Σελ. 89 από 132 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.321-1.335 από 1978
  1. #1321
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    ναι μωρε, σουταρε τον, τον δοκιμασα κι εγω παλιοτερα και δεν μου εκανε κλικ, κατι που δεν ειχε sync (ακομα νομιζω δεν το εχουν φτιαξει),
    κατι οτι μου φανηκε βαρυς νομιζω,
    βαλε cent να βρεις την υγεια σου

  2. #1322
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ο cent βγαινει μονο για windows. Στα windows εχω τον chromium αυτουνου απο τις εποχες που εβγαζε μονο dev εκδοσεις του και ειμαι ικανοποιημενος. Καποτε ειχε μονο dev, μετα το γυρισε σε dev και stable και εδω και 3 μηνες χτιζει μονο stable εκδοσεις. Εχω βεβαια και εναν chrome στην καβατζα, μονο με ublock και τις απαραιτητες ρυθμσιεις για οταν χρειαστει καποιος αλλος να χρησιμοποιησει το pc μου

    https://github.com/henrypp/chromium
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 19-06-19 στις 17:17.
    ديميتريس

  3. #1323
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    τι λεει αυτος; πως τα παει απο φορητοτητα/συγχρονισμο;

    τα κραταει τα cookies; παιζουν σε αλλα pc π.χ.;

    κι εγω εχω chrome κανονικο, αλλα τον εχω στημενο κανονικα,
    οσες φορες ειχε χρειαστει να κατσουν στο pc μου τους εβαζα.. ie

  4. #1324
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Φορητοτητα = να μεταφερεις το προφιλ αλλου σαν portable? Δεν ξερω. Ουτε συγχρονισμο χρησιμοποιω.
    Αλλα βλεπω οτι ο τυπος τον βγαζει και σε zip, οποτε ισως να δουλευει αυτο σαν portable.
    ديميتريس

  5. #1325
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε καποια πηγη που να λεει οτι οντως δεν χτιζεται με electron?
    https://github.com/brave/brave-browser/wiki
    https://www.reddit.com/r/brave_brows...400mb/ec4y2fw/

    You may have been on the old architecture back in the day which was known to consume more memory. Our new architecture, which abandons the Electron front-end, is 22% faster and much leaner as it’s implemented all natively. Check out some of the recent announcements on https://Brave.com/blog!

  6. #1326
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Ιωάννινa
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    0,6 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκάναρε όλο τον δίσκο C με to Malwarebytes https://download.cnet.com/Malwarebyt...-10804572.html και με κάποιο Antivirus όπως το Avast εαν έχεις πρόβλημα https://download.cnet.com/s/free-internet-antivirus/
    Σε ευχαριστώ όλα εντάξει πλέον

  7. #1327
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ενα μαγαζι, με 2 chromecast, συμβαινει εδω και λιγες μερες (λογικα απο την ενημερωση σε 75.0.xxxx.142) το εξης περιεργο.
    Ο chrome, στους 2 υπολογιστες που ειναι συνδεδεμενοι ενσυρματα, δεν μπορει να κανιε cast καποια σελιδα σε αυτα. Αντιθετα, ενα λαπτοπ πχ συνδεδεμενο ασυρματα, μπορει και κανει cast κανονικα σε αυτα. Επισης κανονικα γινεται το casting απο το youtube σε αυτα, μεσω της built in λειτουργιας που εχει ο player του youtube.

    Απο που να ξεκινησω το ψαξιμο? Υπενθυμιζω το σεταρισμα, εδω και μερικες εκδοσεις (του chrome) δεν μπορει να γινει απο browser, αλλα μονο απο κινητο, και απαιτει το google home και το google home την καρκινοεφαρμογη της google (αυτη της αναζητησης).
    ديميتريس

  8. #1328
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Google will soon stop websites from knowing if you're browsing in Incognito Mode.

    https://cutt.ly/1KIq2V

  9. #1329
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i

  10. #1330
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Edge παρόλο που έχει βγει και app στο Google Play για Android...ειναι πιο χαμηλά και από τον ΙΕ??

  11. #1331
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενα μαγαζι, με 2 chromecast, συμβαινει εδω και λιγες μερες (λογικα απο την ενημερωση σε 75.0.xxxx.142) το εξης περιεργο.
    Ο chrome, στους 2 υπολογιστες που ειναι συνδεδεμενοι ενσυρματα, δεν μπορει να κανιε cast καποια σελιδα σε αυτα. Αντιθετα, ενα λαπτοπ πχ συνδεδεμενο ασυρματα, μπορει και κανει cast κανονικα σε αυτα. Επισης κανονικα γινεται το casting απο το youtube σε αυτα, μεσω της built in λειτουργιας που εχει ο player του youtube.

    Απο που να ξεκινησω το ψαξιμο? Υπενθυμιζω το σεταρισμα, εδω και μερικες εκδοσεις (του chrome) δεν μπορει να γινει απο browser, αλλα μονο απο κινητο, και απαιτει το google home και το google home την καρκινοεφαρμογη της google (αυτη της αναζητησης).
    Αν βρεις λύση πες την εδώ γιατί έχω το ίδιο θέμα
    Εγώ πιστεύω ότι είναι κάποιο update των windows που προκαλεί το πρόβλημα

  12. #1332
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δυσκολα θα βρω απο μονος μου λυση, γιατι ουτε chromecast εχω δικο μου, ουτε μπορω να δανειστω ενα για να το σεταρω επειδη απαιτει την κ@λοεφαργμογη της google, οποτε θα ειναι "δεμενο" και με το κινητο του κατοχου του. Θα χρειαστει να παω απο εκει για να δω τι μπορω να κανω και αυτο εινια δυσκολο να γινει μεχρι τελος του καλοκαιριου.

    Btw, για την περιπτωση που περιγραφω, ολα τα συστηματα (2 σταθεροι και ενα λαπτοπ) ειναι με windows 7.
    ديميتريس

  13. #1333
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Μεχρι πριν λιγο καιρο-και ενω εχω παντα ενργη τη ρυθμιση να θυμαται κωδικους- οταν πηγαινα σε μια σελιδα στο κουτακι του username ειχε ηδη γραμμενο το username που χρησιμοποιησα τελευταια φορα και πατωντας απλα μια φορα πχ διπλα στο τελευταιο γραμμα του username ανοιγε pop up και με τα υπολοιπα username που εχω αποθηκευσει για καποια ιστοσελιδα (πχ σελιδα εφοριας).
    τωρα ομως πατωντας στο username στο κενο διπλα δεν γινεται τιποτα ,πρεπει να σβησω το ηδη γραμμενο username για να μου δειξει σε pop up ολα τα υπολοιπα αποθηκευμενα usernames/passwords.

    αλλαξε κατι η ειναι καποια ρυθμιση που ισως πειραξα/αλλαξα?

  14. #1334
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενα μαγαζι, με 2 chromecast, συμβαινει εδω και λιγες μερες (λογικα απο την ενημερωση σε 75.0.xxxx.142) το εξης περιεργο.
    Ο chrome, στους 2 υπολογιστες που ειναι συνδεδεμενοι ενσυρματα, δεν μπορει να κανιε cast καποια σελιδα σε αυτα. Αντιθετα, ενα λαπτοπ πχ συνδεδεμενο ασυρματα, μπορει και κανει cast κανονικα σε αυτα. Επισης κανονικα γινεται το casting απο το youtube σε αυτα, μεσω της built in λειτουργιας που εχει ο player του youtube.

    Απο που να ξεκινησω το ψαξιμο? Υπενθυμιζω το σεταρισμα, εδω και μερικες εκδοσεις (του chrome) δεν μπορει να γινει απο browser, αλλα μονο απο κινητο, και απαιτει το google home και το google home την καρκινοεφαρμογη της google (αυτη της αναζητησης).
    Για αυτο εδω το προβλημα, επειδη περασα μια βολτα απο το συγκεκριμενο μαγαζι χτες και το κοιταξα.
    Δοκιμασα για αρχη να κανω reset στον media router του chrome (chrome://flags/#load-media-router-component-extension) οπως ειδα να προτεινεται στα φορουμ της google. Το reset γινεται με κλικ στο dropdown > disable > επανεκκινηση του chrome > κλικ παλι στο ιδιο dropdown > enable > επανεκκινηση του chrome. Αλλα δεν εγινε τιποτα.
    Μετα δοκιμασα ενα 32αρι build του chromium 74 για windows, μιας και ο κατοχος του chromecast ειχε πει πως σε καποια δοκιμη που εκανε με chrome 74 32αρη δουλεψε κανονικα και μολις ενημερωθηκε ο chrome ξαναχαλασε. Ο συγκεκριμενος chromium δεν εβλεπε καν τα chromecasts.

    Τελος, εβαλα προσωρινα chrome canary, που σημερα ειναι στην 77 και δουλεψε κανονικα, οποτε περιμενω το σημερινο update σε chrome 76 για να δω αν θα στρωσει ωστε βγαλω τον canary.

    Να συμπληρωσω εδω πως μπορουσε να κανει cast κανονικα ολο το desktop.
    ديميتريس

  15. #1335
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.333
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδη ο nik (henrypp στο github) σταματησε να χτιζει* τον chromium για windows, ξερουμε κανεναν αλλο που να το κανιε αλλα να εχει ΚΑΙ installer, δηλαδη οχι ζιπαρισμενο αρχειο που το αποσυμπιεζεις καπου και το τρεχεις? Δοκιμασα του robrich** αλλα δεν τρεχει καν και βγαζει το σφαλμα στην εικονα.
    Αυτος του chromium project απορριπτεται επειδη ενημερωνεται 200 φορες τη μερα και ολο κατι σπαει.

    * https://chromium.woolyss.com/?all=1#comment-4714
    ** https://github.com/RobRich999/Chromium_Clang/

    - - - Updated - - -

    Α, και chrome 76 απο σημερα
    https://9to5google.com/2019/07/30/ch...indows-stable/
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails chromeerror.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 01-08-19 στις 07:31.
    ديميتريس

Σελ. 89 από 132 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας