Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 69
  1. #16
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ακούω από κινητό
    το απόγευμα ήμουν γυμναστήριο και με άκουγα
    Ραδιοφωνική Γυμναστική νέο είδος

    ........Auto merged post: mob πρόσθεσε 2 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαστερ υπαρχει και η λυση του darksoul....Ριχνεις 100ΤΒ στο δικτυο και αφηνεις τους ακροατες να κανουν παιχνιδι τις ωρες που δεν εχεις Djs....
    Πάντα υπάρχει διαθέσιμος παραγωγός κύριε, δε θα έλεγα το ίδιο και για τους ακροατές, αυτούς θέλω να μπορείς να εξασφαλίσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mob : 13-05-10 στις 08:21. Αιτία: auto merged post
    Bad to the Bone

  2. #17
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    καλή παρέα υπάρχει! καλή μουσική υπάρχει! καλή διάθεση πάντα υπάρχει!
    για να πω και γω λοιπόν την δική μου ιστορία θα πρότεινα να υπάρχουν στο site του snr radio άρθρα ή συζητήσεις με θέμα παρουσιάσεις δίσκων, συζήτηση για συναυλίες, events κλπ.
    τα πάντα βέβαια μόνο στη περίπτωση που υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος .
    η μέχρι τώρα δουλειά στον SNR είναι πάρα πολύ καλή. έχουμε κολλήσει λέμε!!! υπάρχει μόνιμα shortcut στο στο μενού μας για να σας ακούμε
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  3. #18
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Gennet Oxygen
    SNR / Attn
    3(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σκέφτεστε να βάλετε ένα chatbox κάποια στιγμή;

  4. #19
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μπορουμε να τσονταρουμε νομιμο υλικο...Ουτως η αλλως για promotion των συγκροτηματων Θα λες οτι υπαρχει ο δικτυακος....
    Σκεψου το λιγο...
    Μπα λέω, δεν μας ενδιαφέρει η περίπτωση. Μας ενδιαφέρει να προστεθούν και άλλοι παραγωγοί στο πρόγραμμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghbgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλή παρέα υπάρχει! καλή μουσική υπάρχει! καλή διάθεση πάντα υπάρχει!
    για να πω και γω λοιπόν την δική μου ιστορία θα πρότεινα να υπάρχουν στο site του snr radio άρθρα ή συζητήσεις με θέμα παρουσιάσεις δίσκων, συζήτηση για συναυλίες, events κλπ.
    τα πάντα βέβαια μόνο στη περίπτωση που υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος .
    η μέχρι τώρα δουλειά στον SNR είναι πάρα πολύ καλή. έχουμε κολλήσει λέμε!!! υπάρχει μόνιμα shortcut στο στο μενού μας για να σας ακούμε
    Όλα αυτά, για όποιον τον ενδιαφέρουν μπορούν να οργανωθούν στο forum ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από markelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτεστε να βάλετε ένα chatbox κάποια στιγμή;
    Όχι, δεν μας αρέσουν τα chat boxes και επομένως δεν θα βάλουμε ποτέ.

  5. #20
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    παράδειγμα.....



    ένα μικρό παράδειγμα (του λείπουν και εκεί πράγματα), για το πως πρέπει να είναι ένα site ενός internet ραδιοφωνικού σταθμού.....
    ...παραδειγμα προς αποφυγην, σιγουρα.

    Παραδεχομαι το μερακι του και ισως την αναγνωριση του απο το κοινο, αλλα ο ανθρωπος δεν εχει ιδεα απο web design, το ste δεν "δενει", οι διαφημισεις ειναι προχειρες και χωρις καποια συγκεκριμενη θεση σε σχεση με το κεντρικο κομματι, το backround δεν ειναι προσεγμενο και με εντονες διαφοροποιησεις κλπ..

    Αλλο να κανεις κατι επαγγελματικα κι αλλο εντελως ερασιτεχνικα..

  6. #21
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    μπα, διαφωνώ....

    παράδειγμα για βελτίωση του ναι, αλλά όχι προς αποφυγήν.... ακόμα και το "χάλια" το οποίο λες, θα το προτιμούσα, διότι έχει κάποιο ενδιαφέρον να επιδείξει, (έχει κάποιο περιεχόμενο τέλος πάντων) θυμίζει δλδ site σταθμού, και όχι περιγραφή προγράμματος, και λίστα παραγωγών.... .

    έχει μουσικά νέα, request, και άλλα.... το πως θα ενωθούν όλα αυτά, ώστε να παραχθεί σωστό οπτικό αποτέλεσμα είναι ένα θέμα, αλλά εγώ δεν στέκομαι τόσο στο "οπτικό θέμα" αλλά στο περιεχόμενο, δλδ τις εφαρμογές που μπορεί να έχει ένα site ενός διαδικτυακού ραδιοφωνικού σταθμού, για να επικοινωνήσει με τους ακροατές του, και να τους προσφέρει κάποια πράγματα...

    δεν είναι το ίδιο ένας "μουσικός σταθμός" και μια "τεχνολογική κοινότητα" για να τα παντρέψεις και τα 2, μέσα σε ένα vbulletin forum.... άλλα όπως είπα και πριν, εδώ μπαίνει

    α. το προσωπικό γούστο

    β. οι γνώμες/προτάσεις εκφράζουν τον άνθρωπο που τις κάνει, και είναι προσωπικές, δεν εκφράζουν την διεύθυνση του σταθμού/forum, ούτε δείχνουν τον δρόμο για υλοποίηση τους.

    γ. τελική γνώμη, απόφαση δεν παίρνουν οι απλοί χρήστες που προτείνουν κάτι

    οπότε με την γνώμη/πρόταση, δηλώνεις απλά ένα απλό δείγμα από τις προτιμήσεις σου, και τπτ παραπάνω. το τι θα γίνει δεν είναι θέμα αυτού που κάνει τις προτάσεις

    (και προς θεού, δεν εννοώ ότι με χαλάει το ήδη υπάρχων site, απεναντίας είναι εξαιρετικά λιτό, ελαφρύ, και όμορφο.... ----> για να μην παρεξηγηθούμε (γενικώς) το προλαβαίνω και το λέω...)

  7. #22
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Η κακογουστιά μαζεμένη σε ένα site είναι, ακόμα και το "περιεχόμενο" ...

  8. #23
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    ΕvilHawk, κάτι μου λέει, και πως 100 links να σου μάζευα, τα ίδια θα έλεγες....

    καλά είναι το να ειρωνευόμαστε, και εγώ το κάνω (άσχετα αλλού), αλλά από την στιγμή που διακρίνω ειρωνία, σημαίνει πως και δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη... μου, (επειδή υπάρχουν ήδη καταλήξει κάποια πράγματα για το πως θα είναι το site θαρρώ....), οπότε δεν υπάρχει και νόημα άλλο να συνεχίσω να λέω την γνώμη/πρόταση μου, και να "προσπάθω" να την εξηγήσω....

    αυτά είχα να πω από την προσωπική γνώμη/πρόταση μου....

  9. #24
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Προς θεού, την προσωπική μου γνώμη λέω και εγώ ...

    ........Auto merged post: EvilHawk πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Απλά το άμεσως προηγούμενο σε κατάταξη κακογουστιάς που μπορώ να θυμηθώ είναι κάτι σελίδες στο myspace ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 14-05-10 στις 16:10. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    ( μα και φυσικά........., την λες.... με τι ύφος όμως την λες.... σούπερ )

    η "κακογουστιά" για τα μάτια κάποιου, μπορεί να είναι "οπτασία" για κάποιον άλλο.... αλλά ξέχασα.... δεν παίζει ρόλο αυτό κανέναν, για κανέναν....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DaveMurray : 14-05-10 στις 16:24.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Εγώ προσωπικά το μόνο πράγμα που θα θεωρούσα απαραίτητο από site ραδιοφώνου είναι το πρόγραμμα, από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι ή πολυτέλειες ή υπερβολές

    Οπότε καλή ιδέα, για μένα, θα ήταν να υπάρχει κάποια ενημέρωση ανάλογα για το αν κάποια εκπομπή κάνει κάτι ιδιαίτερο κάποια συγκεκριμένη μέρα (π.χ. αφιέρωμα, συνέντευξη μ ένα συγκρότημα κ.τ.λ).

  12. #27
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ένα RSS feed σε ένα νεο tab προς ενημέρωση για αλλαγές (έκτακτες πχ.) θα ήταν ό,τι πρέπει.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtklocker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα RSS feed σε ένα νεο tab προς ενημέρωση για αλλαγές (έκτακτες πχ.) θα ήταν ό,τι πρέπει.
    Να σου πούμε από τώρα, σε έκτακτες περιπτώσεις απουσίας ο παραγωγός κάνει ανακοίνωση στο νήμα του ραδιοφώνου και αναλαμβάνει κάποιος συνάδελφος παραγωγός να καλύψει το κενό, συνήθως με μουσική non-stop, κατά το δυνατό παρόμοιου ύφους με αυτή του παραγωγού που απουσιάζει.
    Bad to the Bone

  14. #29
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;

  15. #30
    Εγγραφή
    14-09-2004
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω πάντως προτείνω ένα μονιμο λινκ του www.snr.gr στο πάνω μέρος του adslgr.com. Θα βοηθήσει την ακροαματικότητα πολύ πιστευω.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Chit Chat για το Signal To Noise Radio
    Από EvilHawk στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 6461
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-10, 23:32
  2. Signal-to-Noise Radio Sidebar Gagdet
    Από treli@ris στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-10, 22:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας