Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Mobile
    Δελτίο Τύπου: Την κυκλοφορία του MLS Destinator για όλα τα smart phones με το πρωτοποριακό λειτουργικό σύστημα Android της Google και ενσωματωμένο δέκτη GPS ανακοινώνει η MLS Πληροφορική. Με την ανάπτυξη του MLS Destinator Android Phone Edition η εταιρία επεκτείνεται περαιτέρω, όπως είχε προαναγγείλει στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας με πλοήγηση, όπου έχει ήδη παρουσία με εφαρμογές πλοήγησης για Windows και Symbian κινητά.

    Τα κινητά τηλέφωνα με λογισμικό Android της Google αποτελούν ανερχόμενη δύναμη στην παγκόσμια αγορά κινητής τηλεφωνίας. Ήδη το Android χρησιμοποιείται διεθνώς σε 26 μοντέλα κινητών, ενώ κάθε ημέρα πωλούνται περισσότερες από 60.000 συσκευές τηλεφώνων με πλατφόρμα Αndroid. Στην Ελλάδα την πρωτοποριακή πλατφόρμα Android «τρέχει» καταρχήν το κινητό τηλέφωνο HTC Magic, το οποίο διαθέτουν οι εταιρίες Cosmote και Vodafone, ενώ σύντομα αναμένεται να εμπλουτιστεί η γκάμα των κινητών τηλεφώνων με το συγκεκριμένο λειτουργικό σύστημα.

    Με το MLS Destinator Android Phone Edition τα κινητά τηλέφωνα μετατρέπονται αυτόματα, χωρίς κανένα κόστος συνδρομής ή σύνδεσης με το Internet, σε πλοηγούς με MLS Destinator. Ο χρήστης απλά τοποθετεί την SD κάρτα με το MLS Destinator στο κινητό του τηλέφωνο και το κινητό του είναι αμέσως έτοιμο να τον καθοδηγήσει με φωνητικές οδηγίες στροφή προς στροφή στον προορισμό του. Η MLS έδωσε έμφαση και στο MLS Destinator Android Phone Edition στη φιλικότητα προς το χρήστη. Επιπλέον, το MLS Destinator Android Phone Edition περιλαμβάνει τα πλέον ενημερωμένα πολύ υψηλής ποιότητας γεωγραφικά δεδομένα και καλύπτει το 95% του οδικού δικτύου σε όλη την Ελλάδα και το 80% του οδικού δικτύου της Κύπρου.

    Η MLS, η εταιρία leader στην ελληνική αγορά πλοήγησης συνεχίζει να υλοποιεί πιστά τη στρατηγική της για την ανάπτυξη εφαρμογών πλοήγησης για όλες τις πλατφόρμες των κινητών τηλεφώνων. Προς την κατεύθυνση αυτή, η εταιρία θα προχωρήσει σύντομα σε σημαντικές ανακοινώσεις.


    Πηγή: MLS

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Που πας ρε Καραμητρο με 1.5 χρονο παλιο χαρτη;
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  3. #3
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Περιοχή
    Φάληρο, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Thomson Speedtouch 585
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.5(dB)
    Καλό το ότι κοιτάνε κι άλλες πλατφόρμες εκτός των PNA-PDA αλλά καλύτερο θα ήταν να βγάζαν και καμιά αναβάθμιση για τους χάρτες τους....

  4. #4
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mevan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό το ότι κοιτάνε κι άλλες πλατφόρμες εκτός των PNA-PDA αλλά καλύτερο θα ήταν να βγάζαν και καμιά αναβάθμιση για τους χάρτες τους....
    Και τι αλλαξε μεσα στον 1.5 χρονο;Οι νεες λεωφοροι,που δεν εγιναν;
    Σαμπως μου φαινεται,οτι υπαρχει πολυ γκρινια σημερα στην Ελλαδα.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι αλλαξε μεσα στον 1.5 χρονο;Οι νεες λεωφοροι,που δεν εγιναν;
    Σαμπως μου φαινεται,οτι υπαρχει πολυ γκρινια σημερα στην Ελλαδα.
    Αλλαξαν μονοδρομήσεις, Νεες οδοι, νεες οικοδομημενες περιοχες. Αλλαξε το 30% του οδικου δικτυου... Ψιλοπραγματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος songless_bird : 03-03-10 στις 16:09.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  6. #6
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαξε το 30% του οδικου δικτυου... Αλλαξαν μονοδρομήσεις, Νεες οδοι, νεες οικοδομημενες περιοχες. Αλλαξε το 30% του οδικου δικτυου... Ψιλοπραγματα...
    To 30% από που προκύπτει;
    Έχεις κάποιο Link? Επίσης εσύ ποιό πρόγραμμα με ποιούς χάρτες προτείνεις για Android?
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #7
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 30% από που προκύπτει;
    Έχεις κάποιο Link? Επίσης εσύ ποιό πρόγραμμα με ποιούς χάρτες προτείνεις για Android?
    Το 30% δε προκύπτει, αλλά για τις μονοδρομήσεις έχει απόλυτο δίκιο.

    Ουκ ολίγες φορές έχει πει "στρίψτε αριστερά" και έχει ένα απαγορευτικό ΝΑ με το συμπαθειο ή έχουν γίνει κύκλοι εκεί που υπήρχε διασταύρωση κι άλλα τέτοια όμορφα.

    Καλές οι νέες κυκλοφορίες αλλά να βγάζουμε και κάνα χάρτη.

    Και να σου πω και κάτι? Να τη βράσω τη συμβατότητα με την οποιαδήποτε πλατφόρμα. Προτιμώ να πάρω stand-alone GPS αλλά να ξέρω ότι δε θα κάνω γύρω γύρω τα τετράγωνα.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Το 30% προκυπτει στατιστικα με ερευνες που κανουν οι εταιρειες λογισμικου πλοηγησης.. Σε χωρες οπως η Ελλαδα τοση ειναι η αλλαγη του οδικου δικτυου καθε χρονο ειδικα που η καλυψη δεν εχει φτασει στο 100%, μεχρι να χαρτογραφηθεί μια περιοχη και να γινει το compile του χαρτη περνανε 6 μηνες.

    Σε προσωπικη εμπειρια, σε 6 μηνες αλλαξε η πλατεια της πολης μου, αντιστραφηκαν μονοδρομισεις και χτιστικαν 10 νεα οικοδομικα τετραγωνα που περαστηκαν σε χαρτη προγραμματος που χρησιμοποιω μετα απο 9 μηνες...
    Η mls εχει να ανανεωσει τους χαρτες της πανω απο 1.5 χρονο.
    Αυτη τη στιγμη κανενα λογισμικο πλοηγησης δνε ειναι καλο σε android γιατι σχεδον ολα πλην ενος εχουν χαρτες navteq και οχι της GI ,που ειναι πιο αξιοπιστη. Το θεμα ειναι οτι η GI μετα τη συνεργασια της με την Teleatlas εχει καθυστερησει να δωσει νεα δεδομενα κοντα ενα χρονο, με αποτελεσμα να εχει ξεμεινει και η mls που παιρνει χαρτες απο αυτην.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 30% δε προκύπτει, αλλά για τις μονοδρομήσεις έχει απόλυτο δίκιο.

    Ουκ ολίγες φορές έχει πει "στρίψτε αριστερά" και έχει ένα απαγορευτικό ΝΑ με το συμπαθειο ή έχουν γίνει κύκλοι εκεί που υπήρχε διασταύρωση κι άλλα τέτοια όμορφα.

    Καλές οι νέες κυκλοφορίες αλλά να βγάζουμε και κάνα χάρτη.

    Και να σου πω και κάτι? Να τη βράσω τη συμβατότητα με την οποιαδήποτε πλατφόρμα. Προτιμώ να πάρω stand-alone GPS αλλά να ξέρω ότι δε θα κάνω γύρω γύρω τα τετράγωνα.
    Δεν βλέπω πουθενά στο νήμα να λέει "τι προτιμάτε; GPS στο κινητό ή σε συσκευή"; Η ανακοίνωση μιλάει για ένα συγκεκριμένο νέο προϊόν. Αν έχετε άποψη για άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα στο ίδιο περιβάλλον που είναι καλύτερα να το συζητήσουμε. Αλλιώς μου έρχεται στο μυαλό το ανέκδοτο με τον Τοτό και τα σκουλήκια...

    ........Auto merged post: yiapap πρόσθεσε 7 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 30% προκυπτει στατιστικα με ερευνες που κανουν οι εταιρειες λογισμικου πλοηγησης.. Σε χωρες οπως η Ελλαδα τοση ειναι η αλλαγη του οδικου δικτυου καθε χρονο ειδικα που η καλυψη δεν εχει φτασει στο 100%, μεχρι να χαρτογραφηθεί μια περιοχη και να γινει το compile του χαρτη περνανε 6 μηνες.

    Σε προσωπικη εμπειρια, σε 6 μηνες αλλαξε η πλατεια της πολης μου, αντιστραφηκαν μονοδρομισεις και χτιστικαν 10 νεα οικοδομικα τετραγωνα που περαστηκαν σε χαρτη προγραμματος που χρησιμοποιω μετα απο 9 μηνες...
    Η mls εχει να ανανεωσει τους χαρτες της πανω απο 1.5 χρονο.
    Αυτη τη στιγμη κανενα λογισμικο πλοηγησης δνε ειναι καλο σε android γιατι σχεδον ολα πλην ενος εχουν χαρτες navteq και οχι της GI ,που ειναι πιο αξιοπιστη. Το θεμα ειναι οτι η GI μετα τη συνεργασια της με την Teleatlas εχει καθυστερησει να δωσει νεα δεδομενα κοντα ενα χρονο, με αποτελεσμα να εχει ξεμεινει και η mls που παιρνει χαρτες απο αυτην.
    Η τελευταία ενημέρωση χαρτών της MLS είναι η Q4.2008 και έχει κυκλοφορήσει και η Q1.2009 με κάποιες βελτιώσεις στα ForLinks.
    Σε καμιά περίπτωση δεν αλλάζει το 30%, ούτε το 3% των οδών και των ρυθμίσεων κάθε χρόνο. Τώρα αν μένεις σε περιοχή που εντάχθηκε στο σχέδιο πόλης το 2008... τι να πω, έχεις δίκιο.
    Όσο για τις μονοδρομήσεις... Είναι το μόνιμο παράπονο όλων των κατόχων GPS... Είμαστε η μόνη χώρα που τις μονοδρομήσεις μπορεί να τις κάνει ή να τις αλλάξει αυθαίρετα ο κάθε δήμαρχος χωρίς να τις αναφέρει πουθενά, βασισμένος σε απλοϊκές (πλην δαπανηρές) μελέτες κυκλοφοριακών επιπτώσεων, συχνά με εξαιρετικά αρνητικά αποτελέσματα για την περιοχή.

    Η (N)Gi έχει ήδη δώσει τον νέο χάρτη στην MLS και ο νέος χάρτης θα κυκλοφορήσει μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία του compile και των διορθώσεων του συγκεκριμένου χάρτη, που ως σκοπό έχουν να κυκλοφορήσει (έστω και καθυστερημένα) ένας χάρτης με πραγματικές βελτιώσεις και όχι π.χ. (λέμε τώρα) με οδηγίες αναστροφής στην Εγνατία Οδό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 03-03-10 στις 16:33. Αιτία: auto merged post
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Το sygic ειναι με χαρτες navteq και αν και δεν ειναι τελειο λογω χαρτη ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη.
    Μολις ειναι ολοκληρωμενο και το IGo με χαρτες teleatlas θα ειναι η κορυφαια επιλογη.
    Συμφωνα με χρηστες αλλου forum το destinator ειναι απο τα χειροτερα και προκαλει και προβληματα.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το sygic ειναι με χαρτες navteq και αν και δεν ειναι τελειο λογω χαρτη ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη.
    Μολις ειναι ολοκληρωμενο και το IGo με χαρτες teleatlas θα ειναι η κορυφαια επιλογη.
    Συμφωνα με χρηστες αλλου forum το destinator ειναι απο τα χειροτερα και προκαλει και προβληματα.
    Το ΙGO (teleatlas) θα έχει χάρτη NGi. Όταν θα κυκλοφορήσει και δεν θα έχει προβλήματα θα υπάρχει ήδη ο νέος χάρτης της MLS
    Για τους χάρτες navteq επέτρεψέ μου να διαφωνήσω για εντός πόλης δρομολογήσεις.

    Σύμφωνα με τις πωλήσεις συσκευών και λογισμικών πλοήγησης το Destinator έχει >60% της αγοράς πλοηγών στην Ελλάδα. Ε, κάτι πρέπει να λέει αυτό.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #12
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελευταία ενημέρωση χαρτών της MLS είναι η Q4.2008 και έχει κυκλοφορήσει και η Q1.2009 με κάποιες βελτιώσεις στα ForLinks.
    Σε καμιά περίπτωση δεν αλλάζει το 30%, ούτε το 3% των οδών και των ρυθμίσεων κάθε χρόνο. Τώρα αν μένεις σε περιοχή που εντάχθηκε στο σχέδιο πόλης το 2008... τι να πω, έχεις δίκιο.
    Όσο για τις μονοδρομήσεις... Είναι το μόνιμο παράπονο όλων των κατόχων GPS... Είμαστε η μόνη χώρα που τις μονοδρομήσεις μπορεί να τις κάνει ή να τις αλλάξει αυθαίρετα ο κάθε δήμαρχος χωρίς να τις αναφέρει πουθενά, βασισμένος σε απλοϊκές (πλην δαπανηρές) μελέτες κυκλοφοριακών επιπτώσεων, συχνά με εξαιρετικά αρνητικά αποτελέσματα για την περιοχή.

    Η (N)Gi έχει ήδη δώσει τον νέο χάρτη στην MLS και ο νέος χάρτης θα κυκλοφορήσει μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία του compile και των διορθώσεων του συγκεκριμένου χάρτη, που ως σκοπό έχουν να κυκλοφορήσει (έστω και καθυστερημένα) ένας χάρτης με πραγματικές βελτιώσεις και όχι π.χ. (λέμε τώρα) με οδηγίες αναστροφής στην Εγνατία Οδό.
    Μονος σου ειπες οτι η mls εχει 1.5 χρονο παλιο χαρτη. Το ποτε θα βγαλει νεο χαρτη η mls ειναι ενα ανεκδοτο μεταξυ χρηστων gps. Οταν βγαλει, μιλαμε για αγορα προιοντος απο την mls. Με τα Θα χαρτης δεν βγαινει.

    Η περιοχη μου ειχε τα τελευταια 10 χρονια μια συνεχη αναπτυξη. Την φυσιολογικη για καθε επαρχιακη πολη. Το destinator δεν δυσκολεψε πολλους στα μεγαλα αστικα κεντρα γιατι εκει ειναι το 3% των αλλαγων που λες και δεν γινονται αισθητες. Στην επαρχια με το 15 και βαλε % αλλαγων ειναι αισθητη η αδυναμια του χαρτη του προγραμματος.

    Και οσο για τις μονοδρομησεις, ειναι ενας λογος που διαλεξα tomtom και το mapshare. Λογω linux ισως δουμε και εκδοση για android.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τις πωλήσεις συσκευών και λογισμικών πλοήγησης το Destinator έχει >60% της αγοράς πλοηγών στην Ελλάδα. Ε, κάτι πρέπει να λέει αυτό.
    Marketing. Στην Ελλαδα οταν καποιος ακουει gps αμεσως το mls σκεφτεται ,νομιζωντας οτι αυτο ειναι το συνώνυμο του gps. Επισης χρησιμοποιουσε ενα αξιοπρεπεστατο προγραμμα με πολυ καλους χαρτες, το 2007, 2008 ομως...
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  13. #13
    Εγγραφή
    25-04-2005
    Περιοχή
    ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
    Μηνύματα
    335
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ
    Router
    thomson tg 585v7
    μπραβο ρε παιδια πειτε τα γιατι οι αλλες πλατφορμες τους μαραναν αλλα απο χαρτες σφυριζουν αδιαφορα!!!!!!!!!!!!

  14. #14
    Εγγραφή
    27-12-2006
    Περιοχή
    Ν.ΙΩΝΙΑ-ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ(Αττικη)
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    640
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 30% προκυπτει στατιστικα με ερευνες που κανουν οι εταιρειες λογισμικου πλοηγησης.. Σε χωρες οπως η Ελλαδα τοση ειναι η αλλαγη του οδικου δικτυου καθε χρονο ειδικα που η καλυψη δεν εχει φτασει στο 100%, μεχρι να χαρτογραφηθεί μια περιοχη και να γινει το compile του χαρτη περνανε 6 μηνες.

    Σε προσωπικη εμπειρια, σε 6 μηνες αλλαξε η πλατεια της πολης μου, αντιστραφηκαν μονοδρομισεις και χτιστικαν 10 νεα οικοδομικα τετραγωνα που περαστηκαν σε χαρτη προγραμματος που χρησιμοποιω μετα απο 9 μηνες...
    Η mls εχει να ανανεωσει τους χαρτες της πανω απο 1.5 χρονο.
    Αυτη τη στιγμη κανενα λογισμικο πλοηγησης δνε ειναι καλο σε android γιατι σχεδον ολα πλην ενος εχουν χαρτες navteq και οχι της GI ,που ειναι πιο αξιοπιστη. Το θεμα ειναι οτι η GI μετα τη συνεργασια της με την Teleatlas εχει καθυστερησει να δωσει νεα δεδομενα κοντα ενα χρονο, με αποτελεσμα να εχει ξεμεινει και η mls που παιρνει χαρτες απο αυτην.
    Σωστός!!
    Δεν κατάλαβα όμως:Η MLS ΘΑ κυκλοφορίσει την έκδοση για android,ή ήδη κυκλοφορεί;
    ΦΙΛΙΚΑ
    ΠΕΤΡΟΣ
    HP Elitebook 8730w DreamColor,Asus eeepc 1000H,Navigon 8110,Nokia N97,iphone 3gs, iPad, Samsung Galaxy Note , Asus eee transformer TF101.
    www.navifree.blogspot.com | NaviPhone Hellas

  15. #15
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Περιοχή
    Φάληρο, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Thomson Speedtouch 585
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pppetros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός!!
    Δεν κατάλαβα όμως:Η MLS ΘΑ κυκλοφορίσει την έκδοση για android,ή ήδη κυκλοφορεί;
    Στο site της μιλάει μόνο για symbian. Άρα θα κυκλοφορήσει.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Λειτουργικό σύστημα για κινητά και από τη Samsung
    Από xolloth στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-10, 00:13
  2. MLS Destinator για Ελλάδα και Ευρώπη..
    Από linaki_ath στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-09, 12:46
  3. MLS DESTINATOR 4800
    Από guzel στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-09, 19:48
  4. Οικιακός φορτιστής για MLS Destinator 4800;
    Από sdim στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-09, 16:35
  5. Virtual keyboard για MLS DESTINATOR
    Από johnny21 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-08, 09:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας