Σελ. 1 από 132 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1973
  1. #1
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Aς εχουμε και ενα θεματακι για τον browser που μας προσφερει η google.

    ........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 21 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Δεν τον εχω τωρα στο συστημα μου, γιατι δεν μου αρεσουν καποια βασικα πραγματα:

    1) bad scroll, δεν μπορεις να πατησεις το ροδακι κατω και να διαβασεις αυτο που διαβαζες, κανει πολυ αποτομη κινηση.

    2) Μη υποστηριξη extensions στην stable εκδοση.

    3) Αραια και που, ειναι choppy, που μαλλον οφειλεται σε υπερβολικη cpu usage, αλλα δεν ξερω γιατι το κανει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 11-01-10 στις 00:31. Αιτία: auto merged post

  2. #2
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Καλός φαίνεται, αλλά σε κάθε περίπτωση η ολοκλήρωσή του δεν αγγίζει ούτε αυτήν του Firefox, ούτε αυτή του IE (7+). Στα συν του είναι ότι υπέρ ταχύς, σε σημείο που με το που πατάω το εικονίδιο στα 7 στην Taskbar, μέχρι να πάω το δείκτη πιο πάνω, έχει ανοίξει το Google, ενώ οι λοιποί browsers, σ' αυτό το χρόνο, δεν έχουν προλάβει ούτε να ζητήσουν εντολή για δημιουργία παραθύρου από τον Windows Explorer... Βέβαια, το περιβάλλον του είναι κάτι λιγότερο από λιτό και αυτό φαίνεται από το layout των παραθύρων. Σε κάθε περίπτωση, για μένα, είναι εξαιρετική επιλογή για netbooks, και για άτομα που απλά facebookάρουν και τσεκάρουν e-mails. Για more customization, Firefox και about:config, το ίδιο πράγμα στον Chrome, είναι ανέκδοτο με τον Τοτό...

  3. #3
    Εγγραφή
    06-06-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aς εχουμε και ενα θεματακι για τον browser που μας προσφερει η google.

    ........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 21 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Δεν τον εχω τωρα στο συστημα μου, γιατι δεν μου αρεσουν καποια βασικα πραγματα:

    1) bad scroll, δεν μπορεις να πατησεις το ροδακι κατω και να διαβασεις αυτο που διαβαζες, κανει πολυ αποτομη κινηση.

    2) Μη υποστηριξη extensions στην stable εκδοση.

    3) Αραια και που, ειναι choppy, που μαλλον οφειλεται σε υπερβολικη cpu usage, αλλα δεν ξερω γιατι το κανει.
    κανείς σοβαρός δε δουλεύει με τη stable έκδοση παρά μόνο με την dev που είναι πιο stable και από την stable.

    επίσης ΔΕΝ είναι η βέλτιστη επιλογή για netbook μιας και έχει υπερβολικό wattage σε σχέση με τον ff3.5-3.6. αγγίζει μέχρι και 80% πάνω. συνήθως 30-40% σε σελίδες με γερό java script ή flash.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexkass Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανείς σοβαρός δε δουλεύει με τη stable έκδοση παρά μόνο με την dev που είναι πιο stable και από την stable.
    Ποια είναι η dev έκδοση; Εγώ έχω την 4.0.249.64 (35722) stable.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-02-2009
    Περιοχή
    εδω
    Μηνύματα
    370
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    πολύ μεγάλη...
    ISP
    Conn-x OTE
    προβλημα εγκαταστασης στα windows 7!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Υπαρχει στον chrome search δεξια πανω οπως αντιστοιχα εχει ο ff?

  7. #7
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει στον chrome search δεξια πανω οπως αντιστοιχα εχει ο ff?
    Το έχουν συγχωνεύσει με τι γραμμή διευθύνσεων, οπότε δεν χρειάζεται να το έχει ξεχωριστά.

    ........Auto merged post: Havic πρόσθεσε 12 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aς εχουμε και ενα θεματακι για τον browser που μας προσφερει η google.

    ........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 21 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Δεν τον εχω τωρα στο συστημα μου, γιατι δεν μου αρεσουν καποια βασικα πραγματα:

    1) bad scroll, δεν μπορεις να πατησεις το ροδακι κατω και να διαβασεις αυτο που διαβαζες, κανει πολυ αποτομη κινηση.

    2) Μη υποστηριξη extensions στην stable εκδοση.

    3) Αραια και που, ειναι choppy, που μαλλον οφειλεται σε υπερβολικη cpu usage, αλλα δεν ξερω γιατι το κανει.
    Το ένα δεν το έχω παρατηρήσει, για το δεύτερο εξαρτάτε σε τι extensions αναφέρεσαι, το τρίτο θα έλεγα υπερβολική χρήση μνήμης όταν ανοίγεις πολλά tab και σε καμία περίπτωση cpu όπου σε μένα τουλάχιστον είναι φυσιολογική, εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι οι αναζητήσεις μου αποθηκεύονται από την google(αν και νομίζω απενεργοποιείται από μια επιλογή του privacy) και το Client-ID.

    ........Auto merged post: Havic πρόσθεσε 7 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexkass Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανείς σοβαρός δε δουλεύει με τη stable έκδοση παρά μόνο με την dev που είναι πιο stable και από την stable.

    επίσης ΔΕΝ είναι η βέλτιστη επιλογή για netbook μιας και έχει υπερβολικό wattage σε σχέση με τον ff3.5-3.6. αγγίζει μέχρι και 80% πάνω. συνήθως 30-40% σε σελίδες με γερό java script ή flash.
    Παραπληροφόρηση όσο δεν πάει? λολ
    Spoiler:
    There are three release channels:
    Stable channel. Everyone is on the Stable channel when they first install Google Chrome. The Stable channel is updated with features and fixes once they have been thoroughly tested in the Beta channel. If you want a rock solid browser but don't need the latest features, the Stable channel is for you.
    Beta channel. People who like to use and help refine the latest features subscribe to the Beta channel. Every month or so, we promote stable and complete features from the Dev channel to the Beta channel. The Beta channel is more stable than Dev, but may lack the polish one expects from a finished product. If you're writing extensions, you need to use this channel or the Dev channel.
    Dev channel. This developer preview channel is where ideas get tested (and sometimes fail). The Dev channel can be very unstable at times, and new features usually require some manual configuration to be enabled. Still, simply using Dev channel releases is an easy (practically zero-effort) way for anyone to help improve Google Chrome. πηγή

    Για το άλλο που λες (περβολικό wattage) δεν ξέρω και βαριέμαι να το ψάξω... αλλά δεν μου φαίνεται να στέκει και πολύ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Havic : 03-03-10 στις 19:05. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.715
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εχω ψαξει παντου


    δε μπορω να κανω Update τον chromium ενω ξεχναει πολλες φορες να σωζει passwords...

    καμια ιδεα?
    VAMOS ARIS

  9. #9
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    3.581
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DG834G v4
    Επειδή πολλά έχω ακούσει σχετικά με φακέλωμα κλπ. Από την πλευρά της google τι έχει ειπωθεί σχετικά με αυτό;

  10. #10
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.902
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον εχω τωρα στο συστημα μου, γιατι δεν μου αρεσουν καποια βασικα πραγματα:

    1) bad scroll, δεν μπορεις να πατησεις το ροδακι κατω και να διαβασεις αυτο που διαβαζες, κανει πολυ αποτομη κινηση.

    2) Μη υποστηριξη extensions στην stable εκδοση.

    3) Αραια και που, ειναι choppy, που μαλλον οφειλεται σε υπερβολικη cpu usage, αλλα δεν ξερω γιατι το κανει.
    1) Υπάρχει extention που διορθώνει το Scroll SmoothScroll

    2)H νέα stable έκδοση υποστηρίζει extentions

    3)Choppy τι εννοείς?Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το γραφικό περιβάλλον του Chrome και του rendering του

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Caret Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή πολλά έχω ακούσει σχετικά με φακέλωμα κλπ. Από την πλευρά της google τι έχει ειπωθεί σχετικά με αυτό;
    Σιγά μην σου πουν ότι σου "κλέβουν" προσωπικές πληροφορίες. Ούτως ή άλλως όλα τα προϊόντα τις Google το κάνουν αυτά με πρώτο το Searh Engine

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από simpsonment Εμφάνιση μηνυμάτων
    προβλημα εγκαταστασης στα windows 7!!!
    Τι πρόβλημα?Μην πετάς εκεί ξαφνικά πρόβλημα εγκατάστασης....Σε τρία μηχανάκια με 7 και σε δύο με ΧP η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε με επιτυχία από την πρώτη φορά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dark-Side : 06-03-10 στις 16:56. Αιτία: auto merged post

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  11. #11
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.715
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    με το τελευταιο Update παρατηρω οτι βγαινουν ολα τα ταμπσ στη μπαρα..

    με win 7 ολα αυτα..
    VAMOS ARIS

  12. #12
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    Άλιμος, Αθήνα
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    ZTE H1600
    Εγώ πάντως είμαι subscribed στο dev channel και αυτό δεν συμβαίνει. Κάποιο άλλο είναι το πρόβλημά σου.

    Θα συμφωνήσω με τον DarkSidez, είναι πολύ πιο γρήγορος από τους άλλους browser ειδικά σε σελίδες που υπάρχει έντονη χρήση javascript. Πολλά extentions και πρόβλημα με μνήμη δεν είχα ποτέ. Όλα ανταποκρίνονται μια χαρά.
    Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...

  13. #13
    Εγγραφή
    02-07-2002
    Μηνύματα
    959
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM Fritz!Box 7590
    Η τελευταία beta 5.0.342.9 είναι απαράδεκτη πάντως από πλευράς σταθερότητας. Εντάξει το ξέρω ότι είναι beta αλλά με τις προηγούμενες δεν υπήρχε πρόβλημα. Αυτή κάθε 5 λεπτά κρασάρει. Μήπως ξεκίνησε η ενσωμάτωση του flash σε αυτή ? Το faulting module είναι το chrome.dll.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Η google λέει εδώ με ποιον τρόπο γίνεται η εγκατάσταση
    σε linux των beta και dev channels.
    Για την stable πώς γίνεται;

  15. #15
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    ακομα δυστυχως πνιγμενοι στα θεματακια ειναι. μια δεν μου ανοιγει sites, μια δεν τρεχει videos, μια το flash, μια κατι αλλο. καλη προσπαθεια απο την google αλλα ειναι λογικο να εχει τοσα θεματα ακομα. ειναι νεος browser και θελει τον καιρο του για να στρωσει.

Σελ. 1 από 132 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας