόσους και τόσους λογαριασμούς και να είμαι συνεπής ακόμη και στην ΝΕΤ ΟΝΕ και ξαφνικά να μου λένε ότι τους χρωστάω!!! Μετά από 2 χρόνια... Και χωρίς να μου στέλνουν κανένα λογαριασμό
    και όταν τελικά τον στέλνουν να μην έχει αναλυτικό χαρτί! Δεν το παίζω μάγκας κι αν χρωστούσα θα πλήρωνα... όχι ότι μου περισσεύουν, αλλά δεν το θεωρώ και δίκαιο! Αλλά αυτό είναι απ'τ'άγραφα!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-10, 03:35
  2. Forthnet-Λογιστήριο
    Από Andreaslar στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-10, 19:14
  3. Αίσχος Λογιστήριο TELLAS
    Από pilch στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 18:59
  4. Το χειρότερο λογιστήριο EVER!
    Από steli0s στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-09, 01:42
  5. Λογιστήριο Forthnet
    Από andreasp στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 01:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας