Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    05-04-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΟΥΣΑ
    Κλς σε όλους,

    Εδώ και 3 μήνες έχω double play απο τη Cyta με 2Mbs και μία τηλεφωνική γραμμή. Το πρόβλημα είναι ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο, αν παράλληλα γίνεται το πιο απλό download (δεν αναφέρομαι σε torrent ή p2p) γίνεται μεγάλη παραμόρφωση στον εισερχόμενο ήχο στην τηλεφωνική γραμμή.

    Επικοινώνησα δύο φορές με την τεχνική υποστήριξη της Cyta. Την 1η φορά μου ανέφεραν τυχόν warms ή trojan (αν και εχω γνωστό antivirus), έκανα format και με μόνο τα windows φρέσκα το πρόβλημα συνέχιζε

    Την επόμενη φορά που επικοινώνησα εκ νέου με τη Cyta, μου ανέφεραν ότι δεν έχει σχέση η τηλεφωνική γραμμή με το internet(?). Τους απάντησα 'μα πως, αφού είναι Voip πως μπορει να μην έχει σχέση; "Δεν έχει σημασία" μου είπαν, "είναι τελείως ξεχωριστά μεταξύ τους"
    Το πρόβλημα το έχει κι άλλος συνδρομητής στην περιοχή (Νάουσα-Ημαθία)
    Γνωρίζει κανείς κάτι;

    (Ας μην απαντήσει απλά η Cyta "Επικοινωνίστε με το 13811....)

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IoannisFX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλς σε όλους,

    Εδώ και 3 μήνες έχω double play απο τη Cyta με 2Mbs και μία τηλεφωνική γραμμή. Το πρόβλημα είναι ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο, αν παράλληλα γίνεται το πιο απλό download (δεν αναφέρομαι σε torrent ή p2p) γίνεται μεγάλη παραμόρφωση στον εισερχόμενο ήχο στην τηλεφωνική γραμμή.

    Επικοινώνησα δύο φορές με την τεχνική υποστήριξη της Cyta. Την 1η φορά μου ανέφεραν τυχόν warms ή trojan (αν και εχω γνωστό antivirus), έκανα format και με μόνο τα windows φρέσκα το πρόβλημα συνέχιζε

    Την επόμενη φορά που επικοινώνησα εκ νέου με τη Cyta, μου ανέφεραν ότι δεν έχει σχέση η τηλεφωνική γραμμή με το internet(?). Τους απάντησα 'μα πως, αφού είναι Voip πως μπορει να μην έχει σχέση; "Δεν έχει σημασία" μου είπαν, "είναι τελείως ξεχωριστά μεταξύ τους"
    Το πρόβλημα το έχει κι άλλος συνδρομητής στην περιοχή (Νάουσα-Ημαθία)
    Γνωρίζει κανείς κάτι;

    (Ας μην απαντήσει απλά η Cyta "Επικοινωνίστε με το 13811....)

    Αγαπητέ Πελάτη,

    Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι ο σχεδιασμός και η υλοποίηση της υπηρεσίας(Quality Of Service) που έχει γίνει από το δίκτυο της Cyta, δεν επιτρέπει την οποιαδήποτε μορφή παραμόρφωσης της φωνής κατά την διάρκεια απλού κατεβάσματος δεδομένων.

    Εξαιρούνται βέβαια περιπτώσεις που κάποιος χρησιμοποιεί στο PC του εφαρμογές torrent ή peer to peer κατά τη χρήση των οποίων υπάρχει το ενδεχόμενο να επηρεαστεί η ποιότητα της τηλεφωνίας λόγω των πολλαπλών connection που χρησιμοποιούν οι παραπάνω εφαρμογές.

    Από τη στιγμή που εσείς δεν χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας εφαρμογές torrent ή peer to peer, και παρόλα αυτά εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε πρόβλημα στη ποιότητα της τηλεφωνίας, τότε θα πρέπει να γίνει έλεγχος στον εξοπλισμό και στη γραμμή σας.
    Παρακαλούμε πολύ επικοινωνήστε με το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης, αποστέλλοντας αυτή τη φορά μήνυμα στην ηλ. Διεύθυνση techsupport@hq.cyta.gr, δίνοντας τα πλήρη στοιχεία της γραμμής σας, προκειμένου να εξυπηρετηθείτε άμεσα.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-08, 00:40
  2. Παραλληλο Internet?
    Από Rabiez στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 16:00
  3. Χρυσοφόρες μπίζνες σε ένα εικονικό παράλληλο σύμπαν
    Από mkasta στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-07, 08:42
  4. Zyxel Prestige 652R - σειριακό/παράλληλο καλώδιο;
    Από lewton στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-04, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας