Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σας βολευουν τελικα? οποιο και να εχω πιασει δεν μπορω να γραψω ενα sms και να μην κανω ενα λαθος , να πατησω γραμμα αλλο απο αυτο που ηθελα , να μου βγαζει συμβολα αντι γραμματων κοκ . Εχω δοκιμασει και με capacitive + resistive και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο , τελικα ειναι ελλατωματικη η τεχνολογια τους ή το φυσικο κουμπι δεν θα ξεπεραστει ποτε? για μενα οθονες αφης = τελος
    They see me postin', they hatin'...

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν με βολευουν ουτε εμενα, αλλα ευτυχως για τα μηνυματα κυριως, χρησιμοποιω το πενακι που εχουν
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  3. #3
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    10db(dB) / 28db(dB)
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

    Με ενοχλεί αφάνταστα οτι όλα και περισσότερα κινητά πλέον έχουν μόνο οθόνες αφής και καμία άλλη μέθοδο εισαγωγής κειμένου. Άπειρες φορές έχω πάει να το πετάξω απο το μπαλκόνι την ώρα που προσπαθώ να γράψω ένα sms. Και κάλα να κάθεσαι σε κάποιο τραπέζι, και να μπορείς να βγάλεις πενάκι ή απλά να έχεις ακουμπήσει το κινητό πάνω του. Πολλές φορές χρειάζεται να γράψεις ένα μικρό κείμενο την ώρα που περπατάς. Για μένα αυτό είναι σχεδόν αδύνατο.

    Επίσης παρατηρώ οτι απο τότε που πήρα κινητό με οθόνη αφής,πραγματοποιώ κλήσεις όλο και πιο συχνά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτο που είπα και πριν: είσαι στο δρόμο, περπατάς, βιάζεσαι και αντί να στείλεις sms,επειδή απαιτεί χρονο, καλείς τον άλλο και του το λές.

    Ωράια η οθόνη αφής, αλλά ακόμη είναι δύσχρηστη ακόμη και στις καλύτερες υλοποιήσεις της.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το να γράφεις sms είναι γενικά προβληματικό σε συσκευές με οθόνη αφής, ιδίως αν βιάζεσαι και δε βρίσκεσαι σε χώρο με σχετική άνεση.

    Αντίθετα, η πλοήγηση στο μενού του τηλεφώνου είναι παιχνιδάκι σε σχέση με τα συμβατικά τηλέφωνα. Ετσι πολλές απο τις λειτουργίες του, που σε άλλα τηλέφωνα δεν χρησιμοποιούσα γιατι ήταν "παίδεμα" η πλοήγηση στο μενου, τώρα τις χρησιμοποιώ συχνότερα.

    Προσωπικά, μια και στέλνω sms αραιά και πού, προτιμώ την οθόνη αφής. Τις βρίσκω πιο εύχρηστες (πλην sms).

  5. #5
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρησιμοποιήσατε iPhone και είχατε πρόβλημα με την οθόνη αφής;
    Το πήρα και εγώ πριν από ένα μήνα, με τρελή προκατάληψη, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι κάνει την διαφορά...
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Πλ Αμερικής
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    HUAWEI HG 8145 V5 GPON
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιήσατε iPhone και είχατε πρόβλημα με την οθόνη αφής;
    Το πήρα και εγώ πριν από ένα μήνα, με τρελή προκατάληψη, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι κάνει την διαφορά...
    μόνο εκεί όμως , στο touch δηλαδή. Κατα τα άλλα νομίζω ότι για την Ελλάδα που πληρώνουμε ακόμα κ για την αναπνοή μας (δεν το έχουμε καταλάβει ακόμα), μία τέτοια συσκευή που είναι και κινητό τηλέφωνο καταντάει βαρετή. Αναφέρομαι προφανώς στην άποψη πως δεν δέχομαι να ακριβοπληρώνω πακέτα ιντερνετ σε δύκτιο κινιτής τηλεφωνίας κ μάλιστα με χάλια κάλυψη γενικότερα.

    Κ για να μην βρεθούμε εκτός θέματος. Επαναλαμβάνω πως κυρίαρχος στο touch είναι όντως το Iphone. Έχω εμπειρία κ από άλλες εταιρείες, κ προσωπικά αλλά κ από φιλικά πρόσωπα. Παρόλα αυτά λίγη "εξάσκηση" σε φέρνει στο επιθυμητό αποτέλεσμα κ στις άλλες συσκευές. Όλα είναι κ λίγο θέμα (κακής) συνήθειας ¨

  7. #7
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Εγώ έχω ένα LG GT505 με 3 ιντσες οθόνη αφής και είμαι ικανοποιημένος. Τα sms τα γράφω στο qwerty πληκτρολόγιο της οθόνης και το βρίσκω βολικότερο και ταχύτερο από συμβατικό πληκτρολόγιο των κινητών. Δεν χρησιμοποιώ γραφίδα αλλά τους δύο αντίχειρες (με την άκρη του νυχιού). Χρησιμοποιώντας το συμβατικό πληκτρολόγιο σε οθόνη αφής είναι πράγματι πιο δύσκολο γιατί δεν έχεις την αίσθηση του κλικ για να μετρήσεις πόσες φορές θα το πατήσεις, πράγμα χρήσιμο όταν γράφεις sms.

    Παραδέχομαι όμως ότι κάποιος με χοντρά δάκτυλα θα δυσκολεύονταν αρκετά περισσότερο.
    -Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

  8. #8
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.472
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Άντε ευκαιρία αγόρια να αφήσετε και νυχάκι!!!

    Για μένα η επόμενη εξέλιξη είναι φωνητικές οδηγίες για τα πάντα.Να γράφεις sms την ώρα που οδηγείς μόνο διαβάζοντας το κείμενο στο κινητό.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #9
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    139
    Uploads
    7
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5248/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ νομίζω πως είναι θέμα συνήθειας. Γενικά, εδώ και χρόνια, στέλνω λίγα sms. Έχω ένα LG Viewty και, όσο μπορώ να θυμηθώ, ποτέ δε με δυσκόλεψε στο να στείλω γραπτό μήνυμα και με το qwerty πληκτρολόγιο που έχει αλλά, κυρίως, με το κλασικό με T9. Εδώ και καιρό με ξενίζει άσχημα, σε οποιαδήποτε χρήση, ένα SE K750 που ακόμα έχω, όπως και άλλες συσκευές που τυχαίνει να πέσουν στα χέρια μου και δεν έχουν οθόνη αφής.
    Είναι θέμα συνήθειας.
    ...But regardless of what weapons they try to use to effect silence, words will always retain their power. Words are the means to meaning, and for some, the annunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country.
    V

  10. #10
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και συ βρε άνθρωπε πως βολευεσαι στο viewty; Χωρις παρεξήγηση, αλλά θεωρώ ότι αυτή η συσκευή είχε τη χειρότερη οθόνη/αποκρισιμοτητα ever από οποιοδήποτε άλλο..!

    Πάντως για μένα ισχύει: once you go black(!), you never go back (εννοώντας iPhone!! )

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-09, 20:15
  2. Oθονες αφης - αποριες
    Από steant στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-09, 16:25
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-08, 01:00
  4. mouse αφής
    Από Sacred στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-08, 20:36
  5. Οθονη αφης
    Από Stardusted στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-06, 20:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας