Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    για οσο καλο κοσμο δινει την ταπεινη (αλλα συναμα σημαντικη&καλοπροαιρετη)συνεισφορα του σε boinc κοινοφελη projects σας παραθετω τον εξης δικτυακο τοπο οπου μπορειτε να βρειτε οτι ταιριαζει καλυτερα στην αρχιτεκτονικη σας για να κανετε το μακη σας να πεταει(μιλαμε για 4πλασια ταχυτητα αποπερατωσης πακετου!!!!).Το σημαντικο ειναι οτι ενω τα ppc μακ σερνονται...λογω κακογραμμενου και generic client, με τα superbench (οι πιο "αρπαγμενοι"client)με altivec στο full αποδιδουν κα8ως πρεπει.Αυτοι ειναι beta αλλα σε 3 μακ που τους εβαλα δουλευουν ασταματητα χωρις κανενα προβλημα.Στο Rosetta to ibook μου κανει 4 απο 17ωρες που εκανε ανα πακετο!Το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να ξανατρεξετε τα benchmarks αφου σημειωσετε τα αρχικα σας

    η ελληνικη ομαδα Rosetta http://boinc.bakerlab.org/rosetta/te...redit&offset=0
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mac4all : 13-05-06 στις 17:24.
    Προτιμήστε Ανοιχτό Λογισμικό OPENOFFICE αντι για MSoffice , FIREFOX αντι για IExplorer, THUNDERBIRD αντι για OUTLOOK,GIMP για επεξεργασια εικονας,Avidemux για βιντεο,HandBrake για DVD-->MPEG4,AVI .Ασφαλέστερα κ ΔΩΡΕΑΝ

  2. #2
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Επείδη θέλω να foldarw, μπορείς να μου πεις τι κατεβάζω (και για folding) και απο αυτό που έγραψες για να ασχοληθώ με το sport; (ο γραφικός client που είχα κατεβάσει ήταν αποτυχία).
    έχω έναν iMacG5 sta 1.8

  3. #3
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    φιλε στο μηχανημα σου θα κ@λοπηγαινoyn αυτοι οι client Koita,optimized clients για folding@home δεν γνωριζω για μακ...εγω αποσυρθηκα απ το folding διοτι θελω να foldarw και να πιανει ο κοπος μου(λεμε τωρα)τοπο,κατι το οποιο με τον Αθλον μου μπορω,με το Μακ μου οχι...επειτα,ο δευτερος λογος ειναι οτι το folding εχει και 200Tflops για παρτη του απο τον κοσμο...ενω αλλα σημαντικα εξισου σημαντικα &με ιατρικο ενδιαφερον projects(δεν θεωρω ιδιαιτερα ωφελιμο,παρολο που το εχω κανει στο παρελθον,να συμβαλλω στο seti,eisnsteinκλπ με εξαιρεση το climate project,διοτι το πρωτο ειδικα εχει απειρη δυναμη και χωρις να ειναι τοσο σημαντικο...σκεφτομαι πως δεν λυσαμε ολα μας τα προβληματα ωστε ν ασχοληθουμε τοσο εντονα με εξωγηινη ζωη) διψανε για λιγη δυναμη...ετσι αποφασισα με κατι φιλους να το ριξουμε σ ενα μικρο αλλα σημαντικο project οπως το Rosetta (μολις 20Τflops)οπου ο Μακης μετραει...και ασχολειται με πρωτεινες και με folding.Ψαξαμε την ελληνικη ομαδα και χωθηκαμε...Παντως αυτοι ειναι client gia ola ta προξεψτ του boinc που οσο να ναι ο μπαξες εχει για ολα τα γουστα...

    Υγ παραθετω το παρακατω οπου το παλλικαρι εκανε καλη δουλεια και εχει αποψη
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=28936

    Υγ2 αν θες τη συμβουλη μου εγκαταστησε αυτο http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_5.2.13_macOSX.zip
    και μολις το κανεις,δημιουργησεις account κλπ το κλεινεις κατεβαζεις αυτο http://members.dslextreme.com/~reade...3superbenc.sit
    και το βαζεις στα applications με αντικατασταση του παλιου.Το ανοιγεις,πας στο commands -->run benchmarks ,μετα πας messages και μου λες ποσο λεει cpu benchmarks
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mac4all : 13-05-06 στις 15:35.
    Προτιμήστε Ανοιχτό Λογισμικό OPENOFFICE αντι για MSoffice , FIREFOX αντι για IExplorer, THUNDERBIRD αντι για OUTLOOK,GIMP για επεξεργασια εικονας,Avidemux για βιντεο,HandBrake για DVD-->MPEG4,AVI .Ασφαλέστερα κ ΔΩΡΕΑΝ

  4. #4
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Μπήκα και γώ στο Rosetta

  5. #5
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    welcome aboard!

    θελω να δω τα bench σου!
    Προτιμήστε Ανοιχτό Λογισμικό OPENOFFICE αντι για MSoffice , FIREFOX αντι για IExplorer, THUNDERBIRD αντι για OUTLOOK,GIMP για επεξεργασια εικονας,Avidemux για βιντεο,HandBrake για DVD-->MPEG4,AVI .Ασφαλέστερα κ ΔΩΡΕΑΝ

  6. #6
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mac4all
    welcome aboard!

    θελω να δω τα bench σου!
    Μόλις κάνω κανενα reboot θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω.

  7. #7
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    δεν εκανες run benchmarks?Στο messages φαινονται...δεν εχει σχεση αν κανεις reboot,με το που το βαζεις το κανει μονο του,μετα οταν βαλεις τον optimizes client το ξανατρεχεις απλα...
    Προτιμήστε Ανοιχτό Λογισμικό OPENOFFICE αντι για MSoffice , FIREFOX αντι για IExplorer, THUNDERBIRD αντι για OUTLOOK,GIMP για επεξεργασια εικονας,Avidemux για βιντεο,HandBrake για DVD-->MPEG4,AVI .Ασφαλέστερα κ ΔΩΡΕΑΝ

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια για δίκτυο ΜΑC ,Fritz και VISTA
    Από FELIX2 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-08, 15:52
  2. Λειτουργικο Μαc pc
    Από psahna στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-08, 01:35
  3. Linux script για πληροφορίες των Folding clients σε κονσόλα!
    Από mrsaccess στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-06, 22:07
  4. Boinc amd64 projects;
    Από Sannin στο φόρουμ Υπόλοιπα projects
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-06, 21:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας