Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 191
  1. #31
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Χαΐδάρι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Η Apple με το OS X , τις συσκευές τις αλλά και τις υπηρεσίες της έχει μια διαφορετική "ιδέα" για το πώς πρέπει να δουλεύουν τα πράγματα...
    Γιαυτό υπάρχουν πολλές διαφορετικές λύσεις στην αγορά,για άτομα με διαφορετικές ανάγκες(ή με ειδικές ανάγκες:Windows! :P λίγο flame καλό κάνει)
    To Os X είναι ένα όμορφο,εύκολο,συμβατό λειτουργικό σύστημα το οποίο προσπαθεί απλά να κάνει εύκολα γρήγορα και σωστά την δουλειά του χρήστη.Ναι,είναι πολύ κλειστό και ίσως γιαυτό να είναι τόσο καλό στους τομείς που θέλει η Apple να είναι...
    Το OS X σε βοηθάει να κάνεις αυτά που θέλεις με έναν υπολογιστή,όχι αυτά που θέλεις να κάνεις στον υπολογιστή.
    Δεν σπαταλάς χρόνο στο να κάνεις το σύστημα σου να δουλέψει ώστε να μπορείς να κάνεις τις εργασίες που θα έκανες εάν δούλευε...Σου δίνει ένα έτοιμο σύστημα για να φτάσεις κατευθείαν στο σημείο που κάνεις αυτό που θες...

    (Αυτό υποτίθεται πως κάνει και το ubuntu ή τα windows,αλλά κατά την γνώμη μου,το OS X το πετυχαίνει πολύ πιο σωστά αυτό)
    Εάν αυτά δεν κάνουν για εσένα τότε μην το επιλέξεις...Πόσο πιο απλό μπορεί να γίνει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην πετάξεις τα λεφτά σου σε iMac.

    Πέρα από τα κλειδαμπαρωμένα, κλειστά λειτουργικά και προγράμματα, που ασελγούν πάνω σε όλα τα παγκόσμια πρότυπα, έχουν και άθλιες οθόνες.

    Συν το ότι είναι και πανάκριβα.
    Για τις οθόνες το αντίθετο ακούγετε πάντως...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι τα χρησιμοποιούν, είναι εξορισμού computer illiterates, δηλαδή υπολογιστικώς αναλφάβητοι, δηλαδή δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις, παραστάσεις και εμπειρίες, από το χώρο των υπολογιστών, για να μπορούν να κρίνουν.
    Αυτό δεν νομίζω πως είναι σωστό...Υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες OS X που γνωρίζουν και παρά-γνωρίζουν από υπολογιστές,Λειτουργικά συστήματα αλλά και γενικά software.
    Απλά μερικές φορές όλοι αυτοί προτιμούν την έτοιμη λύση που δουλεύει σίγουρα,γρήγορα και εύκολα....Και ας μην μιλήσουμε καν για την συμβατότητα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kirilos : 04-04-10 στις 14:40.

  2. #32
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    Core i7 860 με 8GB RAM ή Core i7 920 με 6GB RAM

    Το πρώτο βγαίνει (220+259=480), το δεύτερο βγαίνει (147+239=386), απλά το s1366 έχει πιο ακριβές MOBO και χάνω και 2GB μνήμη, που πιστευω οτι it's οκ αφού και τα 6GB είναι πολύ καλα.

    Βέβαια τον Core i7 920 τον βρήκα στο
    http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=10540&cat=2

    Στο skroutz.gr διάβασα πολύ καλές κριτικές για το εν λόγω μαγαζί και αν καταλήξω στην overkill triple channel πλατφόρμα λέω να το εμπιστευτω το μαγαζί.

    Εχω ακούσει βέβαια οτι ορισμένες φορες, ο 860 να είναι καλύτερος απο τον 920. Ισχύει κάτι τέτοιο;
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  3. #33
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirilos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις οθόνες το αντίθετο ακούγετε πάντως...
    Δεν είναι τί "ακούγεται", είναι τί συμβαίνει -> γεγονός.

    20άρα με 1680x1050 και με Full-HD, είναι οθόνες οφθαλμιατρείου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirilos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν νομίζω πως είναι σωστό...Υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες OS X που γνωρίζουν και παρά-γνωρίζουν από υπολογιστές,Λειτουργικά συστήματα αλλά και γενικά software.
    Απλά μερικές φορές όλοι αυτοί προτιμούν την έτοιμη λύση που δουλεύει σίγουρα,γρήγορα και εύκολα....Και ας μην μιλήσουμε καν για την συμβατότητα...
    Ε, εγώ το νομίζω.

    Δεν ξέρουν που παν τα 4.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 0 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από profitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Core i7 860 με 8GB RAM ή Core i7 920 με 6GB RAM

    Το πρώτο βγαίνει (220+259=480), το δεύτερο βγαίνει (147+239=386), απλά το s1366 έχει πιο ακριβές MOBO και χάνω και 2GB μνήμη, που πιστευω οτι it's οκ αφού και τα 6GB είναι πολύ καλα.
    Σαφώς το πρώτο προτιμάς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από profitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακούσει βέβαια οτι ορισμένες φορες, ο 860 να είναι καλύτερος απο τον 920. Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Πάντα είναι λίγο καλύτερος.

    Και πάντα είναι πολύ πιο δροσερός, και πολύ πιο αθόρυβος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 04-04-10 στις 22:32. Αιτία: auto merged post
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #34
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Χαΐδάρι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τί "ακούγεται", είναι τί συμβαίνει -> γεγονός.

    20άρα με 1680x1050 και με Full-HD, είναι οθόνες οφθαλμιατρείου.
    Ωραίο το γεγονός αλλά να σε πληροφορήσω ότι οι iMac έχουν 21,5 ίντσες...
    http://www.apple.com/imac/specs.html
    21.5-inch models: 1920 by 1080 pixels
    Επίσης όταν λέω ακούγεται δεν μιλάω για 2 παλικάρια που το είπαν σε ένα Comment,αλλά για άτομα που οι οθόνες είναι η δουλειά τους...Εάν κόψεις μια βόλτα από κάποιο site στο οποίο να ασχολούνται με photo editing π.χ. θα δεις πως οι γνώμες για τις οθόνες είναι καταπληκτικές.Δεν είμαι ειδικός στο θέμα αυτό,αλλά το έχω δει τόσες φορές που το πιστεύω τυφλά πλέον...Από την άλλη,έχω διαβάσεις άπειρες αρνητικές απόψεις για Macs αλλά παράπονο για οθόνη πρώτη φοράω ακούω εδώ από εσένα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, εγώ το νομίζω.
    Δεν ξέρουν που παν τα 4.
    Αυτό το στηρίζεις κάπου ή είναι κάποιο Wild Hunch;Φαίνεσαι πολύ σίγουρος γιαυτό,μοιάζεις σαν να έχεις ψάξει έναν έναν όλους τους OS X users...
    Εγώ λέω πως άμα περάσεις μια βόλτα από: http://www.insanelymac.com/ και http://www.hackint0sh.org/, θα δεις πως υπάρχουν χρήστες πολύ μακριά από τον απλό χρήστη...Μόνο και μόνο που καταφέρνουν να βάλουν το OS X σε "κανονικά pc" και το κάνουν να δουλεύει τέλεια,πιστεύω πως είναι μια καλή απόδειξη...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kirilos : 05-04-10 στις 00:22.

  5. #35
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirilos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το γεγονός αλλά να σε πληροφορήσω ότι οι iMac έχουν 21,5 ίντσες...
    http://www.apple.com/imac/specs.html
    21.5-inch models: 1920 by 1080 pixels
    Ακόμα χειρότερα στο pixel size.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 0 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirilos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το στηρίζεις κάπου ή είναι κάποιο Wild Hunch;Φαίνεσαι πολύ σίγουρος γιαυτό,μοιάζεις σαν να έχεις ψάξει έναν έναν όλους τους OS X users...
    Βλέπω σε ποιούς απευθύνονται, και ποιοί τελικά παίρνουν Mac.

    Και πώς τους αντιμετωπίζει η Apple.

    Σαν τεχνοφοβικούς άσχετους, με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 04-04-10 στις 23:23. Αιτία: auto merged post
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #36
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Χαΐδάρι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα χειρότερα στο pixel size.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 0 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Βλέπω σε ποιούς απευθύνονται, και ποιοί τελικά παίρνουν Mac.

    Και πώς τους αντιμετωπίζει η Apple.

    Σαν τεχνοφοβικούς άσχετους, με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης.
    Έλεγα αρχικά να αφήσω το post όπως ήταν και να μην ασχοληθώ καν,τελικά το έκανα edit.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kirilos : 05-04-10 στις 00:32.

  7. #37
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirilos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ λέω πως άμα περάσεις μια βόλτα από: http://www.insanelymac.com/ και http://www.hackint0sh.org/, θα δεις πως υπάρχουν χρήστες πολύ μακριά από τον απλό χρήστη...Μόνο και μόνο που καταφέρνουν να βάλουν το OS X σε "κανονικά pc" και το κάνουν να δουλεύει τέλεια,πιστεύω πως είναι μια καλή απόδειξη...
    Απεναντίας, αυτό αποδεικνύει το επακριβώς αντίθετο, που είναι τα λεγόμενά μου.

    Γιατί;

    Μα γιατί αυτοί δεν είναι χρήστες Mac, αλλά χρήστες PC.

    Άμα ήταν χρήστες Mac δεν θα έκαναν hacintosh.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #38
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Μην είσαι απόλυτος. Υπάρχουν χρήστες Mac που είναι γνώστες. Δεν ισχύει πάντα το "Ο καθένας έχει το hardware και το software που αξίζει".

    Spoiler:
    Μίνι πλακίτσα:
    Spoiler:
    Αν ίσχυε...
    Spoiler:
    ...εγώ θα ήμουν παραπάνω από άσχετος
    Spoiler:
    (όχι ότι δεν είμαι )

  9. #39
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    με υποτίθεται πως το triple channel δεν δίνει κάποιο boost στη απόδοση; Είναι θέμα υψηλότερου ρολογιού και σχεδίασης; Οπότε αν πάω σε triple channel πρέπει να πάω στο 930 για να ξεπεράσω τον 860;υπερβολικά πολλά λεφτα νομίζω.Εγκυκλοπαιδικά, τι προσφέρει το tripl channel;

  10. #40
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Χαΐδάρι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απεναντίας, αυτό αποδεικνύει το επακριβώς αντίθετο, που είναι τα λεγόμενά μου.

    Γιατί;

    Μα γιατί αυτοί δεν είναι χρήστες Mac, αλλά χρήστες PC.

    Άμα ήταν χρήστες Mac δεν θα έκαναν hacintosh.
    Τώρα ή κανείς Πλάκα ή παίζεις με τις λέξεις...
    Πως δεν είναι χρήστες mac αφού χρησιμοποιούν Os X; Επειδη δεν έχουν μηχανήματα της apple; Δηλαδη το os x είναι μια χαρά και το hardware κάνει τους original Mac users αναλφαβητους υπολογιστών ;
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτεσαι πραγματικά, μάλλον επειδή δεν είμαι uber l33t h4x0r...
    Όπως και να το δεις τα άτομα κάνουν το αδύνατο δυνατό,για να έχουν αυτό το λειτουργικό σύστημα στους υπολογιστές που έχουν ήδη... Αυτό τι δείχνει άραγε;
    Θα έλεγε κάνεις ότι ξέρουν αρκετά καλά και ότι μαμιουντε στην δουλειά προκειμένου να βάλουν ένα λειτουργικό που ΑΞΙΖΕΙ,από την άλλη βέβαια μπορεί να είναι άχρηστοι windows users που είπαν να αφήσουν τη πασιεντζα και να βάλουν αυτό το μουφα os x για να περάσει η ώρα.... Σωστά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kirilos : 05-04-10 στις 02:54.

  11. #41
    Οτι και να λεμε,αν η apple δεν αξιζε,δεν θα ηταν η apple που ολοι ξερουμε...
    Απλα το αν μας αρεσει το υλικο που βγαζει ή οχι η apple εξαρταται απτις αναγκες μας.

    Πχ.Μπορει η apple για τον Wantilles να μην βγαζει κατι αξιολογο(για τα λεφτα που κοστιζει ενα Μαc),και να μην νιωσει ποτε την αναγκη για την αγορα του...

    Και εγω που θελω τον υπολογιστη για internet,καμμια ταινια,ripping,downloading κτλ ενα Mac θα μου ειναι πεταμενα λεφτα και τπτ παραπανω...

    Αν ομως ειμαι μουσικος παραγωγος και θελω απλα να κανω την δουλεια μου σωστα,ουτε για hackintosh θα ψαξω,ουτε φυσικα windows θα προτιμησω...

    Θα παρω ενα Mac ,θα αγορασω κι το Logic Studio και θα κανω τη δουλεια μου...
    Σωστα και πανω απο ολα χωρις προβληματα...

    Η Apple απλα σου προσφερει αυτα που σου λεει,τπτ περισσοτερο αλλα και τπτ λιγοτερο.
    Ξερεις οτι εχεις ενα hardware χωρις ασυμβατοτητες καθως και ενα λειτουργικο κλασης ανωτερο τον windows...

    Οσον αφορα τωρα το κυριως θεμα,ενα MAc σε ρολο file server δεν εχει να σου προσφερει κατι...Φτιαχνεις να δικο σου pc,του βαζεις ενα linuxaki και ξεγνοιαζεις...

  12. #42
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από profitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    με υποτίθεται πως το triple channel δεν δίνει κάποιο boost στη απόδοση;
    Όχι.

    Μόνο με 6-core CPU αν δώσει, και αν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από profitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκυκλοπαιδικά, τι προσφέρει το tripl channel;
    Τίποτα.

    Μόνο ίσως, αν έχεις 6-core CPU.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    Ακόμη προβληματίζομαι με τους 6πύρηνους της ΑΜD. Πότε θα κυκλοφορήσουν;

    Σαν αγορά εσεις τι θα προτείνατε; Υπάρχουν reviews των 6πύρηνων της ΑΜD; Εχω διαβασει σε άλλα φορα ότι περιπου θα εχουν την ιδια απόδοση με τους 4πύρηνους core i7.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  14. #44
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    Καλησπέρα παιδιά,

    απ' όσο είδα κυκλοφόρησαν οι εξαπύρηνοι της ΑΜD. Γνωρίζεται κάποιο link με κανα συγκριτικο;

    ΕΠειδή βλέπω το νέο ΦΠΑ να έρχεται, έφτασε η ώρα να το παρω το μηχάνημα (όχι οτι ειναι τπτ τα 20 ευρώ που θα γλυτώσω, αλλα για το ΓΑΜΩΤΟ).

    Oπότε για να τα ξεκαθαρίζω σιγα σιγα

    File Server:
    Xρειάζομαι καινούργιο κουτι για καλύτερη ψύξη και να χωρέσουν οι δισκοι.
    Μάλλον τείνω προς αυτο http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...40-KKN1-GP.htm

    Το έχεις κάποιος για σχόλια για θόρυβο, θερμοκρασίες κτλ;

    Raid 5 ή να πετάξω σκέτους πάνω τους δίσκους; Κάποιον καλο raid controller έχετε να προτείνεται; Το τωρινο μου PC που θα γινει ο file server δεν έχει PCI-Ε. Θα με εππηρεάσει καθολου αυτο;

    Απο λογισμικο τι να βάλω; Εννοειται κάποια linux έκδοση αλλα τι; Υπάρχει κάποια λύση που να στήνεται εύκολα και να έχει καλη συμβατότητα με hardware ελεγκτές; File system; Φαντάζομαι πως όχι ΝΤFS. Οι άλλες λύσεις ext 3 κτλ θα συνεργάζονται με Windows;

    Σκέφτομαι ένα σπάσιμο των δίσκων μου: Raid 5 για αποθήκη(ταινίες, μουσικη, κτλ) και back up στον File server και ένα Raid 1 για τα πιο critical data, προσωπικο υλικο (photos, videos), προσωπικες εργασίες, projects κτλ. Ουσιαστικα αυτα που δουλευω καθημερινα. βέβαια επειδή αυτά θα τα χρειάζομαι καθημερινα σκέφτομαι να ειναι στο σταθερο PC με ενα mirroring (γίνεται αυτο) στο raid 5 στον Server όπως ειπα και παραπάνω...

    Συμφωνειται με αυτό τον "διαχωρισμο" ;

    Νέο PC

    AMD 6 core (με την νέα πλατφόρμα με τη μητρικη και τη καρτα γραφικων) ή Intel Core i7 860.

    8GB RAM VS 4 GB RAM. ΜΕ 8 GB υπάρχει περίπτωση να παίξω χωρις καθολου virtual memory στο δίσκο;

    Μητρικές με USB 3 και Sata 3 παίζουν ή οι τιμές τους ειναι ακομη πολυ υψηλα;

    Απο κάρτα γραφικών δεν έχω ιδέα. Κάτι δυνατό γιατι και η οθόνη βγάζει 1080p + οτι έχω και μία δεύτερη 17αρα οθόνη πάνω. Μέχρι 200-230 ευρω παίρνω κατι καλο που θα με βγάζει και ασπροπρόσωπο σε παιχνιδια σε 1080p;


    Κάτι επίσης που δεν εχω καταλάβει για τις κάρτες γραφικων και για την αναπαραγωγή video. Βοηθάνε τελικά η το αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου ο CPU;

    Κουτί πάλι δεν εχω ιδέα...Εννοειται οτι για θέμα αερισμου και επεκτασιμότητα θέλω full tower αλλα τα Coolemaster πάνε πάρα πολυ και δεν λέει να σκάσω ενα 180αρι για τον file server και άλλα τόσα για εδώ. Από αλλες μάρκες με ανάλογη ποιότητα και αθόρυβα τι έχετε να προτείνεται;

    Το μόνο σίγουρο είναι ο Intel SSD :P :P Η επόμενη φουρνια απο την Intel γνωρίζουμε ποτε θα ειναι; Μην αγοράσω σήμερα και μας έρθει σε κανα μήνα μείωση τιμων :P

    Συγγνώμη για το καταιγισμό ερωτήσεων αλλά πραγματικά αυτα με προβληματίζουν και θέλω να τα ξεπετάξω επιτέλους
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  15. #45
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    File Server.
    Κουτί : CoolerMaster HAF 922.

    Νέο PC.
    Οθόνη : Samsung SM-F2380 TFT-Monitor 23''.
    Εξαιρετική τιμή , και PVA πάνελ.

    Σε βίντεο και παιχνίδια, αναλαμβάνει πρωτεύοντα ρόλο η κάρτα γραφικών.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-09, 11:22
  2. στησιμο raid 5 file server
    Από deeptreck στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-09, 22:28
  3. Στησιμο file server
    Από JediMasterMANIAC στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-08, 18:38
  4. Βοήθεια και συμβουλές για αγορά Imac 24"
    Από mikka στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-07, 17:36
  5. GNUMP3d και στησιμο ενος streaming media server
    Από chek2fire στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-06, 11:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας