Σελ. 125 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.861-1.875 από 3138
  1. #1861
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ο BOXHDv2 (και όχι κάποιο απο τα Αx) μοντέλα, δουλεύει άψογα με το firmware του Ferguson, τουλάχιστον μέχρι και το 1.049 που δοκίμασα (μετά πούλησα τον Lifeview για να πάρω τον Ferguson ). Οι δύο δέκτες έχουν ίδιο hardware οπότε ο ΒΟΧ θα παίξει όσα αρχεία παίζει ο Ferguson, το μόνο που χρειάζεται είναι το κατάλληλο τηλεκοντρόλ.

    Το EPG\Guide των δύο δεκτών δεν είναι και τόσο διαφορετικά, απλά η Ferguson το "καθάρισε" λίγο. Οι βασικές πληροφορίες που δίνουν είναι οι ίδιες.

  2. #1862
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν...

    Εκανα κάποιες δοκιμές με αναβάθμιση λογισμικού.

    Από εδώ
    έβαλα την έκδοση 10-9 η οποία σαν νεότερη είναι υποτίθεται καλύτερη...
    (νομίζω είχα δωράκι χωρίς να παίρνω όρκο. Το info έδινε: Μοντέλο: [NULL] Εκδοση Λογισμικού: 2012-1-31 Εκδοση Υλικου: 1.0)

    Εν μέρει όντως ήταν καλύτερη, γιατί έπαιζε τα avi που δεν έπαιζε η προηγούμενη έκδοση που είχα. 1-0 υπέρ της...
    Όμως παρατήρησα αυτό που λέγαν κάποιοι ότι οι υπότιτλοι σε κάποιες περιπτώσεις κόβονται σε 1 επιπλέον γραμμή.
    Η τρίτη γραμμή φαινόταν κατά το ήμισυ στο κάτω μέρος της οθόνης...
    1-1 στα σημεία δηλαδή.. Λύση ενός προβλήματος με δημιουργία νέου και χειρότερου!
    Οσο αναφορά τους εξωτερικούς υπότιτλους το πρόβλημα παρέμεινε...

    Κατόπιν δοκίμασα την V1.056 από τον Ferguson Τ65.
    Τελικά είχες δίκιο phantom. Οχι μόνο δουλεύει άψογα, όπου ο δοκίμασα νεράκι φαίνεται να τα παίζει όλα τα αρχεία.
    Οσο αναφορά το EPG και τις λοιπές πληροφορίες του Fergie RC είναι όντως πάνω κάτω ίδιες, απλά στο Not Only τα πλήκτρα ψείρες που βρίσκονται άτακτα τοποθετημένα λειτουργούν αποτρεπτικά. Ταυτόχρονα και το software δίνει πιο παρασταστατικά τις ίδιες πληροφορίες
    Τέλος δοκίμασα το περίφημο wmv κι έπαιζε, τα avi παίζαν κι αυτά ενώ οι εξωτερικοί υπότιτλοι εμφανίζονταν κανονικά!

    Κάτι ακόμη χρηστικό στον Ferguson είναι ότι είναι εύκολο να παίξεις ράδιο. Στο παραδοσιακό μενού του Not Only παρότι έπιανε ραδιοφωνικούς σταθμμούς δεν έβλεπα στο μενού κάπου τον τρόπο να τους επιλέξω. Αν και δεν ακούω πλέον παραδοσιακό ράδιο και δεν με ενδιαφέρει η λειτουργία..
    Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι δεν έχει την άυτόματη μαγκιά να ξεκινάει η ταινία από το ίδιο σημείο που την σταμάτησες με Stop.
    Μία ευκολία που βολεύει αφάνταστα όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή μπερδεψεις το pause με το stop
    (στο σκοτάδι με το RC του Not Only συμβαίνει συμβαίνει συχνά...)

    Τελικά ως καλύτερη λύση φαίνεται να μάθω στο Lidll τηλεχειρηστήριο που διαθέτω, χειροκίνητα τις εντολές του Fergie RC. Μέχρι να βγει κάποια έκδοση του Lifeview που να βάλει ένα τέλος σε αυτές τις λεπτομέρειες που κυρίως με ενδιαφέρουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HELL_pegaSOS : 10-12-12 στις 03:23. Αιτία: μειονεκτημα fergie

  3. #1863
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω είχα δωράκι χωρίς να παίρνω όρκο
    Τι εννοείς εδώ; τι είναι το δωράκι;

  4. #1864
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατόπιν δοκίμασα την V1.056 από τον Ferguson Τ65.
    Τελικά είχες δίκιο phantom. Οχι μόνο δουλεύει άψογα, όπου ο δοκίμασα νεράκι φαίνεται να τα παίζει όλα τα αρχεία.
    Οσο αναφορά το EPG και τις λοιπές πληροφορίες του Fergie RC είναι όντως πάνω κάτω ίδιες, απλά στο Not Only τα πλήκτρα ψείρες που βρίσκονται άτακτα τοποθετημένα λειτουργούν αποτρεπτικά. Ταυτόχρονα και το software δίνει πιο παρασταστατικά τις ίδιες πληροφορίες
    Τέλος δοκίμασα το περίφημο wmv κι έπαιζε, τα avi παίζαν κι αυτά ενώ οι εξωτερικοί υπότιτλοι εμφανίζονταν κανονικά!
    Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι για να μην γίνουν παρανοήσεις: Ο ΒΟΧ με το firmware 1.056 του Ferguson έπαιξε AVI που δεν έπαιζαν στον Ferguson με 1.050;

    Αν έγινε αυτό τότε φαίνεται οτι η Ferguson έχει βάλει κλείδωμα στους δέκτες της ώστε να μην παίζουν DivX. Ο δικός μου Τ65 παίζει τα πάντα με το 1.056 αλλα τον αγόρασα πριν 3 μήνες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι ακόμη χρηστικό στον Ferguson είναι ότι είναι εύκολο να παίξεις ράδιο. Στο παραδοσιακό μενού του Not Only παρότι έπιανε ραδιοφωνικούς σταθμμούς δεν έβλεπα στο μενού κάπου τον τρόπο να τους επιλέξω. Αν και δεν ακούω πλέον παραδοσιακό ράδιο και δεν με ενδιαφέρει η λειτουργία..
    Με έχασες λίγο...Το πλήκτρο TV\Radio του ΒΟΧ δεν σε βάζει κατευθείαν στο ραδιόφωνο; Λειτουργεί όπως το F1 του Τ65.

  5. #1865
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς εδώ; τι είναι το δωράκι;
    Custom Firmware.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι για να μην γίνουν παρανοήσεις: Ο ΒΟΧ με το firmware 1.056 του Ferguson έπαιξε AVI που δεν έπαιζαν στον Ferguson με 1.050;
    Συγγνώμη για την παρανόηση.
    Τον Ferguson δε τον πείραξα καθόλου. Είχε έξ αρχής την 1.50 και δουλεύαν όσα με καίγανε να τσεκέρω ρολόι. Το μόνο που έκανα ήταν να τον συγκρίνω με τον LV BOX v2, με τον οποίο και πειραματίστηκα...

    Αν έγινε αυτό τότε φαίνεται οτι η Ferguson έχει βάλει κλείδωμα στους δέκτες της ώστε να μην παίζουν DivX. Ο δικός μου Τ65 παίζει τα πάντα με το 1.056 αλλα τον αγόρασα πριν 3 μήνες.
    Οπως προανέφερα παρεξήγηση.
    Ο Ferguson της θείας δεν έχει βδομάδα που αγοράστηκε και είναι φρέσκια παραλαβή.

    Με έχασες λίγο...Το πλήκτρο TV\Radio του ΒΟΧ δεν σε βάζει κατευθείαν στο ραδιόφωνο; Λειτουργεί όπως το F1 του Τ65.
    Δεν έχασα εσένα... Την παρατηρητικότητα μου έχασα.

    Λόγω 95% χρήσης του χειριστηρίου Lidll το οποίο αν και διπλάσιο σε μέγεθος, έχει λιγότερα πλήκτρα από το original που δίνει ο Box, το πλήκτρο TV/Radio δεν το είχα περάσει. Κι ούτε το πρόσεξα... Που να χα και μυωπία!

    Πάντως έιναι ενδεικτικό της λειτουργικότητας: Μέσα σε 2 μέρες χρήσης του Ferguson ξέρω καλύτερα την θέση και την λειτουργία των πλήκτρων από ότι με το RC του BOX σε 2μιση μήνες! Απάλευτο.


    Οσο για λειτουργίες που προς το παρόν δεν εντόπισα στον T65, αυτές είναι
    -η επιλογή να ξεκινήσεις από το σημείο που σταμάτησες κάποιο βίντεο που έχει σταματήσει την αναπαραγωγή (πχ.stop)
    -teletext (όσοι παίζουν μανιωδώς παίζουν στοίχημα και δεν σκαμπάζουν από PC το λιώνουν)
    -Go to

    Πιθανώς έχουν διαφορές και στο timeshift-recording αλλά προς το παρόν δεν με απασχολεί.

  6. #1866
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη για την παρανόηση.
    Τον Ferguson δε τον πείραξα καθόλου. Είχε έξ αρχής την 1.50 και δουλεύαν όσα με καίγανε να τσεκέρω ρολόι. Το μόνο που έκανα ήταν να τον συγκρίνω με τον LV BOX v2, με τον οποίο και πειραματίστηκα...

    Οπως προανέφερα παρεξήγηση.
    Ο Ferguson της θείας δεν έχει βδομάδα που αγοράστηκε και είναι φρέσκια παραλαβή.
    Μου έχουν πει οτι οι Ferguson που έρχονται με λογισμικό 1.050 αρνούνται να παίξουν κάποια DivX. Όσοι ήρθαν με 1.044 ή παλιότερο (όπως ο δικός μου) παίζουν τα πάντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως έιναι ενδεικτικό της λειτουργικότητας: Μέσα σε 2 μέρες χρήσης του Ferguson ξέρω καλύτερα την θέση και την λειτουργία των πλήκτρων από ότι με το RC του BOX σε 2μιση μήνες! Απάλευτο.


    Οσο για λειτουργίες που προς το παρόν δεν εντόπισα στον T65, αυτές είναι
    -η επιλογή να ξεκινήσεις από το σημείο που σταμάτησες κάποιο βίντεο που έχει σταματήσει την αναπαραγωγή (πχ.stop)
    -teletext (όσοι παίζουν μανιωδώς παίζουν στοίχημα και δεν σκαμπάζουν από PC το λιώνουν)
    -Go to

    Πιθανώς έχουν διαφορές και στο timeshift-recording αλλά προς το παρόν δεν με απασχολεί.
    Όντως, το τηλεκοντρόλ των BOXHDxx δεν παλεύεται. Μετά απο 5-6 μήνες χρήσης ήταν το μοναδικό που πρέπει να το κοιτάξω για να βρω το πλήκτρο που θέλω... Τα ίδια χάλια έχουν και τα τηλεκοντρόλ των BOXHD Α1\Α2

    Για τις λειτουργίες του Τ65 τώρα:
    -Ίσως να κρατάει τη θέση αν βγεις με Exit αντι για stop
    -Το teletext είναι στο κόκκινο πλήκτρο...text
    -Στο λευκό πλήκτρο Edit, κάτω δεξιά.

  7. #1867
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχουν πει οτι οι Ferguson που έρχονται με λογισμικό 1.050 αρνούνται να παίξουν κάποια DivX. Όσοι ήρθαν με 1.044 ή παλιότερο (όπως ο δικός μου) παίζουν τα πάντα.
    Δοκίμασα 2 avi που δεν τρέχαν στον BOX.
    Tα 2 αυτά παίξανε κανονικά και στον Fergie με 1.50 και στον BOX με 1.56.
    Καθαρά θέμα υποστήριξης firmware δηλαδή.

    Τώρα αν υπάρξουν μελλοντικά άλλα αρχεία DivX με πρόβλημα αναπαραγωγής, θα ενημερώσω. Για να το λένε οι "κάποιοι" κάποια ασυμβατότητα πάλι θα συντρέχει..

    Όντως, το τηλεκοντρόλ των BOXHDxx δεν παλεύεται. Μετά απο 5-6 μήνες χρήσης ήταν το μοναδικό που πρέπει να το κοιτάξω για να βρω το πλήκτρο που θέλω... Τα ίδια χάλια έχουν και τα τηλεκοντρόλ των BOXHD Α1\Α2

    Για τις λειτουργίες του Τ65 τώρα:
    -Ίσως να κρατάει τη θέση αν βγεις με Exit αντι για stop
    -Το teletext είναι στο κόκκινο πλήκτρο...text
    -Στο λευκό πλήκτρο Edit, κάτω δεξιά.
    Σωραίος!

    Αν μπορούσαμε να αλλάξουμε κι αυτό το έντονο φουξ/βιολετί στα μενού θα ταν καλά.

  8. #1868
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα 2 avi που δεν τρέχαν στον BOX.
    Tα 2 αυτά παίξανε κανονικά και στον Fergie με 1.50 και στον BOX με 1.56.
    Καθαρά θέμα υποστήριξης firmware δηλαδή.

    Τώρα αν υπάρξουν μελλοντικά άλλα αρχεία DivX με πρόβλημα αναπαραγωγής, θα ενημερώσω. Για να το λένε οι "κάποιοι" κάποια ασυμβατότητα πάλι θα συντρέχει..
    Δεν είναι 100% θέμα λογισμικού, τουλάχιστον όχι του λογισμικού που μπορούμε εμείς να αλλάξουμε. Οι δέκτες που έρχονται με 1.050 δεν πιάνουν κανάλια όταν μπει το 1.013 (με DTS downmix). Ο δικός μου που είχε έρθει με 1.026 ή άλλοι με 1.044 παίζουν κανονικά. Κάτι έχει αλλάξει στον βασικό κώδικα της συσκευής.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν μπορούσαμε να αλλάξουμε κι αυτό το έντονο φουξ/βιολετί στα μενού θα ταν καλά.
    Αυτό δεν αλλάζει, δυστυχώς. Θαυμάζω το user interface του Ferguson 250Combo: Ημιδιαφανές γκρι με πορτοκαλί\κεραμιδί λεπτή γραμματοσειρά. Πανέμορφο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα 2 avi που δεν τρέχαν στον BOX.
    Tα 2 αυτά παίξανε κανονικά και στον Fergie με 1.50 και στον BOX με 1.56.
    Καθαρά θέμα υποστήριξης firmware δηλαδή.

    Τώρα αν υπάρξουν μελλοντικά άλλα αρχεία DivX με πρόβλημα αναπαραγωγής, θα ενημερώσω. Για να το λένε οι "κάποιοι" κάποια ασυμβατότητα πάλι θα συντρέχει..
    Δεν είναι 100% θέμα λογισμικού, τουλάχιστον όχι του λογισμικού που μπορούμε εμείς να αλλάξουμε. Οι δέκτες που έρχονται με 1.050 δεν πιάνουν κανάλια όταν μπει το 1.013 (με DTS downmix). Ο δικός μου που είχε έρθει με 1.026 ή άλλοι με 1.044 παίζουν κανονικά. Κάτι έχει αλλάξει στον βασικό κώδικα της συσκευής.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν μπορούσαμε να αλλάξουμε κι αυτό το έντονο φουξ/βιολετί στα μενού θα ταν καλά.
    Αυτό δεν αλλάζει, δυστυχώς. Θαυμάζω το user interface του Ferguson 250Combo: Ημιδιαφανές γκρι με πορτοκαλί\κεραμιδί λεπτή γραμματοσειρά. Πανέμορφο.

  9. #1869
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    καλησπερα
    μια ερωτηση να κανω μιας και ειμαι ασχετος απο θεματα δεκτων κτλ.

    εχω nova δεκτη hd831 σε μια tv και χθες αγορασα μια δευτερη τηλεοραση με ενσωματωμενο δεκτη.
    την συνεδεσα σε ενα δευτερο καλωδιο,σε αλλο χωρο, που κατεβαινει ομως απο την ιδια κεραια.

    το προβλημα ειναι οτι οταν ειναι συνδεμεμενο το καλωδιο της κεραιας στην 2η τηλεοραση,δεν παιζει καθολου η πρωτη tv που εχει τη nova.
    και αντιστροφα,οταν παιζει η πρωτη, η δευτερη tv δειχνει τα καναλια με χιονια.

    καμια ιδεα?
    ευχαριστω.

  10. #1870
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.591
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Καλησπέρα
    Καινούριος στον κόσμο της ψηφιακής τηλεόρασης και ωθούμενος κυρίως από τους δικούς μου που βλέπουν περισσότερο τηλεόραση θα ήθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή κατάλληλου ψηφιακού δέκτη, ώστε να είναι δυνατή η παρακολούθηση μετά τις 14/12 που έχει ανακοινωθεί η διακοπή του αναλογικού σήματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  11. #1871
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν καταλαβαίνω καλά, HD και PVR και media player δεν σε ενδιαφέρουν; Αν είναι έτσι, αν η τηλεόραση είναι παλιά (ντουλαποειδής) σου κάνει οτιδήποτε, οπότε κριτήρια (α) τιμή και (β) εύχρηστο Τ/Χ. Αν η τηλεόραση είναι LCD και έχει είσοδο HDMI, παρε κάτι σε HD με HDMI, για καλύτερη εικόνα. Γενικά πάντως πρέπει να καθορίσεις απαιτήσεις για να πάρεις προτάσεις.

  12. #1872
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν σε ενδιαφέρει να βλέπεις συχνά ταινίες από φλασάκια και σκληρούς μέσω του αποκωδικοποιητή(λειτουργία σαν media player), οι παράγοντες τιμή και τηλεχειριστήριο έχουν την μεγαλύτερη βαρύτητα.
    Λιγο πολύ, όλοι οι HD δείκτες παίζουν τα βασικότερα φορμάτ αρχείων (avi, divx, mp4, mp3, jpg ) κι από εκεί και πέρα διαφέρουν στις λεπτομέρειες.
    Οπως λίγο πολύ όλοι κάνουν και record αλλά με διαφορετικές λειτουργίες.

    Απο εκεί και πέρα ανάλογα τις ανάγκες του καθενός, μπάινουν όλα σε μία ζυγαριά και ο καθένας αποφασίζει.

  13. #1873
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.591
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Όχι παιδιά οι κυριότεροι παράγοντες είναι τιμή και τηλεχειριστήριο όπως προαναφέρατε. Θέλω για 2 τηλεοράσεις. Η μία είναι LCD και έχει και HDMI και Scart, ενώ η άλλη είναι παλιά και νομίζω έχει μόνο Scart λογικά γιατί δεν είναι στο σπίτι μου για να τσεκάρω αυτή τη στιγμή. Ταινίες και λοιπά δεν είναι απαραίτητα, αλλά και να υπάρχουν ίσως να τα χρησιμοποιήσω εγώ μια στις τόσες(για την LCD τουλάχιστον, για την παλιά δεν είναι καθόλου απαραίτητα). Θα ήθελα το εύρος της τιμής να μην ξεφύγει πέρα των 30-40€ για τον κάθε δέκτη. Ευχαριστώ.

  14. #1874
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Γεία σας και χρόνια πολλά. Έχω τον NEOS 1900 και απο τις πρώτες μέρες τα παιδιά χάλασαν το τηλεκοντρόλ. Ήθελα να ρωτήσω, άν υπάρχει σε κάποιον απο εσάς κανα περίσσιο ή αν υπάρχει τρόπος να έχω πλήρες τηλεχειρισμό (υπόψιν ότι πήρα ένα απο τα lidl αλλά δεν μου έκανε δουλειά).

  15. #1875
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpetka2001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι παιδιά οι κυριότεροι παράγοντες είναι τιμή και τηλεχειριστήριο όπως προαναφέρατε. Θέλω για 2 τηλεοράσεις. Η μία είναι LCD και έχει και HDMI και Scart, ενώ η άλλη είναι παλιά και νομίζω έχει μόνο Scart λογικά γιατί δεν είναι στο σπίτι μου για να τσεκάρω αυτή τη στιγμή. Ταινίες και λοιπά δεν είναι απαραίτητα, αλλά και να υπάρχουν ίσως να τα χρησιμοποιήσω εγώ μια στις τόσες(για την LCD τουλάχιστον, για την παλιά δεν είναι καθόλου απαραίτητα). Θα ήθελα το εύρος της τιμής να μην ξεφύγει πέρα των 30-40€ για τον κάθε δέκτη. Ευχαριστώ.
    Σε αυτή την κατηγορία τιμών, τα καλύτερα τηλεκοντρόλ τα έχουν οι OPTICUM HD T90 και FERGUSON ARIVA T65. .

    Και οι δύο είναι ικανοί media players.

Σελ. 125 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1990
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 06:48
  2. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  3. Επίγειοι Ψηφιακοί Δεκτες
    Από giocass στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-12, 16:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας