Σελ. 204 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 184194199202203204205206209 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.046-3.060 από 3138
  1. #3046
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο edision mini triton hd 2 δεν βλεπει 1 terra δισκο. 750 τον βλεπει. Ειναι νορμαλ;
    Μάλλον ο δέκτης δεν δίνει αρκετό ρεύμα στο USB για να λειτουργήσει ο μεγαλύτερος

  2. #3047
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xalaros10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πήγα σε έναν ηλεκτρονικό και παρόλο που άλλαξε 2 πυκνωτές που είχαν σκάσει, ο δέκτης δεν άνοιξε. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλός με πολλά χλμ. στην πλάτη του. Θα πάρω τον Ferguson Ariva T750i.
    Καλός δέκτης ,αλλά κακο τηλεκοντρόλ

  3. #3048
    Καλησπέρα κι από'μένα και καλώς σας βρήκα!
    Έχω έναν Lifeview LV6TBOXHD2 του οποίο το τηλεχειριστήριο μας ¨άφησε χρόνους¨, ξέρετε αν υπάρχουν διαθέσιμα ανάλογα ή συμβατά για την εν 'λόγω συσκευή?
    Σας ευχαριστώ εκ'των προτέρων για τον χρόνο σας.

  4. #3049
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    huawei 520c
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Είχα περάσει τις βασικές λειτουργίες σ' ένα 6σε1 του Κωτσόβολου και δούλευε μια χαρά. Δε θυμάμαι όμως αν τις είχε πάρει με κωδικό ή με αντιγραφή από το πρωτότυπο.

  5. #3050
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis_52 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι από'μένα και καλώς σας βρήκα!
    Έχω έναν Lifeview LV6TBOXHD2 του οποίο το τηλεχειριστήριο μας ¨άφησε χρόνους¨, ξέρετε αν υπάρχουν διαθέσιμα ανάλογα ή συμβατά για την εν 'λόγω συσκευή?
    Σας ευχαριστώ εκ'των προτέρων για τον χρόνο σας.
    Έχει το ίδιο με τον Crypto ReDi 215A (ουσιαστικά είναι ίδιοι αποκωδικοποιητές), οπότε στην αναζήτησή σου βάλε και αυτόν.

    Edit

    Άκυρο ο Crypto ReDi 215A είναι ίδιος με τον LV6TBOXHDA2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος africa_twin : 05-09-17 στις 13:49.

  6. #3051
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου φίλε...

  7. #3052
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Επειδή ο F&U MPF3464H τα τίναξε και ότι κοιτάζω στο skroutz δεν μου γεμίζει το μάτι θα ήθελα την βοήθεια σας.

    Πέρα από τα αυτονόητα καλή ποιότητα εικόνας και λήψη σήματος, να παίρνει usb και να αναπαράγει εξωτερικούς υπότιτλους, θέλω κάτι να παίζει χωρίς πρόβλημα Μκv,Mp4 με ac3 ήχο και να μην κολλάει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα όπως ο προηγούμενος F&U όπου αναγκαζόμουν να κάνω re-encode και split μια ταινία για να καταφέρω να την δω.
    Aν μπορεί και Dts ακόμη καλύτερα αλλά ας μην ζητάω και πολλά.

    Υπάρχει κάτι γύρω στα 30 Ευρώ που αξίζει ή να πάρω ότι βρω;

  8. #3053
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Δες λίγο στο e-shop γιατί αλλού οι τιμές έχουν τσιμπίσει. Είχα πάρει τον πιο φθηνό HD και όλα ΟΚ εδώ και 2χρονθα. Δεν θυμάμαι μάρκα.

  9. #3054
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    απορώ που ασχολείστε ακόμα με ξεχωριστούς δέκτες για ψηφιακή τηλεόραση

    εγώ είχα έναν F&U οποίος έχει μπει στην αποθήκη καθώς δεν χρειάζεται πλέον
    εξυπηρετούσε μόνο όταν είχα μια FHD 32" LG Τηλεόραση η οποία δεν είχε δέκτη MPEG 4 αλλά αυτή η τηλεόραση πλέον δεν δουλεύει ως τηλεόραση έτσι ο εξωτερικός δέκτης είναι άχρηστος και αποσυνδέθηκε
    πλέον τηλεόραση βλέπω σε μια από τις FHD 22-24 LG τηλεόραση/monitor που έχω συνδέσει τους υπολογιστές ή στην 4Κ/UHD 43 LG που έχω συνδέσει τις κονσόλες XBOX

    εγώ ψάχνω πάντως μια καλή εξωτερική κεραία να αντικαταστήσω την 10ετίας "χελιδόνα" η οποία τα έχει φάει τα ψωμιά της

    αν ξέρει κανείς καμία μάρκα ας μου πει

    εννοείται ότι θα μου την βάλει τεχνικός (που έχει όλα τα απαραίτητα μηχανήματα) οποίος θα κάνει όλη την σχετική εγκατάσταση της κεραίας/κεραιών και την καλωδίωση.

    άσε που πιθανόν να μου αποσυνδέσει και ένα παλιό δορυφορικό πιάτο της NOVA που έχω στην ταράτσα εγκατεστημένο αλλά χωρίς καμία χρησιμότητα αφού ο δορυφορικός δέκτης της NOVA όταν είχα συνδρομή κάηκε από κεραυνό λίγο μετά που διέκοψα την συνδρομή (2005) καθώς είχα μείνει άνεργος...και δεν μπορούσα να πληρώνω συνδρομή.

  10. #3055
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Προσοχή γιατί πουλάνε ακόμα SD και μηχανάκια που δεν υποστηρίζουν Η.265. Π.χ. τα edision και ferguson που έχει το e-shop στα 30κάτι είναι ΟΚ, κάτι φτηνότερα θα είναι σύντομα άχρηστα.

    Προσωπικά θα έπαιρνα ένα τέτοιο, να τα έχω όλα σε ένα.
    hnesne

  11. #3056
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως υπάρχουν ακόμα τηλεοράσεις ακριβοπληρωμένες που δεν έχουν φάει τα ψωμιά τους. Για αυτό κάποιοι ψάχνονται.
    Πχ σε εξοχικό έχω 2τηλεορασεις.
    Δεν λέει να τις πετάξω αφού πάω λίγες φορές τον χρόνο.
    Απλά θέλει λίγο προσοχή στην επιλογή. Δεν αξίζει να δώσει κάποιος πολλά λεφτά για αποκωδικοποιητή πάντως κατά την άποψη μου.

  12. #3057
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορώ που ασχολείστε ακόμα με ξεχωριστούς δέκτες για ψηφιακή τηλεόραση

    εγώ είχα έναν F&U οποίος έχει μπει στην αποθήκη καθώς δεν χρειάζεται πλέον
    εξυπηρετούσε μόνο όταν είχα μια FHD 32" LG Τηλεόραση η οποία δεν είχε δέκτη MPEG 4 αλλά αυτή η τηλεόραση πλέον δεν δουλεύει ως τηλεόραση έτσι ο εξωτερικός δέκτης είναι άχρηστος και αποσυνδέθηκε
    πλέον τηλεόραση βλέπω σε μια από τις FHD 22-24 LG τηλεόραση/monitor που έχω συνδέσει τους υπολογιστές ή στην 4Κ/UHD 43 LG που έχω συνδέσει τις κονσόλες XBOX

    εγώ ψάχνω πάντως μια καλή εξωτερική κεραία να αντικαταστήσω την 10ετίας "χελιδόνα" η οποία τα έχει φάει τα ψωμιά της

    αν ξέρει κανείς καμία μάρκα ας μου πει

    εννοείται ότι θα μου την βάλει τεχνικός (που έχει όλα τα απαραίτητα μηχανήματα) οποίος θα κάνει όλη την σχετική εγκατάσταση της κεραίας/κεραιών και την καλωδίωση.

    άσε που πιθανόν να μου αποσυνδέσει και ένα παλιό δορυφορικό πιάτο της NOVA που έχω στην ταράτσα εγκατεστημένο αλλά χωρίς καμία χρησιμότητα αφού ο δορυφορικός δέκτης της NOVA όταν είχα συνδρομή κάηκε από κεραυνό λίγο μετά που διέκοψα την συνδρομή (2005) καθώς είχα μείνει άνεργος...και δεν μπορούσα να πληρώνω συνδρομή.
    Σε βλέπω να ασχολείσαι ξανά με ξεχωριστό δέκτη τώρα στα κοντά λόγο dvb-t2

    Με την ευκαιρία έκανες και μια αναφορά στο τι έχεις, ειδικά το 4K, μετράει πολύ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχή γιατί πουλάνε ακόμα SD και μηχανάκια που δεν υποστηρίζουν Η.265. Π.χ. τα edision και ferguson που έχει το e-shop στα 30κάτι είναι ΟΚ, κάτι φτηνότερα θα είναι σύντομα άχρηστα.

    Προσωπικά θα έπαιρνα ένα τέτοιο, να τα έχω όλα σε ένα.
    Σίγουρα όχι κάτι με 1GB Ram

  13. #3058
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @sdikr: Μεγάλη συζήτηση, έχω 3 χωρίς δέκτη, πιο πολύ έχει σημασία η μάρκα και η συγκεκριμένη υλοποίηση στο αν σέρνονται παρά ο επεξεργαστής/η μνήμη. Η μνήμη χρειάζεται αν πρόκειται να το τιγκάρεις, αλλά για tv box μιλάμε, πόσες εφαρμογές θα βάλεις πια; Έτσι κι αλλιώς ενδεικτικά το ανέφερα, όταν έρθει το νέο πρότυπο ελπίζω να υπάρχουν καλύτερες και φτηνές προτάσεις.
    hnesne

  14. #3059
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Δεν υπάρχει καμια απολύτως περίπτωση να βάλω γραμμάτια για καινούρια τηλεόραση οπότε όσο αντέχει η υπάρχουσα θα βολευτώ με νέο αποκωδικοποιητή. Όταν τα τινάξει και αυτή το πιθανότερο να μείνω χωρίς Tv....

    Το dvb-t2 το έχω υπόψιν και κοιτάζω για κάτι σχετικό αλλα οι κριτικές που διαβάζω με μπερδεύουν ως προς τα υπόλοιπα που ψάχνω και έλεγα μήπως έχει κανείς να προτείνει κάτι δοκιμασμένο. Μάλλον θα πάω στα τυφλά...

  15. #3060
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε βλέπω να ασχολείσαι ξανά με ξεχωριστό δέκτη τώρα στα κοντά λόγο dvb-t2

    Με την ευκαιρία έκανες και μια αναφορά στο τι έχεις, ειδικά το 4K, μετράει πολύ

    - - - Updated - - -



    Σίγουρα όχι κάτι με 1GB Ram
    συμφωνώ για το 1GB τουλάχιστον 2GB θες

    οι μικρές τηλεοράσεις/monitor δεν έχουν τέτοιο δέκτη αν χρειαστεί θα τις αλλάξω σε νεότερα μοντέλα τηλεόρασης/monitor
    ότι αφορά την 4K/UHD είναι μοντέλο 2018 έχει όλο το φάσμα (ακόμα και δορυφορικό δέκτη) άσχετα αν εγώ την πήρα λόγω του 4K/UHD - HDR10 καθώς συνδέεται με το XBOX

    δεν ξανά μπλέκω με ξεχωριστούς δέκτες

    αν έχεις περάσει από το service F&U και τις EDISON αρκεί για να καταλάβεις μακριά και αγαπημένοι...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει καμια απολύτως περίπτωση να βάλω γραμμάτια για καινούρια τηλεόραση οπότε όσο αντέχει η υπάρχουσα θα βολευτώ με νέο αποκωδικοποιητή. Όταν τα τινάξει και αυτή το πιθανότερο να μείνω χωρίς Tv....

    Το dvb-t2 το έχω υπόψιν και κοιτάζω για κάτι σχετικό αλλα οι κριτικές που διαβάζω με μπερδεύουν ως προς τα υπόλοιπα που ψάχνω και έλεγα μήπως έχει κανείς να προτείνει κάτι δοκιμασμένο. Μάλλον θα πάω στα τυφλά...
    θα συμφωνήσω μαζί σου άλλωστε και εγώ αγόρασα τηλεόραση 43" 4K/UHD για το XBOX η οποία έχει συνδεθεί και το GOOGLE CHROMECAST ULTRA (4K/UHD) και στην παλιά 32 FHD έχει συνδεθεί το GOOGLE CHROMECAST και απολαμβάνω MEDIA PLAYER/NETFLIX/AMAZON κτλ

    δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση (τι να δω άλλωστε αφού τα έχω δει πριν τα παίξουν)

Σελ. 204 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 184194199202203204205206209 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1989
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 22:07
  2. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  3. Επίγειοι Ψηφιακοί Δεκτες
    Από giocass στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-12, 16:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας