Σελ. 209 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 189199204207208209210 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.121-3.135 από 3138
  1. #3121
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    https://www.fotistikosmos.gr/tesla-d...ekheiristnrio/

    αγορασα αυτο , θα παιξει ελλαδα την υβριδικη?

  2. #3122
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γράφει ότι υποστηρίζει πάντως.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  3. #3123
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    το εβαλα το συνδεσα ολα καλα μονο στο υβριδικο δεν βγαζει τιποτα
    μιλησα και με την εταιρεια δεν πηρα απαντηση οτι δεν υποστηριζει σιγουρα την ελλαδα
    οποτε δεν ξερω , ακομα ψαχνω καποιον τροπο

  4. #3124
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reaper1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εβαλα το συνδεσα ολα καλα μονο στο υβριδικο δεν βγαζει τιποτα
    μιλησα και με την εταιρεια δεν πηρα απαντηση οτι δεν υποστηριζει σιγουρα την ελλαδα
    οποτε δεν ξερω , ακομα ψαχνω καποιον τροπο
    Βασικά η υβριδική τηλεόραση χρειάζεται ίντερνετ για να δουλεψει.
    Ο δέκτης συνδέεται με κάποιο Wi-Fi?
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  5. #3125
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.581
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο δεκτής έχει θύρα lan στην εικόνα που γράφει RJ45, με ένα καλώδιο ethernet το συνδέεις στο μόντεμ και η υβριδική θα εμφανιστεί. Η υβριδική θέλει internet για νά εμφανιστεί στο κανάλι που έχει, δεν είναι σαν το Teletext που μέσω της κεραίας RF UHF λαμβάνει δεδομένα.

  6. #3126
    Εγγραφή
    05-11-2022
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γειά σάς.εχω πρόβλημα με την έγγραφη πρόγραμματον PVR σε εξωτερικό αποκωδικοποιητή Mpeg4 γιατί σταματάει η εγγραφή από μόνη της απροσδόκητα και δεν μπορώ να βρώ τι φταίει και γίνεται αυτό το πράγμα χρόνια τώρα έχω αυτό το πρόβλημα με ότι αποκωδικοποιητή Mpeg4 και εξωτερικό σκληρό δίσκο χρησιμοποιήσω και τα στικάκια επίσης

  7. #3127
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σάς.εχω πρόβλημα με την έγγραφη πρόγραμματον PVR σε εξωτερικό αποκωδικοποιητή Mpeg4 γιατί σταματάει η εγγραφή από μόνη της απροσδόκητα και δεν μπορώ να βρώ τι φταίει και γίνεται αυτό το πράγμα χρόνια τώρα έχω αυτό το πρόβλημα με ότι αποκωδικοποιητή Mpeg4 και εξωτερικό σκληρό δίσκο χρησιμοποιήσω και τα στικάκια επίσης
    Ψάξε στη σελίδα της εταιρείας μήπως έχει βγάλει κάποιο νεότερο firmware και διορθώνει το πρόβλημα.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  8. #3128
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το πρώτο που θα ανέφερα είναι να δοκιμάσεις διαφορετικούς αποκωδικοποιητές αλλά λες ότι έχεις δοκιμάσει αρκετούς

    To δεύτερο που θα πρότεινα είναι να δοκιμάσεις διαφορετικούς σκληρούς δίσκους και ιδιαίτερα δισκους με δική τους τροφοδοσία και όχι δίσκους που πέρνουν ρεύμα από την USB. Εφόσον όμως και αυτό δεν είναι η απάντηση αφού έχεις δοκιμάσει πολλούς δίσκους...

    Θα πρέπει να σκεφτείς τι είναι ίδιο σε αυτή την εξίσωση. Μπορεί κάποιο καλώδιο USB που το χρησιμοποιείς σε όλες τις περιπτώσεις ή το δίκτυο ρεύματος το οποίο ίσως κάνει σκαμπανεβάσματα και προκαλέι στον δέκτη να κάνει restart (αυτό μπορεί να στο προκαλεί και μια ενεργοβόρα συσκευή που παίρνει μπροστά ανα διαστηματα και προκαλέι μια υπόταση), ή μπορεί η κεραία σου να μην πιάνει καλά το σήμα και η απώλεια σήματος να προκαλεί την διακοπή της εγγραφής.
    Θα πρέπει να σκεφτείς εσύ τη διαδικασία που ακολουθείς για να βρεις τον σπασμένο κρίκο.

  9. #3129
    Εγγραφή
    05-11-2022
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η αλήθεια είναι Έχω πρόβλημα με το σήμα πού πιάνω στην κεραία και με των ενισχυτή γραμμής που μου έχουνε βάλει πίσω από την τηλεόραση και επίσης έχει τύχει να προσέξω πολλές φορές έντονα αλλά γενικά δεν παρακολουθώ τι γράφω τεσπά ότι όταν παρακολουθώ κάτι που γράφω ας πούμε στον Αποκωδικοποιητή ένα πρόγραμμα για να δω αν θα σταματήσει η εγγραφή από μόνη της ότι η εικόνα σαν να μαγκωνει κολλάει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται στην κανονική ροή της αλλά όταν γίνεται αυτό όσες φορές το έχω παρακολουθήσει και θυμάμαι δεν σταματάει η εγγραφή από μόνη της για αυτό ούτε μου βγαίνει κάποιο μύνημα στον Αποκωδικοποιητή μόνο παλιά με άλλους αποκωδικοποιητες όταν χρησιμοποιούσα στικάκια για να γράψω κάτι μου έβγαινε μύνημα κάθε τρεις και λίγο για χαμηλή ταχύτητα εγγραφής επίσης το έχω παρακολουθήσει και αυτό στην πηγή της κεραίας της τηλεόρασης χωρίς να είναι ανοιχτή η αποκωδικοποιητες και να γράφουν κάτι μόνο μια φορά θυμάμαι που έγραφε κάτι ο αποκωδικοποιητής μου έκανε Ρίπλεϊ συνέχεια την ίδια σκηνή πολλές φορές στο ζωντανό πρόγραμμα στην κεραία και γενικά πολλά τρέλα μου γίνονται κατά καιρούς Τι να πρωτοθυμηθώ;; λέτε να γίνονται όλα αυτά από το σήμα; και το ακόμα ποιο κουλό είναι ότι στο αποκωδικοποιητη μου δείχνει 100 ποιότητα σήματος και εικόνας αλλά παρόλα αυτά γίνονται όλα αυτά τα τρελά τι να πω δεν βγάζω άκρη χρόνια τώρα με αυτή την ιστορία εκεί που λέω αυτό είναι βρήκα το πρόβλημα μετά κάτι άλλο γίνεται και με μπερδεύει άντε να βγάλω άκρη εγώ μετά για να βρω τον ένοχο μπορώ;;

    Τώρα αγόρασα έναν εσωτερικό δίσκο SSD 500gb μαζί με μια θήκη για να τον κάνω εξωτερικό να τον συνδέσω στον Αποκωδικοποιητή για να γράφω για να δω αν αυτό που γίνεται είναι λόγο χαμηλής ταχύτητας εγγραφής από τους δίσκους HDD 2.5 1tb εξωτερικούς που χρησιμοποιούσα για εγγραφή και από τοτε που άρχισα να γράφω με SSD σταμάτησε να γίνεται αυτό το πράγμα να σταματάει η εγγραφή από μόνη της αλλά στον άλλον αποκωδικοποιητη που χρησιμοποιούσα 2.5 HDD 1tb συνέχισε να γίνεται αυτό το πράγμα να σταματάει η εγγραφή από μόνη της και μετά πήρα έναν ακόμα ίδιο δίσκο SSD 500gb και ίδια θήκη ακριβώς για τον άλλον αποκωδικοποιητη αλλά έχω θέμα η με τον δίσκο η με την θήκη δεν ξέρω γιατί σταματάει η εγγραφή από μόνη της και ο δίσκος αποσυνδέεται τελείως Παρόλο που αναβοσβήνει συνέχεια το λαμπάκι led της θήκης κάτι που δεν γινόταν με τους 2.5 έτοιμους hhd 1tb όταν σταμάταγε η εγγραφή από μόνη της μετά από ένα δευτερόλεπτο ξανά συνδεόταν ο δίσκος από μόνος του αμέσως και τουλάχιστον ήταν σταματημένο το λαμπάκι led του δίσκου τι να πω;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilis92 : 03-02-24 στις 19:40.

  10. #3130
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το θεωρώ πιθανό να έχει να κάνει με την ταχύτητα του δίσκου. Χρησιμοποιώ σαν PVR ένα πολύ παλιό αποκωδικοποιητή της Crypto (τον ReDi 200, αν θυμάμαι καλά), με HDD 3.5" σε θήκη (με δική του τροφοδοσία, γιατί ο αποκωδικοποιητής δεν σηκώνει ούτε χαμηλής κατανάλωσης δίσκο χωρίς τροφοδοσία), και ποτέ δεν είχα πρόβλημα ταχύτητας.

  11. #3131
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δεκτής έχει θύρα lan στην εικόνα που γράφει RJ45, με ένα καλώδιο ethernet το συνδέεις στο μόντεμ και η υβριδική θα εμφανιστεί. Η υβριδική θέλει internet για νά εμφανιστεί στο κανάλι που έχει, δεν είναι σαν το Teletext που μέσω της κεραίας RF UHF λαμβάνει δεδομένα.
    ευχαριστω για την βοηθεια αλλα το ξερω για το ιντερνετ παρολα αυτα δεν εμφανιζεται , υπαρχει περιπτωση να μην υποστηριζει γιατι ειναι εκδοση 1.5 και μηπως στην ελλαδα εχουμε την εκδοση 2.0
    ξερει καποιος για τις εκδοσεις?

  12. #3132
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reaper1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω για την βοηθεια αλλα το ξερω για το ιντερνετ παρολα αυτα δεν εμφανιζεται , υπαρχει περιπτωση να μην υποστηριζει γιατι ειναι εκδοση 1.5 και μηπως στην ελλαδα εχουμε την εκδοση 2.0
    ξερει καποιος για τις εκδοσεις?
    Πολύ πιθανό αυτό.
    Με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα τι ισχύει στη χώρα μας με την έκδοση.
    Στη θέση σου θα ρωτούσα στα διπλανά δύο φόρουμ, AVsite και AVclub. Είναι πιο εξειδικευμένα.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  13. #3133
    Εγγραφή
    05-11-2022
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το θεωρώ πιθανό να έχει να κάνει με την ταχύτητα του δίσκου. Χρησιμοποιώ σαν PVR ένα πολύ παλιό αποκωδικοποιητή της Crypto (τον ReDi 200, αν θυμάμαι καλά), με HDD 3.5" σε θήκη (με δική του τροφοδοσία, γιατί ο αποκωδικοποιητής δεν σηκώνει ούτε χαμηλής κατανάλωσης δίσκο χωρίς τροφοδοσία), και ποτέ δεν είχα πρόβλημα ταχύτητας.
    Πώς λειτουργεί; πρέπει να κάνω εγώ κάτι κάθε φορά; ανοίγει και κλείνει μαζί με τον αποκωδικοποιητή την προγραμματισμένη ώρα εγγραφής όπως γίνεται με τους 2.5 χωρίς δίκη τους τροφοδοσία;; τώρα χρησιμοποιώ έναν SSD 500gb για εγγραφή και στον έναν από τους δυο έχω θέμα γτ σταματάει η εγγραφή από μόνη της και ο δίσκος αποσυνδέεται από την θήκη κατά την διάρκεια της εγγραφής μάλλον λόγο θήκης γίνεται αυτό γτ στον άλλον δίσκο με ίδια θήκη μέχρι στιγμής δεν έχω αυτό το θέμα

  14. #3134
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς λειτουργεί; πρέπει να κάνω εγώ κάτι κάθε φορά;
    Όχι, δεν κάνω κάτι παραπάνω, απλά προγραμματίζω την εγγραφή και σβήνω τον αποκωδικοποιητή.

    ανοίγει και κλείνει μαζί με τον αποκωδικοποιητή την προγραμματισμένη ώρα εγγραφής όπως γίνεται με τους 2.5 χωρίς δίκη τους τροφοδοσία;;
    Ναι, με σβησμένο τον Α/Κ κοιμάται και ο δίσκος.

  15. #3135
    Εγγραφή
    05-11-2022
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τι σημαίνει Α/Κ;;

Σελ. 209 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 189199204207208209210 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1990
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 06:48
  2. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  3. Επίγειοι Ψηφιακοί Δεκτες
    Από giocass στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-12, 16:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας