Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    30-06-2010
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    το δοκίμασα, όντως σαν να κάνει κάτι, αν και με το λαπτοπ μου δεν βλέπω και τρελή διαφορά επειδή είναι windows 7 4 bg ram κλπ. Αλλά μου την έσπασε που όταν έκανα boot άνοιγε και ένα κενό παραθυράκι (είναι για να τρέχει τον firefox με την φόρτωση των windows) αλλά μπορούσαν να το κάνουν να μην πετάγεται ή αφού ολοκληρώσει την φόρτωση να κλείνει. Δεν γουστάρω το πολύ bloating και αν υπάρχει κάτι τέτοιο πρόσθετο εγκατεστημένο θέλω να είναι διακριτικότατο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος internal : 08-10-10 στις 19:54.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    υποψην οτι στον FF4 με το HA ενεργοποιημενο η επιλογη nglayout.initialpaint.delay αυξανει το χρονο rendering των σελιδων.


  3. #18
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από internal Εμφάνιση μηνυμάτων
    το δοκίμασα, όντως σαν να κάνει κάτι, αν και με το λαπτοπ μου δεν βλέπω και τρελή διαφορά επειδή είναι windows 7 4 bg ram κλπ.
    Ἐντάξει, μὲ τέτοιες προδιαγραφές, σίγουρα δὲν μπορεῖς νὰ ἀναμένεις τρομακτικὲς διαφορές! Στὴν πράξη, πάντως, ἡ ἐκκίνηση τοῦ Firefox εἶναι πλέον ἐφάμιλλη τῆς ἐκκίνησης τοῦ Chrome, σύμφωνα μὲ τὴν δική μου ἐμπειρία - καὶ αὐτὸ ἔχει ἀσφαλῶς τὴν σημασία του...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από internal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά μου την έσπασε που όταν έκανα boot άνοιγε και ένα κενό παραθυράκι (είναι για να τρέχει τον firefox με την φόρτωση των windows) αλλά μπορούσαν να το κάνουν να μην πετάγεται ή αφού ολοκληρώσει την φόρτωση να κλείνει. Δεν γουστάρω το πολύ bloating και αν υπάρχει κάτι τέτοιο πρόσθετο εγκατεστημένο θέλω να είναι διακριτικότατο
    Συμφωνῶ! Θὰ ἦταν ἐξαιρετικὰ «σπαστικό», ἂν τὸ παραθυράκι αὐτὸ παρέμενε ἀνοικτὸ καὶ μετὰ τὴν φόρτωση τοῦ προγράμματος. Εὐτυχῶς, ὅμως, κάτι τέτοιο δὲν συμβαίνει καὶ προσωπικὰ ἔχω πάψει ἐδῶ καὶ καιρὸ νὰ ἀντιλαμβάνομαι τὴν ὕπαρξη αὐτοῦ τοῦ μικροῦ παραθύρου γιὰ λίγα δευτερόλεπτα κατὰ τὴν (ἐπαν-)ἐκκίνηση τοῦ συστήματος. Σὲ τελικὴ ἀνάλυση, τὸ μειονέκτημα αὐτὸ ἀντισταθμίζεται ἀπὸ πολὺ μεγαλύτερα πλεονεκτήματα καὶ - γιὰ μένα, τουλάχιστον - καθίσταται τελείως ἀμελητέο.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-09, 10:21
  2. "9 λόγοι για να μην εγκαταστήσετε τον Firefox 2.0"
    Από Erebos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-06, 11:39
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-04, 03:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας