Σελ. 76 από 132 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 1978
  1. #1126
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την τελευταία έκδοση (Version 59.0.3071.86 (Official Build) (64-bit) στην κεντρική σελίδα του youtube η στη σελίδα με τα αποτελέσματα, άμα πατάω ctrl+f για να αναζήτηση μέσα στην σελίδα η το πλήκτρο F μπαίνει σε full screen
    Φυσιολογικά όταν παίζει το βίντεο και πατήσεις το πλήκτρο F σε βάσει σε full screen, συντόμευση που έχει ο html5 player του youtube, μην μπερδέψετε το πλήκτρο F11 για full screen που έχουν όλοι οι browsers
    Σας το κάνει και εσάς??
    Πρόσθετα: tampermonkey (Script: YouTube Video Speed & Seek Mouse Control) - Adguard.
    μόλις το δοκίμασα και μου το κάνει και σε μένα

    είναι αυτό που είπες
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  2. #1127
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την τελευταία έκδοση (Version 59.0.3071.86 (Official Build) (64-bit) στην κεντρική σελίδα του youtube η στη σελίδα με τα αποτελέσματα, άμα πατάω ctrl+f για να αναζήτηση μέσα στην σελίδα η το πλήκτρο F μπαίνει σε full screen
    Φυσιολογικά όταν παίζει το βίντεο και πατήσεις το πλήκτρο F σε βάσει σε full screen, συντόμευση που έχει ο html5 player του youtube, μην μπερδέψετε το πλήκτρο F11 για full screen που έχουν όλοι οι browsers
    Σας το κάνει και εσάς??
    Πρόσθετα: tampermonkey (Script: YouTube Video Speed & Seek Mouse Control) - Adguard.
    Δοκίμασε χωρίς πρόσθετα. Σε μένα δουλεύει σωστά.

  3. #1128
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    381
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    Το ωχ κάτι πήγε στραβά σε android γιατί το βγάζει δεν γνωρίζει κάποιος?

  4. #1129
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την τελευταία έκδοση (Version 59.0.3071.86 (Official Build) (64-bit) στην κεντρική σελίδα του youtube η στη σελίδα με τα αποτελέσματα, άμα πατάω ctrl+f για να αναζήτηση μέσα στην σελίδα η το πλήκτρο F μπαίνει σε full screen
    Φυσιολογικά όταν παίζει το βίντεο και πατήσεις το πλήκτρο F σε βάσει σε full screen, συντόμευση που έχει ο html5 player του youtube, μην μπερδέψετε το πλήκτρο F11 για full screen που έχουν όλοι οι browsers
    Σας το κάνει και εσάς??
    Πρόσθετα: tampermonkey (Script: YouTube Video Speed & Seek Mouse Control) - Adguard.

    Έστειλα feedback προχθές στη google σχετικά με το full screen στη κεντρική η στη σελίδα με τα αποτελέσματα στο youtube.
    Σήμερα βλέπω λύθηκε το πρόβλημα με update 59.0.3071.109 (Official Build) (64-bit), οφειλόταν το full screen bug στον κώδικα του chrome και όχι στον html κώδικα του youtube.
    Φτιάξανε και ένα άλλο πρόβλημά στο φορητό αν έκανα γρήγορο scrolling πάνω κάτω εμφάνιζε μαύρες γραμμές στην scroll bar.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maarinos : 21-06-17 στις 10:53.

  5. #1130
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα feedback προχθές στη google σχετικά με το full screen στη κεντρική η στη σελίδα με τα αποτελέσματα στο youtube.
    Σήμερα βλέπω λύθηκε το πρόβλημα με update 59.0.3071.109 (Official Build) (64-bit), οφειλόταν το full screen bug στον κώδικα του chrome και όχι στον html κώδικα του youtube.
    Φτιάξανε και ένα άλλο πρόβλημά στο φορητό αν έκανα γρήγορο scrolling πάνω κάτω εμφάνιζε μαύρες γραμμές στην scroll bar.
    όντως ναι φτιάχτηκε
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  6. #1131
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω καποιες διαφημησεις τις τελευταιες μερες τις οποιες δεν πιανει το ublock και ειναι απλα gif που παιζουν συνεχεια. Μεχρι λοιπον να ανανεωθει η σχετικη λιστα στο ublock και να τις κοβει, ψαχνω εναν τροπο να τις κανω να παιζουν μια φορα. Στον ff, που εχω το ιδιο προβλημα μιας και εκει εχω ublock και τις ιδιες λιστες, γινεται απο το about:config > image.animation_mode > once.
    Στον chrome μπορει να γινει κατι, χωρις προσθετο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 06-07-17 στις 08:43.
    ديميتريس

  7. #1132
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Jέρετε πως γίνεται να ρυθμίσω σε site με logins να μην μου βγάζει προσυμπληρωμένα τα εν λόγω κουτάκια ? (username / passw) Δεν λέω οτι κανει και login αυτόματα, απλά δεν θέλω να μου τα εμφανίζει Και θέλω μόνο σε συγκεκριμένο site των bookmarks μου, κι όχι σε όλα τα bookmarks.
    Δοκίμασα το εξής απο Ρυθμίσεις: > Σύνθετες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Περιεχομένου > Cookies > "Nα επιτρέπεται στους ιστότοπους κλπ... > έβαλα εξαίρεση σε αυτό το site, αλλά έτσι δεν μου κανει ποτέ login...
    Yπάρχει άλλος τρόπος ?

  8. #1133
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το
    "Google is unresponsive. Relaunch now?
    οταν προσπαθείς να ανοίξεις link απο εξωτερικό application?

    Αν το application τρέχει με admin rights παίζει κανονικά αλλά δεν με βολεύει.
    Είμαι στο όριο να τον κάνω uninstall πραγματικά δεν έχω συναντήσει πιο εκνευριστικό bug/feature/whatever.
    Version 61.0.3163.100 σε Windows 10
    The world can change by your actions not by your opinions

  9. #1134
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ενα συστημα, καθαρο απο malware και χωρις εφαρμογες τυπου ccleaner, ο chrome δεν σωζει τα cookies απο καμια σελιδα, οποτε καθε φορα που ξανανοιγει, ο χρηστης πρεπει να βαζει τους κωδικους του στις 4-5 σελιδες που χρησιμοποιει. Καμια ιδεα? Εννοειται οτι ολες οι επιλογες για τα cookies ειναι στοκ.

    Tο θεμα εμφανιζεται και σε εντελως διαφορετικη εγκατασταση chrome, πχ στο pc μου, εφοσον ο χρηστης κανει sync στο λογαριασμο του.
    ديميتريس

  10. #1135
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενα συστημα, καθαρο απο malware και χωρις εφαρμογες τυπου ccleaner, ο chrome δεν σωζει τα cookies απο καμια σελιδα, οποτε καθε φορα που ξανανοιγει, ο χρηστης πρεπει να βαζει τους κωδικους του στις 4-5 σελιδες που χρησιμοποιει. Καμια ιδεα? Εννοειται οτι ολες οι επιλογες για τα cookies ειναι στοκ.

    Tο θεμα εμφανιζεται και σε εντελως διαφορετικη εγκατασταση chrome, πχ στο pc μου, εφοσον ο χρηστης κανει sync στο λογαριασμο του.
    κατι τετοιο μαλλον

    Open Google Chrome .
    Click "Customize & Control Google Chrome" > Settings.
    Click on "Show Advanced Settings".
    Scroll to "Privacy" and click on the "Content settings" button.
    Under the "Cookies" section, select "Keep local data until I quit my browser".


    λογικα εχει ενεργοποιημενο να σβηνονται τα cookies/ local data καθε φορα κλεινει o browser

  11. #1136
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    64.0.3251.0 Dev. Ακόμα πιο γρήγορος...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5262467ytwru.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  117,8 KB 
ID: 187548

  12. #1137
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ζητειται αμεσα δοκιμασμενο προσθετο που να μου επιτρεπει να κανω minimize τον chrome στο tray. Αν δινει και τη δυνατοτητα να επιλεξω τι εικονιδιο θα εχει, ακομα καλυτερα.

    Μιας και το θεμα δεν εχει μετακινηθει στο κομματι του software παρολο που ο chrome ειναι υπαρχει εδω και χρονια και για λινουξ και για μακ, να επισημανω οτι το θελω για λινουξ.
    ديميتريس

  13. #1138
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπαρχει καποιο καλο extension για διαχειριση των tabs,
    εστω με λιγοτερες δυνατοτητες απο το αντιστοιχο του firefox --> tab mix plus,
    αλλα τουλαχιστον να ειναι αξιοπιστο σε οσα κάνει;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει καποιο καλο extension για διαχειριση των tabs,
    εστω με λιγοτερες δυνατοτητες απο το αντιστοιχο του firefox --> tab mix plus,
    αλλα τουλαχιστον να ειναι αξιοπιστο σε οσα κάνει;
    Tι εγινε ρε παιδια;
    Δεν υπαρχει;
    Μετα τον ff + το tbmp, ηρθε το χαος;;;;

  14. #1139
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Χαίρεται, έχω πρόβλημα στον υπολογιστή μου με Chrome και Windows 7, δεν μένει η Ελληνική γλώσσα στο site ADSLGR. Την γυρίζω στα Ελληνικά που έχει κάτω αριστερά και μόλις επιλέξω κάτι άλλο γυρίζει αυτόματα στα Αγγλικά. Με Explorer μια χαρά, με Chrome δεν να και έκανα και update αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;

  15. #1140
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται, έχω πρόβλημα στον υπολογιστή μου με Chrome και Windows 7, δεν μένει η Ελληνική γλώσσα στο site ADSLGR. Την γυρίζω στα Ελληνικά που έχει κάτω αριστερά και μόλις επιλέξω κάτι άλλο γυρίζει αυτόματα στα Αγγλικά. Με Explorer μια χαρά, με Chrome δεν να και έκανα και update αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;
    από ανώνυμη περιήγηση κρατάει τα ελληνικά ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


Σελ. 76 από 132 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας