Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 108
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Hardware
    H ΑΜD δεν έχει κρύψει την επιθυμία της να διαθέσει στην κυκλοφορία τον εξαπύρηνο επεξεργαστή της με την ονομασία Thuban μέσα στο 2010. Aπό την πλευρά της Intel δεν υπάρχουν ανακοινωθεί επίσημα σχέδια, όμως είναι ανεπίσημα γνωστό πως η εταιρεία διαθέτει στο οπλοστάσιο της τον Gulftown, έναν εξαπύρηνο επεξεργαστή στα 32nm, ο οποίος θα κυκλοφορήσει με την ονομασία Core i7 980X.

    Σύμφωνα με το DigiTimes, το οποίο επικαλείται ανώνυμες πηγές προερχόμενες από κατασκευαστές μητρικών, η Intel προτίθεται να θέσει σε κυκλοφορία των εξαπύρηνο Core i7 980X στα τέλη Μαρτίου. Η τιμή του θα είναι περί τα 1000 δολάρια, όπως συνηθίζει η Intel να τιμολογεί τον κατα καιρούς καλύτερο επεξεργαστή της και η ταχύτητα του θα είναι στα 3.3-3.6 GHz με 12ΜΒ L3 cache.

    Πάντα σύμφωνα με τις πηγές που επικαλείται το DigiTimes, θα ακολουθήσει η AMD τον Μάιο με τρεις Phenom II X6 1000T στα 45nm οι οποίοι θα είναι συμβατοί με τις υπάρχουσες μητρικές ΑΜ2+ και ΑΜ3. Πριν την εμφάνιση των II X6 1075T, II X6 1055T και II X6 1035T θα προηγηθούν τον Απρίλιο οι 890FX (RD890) και 890GX(RS880D).

    Δεν έχουν γίνει γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες για τους επερχόμενους εξαπύρηνους Phenom II όπως -και πάλι- οι φήμες μιλούν για 3ΜΒ L2 cache και 6ΜΒ L3 cache. Tέλος η εταιρεία αναμένεται μαζί με τους εξαπύρηνους να ανακοινώσει την κυκλοφορία ενός νέου τετραπύρηνου, του Phenom II X4 960T.

    Πηγές: Techspot και DigiTimes
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 02-02-10 στις 15:50.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πάντα σύμφωνα με τις πηγές που επικαλείται το DigiTimes, θα ακολουθήσει η AMD τον Μάιο με τρεις Phenom II X6 1000T στα 45nm οι οποίοι θα είναι συμβατοί με τις υπάρχουσες μητρικές ΑΜ2+ και ΑΜ3. Πριν την εμφάνιση των II X6 1075T, II X6 1055T και II X6 1035T θα προηγηθούν τον Απρίλιο οι 890FX (RD890) και 890GX(RS880D).
    Εδω γινεται αναφορα για τα νεα chip μητρικης. Ετσι πως το γραφεις μοιαζει να μιλας για νεους επεξεργαστες.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  3. #3
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Γιατί οι τετραπύρηνοι που έχουμε τώρα έχουν κορεσθεί ΤΟΣΟ πολύ από τις εφαρμογές που τους χρησιμοποιούμε...

    Έλεος με τις μαρκετινίστικες "πρωτοπορίες". Εντωμεταξύ έχουμε κολλήσει στα ~3.2GHz εδώ και κάτι χρόνια (σε έναν τομέα όπου κάθε πρόοδος θα επέφερε αυτομάτως άνοδο απόδοσης, αντίθετα με τις πολυ-πύρηνες μπούρδες).

  4. #4
    Εγγραφή
    28-11-2008
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/11.000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan - Hap ax3
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 7.3(dB)
    Ωραία ωραία να βγουν να πέσουν οι τιμές μπας κ πάρουμε κ εμείς κανένα 4πύρηνο

  5. #5
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι τετραπύρηνοι που έχουμε τώρα έχουν κορεσθεί ΤΟΣΟ πολύ από τις εφαρμογές που τους χρησιμοποιούμε...

    Έλεος με τις μαρκετινίστικες "πρωτοπορίες". Εντωμεταξύ έχουμε κολλήσει στα ~3.2GHz εδώ και κάτι χρόνια (σε έναν τομέα όπου κάθε πρόοδος θα επέφερε αυτομάτως άνοδο απόδοσης, αντίθετα με τις πολυ-πύρηνες μπούρδες).
    Ενώ με τους dual core δε μπορούμε να τρέξουμε καμιά εφαρμογή, έτσι;
    Ε ρε ξύλο που θέλουν (και θέλουμε)!

    Σε P4 3.20 (Northwood) με 2GB μνήμη και ένα raptor 150αρη, τα Win7 πετάνε και επίσης το Photoshop CS4 όπως και το Premiere CS4... Αντε να χαθείτε λοιπόν "μαρκετινίστικοι" απατεωνίσκοι! Βγάλτε και 12πύρηνους για να παίζετε SIMS3...

  6. #6
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Έχω την εντύπωση ότι η αύξηση των ghz είναι πολύ πιο δύσκολη από την αύξηση των πυρήνων.. Αλλά δεν γνωρίζω τον λόγο που έχει κολλήσει η εξέλιξη στα 3.2

  7. #7
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Syros
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3.786
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Router
    Fritz
    Το καλό με την AMD είναι ότι δεν αλλάζει τα slot σαν τα σώβρακα και είναι πολύ πιθανό, οι τωρινές μητρικές να υποστηρίζουν τους νέους επεξεργαστές με απλή αναβάθμιση bios.
    Κατεβάζουμε την ισχύ του ασύρματου εξοπλισμού μας. Ας διατηρήσουμε το φάσμα συχνοτήτων καθαρό για να δουλεύουμε όλοι με λιγότερο κόπο και χρήμα.


    Cyclades Wireless Network

  8. #8
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind adsl
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι τετραπύρηνοι που έχουμε τώρα έχουν κορεσθεί ΤΟΣΟ πολύ από τις εφαρμογές που τους χρησιμοποιούμε...

    Έλεος με τις μαρκετινίστικες "πρωτοπορίες". Εντωμεταξύ έχουμε κολλήσει στα ~3.2GHz εδώ και κάτι χρόνια (σε έναν τομέα όπου κάθε πρόοδος θα επέφερε αυτομάτως άνοδο απόδοσης, αντίθετα με τις πολυ-πύρηνες μπούρδες).
    Δε λέω άχρηστους τους πολλούς πυρήνες αλλά...
    Είχα πριν πολλά χρόνια έναν P4 2.6 GHz. (2004) Μετά πήρα έναν core 2 duo 2.66 GHz (2007) ---60 mhz ταχύτερο?? Σήμερα, αν έπαιρνα επεξεργαστή θα έπαιρνα τον i7 920 (πάλι στην ίδια ταχύτητα??) κι ο ταχύτερος είναι από μεριάς intel στα 3.20 και της amd στα 3.40???. Εγώ έχω ήδη κάνει overclock τον δικό μου στα 3.5 MHz, δηλαδή εδώ και 3 χρόνια δεν μπορούν να φτάσουν τα megahertz που έφτασα με λίγο ρεύμα παραπάνω???. Και ουσιαστικά είναι σε αυτά περίπου τα megahertz εδω και 6 χρόνια, ακόμα κι ο p4 πουλιότανε σε ταχύτητες μεγαλύτερες από 3.2 MHz.
    (Φυσικά δεν παραβλέπω ότι οι ταχύτητες του p4 ήταν "τζούφιες" ένας core2 ή athlon στα ίδια mhz ήταν περίπου 2 φορες πιο γρήγορος, αλλά γεγονός είναι ότι τα mhz δεν προχωράνε πλέον με την ίδια ταχύτητα που εξελίσονταν κάποτε).

  9. #9
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slvrfloston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι η αύξηση των ghz είναι πολύ πιο δύσκολη από την αύξηση των πυρήνων.. Αλλά δεν γνωρίζω τον λόγο που έχει κολλήσει η εξέλιξη στα 3.2
    Η αρχιτεκτονική της intel έχει περιθώρια για αύξηση ταχύτητας, και γι'αυτό τους επικρίνω που επικεντρώνονται στον ανούσιο ανταγωνισμό του αριθμού πυρήνων, αντί αυτής.

    Από το σχόλιο του ultracg δεν κατάλαβα τίποτα.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    20(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slvrfloston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι η αύξηση των ghz είναι πολύ πιο δύσκολη από την αύξηση των πυρήνων.. Αλλά δεν γνωρίζω τον λόγο που έχει κολλήσει η εξέλιξη στα 3.2
    Άυξηση gigahertz = μείωση του μεγέθους των τρανζίστορ που χρησιμοποιούνται στα ολοκληρωμένα κυκλώματα. Μια εξαιρετικα πολύπλοκη διαδικασία τόσο σχεδιαστικά όσο και από πλευράς φυσικής (ανάπτυξη νέων υλικών για το gate των FETs ώστε να μην υπάρχουν φαινόμενα διαρροών κτλ..) Συν το γεγονός ότι το πέρασμα από μια γενιά ολοκλήρωσης σε μια άλλη (π.χ 45nm--->32nm) απαιτεί αλλαγές και στην τεχνολογία της γραμμής παραγωγής (μιλάμε για εκατοντάδες εκατομμύρια $..) Και μετά έχεις και ζητήματα κατανάλωσης αλλά ας μην ξεφύγουμε πολύ..
    System: CPU AMD FX-8300, 16G RAM, Mobo: Asrock 970 Extreme 3,GPU:XFX RX460, OS:Fedora 28 64bit

  11. #11
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι τετραπύρηνοι που έχουμε τώρα έχουν κορεσθεί ΤΟΣΟ πολύ από τις εφαρμογές που τους χρησιμοποιούμε...

    Έλεος με τις μαρκετινίστικες "πρωτοπορίες". Εντωμεταξύ έχουμε κολλήσει στα ~3.2GHz εδώ και κάτι χρόνια (σε έναν τομέα όπου κάθε πρόοδος θα επέφερε αυτομάτως άνοδο απόδοσης, αντίθετα με τις πολυ-πύρηνες μπούρδες).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ με τους dual core δε μπορούμε να τρέξουμε καμιά εφαρμογή, έτσι;
    Ε ρε ξύλο που θέλουν (και θέλουμε)!
    Ο καθενας με τις αναγκες του. Αν εχεις εναν υπολογιστη για να μπαινεις στο facebook τοτε και με μονοπυρηνο Celeron μια χαρα κανεις τη δουλεια σου.

    Εγω ειμαι απο αυτους που λεω φερτε και αλλους πυρηνες. Η διαφορα που εχω δει στη χρηση που κανω με τον υπολογιστη ειναι ταξεις ανωτερη οταν διπλασιαστηκαν οι πυρηνες παρα οταν διπλασιαστηκαν το GHz.

    Να σας δωσω και μια αναφορα απο την χθεσινη μου πραγματικοτητα.
    Ηθελα να κανω τα εξης ->
    Α)Να συμπιεσω κατι βιντεο σε x264.
    B)Να γραψω κατι με το TV-Tuner κανοντας χρηση του Huffyuv.
    Γ)Να παιξω ενα παιχνιδι
    Δ)Να εχω ανοιχτο τον browser με κατι χαζο flash σελιδες, που ολο και κατι τρωνε απο τον επεξεργαστη.

    Τωρα πες μου εσυ με τον P4 θα εκανες τα Α+Β+Γ+Δ ταυτοχρονα ; Μαλλον θα κατερρεε το συστημα ολο.
    Με τον τετραπυρηνο κατι γινοταν, αλλα αμα ειχα και τον 6πυρηνο δε θα με χαλαγε καθολου. 2 πυρηνες για το παιχνιδι, 4 πυρηνες για τη συμπιεση και τα λοιπα υπολοιπα.

    Οσοι θελετε να μεινετε στις σπηλιες σας, να μεινετε. Αφηστε εμας τους αλλους να παμε για αλλα. Γι'αυτο και εχουμε απο Atom και σε λιγο (ευτυχως) μεχρι 6πυρηνους στα 3+GHz.
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το παιχνιδι των GHz εχει τελειωσει εδω και χρονια, ας το παρουμε αποφαση

    ο πιο υψηλα χρονισμενος Intel ηταν στα 3.8 και φυσικα δεν συγκρινεται με τους σημερινους, ουτε σε επιδοσεις, ουτε σε καταναλωση/θερμοτητα

    το μελλον εχει ως εξης:

    1) αυξηση cores
    2) προσθηκη specialized cores
    3) SIMDization
    4) CPU-GPU convergence

  13. #13
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ο καθενας με τις αναγκες του. Αν εχεις εναν υπολογιστη για να μπαινεις στο facebook τοτε και με μονοπυρηνο Celeron μια χαρα κανεις τη δουλεια σου.

    Εγω ειμαι απο αυτους που λεω φερτε και αλλους πυρηνες. Η διαφορα που εχω δει στη χρηση που κανω με τον υπολογιστη ειναι ταξεις ανωτερη οταν διπλασιαστηκαν οι πυρηνες παρα οταν διπλασιαστηκαν το GHz.

    Να σας δωσω και μια αναφορα απο την χθεσινη μου πραγματικοτητα.
    Ηθελα να κανω τα εξης ->
    Α)Να συμπιεσω κατι βιντεο σε x264.
    B)Να γραψω κατι με το TV-Tuner κανοντας χρηση του Huffyuv.
    Γ)Να παιξω ενα παιχνιδι
    Δ)Να εχω ανοιχτο τον browser με κατι χαζο flash σελιδες, που ολο και κατι τρωνε απο τον επεξεργαστη.

    Τωρα πες μου εσυ με τον P4 θα εκανες τα Α+Β+Γ+Δ ταυτοχρονα ; Μαλλον θα κατερρεε το συστημα ολο.
    Με τον τετραπυρηνο κατι γινοταν, αλλα αμα ειχα και τον 6πυρηνο δε θα με χαλαγε καθολου. 2 πυρηνες για το παιχνιδι, 4 πυρηνες για τη συμπιεση και τα λοιπα υπολοιπα.

    Οσοι θελετε να μεινετε στις σπηλιες σας, να μεινετε. Αφηστε εμας τους αλλους να παμε για αλλα. Γι'αυτο και εχουμε απο Atom και σε λιγο (ευτυχως) μεχρι 6πυρηνους στα 3+GHz.
    Θα συμφωνήσω με τον ksipsi. Αν και δεν δικαιούμε να μιλάω διότι έχω ακόμη τον Pentium4 @ 1.6GHz θέλουμε πυρήνες. Απο τη στιγμή που όλοι μα όλοι επικεντρόνονται στο Bloating και κανένας στην ουσία τότε ναι. Πυρήνες και πάλι πυρήνες. Δέν καταλαβαίνω γιατί ο Firefox να θέλει 250ΜΒ μνήμης στο καλημέρα. Το Itunes το ίδιο. Έβαλα το Mediamonkey και με τα διπλά τραγούδια θέλει το 1/3 της μνήμης του Itunes. Ας φτιάξουν οι κατασκευαστές λογισμικό σύγχρονο και ας κρίνουμε μετά τους πολλούς πυρήνες. Τώρα είναι απαραίτητοι.

  14. #14
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι απο αυτους που λεω φερτε και αλλους πυρηνες. Η διαφορα που εχω δει στη χρηση που κανω με τον υπολογιστη ειναι ταξεις ανωτερη οταν διπλασιαστηκαν οι πυρηνες παρα οταν διπλασιαστηκαν το GHz.
    Είσαι από τους λίγους. Εκτός αν συγκρίνεις επεξεργαστές που ήταν διαβόητοι για την χαμηλή απόδοση σε instructions per cycle, με επεξεργαστές υψηλής απόδοσης, οπότε έχεις παραπλανηθεί από τα ονομαστικά mhz.

    Οσοι θελετε να μεινετε στις σπηλιες σας, να μεινετε. Αφηστε εμας τους αλλους να παμε για αλλα. Γι'αυτο και εχουμε απο Atom και σε λιγο (ευτυχως) μεχρι 6πυρηνους στα 3+GHz.
    Ουγκ-ουγκ. Πολιτισμένε, δεν προτείνω να γυρίσουμε στους μονοπύρηνους, απλώς αμφισβητώ την αποκλειστική επικέντρωση στον αριθμό των πυρήνων όταν η αύξηση ταχύτητας αποφέρει σημαντικότερα οφέλη χωρίς ανάγκη για εξειδικευμένα optimizations (τα οποία όλο έρχονται, αλλά ποτέ δεν φτάνουν). Η επεξεργασία video, στην οποία αναφέρθηκες, είναι όντως ένας από τους τομείς που επωφελούνται πάρα πολύ από τα πολυπύρηνα συστήματα, οι... σελίδες με φλασάκια, όχι και τόσο.

    Ο Atom που ανέφερες, με την ευκαιρία (συντόμως και διπύρηνος) είναι εξαιρετικό παράδειγμα του γεγονότος ότι οι πολλαπλοί πυρήνες δεν αποτελούν αντίδωρο για την χαμηλή απόδοση. Όσους πυρήνες και να προσθέσεις σε έναν Atom (κάνε τον και τετραπύρηνο!) πάλι σαν χελώνα θα πηγαίνει το σύστημα σε σύγκριση με έναν μονοπύρηνο Celeron D-220. Βεβαίως παραδέχομαι ότι διάλεξα ένα ακραίο παράδειγμα, ο λόγος όμως είναι να δείξω ότι οι πολλοί πυρήνες δεν υποκαθιστούν την ταχύτητα.

    Αν θεωρείς ότι να προσβλέπω σε διπύρηνους και τετραπύρηνους των 4Ghz περισσότερο από εξαπύρηνους στις γνωστές ταχύτητες αποτελεί "τεχνολογικό πρωτογονισμό", προφανώς έχουμε πολύ διαφορετική οπτική για τα πράγματα.

    ........Auto merged post: gtl πρόσθεσε 4 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παιχνιδι των GHz εχει τελειωσει εδω και χρονια, ας το παρουμε αποφαση
    Έχω τις αμφιβολίες μου. Οι επεξεργαστές της intel έχει αποδειχθεί ότι έχουν τεράστια περιθώρια για overclocking -με απλή ψύξη αέρα, όχι τίποτα εξωτικά συστήματα- οπότε σκέφτομαι μήπως η στροφή σε πολυπύρηνα συστήματα ήταν που έγινε κάπως πρόωρα. Ιδιαίτερα όταν η συντριπτική πλειοψηφία του software εκμεταλλεύεται αυτομάτως τις υψηλότερες ταχύτητες, ενώ χρειάζεται επαναπρογραμματισμό και χίλια δυό optimizations (για να μην πω "paradigm shift") προκειμένου να αποδώσει σοβαρά οφέλη σε πολυπεξεργαστικά συστήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtl : 02-02-10 στις 15:59. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι τετραπύρηνοι που έχουμε τώρα έχουν κορεσθεί ΤΟΣΟ πολύ από τις εφαρμογές που τους χρησιμοποιούμε...

    Έλεος με τις μαρκετινίστικες "πρωτοπορίες". Εντωμεταξύ έχουμε κολλήσει στα ~3.2GHz εδώ και κάτι χρόνια (σε έναν τομέα όπου κάθε πρόοδος θα επέφερε αυτομάτως άνοδο απόδοσης, αντίθετα με τις πολυ-πύρηνες μπούρδες).
    Kαι γιατι δεν παιρνεις ενα Pentium D, να τον κανεις ενα oc στα 4.5 Ghz να βρεις την υγια σου;

    Αφου δεν σε ενδιαφερει η ειδηση, γιατι τρολαρεις;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ με τους dual core δε μπορούμε να τρέξουμε καμιά εφαρμογή, έτσι;
    Ε ρε ξύλο που θέλουν (και θέλουμε)!

    Σε P4 3.20 (Northwood) με 2GB μνήμη και ένα raptor 150αρη, τα Win7 πετάνε και επίσης το Photoshop CS4 όπως και το Premiere CS4... Αντε να χαθείτε λοιπόν "μαρκετινίστικοι" απατεωνίσκοι! Βγάλτε και 12πύρηνους για να παίζετε SIMS3...
    Και με Pentium II Μπορεις να κανεις δουλεια ρε φιλε μου, να μεινουμε σε αυτους;

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-10, 19:19
  2. Έρχονται οι εξαπύρηνοι Nehalem φέτος;
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-09, 08:05
  3. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-09, 09:24
  4. Έρχονται διπύρηνοι Intel Atom επεξεργαστές
    Από flamelab στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 12:09
  5. Έρχονται οι νέοι επεξεργαστές quad core της Intel
    Από babality στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-06, 17:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας