Σελ. 122 από 215 ΠρώτηΠρώτη ... 102112117120121122123124127132142 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.816-1.830 από 3212
  1. #1816
    Το avatar του μέλους conpap
    conpap Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jsone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λές και τα βασανιστήρια είναι λιγότερο απάνθρωπα στα αστυνομικά τμήματα απ'οτι στις στρατιωτικές βάσεις.)
    Είναι.... καμμία σχέση 5 σφαλιάρες στο τμήμα με ότι γίνεται στο Γκουαντάναμο. Απολύτως καμμία!

    Και η ανωτερότητά μας επίσης στην προστασία των ανθρώπινων δικαιωμάτων πραγματικότητα
    Καμμία σχέση με τις ΗΠΑ ούτε και με πολλές δυτικοευρωπαίκές χώρες. Απολύτως καμμία!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος conpap : 02-04-08 στις 16:03.

  2. #1817
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από conpap Εμφάνιση μηνυμάτων


    Είναι.... καμμία σχέση 5 σφαλιάρες στο τμήμα με ότι γίνεται στο Γκουαντάναμο. Απολύτως καμμία!

    Και η ανωτερότητά μας επίσης στην προστασία των ανθρώπινων δικαιωμάτων πραγματικότητα
    Καμμία σχέση με τις ΗΠΑ ούτε και με πολλές δυτικοευρωπαίκές χώρες. Απολύτως καμμία!
    Μπα; Και ποια είναι η διαφορά δηλαδή; Αντίθετα οι 5 σφαλιάρες αποτελούν ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ του νόμου. Το Γκουαντάναμο βρίσκεται σε δικαστική λιμπο (κακώς εννοείται).
    Άλλωστε πότε θα "έρθουν στα ίσια τους"; Στις 15 σφαλιάρες; Στις 15 σφαλιάρες, 2 κλωτσομπουνήδια και 3 βιντροσκοπήσεις με κινητό;
    Καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνη είναι η ανοχή;

    Όσο για την ανωτερότητά μας... Μα μόλις πριν λίγους μήνες δεν μπλεχτήκαμε στην μεταφορά απαχθέντων στο Γκουντάναμο με ιδιωτικά αεροπλάνα της CIA; Αλλά ξέχασα... Δεν είναι το ίδιο... Αν τους μπουζουριάζαμε κιόλας και τους στέλναμε θα ήταν "ίδιο"; Ή μήπως επειδή δεν στείλαμε (; ) τους Πακιστανούς είμαστε καλύτεροι;

    Τελικά μήπως "δεν είναι το ίδιο" γιατί το άλλο (το κακό βρε) το κάνουν οι διαβολικοί ΗΠΑνοί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 02-04-08 στις 16:11.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #1818
    Το avatar του μέλους conpap
    conpap Guest
    Σίγουρα δεν είναι το ίδιο
    Δεν υποβάλλουν σε τέστ αλήθειας κανέναν
    Ούτε σε αναγκαστική αϋπνία
    Ούτε σε εικονικές εκτελέσεις
    Οϋτε άλλης μορφής "επιστημονικά" βασανιστήρια
    Και το ότι πέρασαν τα αεροπλάνα της CIA δεν σημαίνει ότι παραβιάσαμε εμείς τα ανθρώπινα δικαιώματα
    αν και - αν γνωρίζαμε επακριβώς τι ρόλο έπαιζαν - κακώς επιτρέψαμε την διέλευση
    Δεν είπα ότι δεν είναι παράβαση νόμου και η ελάχιστη κακομεταχείριση ακόμα και η λεκτική
    Δεν υπερασπίστηκα αυτού του είδους τις συμπεριφορές ή και πρακτικές που είναι καταδικαστέες
    Και σίγουρα δεν είπα να επιδείξουμε ανοχή ούτε στην ελάχιστη παραβίαση των δικαιωμάτων οποιουδήποτε
    Και να τιμωρούνται αμείλικτα όλοι όσοι παραβαίνουν τον νόμο ειδικά κακομεταχειριζόμενοι κρατούμενους
    Επιμένω όμως ότι όλα αυτά ΔΕΝ είναι το ίδιο με ότι γίνεται στο Guadanamo
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος conpap : 02-04-08 στις 16:21.

  4. #1819
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα; Και ποια είναι η διαφορά δηλαδή; Αντίθετα οι 5 σφαλιάρες αποτελούν ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ του νόμου. Το Γκουαντάναμο βρίσκεται σε δικαστική λιμπο (κακώς εννοείται).
    Άλλωστε πότε θα "έρθουν στα ίσια τους"; Στις 15 σφαλιάρες; Στις 15 σφαλιάρες, 2 κλωτσομπουνήδια και 3 βιντροσκοπήσεις με κινητό;
    Καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνη είναι η ανοχή;

    Όσο για την ανωτερότητά μας... Μα μόλις πριν λίγους μήνες δεν μπλεχτήκαμε στην μεταφορά απαχθέντων στο Γκουντάναμο με ιδιωτικά αεροπλάνα της CIA; Αλλά ξέχασα... Δεν είναι το ίδιο... Αν τους μπουζουριάζαμε κιόλας και τους στέλναμε θα ήταν "ίδιο"; Ή μήπως επειδή δεν στείλαμε (; ) τους Πακιστανούς είμαστε καλύτεροι;

    Τελικά μήπως "δεν είναι το ίδιο" γιατί το άλλο (το κακό βρε) το κάνουν οι διαβολικοί ΗΠΑνοί;
    κυπρος ειμασταν? αλλο νε περναει απο σουδα με αλλα callsign και αλλο να περναει απο κυπρο με register απο cia και στρατιωτικο αριθμο..

  5. #1820
    Εγγραφή
    19-10-2006
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.8(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρεσαι στην κ.Τζανή,γνωστή προσκεκλημένη εκπομπών όπως "Ζούγκλα" και "Οι Πύλες του Ανεξήγητου";
    Είσαι και μέσα στα πράγματα... Τσ,τσ,τσ...
    Αμεσος να ριξεις δηλητηριο.
    Γενικα δεν θυμαμαι ονοματα αλλα περισσοτερο προσωπα για να τους θυμαμαι με το ονομα τους πρεπει να συναναστρεφομαι μαζι τους τουλαχιστον κανα μηνα και μετα απο ενα χρονο μπορει να μην θυμαμαι το ονομα τους,εδω πηγα να συστεισω καποια κοπελια σε μια αλλη και δεν θυμομουνα το ονομα της κοπελιας που συστεινα μην την ψαχνεις τι δουλεια,ανθρωπος ειμαι οχι σκληρος δισκος.Το οτι την εχω δει 3-4 φορες στην τηλεοραση αυτο σημαινει οτι πρεπει να θυμαμαι το επιθετο της.Ωραια αφου εισαι μαγκας πες μου τα ονοματα και τα επιθετα τον περευρισκομενων στην εκπομπη χθες βραδυ στην εκπομπη.

  6. #1821
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @imperialdemon
    Δεν ήμουν εγώ αυτός που έκανε quote "την γυναίκα ιστορικό". Συνήθως προσέχω περισσότερο τις πηγές μου. Άν το έκανα τότε σαφώς και θα μπορούσες να μου την πεις.
    btw... δεν είμαι μάγκας... Ανθρωποχάρβαλος πεζοδρομιακός αγύρτης είμαι είπαμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 02-04-08 στις 16:34.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #1822
    Εγγραφή
    19-10-2006
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.8(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @imperialdemon
    Δεν ήμουν εγώ αυτός που έκανε quote "την γυναίκα ιστορικό". Συνήθως προσέχω περισσότερο τις πηγές μου. Άν το έκανα τότε σαφώς και θα μπορούσες να μου την πεις.
    btw... δεν είμαι μάγκας... Ανθρωποχάρβαλος πεζοδρομιακός αγύρτης είμαι είπαμε
    Ωραια αλλα οσοι ειδαν την εκπομπη χθες ξερουν για ποια λεω γιατι ηταν η μονη γυναικα στο panel.

  8. #1823
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Μπους μαμιεσαι ρε... Διαβολικε ανθρωπε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOU : 02-04-08 στις 16:38.

  9. #1824
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jsone τα παραπάνω άρθρα στα έδειξα απλά γιατί ήθελα να δείξω ότι κάθε κράτος σέβεται τη σημαία του ( και ιδίως η Αμερική ) και όχι για να πλατειάσω. Απλώς θέλω λίγο σεβασμό για τα εθνικά μας σύμβολα.
    Δεν έχω σκοπό να κάνω συγκρίσεις με Αμερική ( ειδικά τώρα για την υπόθεση του Τέξας που μου παρέθεσες όπου εκεί η θανατική καταδίκη αφαίρεσε αρκετές ζωές ), γιατί αμά είναι να αρχίσουμε να συγκρίνουμε τις "δημοκρατίες" του κάθε κράτους τότε θα ξεφύγουμε πολύ από το θέμα.
    Γι' αυτό το Γκουντανάμο, τρομονόμοι κι άλλα χαριτωμένα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τα αναφέρουμε...

  10. #1825
    Εγγραφή
    17-12-2002
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24000/1000
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΑΦΗΝΑ Α
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Jsone τα παραπάνω άρθρα στα έδειξα απλά γιατί ήθελα να δείξω ότι κάθε κράτος σέβεται τη σημαία του ( και ιδίως η Αμερική ) και όχι για να πλατειάσω. Απλώς θέλω λίγο σεβασμό για τα εθνικά μας σύμβολα.
    Δεν έχω σκοπό να κάνω συγκρίσεις με Αμερική ( ειδικά τώρα για την υπόθεση του Τέξας που μου παρέθεσες όπου εκεί η θανατική καταδίκη αφαίρεσε αρκετές ζωές ), γιατί αμά είναι να αρχίσουμε να συγκρίνουμε τις "δημοκρατίες" του κάθε κράτους τότε θα ξεφύγουμε πολύ από το θέμα.
    Γι' αυτό το Γκουντανάμο, τρομονόμοι κι άλλα χαριτωμένα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τα αναφέρουμε...
    Ποιος σου παρέθεσε τί πότε;Μάλλον έχει μπερδέψει τους συνομιλητές.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από conpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η ανωτερότητά μας επίσης στην προστασία των ανθρώπινων δικαιωμάτων πραγματικότητα
    Καμμία σχέση με τις ΗΠΑ ούτε και με πολλές δυτικοευρωπαίκές χώρες. Απολύτως καμμία!
    Συμφωνώ, απολύτως καμμία.Εκεί είναι μια νοσηρή απάντηση του κρατικού μηχανισμού σε εξαιρετικά φαινόμενα(τρομοκρατία), εδώ είναι πάγια πολιτική ενόπλων δυνάμεων και σωμάτων ασφαλείας με κρατική ανοχή και επιβάβευση.

  11. #1826
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δίκιο έχεις, εννοούσα τον sperxios
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Moe : 02-04-08 στις 18:02.

  12. #1827
    Εγγραφή
    31-12-2004
    Περιοχή
    LAW@AUTH
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    15.142/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    speedtouch 530v6
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imperialdemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια αλλα οσοι ειδαν την εκπομπη χθες ξερουν για ποια λεω γιατι ηταν η μονη γυναικα στο panel.
    συγνώμη κιόλας αλλά η γυναίκα αυτή είναι γραφική, είναι η "Λουκά" του Ιερού του Απόλλωνα, όχι δεν κάνω πλάκα, πέρα απο το ότι θεωρεί συνομοσία εβραιοχριστιανών-νεο ταξικών την καταστροφή της "εθνικής" αρχαιοελληνικής θρησκείας, κάνει εξορμήσεις μαζί 10-20 άτομα και πηγαίνουν σε αρχ. χώρους να τελέσουν τελετές. Η ειδικότητα της στο πανεπιστήμιο είναι Καθηγήτρια Παιδαγωγικού, όχι Ιστορικός. Και με αυτή της την ιδιότητα πήγε να καταθέσει υπέρ στην δίκη του Πλεύρη, θεωρώντας τους Εβραίους πηγή για κάθε κακό.

  13. #1828
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ρε παιδιά είδα στην τηλεόραση ότι εκεί στα Σκόπια εκάναν Αρχαιολογικές ανασκαφές και βρήκαν κάποια αγάλματα από την Αρχαία εποχή, το περιέργο είναι ότι τα βρήκαν ατόφια, δεν είχε σπάσει τιποτα, μπράβοοοοο ή αμα τα κοιτάξουμε καλά μπορεί βρουμε κανενα "made in China" όπως γράφουν και κάτι μπιμπελό που αγόρασα πρόσφατα.

  14. #1829
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PALADIN Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδιά είδα στην τηλεόραση ότι εκεί στα Σκόπια εκάναν Αρχαιολογικές ανασκαφές και βρήκαν κάποια αγάλματα από την Αρχαία εποχή, το περιέργο είναι ότι τα βρήκαν ατόφια, δεν είχε σπάσει τιποτα, μπράβοοοοο ή αμα τα κοιτάξουμε καλά μπορεί βρουμε κανενα "made in China" όπως γράφουν και κάτι μπιμπελό που αγόρασα πρόσφατα.
    Για ψάξε να δεις ποτε ιδρύθηκε η πόλη και από ποιούς και θα καταλάβεις πολλά. Δες μέχρι που έφταναν οι Ελληνικές πόλεις στην αρχαιότητα και θα καταλάβεις περισσότερα.

    Α, στις απογευματινές ειδήσεις έδειξε έναν στα Σκόπια που κρατούσε ένα πλακάτ που έγραφε για 3000 χρόνια ιστορίας τους....

    Τελικά ούτε εδαφικός προσδιορισμός τους αξίζει. Αν θέλουν εθνολογικό καλώς, να ονομαστούν Νοτιοσλαβία να τελειώνουμε.

  15. #1830
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Δεν αφήνουμε αυτό το κρατίδιο να "τελειώσει" ?

    Στην τελική οι μισοί κάτοικοί του δε θα έλεγαν οχι...

    (φυσικά ειρωνικά το γράφω... τόσο όσο επιπόλαια κάποιοι μιλανε για την Μακεδονία)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Robert Fisk : 02-04-08 στις 19:21.

Σελ. 122 από 215 ΠρώτηΠρώτη ... 102112117120121122123124127132142 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας