Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 57
  1. #31
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atziatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    @albatross
    Δυστυχώς το clientID(και οποιοδήποτε ID) σου δεν είναι ο μοναδικός τρόπος που μπορείς να γίνεις identified. Γενικά είναι αδύνατο να ορίσεις ένα επίπεδο πληροφορίας που να εγγυάται πλήρως αδύνατο identification. Σκέψου πχ ότι από τη στατιστική επεξεργασία προκύπτει ότι 500 από τους 501 κατοίκους στην περιοχή σου έχουν αγοράσει το προϊόν Χ, από τη στιγμή που ξέρω πχ που μένεις δεν χρειάζομαι κανένα ID για να κάνω ασφαλή πρόβλεψη ότι αγοράζεις το Χ.
    Δε μιλάμε για ανωνυμία. Μιλάμε για δημιουργία προφιλ. Άλλο είναι να ξέρεις ότι η συγκεκριμένη ip (την οποία μοιράζονται πολλοί χρήστες) βλέπει τάδε σελίδες, και άλλο να ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος client βλέπει τάδε σελίδες.
    Γενικά ο Chrome δε σέβεται ούτε το λειτουργικό που τον φιλοξενεί, ούτε το χρήστη, ούτε λοιπές εφαρμογές. Π.χ. εγκαθιστά plugin στον firefox (google update) χωρίς να με ρωτήσει. Γιατί; Η google θα αποφασίζει για το πως και τι θα έχω στο λειτουργικό μου;

  2. #32
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Εμένα ενημερώθηκε και δεν πήρα χαμπάρι... Μάλλον όταν θα μου το έβγαλε θα πάταγα έντερ εκείνη τη στιγμή...

  3. #33
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μιλάμε για ανωνυμία. Μιλάμε για δημιουργία προφιλ. Άλλο είναι να ξέρεις ότι η συγκεκριμένη ip (την οποία μοιράζονται πολλοί χρήστες) βλέπει τάδε σελίδες, και άλλο να ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος client βλέπει τάδε σελίδες.
    Γενικά ο Chrome δε σέβεται ούτε το λειτουργικό που τον φιλοξενεί, ούτε το χρήστη, ούτε λοιπές εφαρμογές. Π.χ. εγκαθιστά plugin στον firefox (google update) χωρίς να με ρωτήσει. Γιατί; Η google θα αποφασίζει για το πως και τι θα έχω στο λειτουργικό μου;
    Η Google το κάνει γιατί έτσι θα βγάλει κέρδος! Μιλάμε γιά business...δεν την απασχολούν τα ερωτήματα σου.Η λέξη ''σεβασμός'' δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο μιάς εταιρίας. Το θέμα είναι εμείς τι θέλουμε να είμαστε; Πολίτες με υποχρεώσεις αλλά και δικαιώματα,ή πρόβατα ελεύθερης βοσκής που αρμέγει(στην καλύτερη περίπτωση,γιατί υπάρχει και το σφάξιμο) όποιος τυχαίνει να περάσει απ το λιβάδι;

    Όσον αφορά ''την επεξεργασία δεδομένων που συλλέγονται από εμάς'' γιά λογαριασμό κάποιων άλλων... Αυτό το ξέρουμε και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Τώρα βέβαια μπορεί κάποιος να γουστάρει και κάμερα στην κρεββατοκάμαρα του,και αυτό να του αφήνει κάποιο κέρδος,αλλά γιά πολλούς δεν είναι όλα γιά πούλημα δεν είναι όλα business...

    Αυτή τη στιγμή,τo μεγαλύτερο πρόβλημα με το Chrome,είναι οι πληροφορίες που δίνει γιά μας στούς crackers και στις ύποπτες ή επικίνδυνες ιστοσελίδες. Χρησιμοποιώντας Chrome,ένας που δεν είναι καλά ενημερωμένος σε θέματα ασφαλείας(όπως συμβαίνει με τους περισσότερους χρήστες) αφήνει ''πόρτες ανοιχτές'' παίζει ''ρώσικη ρουλέτα'' υποβαθμίζει την ασφάλεια του Η/Υ.

  4. #34
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μιλάμε για ανωνυμία. Μιλάμε για δημιουργία προφιλ. Άλλο είναι να ξέρεις ότι η συγκεκριμένη ip (την οποία μοιράζονται πολλοί χρήστες) βλέπει τάδε σελίδες, και άλλο να ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος client βλέπει τάδε σελίδες.
    Γενικά ο Chrome δε σέβεται ούτε το λειτουργικό που τον φιλοξενεί, ούτε το χρήστη, ούτε λοιπές εφαρμογές. Π.χ. εγκαθιστά plugin στον firefox (google update) χωρίς να με ρωτήσει. Γιατί; Η google θα αποφασίζει για το πως και τι θα έχω στο λειτουργικό μου;

    Sorry για το offtopic, αλλά το chrome είναι per-user εφαρμογή και ο Updater είναι σαν package manager για τις εφαρμογές της google. Εγώ τρέχω linux όπου υπάρχει ένας κεντρικός package manager που κάνει Update όλες τις εφαρμογές, αλλά σε windows κάτι τέτοιο δεν υπάρχει σε επίπεδο home user. Ο updater είναι ένας καλός τρόπος να έχεις τις ενημερώσεις όλων των εφαρμογών της Google από μια εφαρμογή. Να στο πω αλλιώς, εγώ πχ θεωρώ ότι το update της microsoft θα έπρεπε να είναι αποκλειστικά και μόνο για ενημερώσεις ασφαλείας του λειτουργικού και να δίνει κάτι σαν repository για όλες τις 3rd party εφαρμογές και τις ενημερώσες του, για να αποφεύγεται και αυτός ο κυκεώνας των updater που αντιμετωπίζει ο τελικός χρήστης. Αλλά εγώ δεν αποφασίζω για την microsoft.

    Για την ιδιωτικότητα τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές. Θεωρώ τις ανησυχίες τραβηγμένες γιατί χωρίς πληροφορία δεν μπορεί κανείς να εξάγει χρήσιμα αποτελέσματα, είτε search results είτε σε targeted advertising, but hey... Αν θέλει κανείς, μπορεί να κάνει opt-out επίσημα! Ή πάντα μπορεί και να χρησιμοποιήσει τον iron! Ή και άλλο browser εντελώς, δεν χάθηκαν οι επιλογές σύγχρονων browser ευτυχώς! (εγώ χρησιμοποιώ όλους τους browser... πλην τον τελευταίο με βάση τα standards του w3c xD)

  5. #35
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    off topic

    μετα απο ρεσταρτ στον υπολογιστη γιατι μου ανοιγουν τα ιδια tabs (αυτα που ανοιγουν μετα απο update καποιον πρσθετων)
    το κακο ειναι ανοιγουν συνεχεια, και δεν μου κραταει στις ρυθμισεις τον αριθμο των tabs στην αρχικη σελιδα, το εχω στο 11Χ6 και το κανει παντα 9Χ6 , αυτα ολα μονο υστερα απο restart.

  6. #36
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Εμένα λέει 7,6,2pre.Είμαι εντάξει...;

  7. #37
    Εγγραφή
    19-04-2003
    Περιοχή
    Ελλάδα, ΕΕ
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17096/1020
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mangare Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή,τo μεγαλύτερο πρόβλημα με το Chrome,είναι οι πληροφορίες που δίνει γιά μας στούς crackers και στις ύποπτες ή επικίνδυνες ιστοσελίδες. Χρησιμοποιώντας Chrome,ένας που δεν είναι καλά ενημερωμένος σε θέματα ασφαλείας(όπως συμβαίνει με τους περισσότερους χρήστες) αφήνει ''πόρτες ανοιχτές'' παίζει ''ρώσικη ρουλέτα'' υποβαθμίζει την ασφάλεια του Η/Υ.
    Ορίστε; Μα καλά, το τι FUD υπάρχει σε αυτό το thread είναι για κλάματα. Πραγματικά, απόγνωση η κατάσταση. Ενα unique client ID το έχουν αναγάγει κάποιοι στο τέλος των πάντων! Βάλε Chromium κύριε αν σε ενοχλεί το όνομα Google και το ΑΝΩΝΥΜΟ client id (unique άλλωστε όσον αφορά το install). Αλλά κλείσε και το Facebook, και δες λίγο τι παίζει με cookie tracking / flash cookies / beams γενικά.

    Και τώρα που το ξαναδιαβάζω, μάλλον κάποιοι νομίζουν πως ο Chrome μοιράζει τα dev stats του μαζί με το unique ID του σε κάθε site. Που δεν ισχύει.

    Και για τους άλλους, τους υπέρμαχους του Firefox: Το 2010 browser που κρεμάει όλος με ένα κακόβουλο tab ανήκει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Γιατί μερικοί κάνουν (και) δουλειά μέσω browser.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πληκτροκράτορας : 25-03-10 στις 02:30.

  8. #38
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Εγώ δεν μίλησα ποτέ γιά ''unique client ID'',ούτε κατάλαβες τι λέω,απαντάς σε κάποιον άλλο,σε ποιόν απευθύνεται η παράθεση;

    ''Νομίζεις'' ότι κάποιος άλλος νομίζει και απαντάς σε αυτό που νόμισες ότι ο άλλος νομίζει!...
    Υπάρχει κάποια επιθετικότητα,ανήμερα ''Εθνικής Γιορτής'',διάθεση να ριφθούν ''θεωρίες'',φωνές,κραυγές,βαρύγδουπες διαγνώσεις ή έτσι νομίζω κύριε;
    Οι οπαδοί περισσεύουν,οι φίλαθλοι σπανίζουν,το γνωρίζω...ή έτσι νομίζω!

    Άντε,αντί να ''βάλω'' Chrome ή Chromium,''νομίζω'' πως πρέπει να ξανά-βάλω τα 3 link που έγραψα στην αρχή και όποιος καταλάβει κατάλαβε! Ούτε σήριαλ θέλω να το κάνω,ούτε φροντιστήριο.... http://browserspy.dk/ http://anonymous-proxy-servers.net/en/anontest http://www.leader.ru/secure/who.html

    Από την Μοzilla που ''εξέδωσε ενημέρωση ασφάλειας και συστήνει την αναβάθμιση σε Firefox 3.6.2'' ξεκινήσαμε,και σε προσωπικές αντιπαραθέσεις με βαρύγδουπες διαγνώσεις και εκφράσεις και προτάσεις καταλήξαμε...
    Νομίζω;
    Χρόνια πολλά σε όλους!

  9. #39
    Εγγραφή
    22-02-2010
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    πω! πω! τρομοκρατία :P

    το μόνο που κατάφερα, είναι να αλλάξω το «referrer» και το «user agent» με ένα προγραμματάκι ( ad muncher ) καθώς και με το «No Script» να απενεργοποιώ εντελώς τη Java Script σε νέες σελίδες που μπαίνω.

    Πάντως παίδες να ξέρετε, ναι μεν προσπαθείτε να μας ανοίξετε τα μάτια, αλλά έχετε υπόψιν σας πως τα βρίσκουμε και λίγο κινέζικα!... Λίγο πιο απλά, θα το εκτιμούσαμε!

  10. #40
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    OTE
    http://www.tv.com/search.php?type=11...door&qs=fringe

    να ρωτήσω κάτι? αυτό το site σας το ανοίγει ο 3.6.2? γιατί εμένα μένει στο searching!

    (ΟΚ το έφτιαξα...το adblock plus δεν μου το άφηνε!)

  11. #41
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    61440/3072
    ISP
    Virgin Media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μιλάμε για ανωνυμία. Μιλάμε για δημιουργία προφιλ. Άλλο είναι να ξέρεις ότι η συγκεκριμένη ip (την οποία μοιράζονται πολλοί χρήστες) βλέπει τάδε σελίδες, και άλλο να ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος client βλέπει τάδε σελίδες.
    Γενικά ο Chrome δε σέβεται ούτε το λειτουργικό που τον φιλοξενεί, ούτε το χρήστη, ούτε λοιπές εφαρμογές. Π.χ. εγκαθιστά plugin στον firefox (google update) χωρίς να με ρωτήσει. Γιατί; Η google θα αποφασίζει για το πως και τι θα έχω στο λειτουργικό μου;
    Ο σκοπός της google είναι το κέρδος από τις διαφημίσεις και συνεπώς την ενδιαφέρει να σε εντάξει σε ένα σύνολο (βάσει καταναλωτικής συμπεριφοράς) παρά να σε εντοπίσει προσωπικά. Συμφωνώ ότι το πρώτο ως κίνδυνος δεν υφίσταται παρά μόνο αν τα δεδομένα που διαθέτει "πάνε" και αλλού.

    Απαντησεις για τη συμπεριφορά του chrome δεν έχω....

    Ούτε εμένα με εντυπωσίασε ως browser. Κι εγώ χρησιμοποιώ τον browser για εργασία όπως έγραψε κάποιος, δουλειά η οποία έχει νόημα μόνο με συγκεκριμένο plug-in και συνεπώς ο chrome δεν μου κάνει. Ούτε και με το ότι χρειάζεσαι κάθε tab να είναι ξεχωριστό session συμφωνώ, είναι υπερβολή αλλά θα ήθελα να έχεις τη δυνατότητα ανεξάρτητων sessions και στο firefox. Αυτό είναι το μόνο πράγμα που θεωρώ καλύτερο τον chrome.

  12. #42
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atziatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σκοπός της google είναι το κέρδος από τις διαφημίσεις και συνεπώς την ενδιαφέρει να σε εντάξει σε ένα σύνολο (βάσει καταναλωτικής συμπεριφοράς) παρά να σε εντοπίσει προσωπικά. Συμφωνώ ότι το πρώτο ως κίνδυνος δεν υφίσταται παρά μόνο αν τα δεδομένα που διαθέτει "πάνε" και αλλού.
    Μα δε σου είπα ότι την ενδιαφέρει να σε εντοπίσει προσωπικά (αν και μπορεί πολύ εύκολα). Σου είπα ότι την ενδιαφέρει ότι αυτός που ακούει πολλά τραγούδια Χατζηγιάννη στο γιουτούμπε, τα βράδια μπορεί να βλέπει σαδομαζοχιστικά βιντεάκια (ποιος να το περίμενε!). Ένα παράδειγμα λέμε τώρα... αυτό εννοώ όταν λέω profiling - δε χρειάζεται να είναι επώνυμο. Αυτά τα προφιλ λοιπόν είναι πολύ χρήσιμα για διαφημιστικούς σκοπούς και όχι μόνο. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με το facebook. Αυτό μπορεί να το κάνει η google με τη βοήθεια του client ID.

  13. #43
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    61440/3072
    ISP
    Virgin Media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δε σου είπα ότι την ενδιαφέρει να σε εντοπίσει προσωπικά (αν και μπορεί πολύ εύκολα). Σου είπα ότι την ενδιαφέρει ότι αυτός που ακούει πολλά τραγούδια Χατζηγιάννη στο γιουτούμπε, τα βράδια μπορεί να βλέπει σαδομαζοχιστικά βιντεάκια (ποιος να το περίμενε!). Ένα παράδειγμα λέμε τώρα... αυτό εννοώ όταν λέω profiling - δε χρειάζεται να είναι επώνυμο. Αυτά τα προφιλ λοιπόν είναι πολύ χρήσιμα για διαφημιστικούς σκοπούς και όχι μόνο. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με το facebook. Αυτό μπορεί να το κάνει η google με τη βοήθεια του client ID.

    Αυτό ακριβώς λέω ... απλά το πρώτο σου post ήταν κάπως λακωνικό και κατάλαβα ότι υποστήριζες το αντίθετο...

    Το facebook δεν το αναφέρω γτι και ελάχιστα δεδομένα να συγκέντρωνε είναι τελείως διάτρητο από άποψη ασφαλείας και ανάξιο λόγου.

  14. #44
    Εγγραφή
    19-04-2003
    Περιοχή
    Ελλάδα, ΕΕ
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17096/1020
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mangare Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την Μοzilla που ''εξέδωσε ενημέρωση ασφάλειας και συστήνει την αναβάθμιση σε Firefox 3.6.2'' ξεκινήσαμε,και σε προσωπικές αντιπαραθέσεις με βαρύγδουπες διαγνώσεις και εκφράσεις και προτάσεις καταλήξαμε...
    Νομίζω;
    Χρόνια πολλά σε όλους!
    Χρόνια πολλά και σε εσένα λοιπόν. Παρ' όλο που ασχολήθηκες, δεν βλέπω να απαντάς για τα όσα τρομολαγνικά έγραψες στο ποστ που έκανα quote. Και όχι, εγώ δεν απαντάω σε αυτά που νομίζω ότι ειπώθηκαν, απαντάω σε αυτά που εννοούνται αν κάποιος θελήσει να αξιολογήσει ως σοβαρές τις μομφές σου.

    Οπότε, για να μην πλατιάζω, απάντησέ μας λοιπόν πώς "Αυτή τη στιγμή,τo μεγαλύτερο πρόβλημα με το Chrome,είναι οι πληροφορίες που δίνει γιά μας στούς crackers και στις ύποπτες ή επικίνδυνες ιστοσελίδες. Χρησιμοποιώντας Chrome,ένας που δεν είναι καλά ενημερωμένος σε θέματα ασφαλείας(όπως συμβαίνει με τους περισσότερους χρήστες) αφήνει ''πόρτες ανοιχτές'' παίζει ''ρώσικη ρουλέτα'' υποβαθμίζει την ασφάλεια του Η/Υ".

    Τα παραπάνω έγραψες. Στα ξαναπαραθέτω. Εξήγησέ μας με ποιον τρόπο κάποιος χρήστης Chrome υποβαθμίζει την ασφάλειά του.

    Επίσης, για να δεις οτι ασφαλώς διαβάζω όσα γράφονται, τα link που παραθέτεις δεν έχουν κάτι να πουν σχετικά με κάποιον συγκεκριμένο browser. Δείχνουν πράγματα που γίνονται leak εκ φύσεως, από όλους. Και που είδαμε τα headers που στέλνουμε, τι; Εδώ κύριε άλλοι έχουν Facebook και μιλάμε για αυτές τις χαζομαρίτσες; Το υπέρτατο και τεχνολογικά αρτιότερο ψυχολογικό profiling. Για να μην αναφερθώ στο τι παίζει και εκτός Facebook με τεχνολογίες τύπου IESnare (και IE != Internet Explorer).

  15. #45
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παίδες, αυτά που λέτε για το profiling είναι δυνατά και με ένα απλό cookie (unique ID) και άλλα στοιχεία που δίνονται με βάση το πρωτόκολλο του HTTP (referrer url που έδωσε κάποιος πριν), την IP adress κοκ. Η google δεν χρησιμοποιει το Client-ID (δεν υπάρχει καν πια) για να κάνει profiling τι site χρησιμοποιείς. Αυτό που χρησιμοποιούσε το client-id ήταν για στατιστικά χρήσης του chrome (πόσες φορές χρησιμοποιείς το back κλπ), δυνατότητα στην οποία μπορούσες να κάνεις opt-in (απενεργοποιημένο από default).

    Περισσότερα και στο privacy policy για το τι πληροφορίες συγκεντρώνει και για ποιό λόγο:

    http://www.google.com/chrome/intl/en/privacy.html

    Μην χαλάτε τις καρδιές σας γιορτάρες μέρες!

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-10, 23:51
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 21:10
  3. Περιφερειακή αναβάθμιση ηρεμίας, τάξης και ασφάλειας.
    Από gkandir στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-09, 14:39
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-07, 10:33
  5. Μηνύματα: 270
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-04, 05:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας