Σελ. 1 από 18 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 261
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Στις 28 Απριλίου 2010 λανσαρίστηκε από την ON Telecoms η ανανεωμένη υπηρεσία ON TV που προσφέρει ένα πλούσιο μπουκέτο από ελληνικά και διεθνή θεματικά κανάλια, κινηματογραφικές ταινίες, και πρωτοποριακές υπηρεσίες όπως On TV Games, On Rec κ.α.

    Παρακάτω μπορείτε να βρείτε αναλύτικες πληροφορίες για την υπηρεσία καθώς και επιλεγμένες FAQ που θα ανανεώνονται.

    Λίστα καναλιών (29/4/10):

    Επίσης ο αποκωδικοποιητής της ON TV έχει ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη MPEG4. Οπότε μπορείτε αμέσως να παρακολουθήσετε τα ψηφιακά κανάλια που εκπέμπουν στην περιοχή σας.
    Ενδεικτικά:

    MEGA, ANT1, ALPHA, STAR, ALTER, ΣΚΑΪ και ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV (σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση της εταιρίας Digea από 18 Ιουνίου και στην Αττική)
    ΣΙΝΕ+, ΠΡΙΣΜΑ+, ΣΠΟΡ+, ΡΙΚ

    On Cinema

    Η υπηρεσία On Cinema σας επιτρέπει να επιλέξετε από μια τεράστια συλλογή τίτλων που περιλαμβάνει τελευταίες κυκλοφορίες και κλασικές ταινίες. Αφού επιλέξετε την ταινία που σας ενδιαφέρει, την έχετε στη διάθεσή σας για 24 ώρες, με όλες τις λειτουργίες ενός DVD player (play, stop, pause, fast forward και rewind), απλά πατώντας τα αντίστοιχα πλήκτρα στο τηλεκοντρόλ.

    On Multiplex

    Κάθε εβδομάδα το On Multiplex επιλέγει για εσάς 6 από τις καλύτερες ταινίες του On Cinema. Με μία πρωτοποριακή εφαρμογή, μπορείτε να παρακολουθήσετε τα trailer αυτών των ταινιών και να επιλέξετε εκείνη που προτιμάτε.

    On TV Games

    Το On TV Games περιέχει τα πιο δημοφιλή παιχνίδια για μικρούς και μεγάλους και υπόσχεται ατελείωτες ώρες ψυχαγωγίας και ξεγνοιασιάς.

    BULL'S EYE
    KING OF THE RING
    4 in a ROW
    CHINESE CHECKERS
    GRID LOCK
    ALIEN ATTACK
    SNAKE
    MEMORY GAME
    CUBIX
    SOLITAIRE
    AIRBALL
    SUDOKU
    BATTLESHIP
    DRAW

    On Rec

    Η υπηρεσία σας επιτρέπει να βλέπετε το τηλεοπτικό πρόγραμμα των 3 τελευταίων ημερών όποτε εσείς θέλετε.
    Αυτή τη στιγμή προσφέρεται για τα εξής κανάλια:
    ΕΤ1
    ΝΕΤ
    ΕΤ3
    S.B.C.

    BETonTV

    Το BET on TV είναι μια πρωτοποριακή υπηρεσία της East Media Services που αναπτύχθηκε σε συνεργασία με την Sports.Comm και προσφέρεται στην Ελλάδα στους συνδρομητές της On Telecoms μέσα από το πακέτο της τηλεόρασης. Η υπηρεσία προσφέρει στους συνδρομητές τη δυνατότητα να στοιχηματίζουν για διασκέδαση με εικονικά χρήματα, μέσα από την τηλεόραση τους σε πάνω από 10.000 ποδοσφαιρικά παιχνίδια το χρόνο. Προσφέρει ζωντανές αποδόσεις σε πραγματικούς χρόνους πριν και κατά την εξέλιξη των αγώνων. Για το ξεκίνημα το BET on TV προσφέρει 300 εικονικά ευρώ. Μπορείτε παρακολουθώντας τις αγαπημένες σας ομάδες και να στοιχιματίσετε σε αυτές χωρίς ρίσκο και πάνω από όλα να διασκεδάσετε.

    Προγράμματα χρήσης με υπηρεσίες τηλεόρασης:

    Για τους νέους ιδιώτες συνδρομητές η ON παρέχει 3 ολοκληρωμένα πακέτα ανάλογα με τις ανάγκες τους.

    On Telephony & TV

    Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς
    Αστική χρέωση για 43 δημοφιλείς διεθνείς προορισμούς
    Υπηρεσία ON TV

    Πάγιο: €26,34 (Τιμή προσφοράς: €19,75/μήνα για 1 χρόνο μόνο για On-Line αιτήσεις μέχρι 31/5/2010)

    Αναλυτικός τιμοκατάλογος και πλήρη λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες:
    http://www.ontelecoms.com/on/residen...lephony_tv.jsp

    On Triple Play

    Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς
    Αστική χρέωση για 43 δημοφιλείς διεθνείς προορισμούς
    Απεριόριστο ADSL internet με ταχύτητες έως 24 Mbps download και 1 Mbps upload
    Υπηρεσία ON TV

    Πάγιο: €35,49 (Τιμή προσφοράς: €26,62/μήνα για 1 χρόνο μόνο για On-Line αιτήσεις μέχρι 31/5/2010)

    Αναλυτικός τιμοκατάλογος και πλήρη λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες:
    http://www.ontelecoms.com/on/residen...ay/on3play.jsp

    On Triple Play Unlimited

    Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς αστικούς, υπεραστικούς και 43 δημοφιλείς διεθνείς προορισμούς
    Απεριόριστο ADSL internet με ταχύτητες έως 24 Mbps download και 1 Mbps upload
    Υπηρεσία ON TV

    Πάγιο: €40,57 (Τιμή προσφοράς: €30,43/μήνα για 1 χρόνο μόνο για On-Line αιτήσεις μέχρι 31/5/2010)

    Αναλυτικός τιμοκατάλογος και πλήρη λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες:
    http://www.ontelecoms.com/on/residen..._unlimited.jsp

    F.A.Q.

    1. Είμαι ήδη χρήστης της ON TV σε ένα από τα παλαιά προγράμματα που δεν είναι πλέον διαθέσιμα. Θα αλλάξει κάτι στο τιμολόγιο μου;

    Όχι, κανένας συνδρομητής δεν μεταφέρεται σε άλλο πρόγραμμα χρήσης αυθαίρετα, ούτε γίνεται άλλη αλλαγή στις υπηρεσίες που του παρέχονται. Απλώς θα απολαμβάνει την ανανεωμένη ON TV χωρίς επιπλέον χρέωση. Εξαίρεση αποτελεί η υπηρεσία On Multiplex που πλέον θα διατίθεται στην τιμή των € 7,90/μήνα. Επίσης όσοι ήταν συνδρομητές στα κανάλια Discovery θα συνεχίσουν να τα έχουν με τιμή € 3,05/μήνα. Τέλος οι συνδρομητές On Premium πλέον απαλλάσονται από το πάγιο των € 15,25/μήνα.

    2. Είμαι ήδη συνδρομητής της ON, σε κάποιο πρόγραμμα χωρίς τηλεόραση. Μπορώ να μεταφερθώ σε κάποιους από τους νέους συνδιασμούς που προσφέρουν και τις υπηρεσίες ON TV;

    Ναι. Για τους ιδιώτες συνδρομητές Τηλεφωνίας ή/και Double play που θα μεταβούν σε κάποιον από τους 3 συνδυασμούς τηλεόρασης έως και την 31/5/2010, δεν υφίσταται κόστος μετάβασης. Μετά την 31/5/2010, το κόστος μετάβασης από συνδυασμούς Τηλεφωνίας ή/και Double play προς συνδυασμούς τηλεόρασης είναι €20,34.

    3. Είμαι συνδρομητής του On Home Office. Μπορώ να έχω την υπηρεσία ON TV;

    Ναι. Τις υπηρεσίες της On TV μπορούν να απολαύσουν οι συνδρομητές του συνδυασμού On Home Office, με πάγιο €8,00/μήνα. Τέλος ενεργοποίησης δωρεάν εφόσον η ενεργοποίηση αιτηθεί κατά την υποβολή της αίτησης συνδρομής στο On Home Office. €15,25 εφόσον η ενεργοποίηση αιτηθεί εκ των υστέρων.

    Σημείωση: Θα παρακαλούσα τα σχόλια σας να παραμείνουν αποκλειστικά στο θέμα της ON TV, με παρατηρήσεις για την υπηρεσία που θα βοηθούν στην καλύτερη ενημέρωση των χρηστών. Αντιπαραθέσεις, συγκρίσεις με άλλους παρόχους κτλ καλύτερα θα ήταν να αποφεύγονται στο παρόν thread.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η προσφορα να αφορα μονο νεους συνδρομητες?Ειναι μεγαλη αδικια.Εμεις με αλλο ποσο ξεκινησαμε οτι θα πληρωνουμε το παγιο(internet και τηλεφωνια) ηρθε η αυξηση του φπα σε 21% και ανεβηκε και τωρα επιβεβαιωθηκε οτι το φπα θα ανεβει και αλλο στο 22 η 23% που σημαινει αυτοματως νεα αυξηση...Για ριξτε τις τιμες εκει στην on και για τους παλιους συνδρομητες γιατι σε τετοιες περιοδους δεν ειναι δυνατον να υπαρχει αυτη η ανισοτητα των νεων και παλιων συνδρομητων...Ας αρχισουμε να στελνουμε και μεις κανα mail η να βομβαρδισουμε το τηλεφωνικο τους κεντρο με παραπονα για αυτο.Δεν ξερω αν και η ΕΕΤΤ μπορει να κανει κατι σε αυτο το θεμα της αντιμετωπισης των συνδρομητων της απο πλευρας on...

  3. #3
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ fanboysgotohell,

    Αψογος, Μπράβο φίλτατε

    @ dreamer25

    Λάθος νήμα διάλεξες.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ποια κανάλια είναι στο απλό πακέτο, ποια στο premium

  5. #5
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια κανάλια είναι στο απλό πακέτο, ποια στο premium
    Καλή ερώτηση, μου διέφυγε..

  6. #6
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια κανάλια είναι στο απλό πακέτο, ποια στο premium
    Όλα τα κανάλια περιλαμβάνονται στο βασικό πακέτο εκτός απο το Dorcel TV!

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα τα κανάλια περιλαμβάνονται στο βασικό πακέτο εκτός απο το Dorcel TV!
    Δηλαδή το Ontv.gr λέει βλακείες;

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το Ontv.gr λέει βλακείες;
    Από ότι βλέπω μια χαρά τα λέει και εκεί. http://www.ontelecoms.com/ontv/channels.jsp#

  9. #9
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το Ontv.gr λέει βλακείες;
    Δεν θα μου έκανε εντύπωση...

    Με τα ενημερωτικά pdf και την ιστοσελίδα να αλλάζουν συνεχώς το περιεχόμενο ...

    Σαν να μας διαβάζουν.. ( Αυτό είναι καλό!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος intech : 29-04-10 στις 21:22.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι βλέπω μια χαρά τα λέει και εκεί. http://www.ontelecoms.com/ontv/channels.jsp#

    sorry αλλά που είναι το natgeo; το fox;
    et1?

  11. #11
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry αλλά που είναι το natgeo; το fox;
    et1?
    Εχμμμ... Το FOX είναι πρώτο, το NatGeo 4η σειρά, 5ο κανάλι. Τα κρατικά ποτέ δεν υπήρχαν στη λίστα. Και στο κάτω κάτω δεν είμαι υπεύθυνος του ontv.gr

    Για να γράφω όμως κάτι εδώ, ισχύει.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμμμ... Το FOX είναι πρώτο, το NatGeo 4η σειρά, 5ο κανάλι. Τα κρατικά ποτέ δεν υπήρχαν στη λίστα. Και στο κάτω κάτω δεν είμαι υπεύθυνος του ontv.gr

    Για να γράφω όμως κάτι εδώ, ισχύει.
    Μιλάω για το Link που δίνεις, καθώς και την λίστα που έχεις πρώτη πρώτη,
    Αν δεν είσαι υπευθηνός μεγία σου, αλλά μέχρι να βγεί επίσημα καλύτερα να κρατάμε μικρό καλάθι

  13. #13
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω για το Link που δίνεις, καθώς και την λίστα που έχεις πρώτη πρώτη,
    Αν δεν είσαι υπευθηνός μεγία σου, αλλά μέχρι να βγεί επίσημα καλύτερα να κρατάμε μικρό καλάθι
    Εμένα μεγία μου, και εσένα όμως περαστικά σου. Δεν ξέρω τι σκοπούς έχεις αλλά αφού δεν θέλετε ενημέρωση και πληροφορίες για τους χρήστες σας που μια χαρά σας τιμάνε με τα hits τους, i rest my case.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μεγία μου, και εσένα όμως περαστικά σου. Δεν ξέρω τι σκοπούς έχεις αλλά αφού δεν θέλετε ενημέρωση και πληροφορίες για τους χρήστες σας που μια χαρά σας τιμάνε με τα hits τους, i rest my case.

    Μας δίνεις κάποια info, σε ρωτάω κάτι, μου δίνεις ενα λινκ, που δεν αναφέρει κάτι απο αυτά που λες ποιο πάνω.

    τι ακριβώς θέλεις να σου πω;

    Τα περι χρηστών τα αφήνω ασχολίαστα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Captureon.PNG 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  832,3 KB 
ID: 71605

  15. #15
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ηρεμία,....
    Είναι σίγουρο ότι, όλοι μας είμαστε χρήσιμοι, ακολουθώντας βέβαια τους κανόνες του Forum.
    Η συμμετοχή και η συνεισφορά μας, είναι εθελοντική και πάντα με την θέληση μας.
    Δημοσιογράφοι (ευτυχώς), δεν είμαστε.
    Κάθε προσπάθεια, ανάλογα με τις δυνάμεις μας, νομίζω ότι είναι ευπρόσδεκτη.

    ........Auto merged post: intech πρόσθεσε 40 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μεγία μου, και εσένα όμως περαστικά σου. Δεν ξέρω τι σκοπούς έχεις αλλά αφού δεν θέλετε ενημέρωση και πληροφορίες για τους χρήστες σας που μια χαρά σας τιμάνε με τα hits τους, i rest my case.
    Ολοι μας είμαστε χρήστες, αγαπητέ μου φίλε, τα hits, δεν με αφορούν, ειλικρινά εκτιμώ την προσπάθεια σου και φυσικά η όποια κριτική μου, αφορά την προσωπική μου γνώμη.
    Φυσικά θέλουμε ενημέρωση, οσο πιό αξιόπιστα γίνεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος intech : 29-04-10 στις 22:30. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 18 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-09, 19:27
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 14:28
  3. Πληροφορίες για νέα σύνδεση
    Από wavesoft στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-07, 20:21
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-07, 14:59
  5. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-07, 03:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας