Σελ. 2 από 366 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 5483
  1. #16
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    αν και εκει που μενω ειναι αρκετα εξοχικα, δεν βολευει για τρελη ποδηλαταδα λογο των απειρων ανηφορικων οδων και των στενων δρομων που δεν αφηνουν περιθορια επιβιωσης αν περασουν ταυτοχρονα δυο αμαξια.

    παρολαυτα, μετα απο ερευνα και αρκετα χρονια, εχω βρει σουπερ διαδρομες με περιορισμενη κινηση και οποτε βρισκω ευκαιρια παω για 1-2 ωριτσες. απο τις πιο γαληνιες τις εβδομαδας!

  2. #17
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Εγω παιδια οπως εγραψα αν και εχω ΙΧ δε γουσταρω με τη καμια να οδηγω Αθηνα (κινηση/νευρα/αγχος)
    Παντα με ποδηλατο ή μετρο τιποτα αλλο

    Μη μασας ardi21...kai εγω τα ιδια ειμαι αν ξερεις καμια διαδρομη σε εσενα ερχομαι μεχρι εκει και παμε μαζι αλλιως το αντιθετο

    Τις διαδρομες του podilates τις ξερω και σχεδον ολες τις εχω κανει με ΜΤΒ...αλλα προτιμαω αυτες που θα φτιαξουμε εδω

    Μπορουμε να παμε π.χ καπου βολτα και μετα καφε/μπανιο/αραγμα γενικα
    (εγω προσωπικα οπως εγραψα κατι τετοιο θα ηθελα)

  3. #18
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιδια οπως εγραψα αν και εχω ΙΧ δε γουσταρω με τη καμια να οδηγω Αθηνα (κινηση/νευρα/αγχος)
    Παντα με ποδηλατο ή μετρο τιποτα αλλο

    Μη μασας ardi21...kai εγω τα ιδια ειμαι αν ξερεις καμια διαδρομη σε εσενα ερχομαι μεχρι εκει και παμε μαζι αλλιως το αντιθετο

    Τις διαδρομες του podilates τις ξερω και σχεδον ολες τις εχω κανει με ΜΤΒ...αλλα προτιμαω αυτες που θα φτιαξουμε εδω

    Μπορουμε να παμε π.χ καπου βολτα και μετα καφε/μπανιο/αραγμα γενικα
    (εγω προσωπικα οπως εγραψα κατι τετοιο θα ηθελα)
    Kοιτα και 'γω τωρα αρχιζω και ψαχνομαι απο τα φορουμ οποτε δεν ξερω και πολλα! Παντως αμα σ'αρεσει το χωμα υπαρχουν διαδρομες στο cyclist.gr

    http://www.cyclist-friends.gr/showpo...20&postcount=1

    Eγω σημερα επιχειρησα και πηγα για την κοκκινη διαδρομη του Αιγαλεω αλλα δεν εφτασα και πολυ πανω :P

    Αν θες κανουμε και καμια της πολης απο τους ποδηλατες.

    Γενικα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις (να βρουμε καμια δικια μας π.χ) αλλα με ολιγον μετρο γιατι τωρα εχω αρχισει...!
    No Justice - No Peace

  4. #19
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Πανελλαδική Ποδηλατοπορεία 9 Μαΐου 2010


    http://podilatestrikalon.files.wordp...10/04/2010.jpg

    http://podilatestrikalon.wordpress.com/

    http://www.youtube.com/watch?v=vwZiQ...layer_embedded


    ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ! ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  5. #20
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    KΑι τι δεν θα έδινα να μου το είχαν κλέψει να πήγαινα...

  6. #21
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νikosanagn Εμφάνιση μηνυμάτων
    KΑι τι δεν θα έδινα να μου το είχαν κλέψει να πήγαινα...
    αλλη φορα να το κλειδωνεις καλα


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  safe-bicacle.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  70,4 KB 
ID: 71686

    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  7. #22
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    έκανα καθημερινά αλλά .... και μενα μου το κλέψανε ..

    μάλλον το επόμενο θα το δένω .. σαν τη φωτο του wifi
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  8. #23
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν πολλά χρόνια το είχα κι εγώ έξω και κατά καιρούς έλλειπαν διάφορα περιφερειακά. Ευτυχώς ποτέ το ίδιο το ποδήλατο.

    Τώρα το νέο το έχω αυστηρά μέσα... Και δεν του λείπει τίποτα

    Πιθανότατα να πάω την επόμενη Κυριακή
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    κι εμενα μου κλεψανε ενα peugeot του πατερα μου οταν ημουνα πιτσιρικας

    τωρα εχουμε πολλα ποδηλατα σπιτι, εχω και φθηνο και ακριβο (αλλα συνηθως παιρνω της μανας μου επειδη εχει καλαθακι και βολευει αν κουβαλαω κατι )

    εκτος απο το ακριβο τα αλλα τα κλειδωνω οπου ναι χωρις να ανυσηχω, δεν ετυχε να μου ξανακλεψουν ή να μου παρουνε ενα στεφανι ή τη σελα

    αν μου παρουνε θα το παρουνε ολοκληρο αν το βρουνε ξεκλειδωτο μονο και μονο επειδη πχ βιαζεται καποιος να παει καπου και δεν εχει μεσο και το βρισκει μπροστα του και μπαινει στον πειρασμο...

    το εχω κανει κι εγω... δυο τρεις φορες το επεστρεψα οταν τελειωσα τη δουλεια μου

    απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου δεν θυμαμαι ΟΥΤΕ μια μερα χωρις ποδηλατο, ειναι το κυριοτερο μεσο μετακινησης μου εντος πολης

    το ξερω οτι σε πολλες περιοχες της ελλαδας λογω συνθηκων αντιμετωπιζετε το ποδηλατο σαν χομπυ ή σαν σπορ αλλα στα 3καλα και στην ολλανδια που εχω ζησει ειναι βασικοτατο στην καθημερινοτητα πολλων

    δεν εχω κανει ποδηλατο στην αθηνα αλλα θα ηθελα πολυ, επειδη ειμαι ανηφορακιας και πεζοδρομιακιας (μου αρεσουνε τα σλαλομ)

    θελω να κανω ποδηλατο στο μανχαταν και θα γινει συντομα
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  10. #25
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    το εχω κανει κι εγω... δυο τρεις φορες το επεστρεψα οταν τελειωσα τη δουλεια μου


    βεβαια αυτο ισχυει για παρα πολυ κοσμο και στα 3καλα και στην ολλανδια οπου εχω ζησει ως τωρα.
    Nαι, σιγά κιόλας μην έχει η Ολλάνδία τους ποδηλατόδρομους που έχουμε κι εδώ ας μην μιλήσω και για οδική συμπεριφορά...άστο σου λέω είμαστε πολύ μπροστα θα έπρεπε να μας ζηλεύεις...

    Spoiler:
    Πλάκα κάνω καλε μην βαράτε


    επειδη ειμαι ανηφορακιας και πεζοδρομιακιας
    Ντάξει πές οκ για τις ανηφόρες, αλλά για πεζοδρόμια ακριβώς μιλάς? στο Σύνταγμα τελευταία φορά που κοίταξα είχε κάτι.......

    δεν εχω κανει ποδηλατο στην αθηνα αλλα θα ηθελα πολυ
    Πίστεψέ με δεν θέλεις... ο ποδηλάτης στην Αθήνα είναι σαν να μην υπάρχει αλλα περιέργως όλο και αυξάνονται οι ποδηλάτες... πάντως συμφωνώ στο οτι η Ελλάδα έχει μέρη για να κάνεις ποδήλατο που όσο μα όσο και να ψάξεις αλλού δεν θα βρεις παρόμοια....

  11. #26
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νikosanagn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίστεψέ με δεν θέλεις... ο ποδηλάτης στην Αθήνα είναι σαν να μην υπάρχει αλλα περιέργως όλο και αυξάνονται οι ποδηλάτες...
    Σ'αυτο θα διαφωνησω.

    Η πλειοψηφια των οδηγων σε προσεχει παρα πολυ. Σε βλεπει και παει οσο πιο μακρυα σου γινεται μειωνοντας πολυ την ταχυτητα.

    Τουλαχιστον αυτο εχω δει με τα ματια μου. Παντα θα υπαρχουν οι ηλιθιοι αλλα ειναι λιγοι.

    Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε τις υποδομες οποτε δυσκολευει η ζωη και του ποδηλατη και των υπολοιπων οδηγων
    No Justice - No Peace

  12. #27
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'αυτο θα διαφωνησω.

    Η πλειοψηφια των οδηγων σε προσεχει παρα πολυ. Σε βλεπει και παει οσο πιο μακρυα σου γινεται μειωνοντας πολυ την ταχυτητα.

    Τουλαχιστον αυτο εχω δει με τα ματια μου. Παντα θα υπαρχουν οι ηλιθιοι αλλα ειναι λιγοι.

    Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε τις υποδομες οποτε δυσκολευει η ζωη και του ποδηλατη και των υπολοιπων οδηγων
    βασικα.. υποδομή για ποδηλάτες στη πόλη .. απλά 0 (ΜΗΔΕΝ).
    βέβαια για τον ασυρματοκλεφτη που γουστάρει πεζοδρόμια και ειδικές διαδρομές είναι πραγματικά πρόκληση!!!

    όσο αφορά τους λατρεμένους και γαμ@τους οδηγούς στην Αθήνα (τους μισώ , σαν ποδηλάτης - πεζός - οδηγός) ... φυσικά κ κόβουν ταχύτητα και σε προσέχουν (κ εγω το κανω οταν οδηγώ .. ) αλλά πολύ φοβάμαι για να μην χάσεις την ισορροπία σου και τους λερώσεις ή γρατσουνίσεις το αμαξάκι τους!

    για να πούμε όμως και τη μεριά των οδηγών .. φίλοι ποδηλάτες ... pleeaaase όταν είστε (κ γω μαζι) στους δρόμους της αθήνας με αυτοκίνητα.. τα χέρια στο τιμόνι .. όχι κινητά .. και κρανάκι.. για να νιώθει κ ο οδηγός (δεν φταίει αυτός που δεν υπάρχει υποδομή στην αθήνα) πιο safe ... και ότι δεν θα σου κάνει ζημιά σε μία λάθος δική σου ή δική του κίνηση.
    σεβασμός στους γύρω .. όποιοι και να ειναι!
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  13. #28
    Εγγραφή
    27-02-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'αυτο θα διαφωνησω.

    Η πλειοψηφια των οδηγων σε προσεχει παρα πολυ. Σε βλεπει και παει οσο πιο μακρυα σου γινεται μειωνοντας πολυ την ταχυτητα.

    Τουλαχιστον αυτο εχω δει με τα ματια μου. Παντα θα υπαρχουν οι ηλιθιοι αλλα ειναι λιγοι.

    Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε τις υποδομες οποτε δυσκολευει η ζωη και του ποδηλατη και των υπολοιπων οδηγων
    Και εγώ περιέργως αντιμετωπίζω παρόμοια συμπεριφορά από τους οδηγούς αυτοκινήτων στην Αθήνα. Κόβουν ταχύτητα, με προσέχουν, μέχρι και προτεραιότητα μου δίνουν καμιά φορά! Αυτά δεν είναι φυσιολογικά πράγματα για τους Αθηναίους οδηγούς

  14. #29
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Mάλον εγώ είμαι ο άτυχος... πάντως σε σχέση με ποιό παλιά τώρα που οι ποδήλάτες γίνονται και πιό πολλοί προσέχουν περισσότερο...

  15. #30
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    http://www.scribd.com/doc/15553842/%...B1%CF%84%CE%BF

    παρακαλω διαβαστε τα/διαδωστε τα...

    Οπως εχει γραφτει ο προθυπουργος της Ελλαδας αγορασε (τη προηγουμενη εβδομαδα--->για να προλαβει το ΦΠΑ?) απο γνωστο μαγαζι νεο ποδηλατο ενω και ο Γαλλος συναδελφος του δε παει πισω
    http://hagoromo.blogspot.com/2010/03...ek-madone.html

Σελ. 2 από 366 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-08, 23:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας