Login Form
IPv6 Ready

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
878. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

105 11,96%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

368 41,91%
  • Δεν θα αλλάξω

322 36,67%
  • ΔΓ/ΔΑ

83 9,45%
Σελίδα 146 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 126136141144145146
Εμφάνιση 2.176-2.181 από 2181
    Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 (49.999/4.999)
    ISP
    COSMOTE (VDSL)
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII (VDSL)
    Path Level
    Interleaved
    όπως είπα έχεις επιλογές

η πας μαζί με τον ιδιοκτήτη στην ΔΕΗ να τακτοποιήσετε (να καθαρίσετε) το χρέος από τον αριθμό παροχής ώστε μετά να πας στην ΔΕΗ ή στον όποιο άλλο πάροχο θες
    η πας μαζί με τον ιδιοκτήτη σε ιδιωτικό γραφείο διεκπεραιώσεων υποθέσεων ΔΕΗ και σας λένε ακριβώς τι χαρτιά χρειάζονται και καθαρίζετε (δεν μπορώ να προτείνω γραφείο καθώς γνωρίζω αρκετά γιατί δεν είναι σωστό και αντικειμενικό) πάντως σε κάθε υποκατάστημα ΔΕΗ συνήθως υπάρχουν υπάλληλοι αυτών των γραφείων μπορείτε να ρωτήσετε
    μπορείς να κάνεις και αναζήτηση στο διαδίκτυο

προσωπικά θα επέλεγα το γραφείο καθώς με 25 ευρώ (συνήθως) αμοιβή το γραφείο σου καθαρίζει την υπόθεση χωρίς να χρειαστεί να φας την μέρα σου στην ΔΕΗ και να μην μπορέσεις να την διεκπεραιώσεις
    πληρώνεις τα 130 ευρώ εγγύηση αν παραμείνεις στην ΔΕΗ και υπογράφεις τα χαρτιά ώστε να μπει το όνομα σου στον αριθμό παροχής ή πας σε άλλο πάροχο χωρίς να πληρώσεις εγγύηση.

άκουσε με δεν έχεις να χάσεις κάτι άλλωστε δεν είναι μόνο δικό σου το λάθος αλλά και του ιδιοκτήτη ας αναλάβει και αυτός τις ευθύνες του.
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Β. Σόιμπλε:
    "... και λίγα σας έκανα."

Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ; Χαρτογράφησε το στο FttxGR

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειμαι χανια και απο μια μικρη προσπαθεια που εκανα να βρω καποιο γραφειο στη πολη δεν τα καταφερα,

Οσο για τον ιδιοκτητη, μου ειχε πει να παω οταν πρωτοηρθα στο σπιτι και το "απο δευτερα" μου (λογω και εργασιας) εγινε χρονος+

Ντρεπομαι να τον μπλεξω αλλα απ'οτι φαίνεται δεν θα μπορω να κανω και αλλιως

Ευχαριστω για τις απαντησεις, βοήθησαν αρκετα !

Και κατι τελευταιο αν πω ψεματα οτι πηγα τωρα με το νεο συμβολαιο και συμφωνήσει ο ιδιοκτητης θα πανε τα χρεη (θα προσπαθησω να πληρωσω ενα μερος) στο προηγούμενο φανταζομαι και ολα καλα, πραγμα το οποιο του αξιζει μιας και φεσωσε ευδαπ - κοινόχρηστα κ.α.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sonam : 14-11-18 στις 21:58.

Περιοχή
    ILION
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    12500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 14.5(dB)
    Επανέρχομαι σχετικά με τη Volterra και το ΚΟΤ, επειδή ακουστηκαν διάφορα προηγουμένως. Εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός (έναντι γιατί φοβήθηκα να δώσω μέτρηση όπως είχα αναφέρει προηγουμένως)
    Μια χαρά λειτουργεί τελικά το ΚΟΤ και με τη Volterra. Μάλιστα από ότι βλέπω η έκπτωση του ΚΟΤ(0.075 ή 0.045) μπαίνει πάνω στην χαμηλή τιμή που έχει η Voltera (0.079) δηλαδή αν κάποιος έχει ΚΟΤ Α του βγαίνει σχεδόν τσάμπα, ενώ με ΚΟΤ Β περίπου 0.035 η KWh.

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 (49.999/4.999)
    ISP
    COSMOTE (VDSL)
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII (VDSL)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι σχετικά με τη Volterra και το ΚΟΤ, επειδή ακουστηκαν διάφορα προηγουμένως. Εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός (έναντι γιατί φοβήθηκα να δώσω μέτρηση όπως είχα αναφέρει προηγουμένως)
    Μια χαρά λειτουργεί τελικά το ΚΟΤ και με τη Volterra. Μάλιστα από ότι βλέπω η έκπτωση του ΚΟΤ(0.075 ή 0.045) μπαίνει πάνω στην χαμηλή τιμή που έχει η Voltera (0.079) δηλαδή αν κάποιος έχει ΚΟΤ Α του βγαίνει σχεδόν τσάμπα, ενώ με ΚΟΤ Β περίπου 0.035 η KWh.
    Όπως είπα το ΚΟΤ ισχύει για όλους απλά θέλει προσοχή στις kwh και μην αφήνεις οφειλές γιατί εκεί δεν ξέρω τι γίνεται με τους άλλους παρόχους

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sonam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι χανια και απο μια μικρη προσπαθεια που εκανα να βρω καποιο γραφειο στη πολη δεν τα καταφερα,

Οσο για τον ιδιοκτητη, μου ειχε πει να παω οταν πρωτοηρθα στο σπιτι και το "απο δευτερα" μου (λογω και εργασιας) εγινε χρονος+

Ντρεπομαι να τον μπλεξω αλλα απ'οτι φαίνεται δεν θα μπορω να κανω και αλλιως

Ευχαριστω για τις απαντησεις, βοήθησαν αρκετα !

Και κατι τελευταιο αν πω ψεματα οτι πηγα τωρα με το νεο συμβολαιο και συμφωνήσει ο ιδιοκτητης θα πανε τα χρεη (θα προσπαθησω να πληρωσω ενα μερος) στο προηγούμενο φανταζομαι και ολα καλα, πραγμα το οποιο του αξιζει μιας και φεσωσε ευδαπ - κοινόχρηστα κ.α.
    Συνήθως έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ θα βρεις άτομα να μοιράζουν κάρτες ρώτα δεν χάνεις κάτι

Αλλιώς θα πρέπει να πας μαζί με τον ιδιοκτήτη οποίος θα κάνει υπεύθυνη δήλωση που θα αναφέρει ποτέ μπήκε και πότε έφυγε με γνήσιο υπογραφής και ότι δεν έχει καμία σχέση με το χρέος , Ε2 και μισθωτηρια

(Ρώτησα το γραφείο διεκπεραίωσης των υποθέσεων που συνεργαζόμαστε)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 15-11-18 στις 11:12.

Περιοχή
    ILION
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    12500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 14.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα το ΚΟΤ ισχύει για όλους απλά θέλει προσοχή στις kwh και μην αφήνεις οφειλές γιατί εκεί δεν ξέρω τι γίνεται με τους άλλους παρόχους
    Εσύ το είπες, αλλά άλλος φίλος είπε συγκεκριμένα για VOLTERA ότι υπάρχει πρόβλημα με το ΚΟΤ, οπότε δημιουργήθηκαν αμφιβολίες (και σε μένα).
    Μιας και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με VOLTERA+ΚΟΤ απλά το αναφέρω για τους ενδιαφερόμενους.
    Στα επιπλέον συν τις εταιρείας:
    1.Εξυπηρετηση καλώντας σε σταθερό και όχι πενταψήφιο. Δεν έχω πετύχει μέχρι τώρα μεγάλη αναμονή και είναι ιδιαίτερα ευγενικοί.
    2. Αρκετά καλο Online σύστημα ενημέρωσης + εφαρμογή για κινητό.
    3. Στέλνουν SMS να υπενθυμίσουν να βάλεις μέτρηση αν θέλεις να μη βγει έναντι.
    4. Λογαριασμός Ευανάγνωστος και αναλυτικός.
    Γενικά η αλλαγή παρόχου για μένα ήταν μια ευχάριστη εμπειρία. Θα δείξει ο καιρός αν υπάρχουν προβλήματα και έπειτα σκέφτομαι μεταφορά και άλλων παροχών.

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 (49.999/4.999)
    ISP
    COSMOTE (VDSL)
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII (VDSL)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ το είπες, αλλά άλλος φίλος είπε συγκεκριμένα για VOLTERA ότι υπάρχει πρόβλημα με το ΚΟΤ, οπότε δημιουργήθηκαν αμφιβολίες (και σε μένα).
    Μιας και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με VOLTERA+ΚΟΤ απλά το αναφέρω για τους ενδιαφερόμενους.
    Στα επιπλέον συν τις εταιρείας:
    1.Εξυπηρετηση καλώντας σε σταθερό και όχι πενταψήφιο. Δεν έχω πετύχει μέχρι τώρα μεγάλη αναμονή και είναι ιδιαίτερα ευγενικοί.
    2. Αρκετά καλο Online σύστημα ενημέρωσης + εφαρμογή για κινητό.
    3. Στέλνουν SMS να υπενθυμίσουν να βάλεις μέτρηση αν θέλεις να μη βγει έναντι.
    4. Λογαριασμός Ευανάγνωστος και αναλυτικός.
    Γενικά η αλλαγή παρόχου για μένα ήταν μια ευχάριστη εμπειρία. Θα δείξει ο καιρός αν υπάρχουν προβλήματα και έπειτα σκέφτομαι μεταφορά και άλλων παροχών.
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε μου

Εγώ πάντως με την elpedison έχω νευριάσει με τα γραπτά μηνύματα που στέλνουν για κάθε παροχή (επαγγελματικά μιλάω για τα σπίτια που ενοικιάζουμε και είχαν ως προεπιλεγμένο πάροχο ενέργειας) λαμβάνω (5) πέντε γραπτά μηνύματα ανά παροχή όπως καταλαβαίνετε καταντάει εκνευριστικό
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Β. Σόιμπλε:
    "... και λίγα σας έκανα."

Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ; Χαρτογράφησε το στο FttxGR

Σελίδα 146 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 126136141144145146

Παρόμοια Θέματα

1. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 18:46
  2. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος