Σελ. 2 από 89 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1322
  1. #16
    Το avatar του μέλους tolis_01
    tolis_01 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να καταλάβω, αυτός ο τράκερ έκλεισε, άνοιξε και τώρα ξαναέκλεισε; ξέρω ότι το είχαν κλείσει παλιότερα αλλά δεν ξέρω αν ξαναάνοιξε.
    Δεν τον είχαν κλείσει παλιότερα. Υποτίθεται ότι μετέφεραν τους servers σε πιο ασφαλή τοποθεσία τότε.

  2. #17
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον είχαν κλείσει παλιότερα. Υποτίθεται ότι μετέφεραν τους servers σε πιο ασφαλή τοποθεσία τότε.
    α μάλιστα, οκ τότες.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved


    ........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 56 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Το θέμα ανοίγει πάλι, αλλά ας μην το παρακάνουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 10-03-10 στις 14:57. Αιτία: auto merged post
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #19
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Στο Τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος Αθηνών προσήλθε εκπρόσωπος της εταιρίας προστασίας οπτικοακουστικών έργων «Ε.Π.Ο.E.» και υπέβαλλε μήνυση, κατά των διαχειριστών ιστοσελίδας οι οποίοι από κοινού εκτός των άλλων ανέβαζαν και στην συνέχεια μοίραζαν χωρίς την προηγούμενη έγκριση των αρμόδιων εταιρειών, παράνομο ψηφιακό υλικό (τραγούδια, ταινίες και παιχνίδια) στην ιστοσελίδα .......... την οποία και είχαν την δυνατότητα να τροποποιούν και να υποστηρίζουν τεχνικά.

    Κατόπιν των ανωτέρω και μετά από ψηφιακή ανάλυση των καταγγελλομένων κλιμάκια Αστυνομικών του Τμήματος Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος Αθηνών και Θεσ/νίκης χτες πραγματοποίησαν ταυτόχρονα με Εισαγγελικούς λειτουργούς κατ’ οίκον έρευνες όπου διαπιστώθηκε ότι οι συλληφθέντες συνδέονταν στην ιστοσελίδα ......... είτε ως διαχειριστές και προέβαιναν στον διαμοιρασμό ψηφιακών αρχείων (τραγούδια, ταινίες, παιχνίδια) είτε ως επίσημα μέλη (VIP member) και προέβαιναν εξίσου στο διαμοιρασμό ψηφιακών αρχείων (τραγούδια, ταινίες, παιχνίδια).

    Παράλληλα μέσω της Διεθνούς Αστυνομικής Συνεργασίας ΙΝΤΕΡΠΟΛ ενημερώθηκαν οι αρμόδιες Αρχές Ευρωπαϊκής χώρας για τις δικές τους ενέργειες αφού δύο εκ των κατηγορουμένων μένουν στο εξωτερικό!

  5. #20
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    12(dB) / 34(dB)
    αν κλείσουν τα πάντα, σε συνδυασμό με την μείωση των μισθών που έγινε, τότε είναι που δεν θα αγοράσει κανείς από ιντερνετικά μαγαζιά. Ας κάνουν και μια μήνυση στον Παπανδρέου λέω εγώ που μας μείωσε τους μισθούς και δεν έχουμε να αγοράσουμε

    Σοβαρά τώρα, μόνο ο χρόνος θα δείξει πως θα εξελιχθεί η κατάσταση με την στάση που ακολουθεί η ΕΠΟΕ.

  6. #21
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Να θέσω ένα εντελώς ηλίθιο ερώτημα. Τους δικτυακούς τόπους που βασίζονται σε υπηρεσίες ανταλλαγής αρχείων ή τους ίδιους τους τόπους γιατί δεν τους πιάνουν;;;

    Τι διαφορά έχει το pirate bay με το tehparadox;;; Και στις 2 περιπτώσεις δεν έχουμε τοπική αποθήκευση αρχείων.

  7. #22
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    φιλαρακι μου αν θελανε να χτυπησουν πραγματικά την πειρατεια θα υποχρεωναν το μπλοκαρισμα του rapidshare (πρωτιστως, αργοτερα και αλλων) μεχρι να εξαλειψει απο τους σκληρους του ΟΛΟ το παρανομο υλικό.

    Αλλά βλέπεις δεν το κανουν, έχει χρημα εκει.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosgudelias Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπου διαπιστώθηκε ότι οι συλληφθέντες συνδέονταν στην ιστοσελίδα ......... είτε ως διαχειριστές και προέβαιναν στον διαμοιρασμό ψηφιακών αρχείων (τραγούδια, ταινίες, παιχνίδια) είτε ως επίσημα μέλη (VIP member) και προέβαιναν εξίσου στο διαμοιρασμό ψηφιακών αρχείων (τραγούδια, ταινίες, παιχνίδια).
    Δηλαδή αυτό πως το βρήκαν; Υποθέτω ότι για να βρεις ποιος συνδέεται σε ένα site πρέπει να έχεις τα logs του, δηλαδή άμεση πρόσβαση στον server, έτσι δεν είναι; Μπορεί δηλαδή να βρει η δίωξη (τόσο γρήγορα τουλάχιστον, διότι η μήνυση υποτίθεται έγινε με αφορμή το DVD της Τζούλιας) ότι συνδέεται κάποιος στο συγκεκριμένο site, ή οποιοδήποτε άλλο, χωρίς να έχει πρόσβαση στον server και χωρίς να παρακολουθούνται όλοι οι χρήστες από τους ISP που συνδέονται και πότε; (υποτίθεται ότι αυτό δεν συμβαίνει)

  9. #24
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    [action=MaFiOzOs_GR]βλέπει την HOL να ακυρώνει την επικείμενη αναβάθμιση της! [/action]

    Καλώς η κακώς έκλεισε και δεν πιστέψω να ξανανοίξει.
    Ειδικά εφόσον συνελήφθησαν διαχειριστές του site, πλέον ποιος θα πάρει το ρίσκο να αναλάβει κουμάντο;

    RIP λοιπόν...
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  10. #25
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Νομίζω ότι έχουμε και 2ο θύμα..

    Τον μπλε-άσπρο

  11. #26
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Έστω RIP, αλλά την απορία θα ήθελα να μου λύσει κάποιος που ξέρει περισσότερα γι αυτά τα θέματα, αν γίνεται. Αντιλαμβάνομαι ότι αν κάποιος μοιράζει ένα torrent οι άλλοι βλέπουν την ip του, και έτσι μπορεί να ανιχνευθεί, αλλά το ποιος συνδέεται απλά σε ένα οποιοδήποτε site να το βρίσκουν τόσο εύκολα; Κάτι δεν μου πάει καλά...

  12. #27
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστω RIP, αλλά την απορία θα ήθελα να μου λύσει κάποιος που ξέρει περισσότερα γι αυτά τα θέματα, αν γίνεται. Αντιλαμβάνομαι ότι αν κάποιος μοιράζει ένα torrent οι άλλοι βλέπουν την ip του, και έτσι μπορεί να ανιχνευθεί, αλλά το ποιος συνδέεται απλά σε ένα οποιοδήποτε site να το βρίσκουν τόσο εύκολα; Κάτι δεν μου πάει καλά...
    καρφωτο απο ISP είναι φιλε μου.

    αλλη λογική εξηγηση ειναι πολύ δυσκολο να υπαρξει

  13. #28
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστω RIP, αλλά την απορία θα ήθελα να μου λύσει κάποιος που ξέρει περισσότερα γι αυτά τα θέματα, αν γίνεται. Αντιλαμβάνομαι ότι αν κάποιος μοιράζει ένα torrent οι άλλοι βλέπουν την ip του, και έτσι μπορεί να ανιχνευθεί, αλλά το ποιος συνδέεται απλά σε ένα οποιοδήποτε site να το βρίσκουν τόσο εύκολα; Κάτι δεν μου πάει καλά...
    Αν δεν μπορεί η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ύστερα από εισαγγελική εντολή, να βρεί με ευκολία τους διαχειρηστές ενός τορρεντάδικού, τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ άσχημα. Βασικά θα απαγόρευαν το internet. Θα είχαμε θέμα εθνικής ασφάλειας. (για όλες τις χώρες)

  14. #29
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλαρακι μου αν θελανε να χτυπησουν πραγματικά την πειρατεια θα υποχρεωναν το μπλοκαρισμα του rapidshare (πρωτιστως, αργοτερα και αλλων) μεχρι να εξαλειψει απο τους σκληρους του ΟΛΟ το παρανομο υλικό.

    Αλλά βλέπεις δεν το κανουν, έχει χρημα εκει.
    Έτσι έτσι. Απλά τα torrent είναι το εξιλαστίριο θύμα -πιστέυω- μόνο και μόνο επειδή κατεβάζεις το παράνομο υλικό με το πραγματικό του όνομα και γι'αυτό το λόγο στοιχειοθετείς κατηγορίες πιο εύκολα.

    Όσο για τα διάφορα site στο κατά πόσο είναι σοβαρά ή όχι ας τα κρίνουν με βάση τη γλώσσα μας και όχι την ποιότητα της δουλειάς. Δυστυχώς μου αρέσει να διαβάζω ελληνικά βιβλία και ελληνικούς υπότιτλους κτλ. Δεν ξέρω αν είμαι φασίστας, χρυσαυγήτης ή δεν ξέρω τι άλλο. καλό το demonoid και το χψβ αγγλικό site αλλα είμαστε και Έλληνες γαμώτη μου και πρέπει να μάθουμε να υποστηρίζουμε τον πλούτο της γλώσσας μας. Οι Ιταλοί και οι Γάλλοι μεταγλωττίζουν τις ταινίες τους. Εμείς γιατί αντιδρούμε έτσι σε ένα ΠΑΡΑΝΟΜΟ μεν Ελληνικό δε site που μας έδινε ελληνικό περιεχόμενο. Τονίζω ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

    Θα παρακαλούσα να μου στείλουν pm site με αντiστοιχο Ελληνικό περιεχόμενο γιατι είμαι και λίγο βλάκας και δεν ξέρω απο διαδίκτυο.

  15. #30
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    καρφωτο απο ISP είναι φιλε μου.

    αλλη λογική εξηγηση ειναι πολύ δυσκολο να υπαρξει
    Ούτε αυτό το καλαβαίνω να σου πω την αλήθεια. Υποτίθεται ότι οι ISP δεν παρακολουθούν τους χρήστες τους, έτσι δεν είναι; Οι ISP δίνουν στοιχεία για μία ip τους, αν τους δοθεί κάποια εισαγγελική εντολή για κακούργημα (εφόσον δηλαδή η δίωξη ξέρει ήδη ότι κάποια ip είναι ύποπτη για κάποιο αδίκημα), όχι ποιοι από τους χρήστες τους συνδέονται σε κάθε site, αυτό θα σήμαινε ότι παρακολουθούν τους πάντες...

    ΥΓ. Εναλλακτικά βέβαια, μπορεί να έχουν γραφτεί σε τίποτα facebook με τα κανονικά τους ονόματα, και να διαλαλούν την ιδιότητά τους, και πριν μερικούς μήνες έναν που έπιασαν έτσι τον βρήκαν...

Σελ. 2 από 89 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-09, 01:08
  2. Mbps θρίλερ!!!
    Από kourosava στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 02:34
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-07, 14:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας