Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Σας αρεσει το Shareaza ?

Ψήφισαν
36. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Χρησιμοποιω/ουσα το Shareaza.

    15 41,67%
  • Το εχω δοκιμασει.

    8 22,22%
  • Το εχω ακουστα.

    6 16,67%
  • Εχω ακουσει καλα λογια.

    3 8,33%
  • Ξερω τις δυνατοτητες του.

    9 25,00%
  • Το δοκιμασα αλλά δεν εμεινα ευχαριστημενος.

    14 38,89%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 62
  1. #31
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παντως, ειπα να το ξαναστησω σημερα το sheraza μετα απο 9μηνες!!! αλλα παλι μου σπασε τα νευρα και πηγε στον αγυριστο λολ.
    Μα τι πραγματα ειναι αυτα; Εβαλα ενα mp3 κομματακι να κατεβασω για τεστινγκ απο πασιγνωστη μεταλ μπαντα (εχμμ Λεφταλλικα) και εκανε μεν κανα 15λεπτο να αρχισει να κατεβαινει, πηγαινε δε με 10κ... Και στο 99% δεν υπηρχε αλλη πηγη για να ολοκληρωσει το κομματι
    Το αντιστοιχο κομματι με το PeerWebDC++, αρχισε ακαριαια, πηγαινε με fullspeed και φυσικα κατεβηκε με την μια και οχι με disconnects των πηγων...

    Δεν προσπαθω να περασω το μηνυμα οτι ειναι καλυτερο το PeerWebDC++ απο το Shareaza, απλα αναφορα κανω για να βγουν τα συμπερασματα...

  2. #32
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Περιοχή
    X-Labs
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.790
    Downloads
    179
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα προγράματα στο είδος του.
    Is God willing to stop evil, but not able?
    - Then he is not almighty.
    Is he able, but not willing?
    - Then he is evil.
    Is he able and willing?
    - Then where does evil come from?
    Is he not able nor willing?
    - Then why call him God?

  3. #33
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    AddictedToChaos διαφορετικές φιλοσοφίες είναι.
    εγώ για παράδειγμα δεν αντέχω να ψάχνω σε hubs (που έχουν και περιορισμό πρόσβασης ανάλογα με τα GB του χρήστη) για να βρω κάποιο κομμάτι που θέλω. Προτιμώ να πατώ ένα κουμπί και να έχω αυτό που θέλω με ένα search ανάμεσα σε εκατομμύρια χρήστες .

  4. #34
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    AddictedToChaos διαφορετικές φιλοσοφίες είναι.
    εγώ για παράδειγμα δεν αντέχω να ψάχνω σε hubs (που έχουν και περιορισμό πρόσβασης ανάλογα με τα GB του χρήστη) για να βρω κάποιο κομμάτι που θέλω. Προτιμώ να πατώ ένα κουμπί και να έχω αυτό που θέλω με ένα search ανάμεσα σε εκατομμύρια χρήστες .
    Καλα ναι. Και μενα μ' εκνευριζουν οι ηλιθιοι πολλες φορες κανονες προσβασης που βαζουν τα hubs, αλλα απαξ και μπεις, εισαι αρχοντας
    Αλλα δεν ειναι και μεγαλο προβλημα. Εναn σκληρο μεγαλο να εχεις (δισκο...) και εισαι μια χαρα ( again)

    Για "γρηγορες" καταστασεις μονο DC απο μενα. Για καναν σπανιο αρχειο που δεν το βρισκω αλλου, τοτε το συζηταω για το shareaza...

  5. #35
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    το Shareaza ειναι πολυ δυνατο!!!τρελη ποικιλια, καλες ταχυτητες, πολλα τα δικτυα που χρησιμοποιει.Ομορφο/ευχρηστο.Θελει πολυ βελτιωσει ο torrent client του.Γενικως αν και χρησιμοποιω σχεδον παντα torrents, αν δεν βρω κατι θα ψαξω στο shareazza.

    offtopic:
    το DC++ μπορει να εχει πραγματα που δεν τα εχεις φανταστει, αλλα ειναι κουραστικο.συνδεσου σε 30 hubs, κανε search, κατεβασε κλπ.

    το soulseek ειναι must για οσους ενδιαφεροντε μονο για μουσικη.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #36
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Ασε το λειτουργικο μερος ενος p2p.
    Τι να το κανω ενα ευκολοχρηστο p2p (shareaza) που θα μου σπασει τα νευρα για ενα απλο mp3, οταν εχω ενα πιο advanced (DC++) που θα μου παρει λιγο καιρο μεν να το μαθω, αλλα μετα θα πεταω...

  7. #37
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Εμένα ειναι το αγαπημένο μου για όλα εκτός των mp3 ακόμα και για torrents και το χρησιμοποιώ και ως download manager. Mp3 κατεβάζω αποκλειστικά απο limewire.

  8. #38
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.184
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    προτιμώ το συνδιασμώ γαιδουριού/DC++/torrents
    εξαρτάτε απο το τί θέλω. το γαιδούρι δουλεύει πάντα και τα άλλα δύο τα αλλάζω ανάλογα τις ανάγκες

  9. #39
    Εγγραφή
    12-03-2005
    Περιοχή
    @Χονολουλου@
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.959
    Downloads
    9
    Uploads
    6
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    Ε-mule forever!
    Shareaza είχα δοκιμάσει άλλα τον πέταξα στο τέλος!

  10. #40
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Απο πλευρα εμφανισης ειναι πραγματικά ειναι εξαιρετικό, εξαιρερτικότατο...

    Αλλά εμφανίζει ελάχιστα έως μηδαμινα αποτελέσματα ακόμα και σε πασίγνωστα file names..

    Φυσικα ειμαι νιούμπ-α στο shareaza, διαλεξα ομως στην παραμετροποίηση την επιλογή -για νεους χρηστες, δηλαδη να μην εμφανιστουν επιλογές που πιθανών να μπερδεψουν ενα νεο χρηστη..

    Παντως ειναι γεγονος οτι δεν υπαρχει τελειο προγραμμα ανταλλαγής αρχείων, τουλαχιστον απο οσα εχω χρησιμοποιήσει, (kazaa, limewire, dc++, shareaza και αλλο ενα που δε το θυμαμαι), κατεληξα οτι πρεπει να χρησιμοποιούνται εναλλακτικα συμφωνα με τις ανάγκες μας, οπως πολυ σωστα ειπε ο teodor πιο πανω..

    Σε ο,τι αφορά ομως το shareaza υστερεί στα results..

  11. #41
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Για να μην υστερει πουθενα μπες σε δυο δικτυα ταυτοχρονα, στο gnutella 2 που μπαινει απο μονο του αλλά και στο gnutella 1 που θα του πεις εσυ να μπει.

    Οταν κανεις search εχει επιλογη search more, παντα στην δευτερη αναζητηση βγαζει πολυ πιο πολλα αποτελεσματα. Μεχρι τρεις αναζητησεις ειναι καλα να του βαλεις να κανει.
    Μετα οπως ολα τα Ρ2Ρ προγραμματα θελει και αυτο την βασικη υποχρεωση που εχεις απεναντι τους, να τους αφησεις τις πορτες ανοικτες. Ειναι σαν να θελεις να μπει κοσμος στο παρτι σου αλλά εχεις κλειδωμενη την πορτα, δεν γινεται, θα μπουν μονο οσοι ειναι καλοι στο παραθυρο -με απλα λογια.

    Εχει τεσσερα δικτυα/προτοκολα:
    Gnutella 2, πολυ δυνατο!
    Gnutella 1, σαν να εχεις το limewire παραλληλα ανοικτο.
    ed2k, ε ενταξει ειναι της υπομονης, ρωτα τους emulakides που το χρησιμοποιουν, αλλά δεν χρειαζεται να καταφευγεις αλλου, το εχει και αυτο.
    Torrent, τα παει πολυ καλα.

    Γινε shareazou, μπορεις!
    Πραγματικα εχει οτι θελεις, λιγο -πολυ λιγο- αν ασχοληθεις θα δεις οτι ειναι ωραιο και εκτος εμφανισης.

    Γιατι τα λεω εδω αυτα, 1ον γιατι πολλοι δεν το γνωριζουν (και χανουν) και 2ον για να εχεις πιο σωστη εικονα απο το προγραμμα και να επανελθεις αφου το εχεις αξιολογησει σε βαθος.

  12. #42
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Για να μην υστερει πουθενα μπες σε δυο δικτυα ταυτοχρονα, στο gnutella 2 που μπαινει απο μονο του αλλά και στο gnutella 1 που θα του πεις εσυ να μπει.
    .
    .
    .
    .
    .

    Γιατι τα λεω εδω αυτα, 1ον γιατι πολλοι δεν το γνωριζουν (και χανουν) και 2ον για να εχεις πιο σωστη εικονα απο το προγραμμα και να επανελθεις αφου το εχεις αξιολογησει σε βαθος.
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και για την κατατοπιστικότατη απαντησούλα..
    Αν εχω καποια απορια, θα επανλεθω..

  13. #43
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Αντε παλι σημερα ηθελα κατι να κατεβασω, παλι shareaza επελεξα. Αυτο ξερω αυτο εμπιστευομαι

    Πλακα κανω, εχω δοκιμασει πολλα. Μεχρι και κατι gnucleus, morpheus, ares torrent downloader (οχι δεν ειναι βασικα torrent client αν και κατεβαζει και απο κει ) αλλά my favourite is shareaza
    Σημερα το εβαλα και στο ed2k, ετσι για αλλαγη.

    Που ειναι οι shareazers? Αλλά δεν εχουμε εμεις προβληματα, γι`αυτο!

  14. #44
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Χαχαχα Patent!
    Η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο αρχαρια στο shareaza, ειναι μεχρι να βρω το "τροπο"...
    Γιατι απο εμφανιση παντως σκιζει...

  15. #45
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Το χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κατεβάζω με ταχύτητες που δεν είχα καν ονειρευτεί με τον μούλο, παλαιότερα με το kazaa, πιο παλιά με winmx, και πιο παλιά ακόμα με τον Napster... χμμμμ!!! Τελικά είμαι πολύ γέρος!!! Μόνο με το audiogalaxy ήμουν εξίσου ευχαριστημένος αλλά αυτό αφενός ήταν μόνο για Mp3 και αφετέρου ήλθε στη ζωή μας ως διάτων αστήρ. Μέσα σ' ένα χρόνο ενεργοποιήθηκε κι έκλεισε.

    Τις προάλλες μάλιστα μου συνέστησε και ένας φίλος το ..."ντι σι πλατς πλατς" (dc++) και αφού το εγκατέστησα και αναγκάστηκα να φτιάξω καινούριο φάκελο βάζοντας μέσα όοοτι σαβούρα είχα και δεν είχα ώστε να φτάσει τα 15Gb και να μου επιτραπεί η είσοδος σε κάποια απ' τα δυνατά ας τα πούμε rooms, διαπίστωσα ότι κατεβάζεις ένα αρχείο από ένα συγκεκριμένο άτομο και αν αυτουνούνα του τη βαρέσει και κλείσει τη σύνδεση, πρέπει μετά να ακολουθήσεις την εξής διαδικασία: να πάρεις το πλοίο, να πας στην Τήνο, να περπατήσεις γονατιστός μέχρι την εκκλησία, να κάνεις τάμα 14 λαμπάδες μέχρι το μπόι του Φασούλα ώστε να ξανασυνδεθεί ο ίδιος τυπάς για να συνεχίσεις να κατεβάζεις το αρχείο σου. Και αν αυτό είναι mp3 πάει καλά. 5Mb είναι, λες, το διαγράφεις και βρίσκεις κάποιον άλλο και το κατεβάζεις. Άμα όμως θες ταινία, που εγώ είμαι ψυχάκιας τώρα τελευταία με τις ταινίες; Τι κάνεις; ε; μου λες; που' χει φτάσει στο 65.38% και περιμένω 2 βδομάδες τώρα και ακόμα αυτός δεν έχει ξαναματαμπεί;;;;
    Απαπαπαπαπα!!!! Όλα τα υπόλοιπα είναι πράματα του σατανά. 666!!!! Shareaza και πάλι Shareaza!!! Δαγκωτό!!!! Έχω βρει την υγειά μου!!! Το βάζω μπρος κάθε μέρα το πρωί, το ελαχιστοποιώ να πάει να κάτσει ήσυχο ήσυχο δίπλα στην ώρα σαν καλό παιδί και κατεβάζει αβέρτα κουβέρτα. Δε θέλει ο ένας να μου το δώσει; δε βαριέσαι! Θα μου το δώσει ο αλλος. Πάντως το αρχείο θα κατέβει μέσα στη μέρα σχεδόν πάντα. μέχρι στιγμής μόνο κάτι τρελά αρχεία δε μου κατεβάζει αμέσως. Αλλά αυτά σε δυο μερούλες τα' χω.

    Αυτά. Και για όσους αναρωτιούνται... Όχι δεν δουλεύω στο Shareaza team, απλά είμαι ενθουσιασμένος που το βρήκα.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό είναι το avatar που σας αρέσει;
    Από gkimonas στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-09, 15:32
  2. Γιατι σας αρέσει το Linux
    Από Hwoarang στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 03:00
  3. Τι σας αρεσει απο POP & ROCK καινουργια (2-3ετιας το πολυ) ?
    Από tommygun στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-06, 20:56
  4. Ποιό php portal σας αρέσει περισσότερο;
    Από islander7 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-04, 14:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας