Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Μια διευκρίνηση προς mavlok:
    Δεν ήθελα να σου κάνω κατά μέτωπον επίθεση και τα περισσότερα εκ των λεγομένων μου ήταν απλώς κάποιες απόψεις και απωθημένα επί του θέματος. Πάντως δεν μπορώ να ακούω αυτό το τροπάριο, ότι ευτυχώς που γίνονται οι ολυμπιακοί και «περπατάει» κάπως το πράγμα γενικά, γιατί έτσι νομιμοποιείται εμμέσως όλη αυτή η σπατάλη πόρων στην γνώμη αυτών που δεν είναι ανυποψίαστοι και έχουν μια ιδέα για το παιχνίδι που παίζεται.

  2. #17
    Το avatar του μέλους mavlok
    mavlok Guest
    no probs

    8)

  3. #18
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ABEZ
    Πάντως δεν μπορώ να ακούω αυτό το τροπάριο, ότι ευτυχώς που γίνονται οι ολυμπιακοί και «περπατάει» κάπως το πράγμα γενικά, γιατί έτσι νομιμοποιείται εμμέσως όλη αυτή η σπατάλη πόρων στην γνώμη αυτών που δεν είναι ανυποψίαστοι και έχουν μια ιδέα για το παιχνίδι που παίζεται.
    Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο...
    Απο τους Ολυμπιακους θα ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΜΕ τεραστια ποσα(εμεσα η αμεσα), και σαν ανταλαγμα πρεπει να φτιαξουμε καποια συγκεκριμενα πραγματα στην Αθηνα.
    Δεν μας φταινε οι αγωνες που εμεις δεν ειχαμε ουτε γηπεδα ουτε δρομους ουτε μετρο, και δεν μας φταινε που ειμαστε Ελληνες και δινουμε ευκαιρια σε καποιους να τρωνε καλα .

    Εγω διαφωνω με τους Ολυμπιακους γιατι το 1996 ειχαμε πει οτι δεν θα τους παρουμε ποτε αν δεν μας τους δινανε...αλλα τα λεφτα ειναι πολλα, και αν δεν ειχαμε τους αγωνες δεν θα γινοταν απολυτος τιποτα.

    ΥΓ.
    Μπραβο απο εμενα στους εθελοντες... ασχετα αν τους εκμεταλευονται η αν δεν υπαρχει πλεον Ολυμπιακο πνευμα, αυτοι εχουν σιγουρα κουραγιο να το παλευουν και σιγουρα θα ειναι λιγοτερο μοιζεροι απο πολους αλλους.

  4. #19
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gatoulis
    Και κυρίως το κάνω για να ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΩ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΗΣ ΟΛΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ «ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΡΙΤΙΚΗ ?» ερώτηση την οποία απευθύνω σε όλους?..
    Περισσότερη κριτική (Παράφραση Monty Pythons).

  5. #20
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gatoulis
    «ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΡΙΤΙΚΗ ?» ερώτηση την οποία απευθύνω σε όλους…..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mavlok
    Τιποτα.
    Και ουτε προκειται.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    Περισσότερη κριτική (Παράφραση Monty Pythons).

    Μπράβο! Κάνετε ακριβώς αυτό που κάνουν αυτοί που κατηγορείτε για τα χάλια της χώρας μας : Είστε μόνο λόγια……

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind adsl
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί να γίνω εθελοντής στους Ολυμπιακούς? Γιατί να βοηθήσω αφιλοκερδώς αφού α) οι αθλητές είναι επαγγελματίες, οι περισσότεροι αγωνίζονται μόνο για τα λεφτά και είναι και ντοπαρισμένοι και β) οι ίδιοι οι αγώνες έχουν ξεπουληθεί στις πολυεθνικές (το επίσημο αναψυκτικό των αγώνων, το επίσημο αυτοκίνητο των αγώνων και πάει λέγοντας. Αφού τόσος πολύς κόσμος πλουτίζει από αυτούς τους αγώνες, εγώ γιατί να βοηθήσω τζάμπα?
    Πάντως τις ημέρες των αγώνων η διαμονή στην Αθήνα πιστεύω ότι θα είναι αφόρητη (ιδιαίτερα για τους οδηγούς).

  7. #22
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Να το κανεις για τον εαυτο σου... να προσπαθησεις να βλεπεις τα θετικα και οχι μονο τα μαυρα και αραχνα που οντος υπαρχουν.

    Ειμαστε Ελληνες και εχουμε ενα λογο παραπανο στους Ολυμπιακους να το παλεψουμε και να φυγουμε απο την μοιζερια που λογικα εχουμε με οσα βλεπουμε.

  8. #23
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ρε σείς ο DAVID (βλέπε πρώτο ποστ) που τα έμαθε αυτά τα γα**τα τα Ελληνικά μέσα σε 1 μήνα;
    Πρίν 1 μήνα μας έγραφε στα Αγγλικά, για τους δικούς του λόγους βέβαια, τώρα όχι μόνο "έμαθε" Ελληνικά αλλά έγινε καί φιλέλληνας.

    Αρε David μία σου φταίνε οι ακριβές ντομάτες, μιά σου φταίει ο Δενθελοντισμός.
    Πολύ αγάπη για την Ελλάδα έχεις ρε παιδάκι μου.

    Καί να σκεφτείς ότι εδώ είναι board για ADSL καί όχι γραφείο παραπόνων του κάθε πικραμένου.

  9. #24
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Για τους Ολυμπιακούς ΑΓΩΝΕΣ θα έκανα κάτι παραπάνω απο λόγια. Για τα Ολυμπιακά ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (Olympic Games) της Γιάννας, της Coca και της Κόκας, δεν δίνω δεκάρα, ούτε απο αυτές με την τρύπα στην μέση.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Φίλε gothic νομίζω ότι έχεις χάσει τη μπάλα…..
    Σου το λέω απλά : Θες να πάνε καλά οι Ολυμπιακοί αγώνες ή θες να γίνεις ρεζίλι διεθνώς ? (και όταν λέμε διεθνώς αυτή τη φορά ενοουμε εντελώς διεθνώς!) Έχεις κάνει τίποτα εσύ γι αυτό εκτός από το να κριτικάρεις με ανόητα επιχειρήματα περί Γιάννας και λοιπών άλλων δικαιολογιών ? ΟΧΙ. Λοιπόν αφού δεν είσαι διατεθειμένος να προχώρησης σε κάτι ουσιαστικό σου προτείνω απλά να σταματήσεις να μιλάς και να γκρινιάζεις. Έτσι κι αλλιώς ότι και να συμβεί δυσαρεστημένος θα είσαι…


    ΥΓ Μπράβο blizzard έχεις απόλυτο δίκιο.

    ΥΓ 2 : -Τι έκανες παππού στους ολυμπιακούς του 2004 ??
    -Ήμουν διακοπές στην Ικαρία παιδάκι μου……



    Φιλάκια !

  11. #26
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Δεν θυμάμαι να ρώτησε ΚΑΝΕΝΑΣ την γνώμη μου ή να έγινε κανένα δημοψήφισμα για το ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα της ανάληψης των Ολυμπιακών Παιχνιδιών, απο τα οποία θα αποκομίσουμε μόνο ένα τεράστιο χρέος μια και τα κέρδη θα είναι ελάχιστα σε σχέση με αυτά που ξοδεύουμε απο τις τσέπες μας για να γίνει το όνειρο της Γιάννας.
    Το Ολυμπιακό ιδεώδες δεν έχει καμμία σχέση με την όλη διοργάνωση, οι μόνοι που βγαίνουν κερδισμένοι είναι οι Μέγιστοι Χορηγοί και η Γιάννα δεν αναπνέει 50 κιλά σκόνη την ημέρα απο τα έργα που τα κάνουν με το αυγό στον κώλο που έπρεπε να γίνουν ούτως ή άλλως χωρίς τους Ολυμπιακούς, ούτε περιμένει στην κίνηση 2 ώρες για να κάνει 2 χλμ. Εκεί στο Ψυχικό ο αέρας είναι καθαρός και το ελικόπτερο δεν υπολογίζει κίνηση.
    Είναι θέμα οπτικής. Εσύ πιστεύεις οτι διοργανώνουμε τους Ολυμπιακούς, εγώ πιστεύω οτι δίνουμε μια ευκαιρία στους πλούσιους να γίνουν πλουσιότεροι (απο ΟΤΕ μέχρι Κόκακόλα). Απο την δική σου πλευρά έχεις δίκιο, απο την δική μου πλευρά έχω δίκιο. Εσύ θα είσαι περήφανος που βόηθησες, εγώ θα είμαι περήφανος που απείχα.

    Τόσο απλο.

  12. #27
    Το avatar του μέλους jbaou
    jbaou Guest
    H Ellada, mia piriniki 8elei.. kai meta 8a baloume kai cable. Epeidh bariemai na diabasw to keimeno "de8elonths", giati peri malakias prokeitai anyway, 8a kanw apla thn erwthsh mou. (=

    Epeidh exw kai ta katallhla mesa, mporw na pw oti o e8elonths stous olympiakous agones de 8a parei fragko (gnwsto apo olous). O ypeu8unos 10 - 50 e8elontwn, pou fusika 8a ka8etai, 8a eispra3ei peri to 1.5 mirio. q= Perimente kai 8a deite ti xamos exei na ginei otan akoustei akoma pio e3w apo atoma pou exoun gnwstous pou douleuoun mesa sta grafeia.

    Oi "ole8rio rigma" kati 3erane otan paizane ena kommati pou elege.. "ellada, h xwra ths poustias!".

    btw: kata tyxh epesa se auto to thread. Den paizei na apanthsw oute kai na diabasw alles apanthseis. aplws bariemai kai perimenw na paei 10 gia na paw kentro gia kamia mpura me tous agglous. \ moooooo

  13. #28
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Gothic ούτε εγώ θυμάμαι κάνα δημοψήφισμα αλλά πάντως θυμάμαι όλη την Ελλάδα να πανηγυρίζει την ανάληψη! Τότε βέβαια ήταν καλά μετά μάθαμε ότι πρέπει και να δουλέψουμε για να γίνουν και αλλάξαμε γνώμη έτσι δεν είναι φίλε gothic ?

    Ζήτω η χώρα της κακομοιριάς και της μιζέριας !

    Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, , γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ !!!


    ΥΓ
    -Τι έκανες παππού στους ολυμπιακούς του 2004 ??
    - Απείχα υπερήφανα παιδάκι μου !!!

    - Φιλακια !

  14. #29
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    Εσύ θα είσαι περήφανος που βόηθησες, εγώ θα είμαι περήφανος που απείχα.
    Ωραια εδω, αλλα αν αποτυχουμε ως διοργανωση θα εισαι παλι περιφανος?

    Γιατι εμεις καλεσαμε εδω αθλητες απο ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ κυριολεκτικα,δεν τους δινουμε δραχμη(οπως κανουμε με τους ποδοσφαιριστες των ομαδων μας πχ) θα παρουμε τα εσοδα απο την τηλεοπτικη παγκοσμια καλυψη μεσο διαφημησεων,απο την διαμονη τους, ακομα και απο τον τουρισμο.

    Το να ειμαστε περιφανοι που αποτυχαμε, που φαγαμε τα λεφτα τους για να φτιαξουμε δρομους που δεν ειχαμε, γηπεδα που δεν ειχαμε, και αφησαμε τους ηγετες μας να παρουν τις μιζες τους κλπ δεν το βρισκω και πολυ σωστο.
    Και οι απλοι πολιτες, θα γυρισουν την πλατη στους αθλητες ολου του κοσμου λες και ειναι δικια τους ευθηνη?
    θα τους κατηγορησουμε που δεν μας εδωσαν αρκετα να φτιαξουμε την Ελλαδα απο την αρχη και να περισεψει και καμια μιζα και για εμας?

    Ο Εθελοντισμος δεν εχει καμια σχεση με την ρεμουλα που γινεται παντου...εχει σχεση με τους αθλητες και τους Ολυμπιακους αγωνες.
    Αν θελουμε να τα βαλουμε με τους πολιτικους , ας το κανουμε στις εκλογες πχ(μια ιδεα)...
    Και πως μιλαμε για πραγματικους Ολυμπιακους, χωρις διαφημησεις και επαγγελματισμο, αλλα απο την αλλη φωναζουμε που δεν εχουμε πολλα εσοδα και θα μπουμε μεσα?
    Παραλογο?

  15. #30
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Ρε συ blizzard παλι δικιο έχεις.....

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έλεγχος των κλήσεων του SPA-3102 και του PAP2 μέσω του PC ?
    Από conrad στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 20:19
  2. Αντιπαγκοσμιοποιητικό Μανιφέστο
    Από Warrax στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 202
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-06, 15:27
  3. Περί του Slackware και του kernel του...
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-06, 22:35
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας