Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-175 από 175
  1. #166
    Εγγραφή
    03-11-2011
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Συμφωνώ, αλλά και να υπήρχε λίγο σάλιο, για μάζεψέτα δυό τρείς μήνες και μετά μόλις έρθει ο ντελιβεράς, του τα δίνεις; Τουλάχιστον μάθαμε από που προέρχεται η λέξη μπουρμπουάρ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλια εδινα

    πλεον δεν υπαρχει σαλιο...

  2. #167
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GREGORY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, αλλά και να υπήρχε λίγο σάλιο, για μάζεψέτα δυό τρείς μήνες και μετά μόλις έρθει ο ντελιβεράς, του τα δίνεις; Τουλάχιστον μάθαμε από που προέρχεται η λέξη μπουρμπουάρ.
    Δεν λέγεται μπουρμπουάρ αλλά πουρμπουάρ από το γαλλικό pour boire δλδ αυτό που έλεγε η γιαγιά μου "να πιείς έναν καφέ" αν και αν πρόκειται για γρηγορόσημο ή μίζα το πουρμπουάρ κατευθύνεται μάλλον προς πόση μιας Dom Perignion βεβαίως βεβαίως


    Από εκεί και πέρα τώρα να το επαναλάβω για μια τελευταία φορά: Μην συζητούμε τα αυτονόητα, αν κανείς με τα 1000 ζόρια βγάζει το ύψος της παραγγελίας και δεν παίζει σάλιο δεν έχει, δεν δίνει πουρμπουάρ.

    Αν μπορεί όμως, ΙΜΗΟ ο ντελιβεράς κάνει τον κόπο στη βροχή / κρύο / καύσωνα να μου φέρει την παραγγελία μου όσο εγώ βλέπω το παιχνίδι ή το Blu-ray... Προφανώς και αξίζει κάτι όσο μπορώ ή θέλω να δώσω. Αν βέβαια παράγγειλα στις 9 το βράδυ και μου έφτασε η παραγγελία στις 10.30 και κατόπιν 4-5 τηλεφωνημάτων και κρύα τότε όπως και να το κάνω μπορεί να το σκεφτώ αλλά και πάλι το 50λεπτο μπορεί να το σκάσω ακόμα και έτσι γιατί όπως σωστά παρατηρήθηκε παραπάνω όλοι μας - Έλληνες / Βέλγοι / Άγγλοι / Γάλλοι / Πορτογάλοι - τέτοιες εποχές μπορεί να βρεθούμε αντίθετα στο κατώφλι και τότε ακόμα και το 50λεπτο ακόμα και αν καθυστερήσαμε γιατί είχαμε 45 παραγγελίες να δώσουμε, έχει τη σημασία του
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #168
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    O διανομεας το φερνει. Αν το φερει γρηγορα, ζεστο κλπ παιρνει φιλοδωρημα. Ο διανομεας ομως ειναι και ο μονος απο την εταιρια που βλεπω μπροστα μου, αρα εκπροσωπει την εταιρια. Σε αυτον θα πω αν το φαγητο (της προηγουμενης φορας) ηταν νοστιμο, καλομαγειρεμενο κλπ κλπ.
    Με την ιδια λογικη, ουτε η τηλεφωνητρια με την οποια μιλατε ειναι ο μαγειρας που μαγειρευει το φαγητο, ομως σε αυτην δεν λετε τι θελετε να παραγγειλετε και τυχον παραπονα που ειχατε σε προηγουμενη παραγγελια;;; Ή μηπως εσεις οι ξυπνιοι εχετε απευθειας πορτοκαλι τηλεφωνο με τον μαγειρα;;;;;;;;;
    Αφου ρε παιδαρε εισαι τσιπης, τι το κουραζεις;

    Το φιλοδωρημα το δινεις στο delivery και οχι στην εταιρια.

    Γιαυτο εχει και το σουβλακι σου 2 Ευρω και οχι 2.5, γιατι τα delivery δουλευουν με δικα τους μηχανακια και με minimum wage

    Οχι οτι περιμενω να καταλαβεις και τιποτα.

  4. #169
    Εγγραφή
    11-09-2012
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δινω παντα γιατι η δουλεια ειναι αν οχι πλεον κακοπληρωμενη , σκληρη.

  5. #170
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου ρε παιδαρε εισαι τσιπης, τι το κουραζεις;

    Το φιλοδωρημα το δινεις στο delivery και οχι στην εταιρια.

    Γιαυτο εχει και το σουβλακι σου 2 Ευρω και οχι 2.5, γιατι τα delivery δουλευουν με δικα τους μηχανακια και με minimum wage

    Οχι οτι περιμενω να καταλαβεις και τιποτα.
    Ουτε κι εγω περιμενω να καταλαβεις οτι, αφου ειναι τοσο χαλια τα πραγματα, πρεπει να αλλαξουν δουλεια... Καληνυχτα.

  6. #171
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Εεεε, να πηγαινεις και εσυ τοτε να τα παιρνεις απο το μαγαζι!

  7. #172
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε κι εγω περιμενω να καταλαβεις οτι, αφου ειναι τοσο χαλια τα πραγματα, πρεπει να αλλαξουν δουλεια... Καληνυχτα.
    Πρέπει να ζεις σε άλλο πλανήτη! Κάτι σαν "όταν μεγαλώσεω θέλω να γίνω ντελιβεράς" ένα πράγμα...
    Εν πάση περιπτώσει, κουμάντο στο πορτοφόλι σου κάνεις εσύ. Δικαίωμά σου να μη θες να δώσεις πουρμπουάρ, και δεν είσαι και υποχρεωμένος να το αιτιολογήσεις. Γι΄αυτό μην κουράζεσαι άλλο, δεν σου βγαίνει άλλωστε...

  8. #173
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε κι εγω περιμενω να καταλαβεις οτι, αφου ειναι τοσο χαλια τα πραγματα, πρεπει να αλλαξουν δουλεια... Καληνυχτα.
    Σωστά και είναι τόσο εύκολο στην Ελλάδα του 2012... Είσαι από αυτόν τον πλανήτη ή νομίζεις ότι οι ντελιβεράδες αυτό ονειρευόντουσαν να γίνουν από πέντε χρονών παιδάκια; Είναι μια δουλειά σκληρή (με κρύο, βροχές, χιόνια κλπ. και με τεράστιο κίνδυνο γιατί έτσι όπως τους πιέζουν για τις παραγγελίες έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό ατυχημάτων ανά κλάδο), αγχωτική (βλ. πίεση από ιδιοκτήτες), και φοβερά κακοπληρωμένη. Πάντα δίνω στρογγυλεμένα το ποσό από ,70 μέχρι 2 αναλόγως της περίπτωσης. Σαν επιβράβευση για την εργατικότητά τους γιατί ξέρω και κάτι καμάρια που προτιμούν να τα τρώνε από τους γονείς τους παρά να εργαστούν... (αν και τώρα πια και για ντελιβεράς μάλλον μέσο θα χρειάζεται...)
    "When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car"

  9. #174
    Εγγραφή
    18-12-2014
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μιλάμε για 300 ευρώ τον μήνα , 5ωρο 6 μέρες. Τα ένσημα μισά. Άδεια απαγορεύεται. άρρωστος, χτυπημένος, πάντα εκεί πάνω στο παπί με βροχή και κρύο. Κανείς δεν νιάζεται.

    Όσο για αυτούς που λένε ότι δεν θέλουν να δώσουν πουρμπουάρ, να πω ότι οι βενζίνες είναι δικές μας. Από αύριο μπορείτε να δουλεύεται στην επιχείρησή σας και να συμμετέχετε στην κατανάλωση του ηλεκτρικού ρεύματος! Πως σας φαίνεται αυτό;

    Ο ντελιβερυ 9 στις 10 δεν φταίει για την καθυστέρηση. φταίει η τύχη να πέσουν μαζί οι παραγγελίες και συνήθως το μαγαζί που έχει λιγότερους από όσους πρέπει . Δεν περιμένω κάποιος που δεν ξέρει τον χώρο να τα σκεφτεί και να τα γνωρίζει αυτά γι αυτό τα λέω.

    πουρμπουάρ δεν δίνουμε για την ταχύτητα , αλλά γιατί πληρώνει την βενζίνη από την τσέπη του. Με 2.4 ευρώ την ώρα , χωρίς τιπς, πληρώνεται μία ώρα λιγότερη ή και ακόμα πιο λίγο, λόγω βενζίνης. και τα σέρβις και εννοείται το ατύχημα κανείς δεν το πληρώνει.

    Και δεν υπάρχουν πολλές επιλογές σήμερα...

  10. #175
    Εγγραφή
    08-11-2011
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αν και λίγες φορές παίρνω από έξω φαγητό λογω κρίσεως κλπ….. απλά ΠΑΝΤΑ κάτι θα δώσω….από 0.50 ευρώ έως το μάξιμουμ 1.Ευρω. συνήθως 50 λεπτά. ΓΥΦΤΟΣ ΔΕΝ είμαι….και ειδικά τα άτομα του ντελιβερι δουλεύουν σκληρά, ανασφάλιστα κλπ…..

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-07, 11:07
  2. Πόσα δίνετε στο συνεργείο;
    Από nickaraxnos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-07, 11:57
  3. Πόσο δίνετε για το Conn-x?
    Από zoran στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 17:01
  4. Απο τα 2mbit στα 8mbit, πόσο καιρό;
    Από saleas στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-07, 17:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας