Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 69
  1. #31
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtklocker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;
    Μα και βέβαια το Chit Chat για το Signal To Noise Radio αυτό είναι το κεντρικό νήμα

    ........Auto merged post: mob πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pt3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πάντως προτείνω ένα μονιμο λινκ του www.snr.gr στο πάνω μέρος του adslgr.com. Θα βοηθήσει την ακροαματικότητα πολύ πιστευω.
    Κάτι ψήνετε ... αλλά είναι ακόμα στο φούρνο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mob : 14-05-10 στις 20:05. Αιτία: auto merged post
    Bad to the Bone

  2. #32
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Εφόσον θέλετε ο σταθμός να είναι αυτόνομος, ρίχτε το ολόκληρο στην άλλη σελίδα.

    Συμφωνώ απολύτως με τον DaveMurray.

  3. #33
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtklocker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;
    δεν μπορείς να το δείς....

    (mob, η αναγγελία αφού ξέρεις ότι δεν γίνεται public (τουλάχιστον τις περισσότερες φορές), public γίνεται η αναγγελία από αυτόν που θα τον καλύψει για ενημέρωση της αλλαγής...εκτός και αν άλλαξε ο συνιθισμένος τρόπος και δεν το πήρα είδηση...)

  4. #34
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtklocker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον θέλετε ο σταθμός να είναι αυτόνομος, ρίχτε το ολόκληρο στην άλλη σελίδα.

    Συμφωνώ απολύτως με τον DaveMurray.
    Η σελίδα του snr είναι στατική, σε αυτή αλλαγή περιεχομένου κάνουν οι διαχειριστές της, δηλαδή οι ιδιοκτήτες και ο διευθυντής του snr.
    Οι παραγωγοί κάνουν ανακοινώσεις το forum SNR (Signal To Noise Radio)

    ........Auto merged post: mob πρόσθεσε 2 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορείς να το δείς....

    (mob, η αναγγελία αφού ξέρεις ότι δεν γίνεται public (τουλάχιστον τις περισσότερες φορές), public γίνεται η αναγγελία από αυτόν που θα τον καλύψει για ενημέρωση της αλλαγής...εκτός και αν άλλαξε ο συνιθισμένος τρόπος και δεν το πήρα είδηση...)
    Κατά περίπτωση αλλά δε υπάρχει κάποιος λόγος η ανακοίνωση να μην είναι και public κάποιες ώρες πριν την έναρξη της εκπομπής για την ενημέρωση των ακροατών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mob : 14-05-10 στις 20:12. Αιτία: auto merged post
    Bad to the Bone

  5. #35
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    εγώ λέω τι κάνουμε μέχρι στιγμής... και σε ρωτάω, άλλαξε ο συνηθισμένος τρόπος....; αν ναι να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι.....

    (άσχετα βέβαια που όλα αυτά είναι "offtopic"...)

  6. #36
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ λέω τι κάνουμε μέχρι στιγμής... και σε ρωτάω, άλλαξε ο συνηθισμένος τρόπος....; αν ναι να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι.....
    Τίποτα δεν έχει αλλάξει, καμία ανακοίνωση δεν έχει γίνει.
    Bad to the Bone

  7. #37
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.690
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν αλλάξει κάτι θα το μάθετε αμέσως, ας αφήσουμε το off topic.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #38
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    @mob

    όμορφα....

    @nnn

    απορία εξέφρασα, με συγχωρείς....

  9. #39
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορία εξέφρασα, με συγχωρείς....
    Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ο κατάλληλος χώρος για να εκφράσεις τέτοιες απορίες.

  10. #40
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αλλάξει κάτι θα το μάθετε αμέσως, ας αφήσουμε το off topic.
    Έτσι ... ήρθες στα ίσια σου
    Bad to the Bone

  11. #41
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Σκεψη της στιγμης, μηπως το link που οδηγει στη σελιδα του προγραμματος να ειναι το "schedule" ή "timetable"? Το θεωρω πιο σωστο..

  12. #42
    Εγγραφή
    30-05-2004
    Περιοχή
    Στείρωνας Μονοφατσίου
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    30 WPM (morse) χωριο
    ISP
    ΚανείςΔενΦτα
    Router
    ΔενΣυγχρονίζ
    SNR / Attn
    -8(dB) / 80(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μου πολυαρέσουν τα Idents (σποτάκια) - μου κάνουν πολύ "φοιτητικά" και γυμνά...

    ........Auto merged post: potis21 πρόσθεσε 11 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Μας λείπει και το σλόγκαν....

    ιδέες:


    SNR:

    ...decibel με γούστο.


    SNR

    ...εξω απο τον θόρυβο του συνηθισμένου.


    ...σκεφτείτε και κανα ακόμα!

    Κώδικας:
    Δηλώνω δημιουργός για ολες τις άνω προτάσεις, καθως και ο'τι υλικό δημοσιευω στο παρόν νήμα.
    δηλώνω οτι ειναι προιόν δικής μου σκέψης και κόπου.
    
     Παραχωρώ το λοιπόν εγω (στοιχεία διασταυρουμενα στην διάθεση οποιου διαχειριστή ενδιαφέρεται) ο χρήστης Potis21  οπως προκύπτει απο την IP και όχι μόνο, τα εν λόγω προιόντα σκέψης, στο SNR.gr. Ρητά αποποιουμαι κάθε απορρέωντος δικαιώματος απο το υλικό που δημοσιευω εδω και παραχωρώ την ιδιοκτησία των εν λόγω προιόντων σκέψης στο SNR.gr και στους κατα ΕΕΤΤ κατόχους του.
    .)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος potis21 : 22-05-10 στις 22:01. Αιτία: auto merged post

  13. #43
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hodad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά το μόνο πράγμα που θα θεωρούσα απαραίτητο από site ραδιοφώνου είναι το πρόγραμμα, από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι ή πολυτέλειες ή υπερβολές

    Οπότε καλή ιδέα, για μένα, θα ήταν να υπάρχει κάποια ενημέρωση ανάλογα για το αν κάποια εκπομπή κάνει κάτι ιδιαίτερο κάποια συγκεκριμένη μέρα (π.χ. αφιέρωμα, συνέντευξη μ ένα συγκρότημα κ.τ.λ).
    συμφωνω: να μιλαει η μουσικη...

    ειδα το site του moodradio, δεν ξερω απο στησιμο sites, δεν εχω προβλημα με την αισθητικη του (χρωματα-λινκς-διαφημισεις κλπ) αλλα με τη γενικοτερη αισθητικη του συγκεκριμενου ραδιοφωνου...

    (και τις μουσικες του προτιμησεις, οπως αυτες προκυπτουνε απο τους αγαπημενους καλλιτεχνες των παραγωγων...
    οταν αυτος που ασχολειται με το ανεξαρτητο ροκ, δηλωνει αγαπημενο συγκροτημα τους REM και αγαπημενο καλλιτεχνη τον στινγκ, ο μεταλλας ειναι φαν του παπακωνσταντινου και των σκορπιονς (!!!!!!!) κλπ κλπ)



    επισης ειναι σημαντικη πληροφορια να ξερω το αγαπημενο χρωμα ενος παραγωγου;

    βλεποντας τις χαριτωμενιες που υπαρχουνε στο προφιλ των παραγωγων του συγκεκριμενου site, παρακαλω τους διαχειριστες του snr.gr να αφαιρεσουνε απο το δικο μου προφιλ παραγωγου το "Μου αρέσουν οι τηγανητές πατάτες, η τεχνολογία, οι εκδρομές, έχω δίπλωμα προπονητή του καναπέ και θα μπορούσα άνετα να είμαι πανελίστας σε όλου του είδους τις εκπομπές" (με κανει και νιωθω σαν να ψαχνω νυφη στο φεισμπουκ...)

    προσωπικα δηλωνω dj και οχι εκφωνητης, θα ηθελα οι ακροατες της εκπομπης μου να την ακουνε για τις μουσικες της και οχι για μενα και για το τι κομμα και τι ομαδα ειμαι, ποιο ειναι το αγαπημενο μου pet και χρωμα, ευτυχως στο adslgr.com υπαρχουνε πολλα θεματα για να εκφρασω τετοιου ειδους ανησυχιες και τα τιμω δεοντως, δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι ακροατες (πχ του moodradio) θα πρεπει να γνωριζουνε οτι η μουσικη που ακουνε παιζεται απο καποιον που ξεαγχωνεται με shopping therapy...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 31-05-10 στις 10:43.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  14. #44
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης ειναι σημαντικη πληροφορια να ξερω το αγαπημενο χρωμα ενος παραγωγου;
    Καλημερα Νικε,ναι ειναι....Αυτο να το πεις στον Stelar master elite που ειναι χαμαιλεοντας (και μας εχει αδειασει κανα δυο φορες)....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  15. #45
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω: να μιλαει η μουσικη...
    οταν αυτος που ασχολειται με το ανεξαρτητο ροκ, δηλωνει αγαπημενο συγκροτημα τους REM και αγαπημενο καλλιτεχνη τον στινγκ, ο μεταλλας ειναι φαν του παπακωνσταντινου και των σκορπιονς (!!!!!!!) κλπ κλπ)
    έτσι ακριβώς!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικα δηλωνω dj και οχι εκφωνητης, θα ηθελα οι ακροατες της εκπομπης μου να την ακουνε για τις μουσικες της και οχι για μενα και για το τι κομμα και τι ομαδα ειμαι, ποιο ειναι το αγαπημενο μου pet και χρωμα, ευτυχως στο adslgr.com υπαρχουνε πολλα θεματα για να εκφρασω τετοιου ειδους ανησυχιες και τα τιμω δεοντως, δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι ακροατες (πχ του moodradio) θα πρεπει να γνωριζουνε οτι η μουσικη που ακουνε παιζεται απο καποιον που ξεαγχωνεται με shopping therapy...
    ίσως επειδή δεν έχουν ανάλογο φόρουμ του

    συμφωνώ απόλυτα.
    ως ακροατής προτιμώ το ραδιόφωνικό κανάλι που ακούω να είναι πάνω από όλα μουσικό! γ αυτό .. κ τη "βρίσκω" στον snr! ποικηλία, όμορφες μουσικούλες .. καθόλου διαφήμιση ( το ίδιο κομμάτι 50 φορές την ημέρα.. για να το παπαγαλίσω-συνηθίσω ώστε να "πουλήσει").

    κ η δική μου γνώμη είναι πως το site πρέπει να είναι λυτο .. και απλά να αναφέρει βασικές πληροφορίες.

    για όοολα τα υπόλοιπα .. υπάρχει το φόρουμ (όπως σωστά μου απαντήθηκε και στη γνώμη-πρότασή μου).
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Chit Chat για το Signal To Noise Radio
    Από EvilHawk στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 6461
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-10, 23:32
  2. Signal-to-Noise Radio Sidebar Gagdet
    Από treli@ris στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-10, 22:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας