Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1446. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    343 23,72%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,90%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,15%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 117 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 17274
  1. #1741
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Το να δηλώνεις στέλεχος εταιρίας του χώρου χωρίς να την κατονομάζεις, και να επιδίδεσαι συστηματικά σε discrediting ανταγωνιστικών εταιριών επικαλούμενος αυθεντία, εσωτερική πληροφόρηση και lobbying με τους θεσμούς έχει όνομα.
    Λέγεται ανήθικη επιχειρηματική τακτική

  2. #1742
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να δηλώνεις στέλεχος εταιρίας του χώρου χωρίς να την κατονομάζεις, και να επιδίδεσαι συστηματικά σε discrediting ανταγωνιστικών εταιριών επικαλούμενος αυθεντία, εσωτερική πληροφόρηση και lobbying με τους θεσμούς έχει όνομα.
    Λέγεται ανήθικη επιχειρηματική τακτική
    Δεν νομίζω πως έκανε κάποιο discredit γενικά για όλες τις εταιρίες, μιλήσε συγκεκριμένα για ΔΕΗ και ΕΛΤΑ ότι πουλάνε κάτω του κόστους
    Ελπίζω να μην διαφωνείς και για την υποστήριξη που παρέχουν τα ΕΛΤΑ

  3. #1743
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να δηλώνεις στέλεχος εταιρίας του χώρου χωρίς να την κατονομάζεις, και να επιδίδεσαι συστηματικά σε discrediting ανταγωνιστικών εταιριών επικαλούμενος αυθεντία, εσωτερική πληροφόρηση και lobbying με τους θεσμούς έχει όνομα.
    Λέγεται ανήθικη επιχειρηματική τακτική
    Κι' αυτό που κάνεις εσύ, έχει κι' αυτό, όνομα.
    Λέγεται «προσωπική επίθεση».
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  4. #1744
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...

  5. #1745
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω πως έκανε κάποιο discredit γενικά για όλες τις εταιρίες, μιλήσε συγκεκριμένα για ΔΕΗ και ΕΛΤΑ ότι πουλάνε κάτω του κόστους
    Δηλαδή αν όντως γίνεται discredit μόνο για δύο και όχι για όλες είμαστε οκ; Kαι δεν είπε απλώς ότι πουλάνε κάτω του κόστους, αλλά ότι σαν άσχετοι δεν το αντιλαμβάνονται καν, (γιατί προφανώς όλα τα μυαλά συγκεντρώθηκαν από τους εναλλακτικούς, ελπίζω με αρκετά πάνω από το βασικό) και ότι είναι θέμα χρόνου να χρεοκοπήσουν και ταυτόχρονα να τους βάλει χέρι η τρόικα.
    Αν το πάρει τοις μετρητοίς ένας υποψήφιος πελάτης δεν θα αποτραπεί ε;
    Κι' αυτό που κάνεις εσύ, έχει κι' αυτό, όνομα.
    Λέγεται «προσωπική επίθεση».
    Α με παρεξήγησες, σχολίασα τη συγκεκριμένη τακτική.
    Δεν αμφιβάλλω ότι ως πρόσωπο ο φίλος μας είναι μια χαρά παιδί.
    Ως επαγγελματίας του χώρου, κατά δήλωσή του, κρίνεται.

  6. #1746
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Όλοι κατάλαβαν νομίζω... Δεν έχει νόημα να συνεχίσω... Μια λες το ένα μια το άλλο...τα ΕΛΤΑ έχουν σε κάθε κατάστημα υπαλλήλους για το ρεύμα που ήδη δούλευαν εκεί και πριν.Τωρα δέχονται και αιτήσεις, πληρώνεις κλπ..

  7. #1747
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Με την ευκαιρία της συζήτησης, ξανακοίταξα τις τιμές στο allazorevma.gr. Η πιο συμφέρουσα προσφορά έναντι της κατανάλωσης που κάνω ανάγεται σε μείωση 3,5 ευρώ το μήνα, εφόσον ισχύσουν αρκετές προϋποθέσεις. Why bother?

  8. #1748
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι κατάλαβαν νομίζω... Δεν έχει νόημα να συνεχίσω... Μια λες το ένα μια το άλλο...τα ΕΛΤΑ έχουν σε κάθε κατάστημα υπαλλήλους για το ρεύμα που ήδη δούλευαν εκεί και πριν.Τωρα δέχονται και αιτήσεις, πληρώνεις κλπ..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να δηλώνεις στέλεχος εταιρίας του χώρου χωρίς να την κατονομάζεις, και να επιδίδεσαι συστηματικά σε discrediting ανταγωνιστικών εταιριών επικαλούμενος αυθεντία, εσωτερική πληροφόρηση και lobbying με τους θεσμούς έχει όνομα.
    Λέγεται ανήθικη επιχειρηματική τακτική
    Δεν έχει νόημα ούτε να διαφημίσω, ούτε να δυσφημίσω (Ανάλογα το πως διαβάζεις τα γραφόμενά μου), την εταιρεία στην οποία εργάζομαι.
    Μίλησα για ΠΟΛΥ συγκεκριμένα νούμερα, μίας δημόσιας εταιρείας , ως γνώστης της αγοράς και ταυτόχρονα καταναλωτής.
    Δε με πειράζει καθόλου αν πουλάει κάτω από το κόστος (το ξαναείπα και πιο πριν), η βολτερα, ο μυτιληναίος, η βατ ή ο μπαμπης ο σουγιάς και ο αλέκος ο μανάβης.
    Αν θέλουν, ας το χρηματοδοτήσουν από τις τσέπες τους, ή ας κλείσουν.
    Με ενοχλεί να πουλάει κάτω από το κόστος μία ΔΗΜΟΣΙΑ εταιρεία, γιατί ξέρω ότι το έλλειμα θα το πληρώσω εγώ.
    Κανένα lobbying δεν υπάρχει, οι κουβέντες αυτές ήταν με αντιπροσωπεία, και όχι ιδιαιτέρως.

    Ανήθικο είναι το να σε πληροφορώ ότι υπάρχει δημόσιος οργανισμός που δεν γνωρίζει πως τιμολογεί και πουλάει κάτω του κόστους?
    Δηλαδή, αν πουλούσαν τα ελτα την αποστολή γράμματος στην κατω ραχούλα, 1 ευρώ, ενώ είχαν κόστος 2 ευρώ, δε θα ήθελες να το ξέρεις και να το αποτρέψεις ως πολίτης?
    Ανήθικο είναι να μου ζητήσει ως πολίτη να πληρώσω την ασχετοσύνη ή τη γραφικότητα της διοίκησης των ελτα (ή οποιασδήποτε άλλης δημόσιας υπηρεσίας)
    Ανήθικο είναι να στηρίζει την ανάπτυξη πάνω σε χρήματα άλλου οργανισμού (δημόσιου ή μη).
    Ανήθικο θα είναι να απαιτηθεί σε Χ χρόνια να μην κλείσει και να μην απολυθεί κανένας ΔΥ, γιατί τι "φταίνε οι καημένοι για την κακοδιαχείριση προηγ.διοικήσεων".


    Αν μου πεις ότι αύριο πρωί, τα ελτά ανακοινώνουν, ότι μπήκε ως επενδυτής ο βρασίδας ο υδραυλικός, έκανε ΑΜΚ 500 μύρια, και πουλάει ρεύμα στα 30 ευρώ τη MWh, γιατί θέλει να σαρώσει την αγορά, δεν πρόκειται να πω απολύτως τίποτα, μαγκιά του θα είναι και ας μείνω ανεργος.

    Miku, επαναλαμβάνω, για την ταμπακιέρα ούτε λόγος, γιατί είναι φανερό ότι δεν ξέρεις την αγορά της ενέργειας, και τα κόστη που αυτή έχει, κάτι που δεν είναι κακό, αρκεί να μην προσπαθείς να υπερασπιστείς τους άσχετους και επικινδυνους που δημιουργούν ελλείμματα. Τουλάχιστον, να ξέρουμε ότι τα δημιουργούν, ποιοι τα δημιουργούν, και από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνεται....
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  9. #1749
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Είναι ανήθικο να λες ότι μια εταιρεία πουλάει κάτω του κόστους και ότι είναι άχρηστοι χωρίς να λες νούμερα.Ετσι κανείς δυσφήμιση χωρίς στοιχεία και έμμεσα θετική διαφήμιση σε άλλες εταιρείες.

  10. #1750
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ανήθικο να λες ότι μια εταιρεία πουλάει κάτω του κόστους και ότι είναι άχρηστοι χωρίς να λες νούμερα.Ετσι κανείς δυσφήμιση χωρίς στοιχεία και έμμεσα θετική διαφήμιση σε άλλες εταιρείες.
    είναι απλό. στο 45 που ανέφερες και που ισχύει χοντρικά, θα πρέπει να προσθέσεις από 13-18 ευρώ τη MWh, ανάλογα με το μήνα. Τα ελτά στους μεγάλους, πουλάνε 52-56. (τα στοιχεία αυτά αφορούν μέση τάση φυσικά, δεν ισχύουν στην χαμηλή)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antreas9 : 10-04-18 στις 15:14.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  11. #1751
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κόστος αγοράς (ΑΓΟΡΑΣ) ηλεκ.ενέργειας, είναι γνωστό σε όλους.
    Τα ελτα αγόρασαν πράγματι ΝΟΜΕ με 45.
    Το ότι το πραγματικό κόστος περιλαμβάνει μέσα όλα τα γ@μισι@τικα που μας φορτώνει το κράτος (πχεφελ, αδι, λπ2,λπ3, λπ7, μμκθσσ και απώλειες!!) που ανεβάζουν το κόστος δραματικά, δεν έχει σημασία μωρέ, σημασία έχει ότι αγοράζουν σε νομε με 45 ευρώ και άρα εσύ που δε γνωρίζεις την αγορά της ηλεκ.ενέργειας θεωρείς ότι βγάζουν όταν πουλάνε 52-53-54 ευρώ, δεν είναι πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι μαζί με εσένα πιστεύουν ΚΑΙ αυτοί ότι βγάζουν, και μετά θα απαιτηθεί από όλους εμάς ως πολίτες να καλύψουμε τη χασούρα τους.
    Αν δεν πιστεύεις ότι τα ελτά πουλάνε κάτω του κόστους γιατί "ξέρεις" πως λειτουργεί η αγορά, δεν έχει νόημα να συζητήσουμε περισσότερο. Μείνε εδώ να υποστηρίζεις με πανό τους άσχετους και επικίνδυνους.
    Εδώ θα είμαστε, στην ανακοίνωση της ζημιάς (σε 2-3 χρόνια από τώρα), και εκεί θα ψελίζουν όλοι "δεν το περιμέναμε, πέσαμε από τα σύννεφα, φταίει ο ανάδρομος ερμής"

    ΥΓ:Εξυπ. πελατών για ρεύμα στα 1.500 σημεία? εντάξει, βαυκαλίζεσαι. Δεν έχουν ιδέα, πέρα από διανομή φυλλαδίου...
    ΥΓ2: Δεν κάνουν την ίδια προσφορά σε όλους, δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. Είπα ότι είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι προσφορές κάνουν ανά πελάτη, στους μεγάλους πελάτες, όπως αντίστοιχα είναι σε θέση και οι ανταγωνιστές να γνωρίζουν τι προσφορά κάνουμε εμείς.
    ΥΓ3: Όσο για το "κάτι παραπάνω", είναι κάτι που μας ενημέρωσε ανθρωπος Τρόικα, σε unofficial συνάντηση με αντιπροσωπεία προμηθευτών, ότι μέχρι το 2021 απαιτεί το άθροισμα του dominant player να είναι <51%, και σε αυτό θα αθροίσει και τα ελτα. Το ξέρουν όλοι, απλά προς το παρών δεν ασχολείται κανείς. Ελλαδάρα.
    ΥΓ4: Επίσης, τα ελτά δεν αποδίδουν στην ώρα τους τα χρήματα, αλλά who cares? Δημόσιο.

    - - - Updated - - -



    Δεν είμαι πωλητής, δεν είμαι στο λογιστήριο, και ναι, λόγω θέσεως έχω τη δυνατότητα να γνωρίζω τα ακριβή νούμερα. Εγώ τα βγάζω βλέπεις. Κανείς δε "μου είπε"
    Ναι, ξέρω περισσότερα για την κοστολόγηση από τα ελτα, και δεν το λέω για να το παίξω κάποιος, αλλά γιατί είμαι σίγουρος για την δουλειά μου.
    Είμαι εριστικός, γιατί βλέπω πολίτη να πανηγυρίζει που τα ελτά μπαίνουν μέσα.
    Και με ενοχλεί να πληρώσω πάλι τη ζημιά κάποιων ασχετων.
    Αυτό δεν έχει σχέση με το αν αξίζει να έρθεις σε εναλλακτικό ή όχι, αν γουστάρεις να μείνεις στη δεη, ή αν αγαπάς τον μυτιληναίο ή τη βολτερα, έχει σχέση με το αν αξίζει να υποστηρίζεις ως πολίτης το ότι τα ελτά μπαίνουν μέσα με εμάς κύριους μετόχους (ως πολίτες).


    Θα συμφωνήσω ότι τα ΕΛΤΑ ΔΕΝ ήταν έτοιμα να γίνουν πάροχος ρεύματος . Κάτω του κόστους μπορει να αγόρασαν την ενέργεια στο πελάτη όμως δε την δίνουν. Χρεώνουν κ ΟΤΣ 45-55€/mwh έτσι μην χάσουν και το κέρδος τους .

    Εγώ πάντως δε θα επέλεγα ποτέ έναν πάροχο που χρεώνει ΟΤΣ με όριο 55€/mwh για αυτό και πήγα στη volterra με 0.0660€/kwh όλοι μέρα και πάγιο 3€/μήνα και ΟΤΣ 45-70€/mwh αλλά δεν την ενεργοποιούν και πότε. Εξυπηρέτηση πελατών άριστη όποτε είχα κάποια απορία ή ένα πρόβλημα με παίρνουν τηλέφωνο ή μου στέλνουν email μέσα σε 5-15 λεπτά και έχουν έκπτωση 10% στις εμπροθεσμές πληρωμές


    Δυστυχώς οι περισσότεροι πάροχοι έχουν ΟΤΣ το οποίο εκτοξεύει τον λογαριασμό αν ξεπεραστούν τα όρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gamsgr : 10-04-18 στις 16:26.

  12. #1752
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω ότι τα ΕΛΤΑ είναι εκτός τόπου και χρόνου ,ΔΕΝ ήταν έτοιμοι να γίνουν πάροχοι ρεύματος . Κάτω του κόστους μπορει να αγόρασαν την ενέργεια στο πελάτη όμως δε την δίνουν και τσάμπα μην τρελαθούμε. Χρεώνουν κ ΟΤΣ 45-55€/mwh έτσι μην χάσουν και το κέρδος τους .
    Δεν ξέρω αν πραγματικά εφαρμόζουν ΟΤΣ σε αυτό το εύρος, δεν έχω άποψη.
    Δεν πρόκειται να μπω σε καμία αντιπαράθεση, ούτε να διαφημίσω την εταιρεία που εργάζομαι, και θα ήθελα να σβήσεις το σχόλιο, αν δε σου κάνει κόπο.
    για την ΟΤΣ, Ξέρω ότι αρκετοί ιδιώτες προσπαθούν να μην την εφαρμόζουν, αλλοτε επιτυχημένα άλλοτε όχι.

    Για τους διακανονισμούς, κάνεις ένα λάθος, δεχόμαστε, απλά ζητάμε την ανάλογη εγγύηση. Αυτό γενικά το βρίσκω νορμάλ, ως εμπορική πολιτική προστασίας της εταιρείας.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  13. #1753
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν πραγματικά εφαρμόζουν ΟΤΣ σε αυτό το εύρος, δεν έχω άποψη.
    Δεν πρόκειται να μπω σε καμία αντιπαράθεση, ούτε να διαφημίσω την εταιρεία που εργάζομαι, και θ88α ήθελα να σβήσεις το σχόλιο, αν δε σου κάνει κόπο.
    για την ΟΤΣ, Ξέρω ότι αρκετοί ιδιώτες προσπαθούν να μην την εφαρμόζουν, αλλοτε επιτυχημένα άλλοτε όχι.

    Για τους διακανονισμούς, κάνεις ένα λάθος, δεχόμαστε, απλά ζητάμε την ανάλογη εγγύηση. Αυτό γενικά το βρίσκω νορμάλ, ως εμπορική πολιτική προστασίας της εταιρείας.
    Σε κάνω λάθος ή μάλλον αυτή την ενημέρωση είχα από την εξυπηρέτηση πελατών ,εστειλα το διακανονισμό και μου είπαν ότι θα πρέπει να πληρώσω πρώτα όλο τον διακανονισμο. Για την ΟΤΣ εχεις δίκαιο καλύτερα να μη χρεώνεται παντός . Επίσης συγγνώμη για το σχόλιο διαγράφηκε το απόσπασμα.

  14. #1754
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάνω λάθος ή μάλλον αυτή την ενημέρωση είχα από την εξυπηρέτηση πελατών ,εστειλα το διακανονισμό και μου είπαν ότι θα πρέπει να πληρώσω πρώτα όλο τον διακανονισμο. Για την ΟΤΣ εχεις δίκαιο καλύτερα να μη χρεώνεται παντός . Επίσης συγγνώμη για το σχόλιο διαγράφηκε το απόσπασμα.
    οχι πλήρως. Απλά να τηρείται (για να είναι και "δίκαιο" προς τον προηγ.πάροχο).
    Εκτός αν το ποσό είναι εξωφρενικό (χρωστάς πχ 3.000 ευρώ με μηνιαίο λογ/σμο τα 100 ευρώ)
    Αλλιώς αναπροσαρμόζεται απλά η εγγύηση.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  15. #1755
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι πλήρως. Απλά να τηρείται (για να είναι και "δίκαιο" προς τον προηγ.πάροχο).
    Εκτός αν το ποσό είναι εξωφρενικό (χρωστάς πχ 3.000 ευρώ με μηνιαίο λογ/σμο τα 100 ευρώ)
    Αλλιώς αναπροσαρμόζεται απλά η εγγύηση.

    Φίλε Αντρέα εντελώς φιλικά, χρωσταγα 3.000€ ναι και είχα μηνιαίο λογαριασμό 120€ και δε με δέχθηκε η εταιρία . Ωστόσο είχε φτάσει τέτοιο ποσόν επειδή είχα πρόβλημα με το μετρητή ρεύματος , δε έκαιγα τόσο . Τώρα όσον αφορά την εγγύηση ο καθένας αποφασίζει αν τον συμφέρει ή x/y πρόταση κάθε εταιρίας .


    Καλό απόγευμα

Σελ. 117 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας