Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1444. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    342 23,68%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,96%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,19%
  • ΔΓ/ΔΑ

    89 6,16%
Σελ. 217 από 1146 ΠρώτηΠρώτη ... 197207212215216217218219222227237 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.241-3.255 από 17178
  1. #3241
    Εγγραφή
    11-07-2010
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Όπως επίσης υπάρχουν πάροχοι (όπως elpedison), που προσφερουν σε συγκεκριμένα πακέτα σταθερή τιμή της kwh, εξαίροντας από το συμβόλαιο την ενεργοποίηση του όρου περί ΟΤΣ, έναντι βέβαια μηνιαίου αντιτίμου(1.5€+φπα)... Ο κάθε ένας κρίνει ανάλογα με τις αναγκες του... Για μικρές καταναλώσεις πολύ πιθανόν να μην συμφέρει...

  2. #3242
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΔΕΗ από σήμερα και στην πώληση φυσικού αερίου
    Εκπτώσεις double play δε βλέπω για την ώρα
    Όταν βγει θα το ονομάσουν ΔΕΗ Double Κλαίει

    Aπάτη είναι τα συνδιαστικά προγράμματα πάντως. Κοιτούσα τoν περασμένο μήνα το Dual Energy της Ζενίθ για παράδειγμα.
    Γλυτώνεις ελάχιστα απ'το αέριο και σου τα παίρνουν από το ρεύμα. Σύγκριση βάσει των περσινών μου καταναλώσεων:


    Ετήσια κατανάλωση αερίου 14000kw/h (αυτόνομο)

    ΔΕΗ σταθερό-12 Gold ή Ζενίθ Gas Home Fix: 14000*0.026 = 364 (Έκανα αίτηση στη ΔΕΗ γιατί έχει 0.50 λιγότερο πάγιο)

    Ζενίθ Gas Home Fix Dual Energy: 14000*0.02438 = 341


    Ετήσια κατανάλωση ρεύματος 4400ημέρα + 900νύχτα μονοφασικό

    Ελίν Εlectricon Oικιακό Ν = 406

    Zeνίθ Dual Energy Power Home N = 493


    Πού καταλήγουμε; Στο συνδιαστικό της Ζενίθ θα γλύτωνα 23 ευρώ στο αέριο και θα πλήρωνα 87 ευρώ παραπάνω στο ρεύμα.
    Και θα ήμουν δεσμευμένος 2 χρόνια με ΟΤΣ 55! Ήδη τον τελευταίο μήνα έχει πάει μ.ο 62 κι ανεβαίνει.

  3. #3243
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.270
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Καλά η ΖΕΝΙΘ είναι πανάκριβη. Την προτιμούν πολλοί όμως στη Θεσσαλονίκη λόγω του ονόματος που έχει κάνει από το φυσικό αέριο.

    Είχα μια ελπίδα από την εμπλοκή της ΔΕΗ στην αγορά του φυσικού αερίου αλλά τα προγράμματα που ανακοίνωσαν είναι ασαφή και δεν κάνουν λόγο για τρέχουσες τιμές.

    Spoiler:
    Το αίσθημα της ελευθερίας πάντως που δίνει η σύμβαση αορίστου χρόνου είναι ανεκτίμητο. Έχω καταφέρει να απαλλαγώ και από τα κλειστά συμβόλαια τηλεφωνίας και δεν θέλω να ακούω για ρήτρες αποδέσμευσης, παζάρια για ανανεώσεις κτλ. Αξίζει για την ηρεμία μας να ξοδεύουμε μερικά ευρώ παραπάνω.

  4. #3244
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    pathfinder.gr
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Υπαρχει καποιος παροχος ρευματος χωρίς ΟΤΣ εκτος την ΔΕΗ? Κατι για elpedison διαβασα παραπάνω. Αυτο το ευρος ΟΤΣ που το λεει? Λενε πχ 50-70 , τι σημαινει αυτό?
    ΥΓ. Παω μάλλον για watt&volt. Δεν βρισκω πουθενα το ευρος.
    Μηπως είναι το παρακάτω 45-60 ? (Ειναι απο το συμβόλαιο watt&volt) . Αν ανι πως το συγκρίνω με το διαγραμμα της Voltera ?
    https://www.volterra.gr/diagramma-ots/


    Οι Χρεώσεις Προμήθειας ενδέχεται να αναπροσαρμοστούν βάσει της
    Ρήτρας Κόστους Προμήθειας (ΟΤΣ, ΛΠ, ΜΜΚΘΣΣ, απώλειες). Οι Χρεώσεις
    Προμήθειας θα υπολογίζονται ειδικότερα ως εξής: Αν το άθροισμα (Ι) της μέ-
    σης ΟΤΣ, (ΙΙ) των μέσων μοναδιαίων χρεώσεων για τους ΛΠ, και (ΙΙΙ) της μέσης
    χρέωσης ΜΜΚΘΣΣ κατά την Περίοδο Κατανάλωσης, με τα (Ι) έως και (ΙΙΙ) προ-
    σαυξημένα κατά τον εκάστοτε ισχύοντα συντελεστή απωλειών δικτύου (εφεξής
    το «Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται εντός των ορίων 45 και 60
    €/ΜWh, δεν θα πραγματοποιείται αύξηση ή μείωση των Χρεώσεων Προμή-
    θειας. Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης
    είναι κάτω του ορίου των 45 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα μειώνονται
    κατά τη διαφορά των 45 €/ΜWh με το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα. Αν
    το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι άνω
    του ορίου των 60 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα αυξάνονται κατά τη
    διαφορά του Μέσου Προσαυξημένου Αθροίσματος με το όριο των 60€/MWh.
    Αυτές οι αυξομειώσεις των Χρεώσεων Προμήθειας θα εμφανίζονται ως διακρι-
    τές χρεώσεις ή πιστώσεις στους λογαριασμούς κατανάλωσης, που θα αποστέλ-
    λει ο Προμηθευτής στον Πελάτη, όταν τα πραγματικά δεδομένα καθίστανται
    διαθέσιμα από τον αρμόδιο διαχειριστή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nkoumo : 19-10-19 στις 13:33.

  5. #3245
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει καποιος παροχος ρευματος χωρίς ΟΤΣ εκτος την ΔΕΗ? Κατι για elpedison διαβασα παραπάνω. Αυτο το ευρος ΟΤΣ που το λεει? Λενε πχ 50-70 , τι σημαινει αυτό?
    ΥΓ. Παω μάλλον για watt&volt. Δεν βρισκω πουθενα το ευρος
    νομίζω ότι όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν ΟΤΣ μόνο η ΔΕΗ δεν έχει.

    προσωπικά δεν το έχω μετανιώσει που έχω παραμείνει στην ΔΕΗ (υπόψη τώρα δίνει και φυσικό αέριο εκτός από ρεύμα)
    αν θα εμπιστευόμουν άλλον για ρεύμα θα ήταν το φυσικό αέριο αττικής που δίνει ρεύμα και φυσικό αέριο

    στην εταιρεία όπου εργάζομαι συνεργαζόμαστε με όλες τις εταιρείες παροχής ενέργειας παρακάτω εκθέτω μερικά πράγματα που δεν μου αρέσουν μιας και διαχειρίζομαι ότι αφορά το ρεύμα - νερό - φυσικό αέριο - τηλέφωνο (σταθερό/κινητό/πρόσβαση στο διαδίκτυο).

    εννοείται σε όλους έχουμε ενεργοποιημένο το e-bill και ενημέρωση μέσω email και sms (φαντάζεστε ποιος θα λαμβάνει την ενημέρωση...και ποιος θα δίνει την εντολή να πληρωθούν...)

    ΔΕΗ = σε όλα τα θέματα υπερτερεί άψογη εξυπηρέτηση πελατών (βέβαια έχουμε πολλαπλό μιας και έχουμε πάνω από 1.000+ παροχές σε αυτούς έτσι μιας και πληρώνουμε πολύ καλά έχουμε και την ανάλογη εξυπηρέτηση παρά το γεγονός ότι είμαστε ο κακός τους εφιάλτης κάθε φορά που πάω για νέο συμβόλαιο κολλάει το "σύμπαν" στο σύστημα τους μέχρι να γίνει η νέα σύμβαση προμήθειας ρεύματος.

    ELPEDISON = σε πρήζουν χωρίς λόγο με γραπτά μηνύματα (sms) σχετικά με τον λογαριασμό από την έκδοση έως την λήξη (παρά το γεγονός ότι έχεις επιλέξει e-bill και ενημέρωση με email και sms)

    WATT & VOLT = έχουν θέματα στο λογιστήριο τους , αγνοούν βασικά πράγματα στην εξυπηρέτηση πελατών (είχαμε κάνει αίτηση για ρεύμα και φυσικό αέριο και έπρεπε να επικοινωνήσουμε εμείς με την ΕΔΑ για να μάθουμε που είχε κολλήσει η αίτηση μας και με το ΔΕΔΔΗΕ επίσης)

    PROTERGIA = δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα άψογη ενημέρωση μέσω του e-bill / email / sms

    δεν έχουμε ακόμα συνεργασία με ΚΕΝ , ΖΕΝΙΤΗ , VOLTERΑ δεν θυμάμαι κάποια άλλη

    βλέπετε το πρωτόκολλο είναι αυστηρό καθώς για να κάνω νέα σύμβαση προμήθειας ρεύματος με την όποια εταιρεία απαιτεί διαγωνισμό (όπως το δημόσιου) με πλήρη διαφάνεια και να καταθέσουν σφραγισμένες προσφορές κτλ...

    έτσι έχουμε επιλέξει το πλάνο Β και πάμε στον όποιο πάροχο έχει ο ιδιοκτήτης του ακινήτου που έχουμε επιλέξει να ενοικιάσουμε (μας συμφέρει περισσότερο να παραμείνουμε στον ίδιο πάροχο καθώς όταν φύγουμε είναι πιο εύκολο για τον ιδιοκτήτη να το πάρει πίσω στο όνομα του και να το νοικιάσει ξανά στον επόμενο.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 19-10-19 στις 13:44.

  6. #3246
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Η elin (electricon) δεν έχει.

  7. #3247
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    OTΣ

    ΔΕΗ, Ελίν: Όχι
    WeEnergy: 43-68
    EΛΤΑ: 40-65
    ΝRG: 45-60
    Volterra: 40-60
    Petrogaz, Elpedison: 45-55
    Protergia, Φυσικό Αέριο, Watt&Volt, KΕΝ, Ζενίθ: 40-55
    HΡΩΝ, Green: 40-50
    Nova: 35-55
    Volton: 35-50

    * Elpedison, Petrogaz και Ζενίθ έχουν μερικά προγράμματα fixed (με όρια κατανάλωσης) χωρίς ΟΤΣ.

  8. #3248
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109941/10999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    OTE Oxygen
    SNR / Attn
    31(dB) / 3(dB)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΟΤΣ.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  70,3 KB 
ID: 207876
    Η εξέλιξη της ΟΤΣ από 1/1/2016.
    Με πορτοκαλί η μέση ημερήσια τιμή.
    Με κόκκινο η μέση τιμή 30 ημερών
    Με μαύρο η μέση τιμή 120 ημερών.

    Υπενθυμίζω πως ο κύκλος μετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ με τον οποίο γίνεται ο υπολογισμός των Ρυθμιζόμενων χρεώσεων και η εκκαθάριση της ενέργειας είναι 4μηνιαίος.

    Επίσης να σημειώσω πως η ΔΕΗ δεν έχει ρήτρα ΟΤΣ αλλά έχει ρήτρα CO2.
    Αναζητήστε εδώ τα Futures EUA. Η τιμή αναφοράς είναι τα 25,74 €/τόνο CO2 (+/-10% για να ενεργοποιηθεί η ρήτρα).

  9. #3249
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Wind - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10W300
    φίλη ήθελε να αλλάξει το όνομα στο λογαριασμό της ΔΕΗ και επειδή είχαν περάσει 20 χρόνια της ζήτησαν πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου και νέα εγγύηση (μετά από επιστροφή της παλιάς).
    Αποφάσισε να πάει σε άλλη εταιρεία που της είπαν (τηλεφωνικά) ότι δεν θα πληρώσει τίποτα από τα παραπάνω αρκεί ο λογαριασμός να πληρώνεται μέσω πιστωτικής (με πάγια εντολή).
    Όλα καλά, είδε και έκπτωση 10-15 ευρώ στο λογαριασμό αλλά ένα πρωί την παίρνει τηλέφωνο ο ΔΕΔΔΗΕ και της είπε ότι χρειάζεται πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου!!!! αλλιώς θα της κόψουν το ρεύμα!!!

    Άρα θέλει πολύ ψάξιμο σε ότι μας λένε!!!Δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα οι ιδιωτικές εταιρείες... Και δεν είναιι τυχαίο που με πολύ ζόρι μειώνεται το ποσοστό πελατών της ΔΕΗ.

    Το 2016 αν θυμάμαι καλά με την κρίση του Φυσικού αερίου ακόμα και οι μονάδες φυσικού αερίου της ΔΕΗ δούλεψαν με diesel για να ανταποκριθούν στη ζήτηση με τεράστιο κόστος για την επιχείρηση. Σε παρόμοια περίπτωση τι θα κάνει ένας ιδιώτης; και που θα ρίξει το κόστος;

    Θέλει ψάξιμο... πολύ ψάξιμο... και μην μένετε μόνο στο τι σας λένε τα άτομα της τηλεφωνικής υποστήριξης... ζητήστε φαξ, email, επιστολή!

  10. #3250
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    pathfinder.gr
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Και πως μπορεί κάποιος να υπολογίσει πόσα παραπάνω θα πληρώσει για την ΟΤΣ?
    Πχ. Έστω η εταιρεία δίνει όριο 40-55 ., Και για 10 ημέρες η τιμή έχει διαμορφωθεί σταθερά στα 70 και η τιμή συμφωνίας με τον πάροχο είναι 0,065Κwh. Πώς υπολογίζεται το παραπάνω θα δώσω για αυτές τις 10 ημέρες?

  11. #3251
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Wind - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10W300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως μπορεί κάποιος να υπολογίσει πόσα παραπάνω θα πληρώσει για την ΟΤΣ?
    Πχ. Έστω η εταιρεία δίνει όριο 40-55 ., Και για 10 ημέρες η τιμή έχει διαμορφωθεί σταθερά στα 70 και η τιμή συμφωνίας με τον πάροχο είναι 0,065Κwh. Πώς υπολογίζεται το παραπάνω θα δώσω για αυτές τις 10 ημέρες?
    σιγά μη καθίσει ο παππούς ή η γιαγιά να υπολογίσει το κόστος!! ούτε έχω δεν θα το κάνω...

  12. #3252
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως μπορεί κάποιος να υπολογίσει πόσα παραπάνω θα πληρώσει για την ΟΤΣ?
    Πχ. Έστω η εταιρεία δίνει όριο 40-55 ., Και για 10 ημέρες η τιμή έχει διαμορφωθεί σταθερά στα 70 και η τιμή συμφωνίας με τον πάροχο είναι 0,065Κwh. Πώς υπολογίζεται το παραπάνω θα δώσω για αυτές τις 10 ημέρες?
    70 (διαμορφωμένη OΤΣ) - 55 (ΟΤΣ παρόχου) = 15

    Άρα 0.015 + 0.065 = 0.08€/Kwh τελική τιμή

    Δηλαδή σε κατανάλωση 1000Κwh θα δώσεις παραπάνω 15ευρώ

  13. #3253
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maloukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλη ήθελε να αλλάξει το όνομα στο λογαριασμό της ΔΕΗ και επειδή είχαν περάσει 20 χρόνια της ζήτησαν πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου και νέα εγγύηση (μετά από επιστροφή της παλιάς).
    Αποφάσισε να πάει σε άλλη εταιρεία που της είπαν (τηλεφωνικά) ότι δεν θα πληρώσει τίποτα από τα παραπάνω αρκεί ο λογαριασμός να πληρώνεται μέσω πιστωτικής (με πάγια εντολή).
    Όλα καλά, είδε και έκπτωση 10-15 ευρώ στο λογαριασμό αλλά ένα πρωί την παίρνει τηλέφωνο ο ΔΕΔΔΗΕ και της είπε ότι χρειάζεται πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου!!!! αλλιώς θα της κόψουν το ρεύμα!!!

    Άρα θέλει πολύ ψάξιμο σε ότι μας λένε!!!Δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα οι ιδιωτικές εταιρείες... Και δεν είναιι τυχαίο που με πολύ ζόρι μειώνεται το ποσοστό πελατών της ΔΕΗ.

    Το 2016 αν θυμάμαι καλά με την κρίση του Φυσικού αερίου ακόμα και οι μονάδες φυσικού αερίου της ΔΕΗ δούλεψαν με diesel για να ανταποκριθούν στη ζήτηση με τεράστιο κόστος για την επιχείρηση. Σε παρόμοια περίπτωση τι θα κάνει ένας ιδιώτης; και που θα ρίξει το κόστος;

    Θέλει ψάξιμο... πολύ ψάξιμο... και μην μένετε μόνο στο τι σας λένε τα άτομα της τηλεφωνικής υποστήριξης... ζητήστε φαξ, email, επιστολή!
    Η ΔΕΗ το ρεύμα που παράγει όπως και οι υπόλοιποι που παράγουν το ρίχνουν όλοι σε εναν "κουμπαρά" και απο εκεί ο κάθε ενας πληρώνει για να αγοράσει για να πουλήσει σε τελικούς καταναλωτές, όποτε ρεύμα πάντα θα υπάρχει, το θέμα είναι το ποια θα είναι η ΟΤΣ.

    Το πιστοποιητικό είναι κάτι που το ζητάει ο ΔΕΔΔΗΕ και δεν είναι στο χέρι κανενός εναλλακτικού

  14. #3254
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω ότι όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν ΟΤΣ μόνο η ΔΕΗ δεν έχει.

    ΔΕΗ = σε όλα τα θέματα υπερτερεί άψογη εξυπηρέτηση πελατών (βέβαια έχουμε πολλαπλό μιας και έχουμε πάνω από 1.000+ παροχές
    Δε ξέρω τι κάνει η ΔΕΗ αν εχεις χιλιες παροχές. Η προσωπικη μου εμπειρία όταν τη χρειάστηκα ήταν ότι ειναι οτι πιο άθλιο κυκλοφορεί, όσον αφορά στην εξυπηρέτηση πελατών...
    Για αυτό μακριά μήπως και σοβαρευτούν..
    Οσο για ΟΤΣ έχει αναφερθεί και απο άλλους ότι υπάρχουν πάροχοι που δε χρεώνουν ΟΤΣ.. αλλά και αν χρεώνουν για την ώρα συμφέρουν σε σχεση με ΔΕΗ.

  15. #3255
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι κάνει η ΔΕΗ αν εχεις χιλιες παροχές. Η προσωπικη μου εμπειρία όταν τη χρειάστηκα ήταν ότι ειναι οτι πιο άθλιο κυκλοφορεί, όσον αφορά στην εξυπηρέτηση πελατών...
    Για αυτό μακριά μήπως και σοβαρευτούν..
    Οσο για ΟΤΣ έχει αναφερθεί και απο άλλους ότι υπάρχουν πάροχοι που δε χρεώνουν ΟΤΣ.. αλλά και αν χρεώνουν για την ώρα συμφέρουν σε σχεση με ΔΕΗ.
    φίλε μου απλά διαφέρει η κάθε περίπτωση

    όπως συμβαίνει στις τηλεπικοινωνίες (σταθερή/κινητή/διαδίκτυο) έτσι συμβαίνει και στην ενέργεια

    άλλος είναι καλός σε εμένα και κακός σε εσένα και το αντίστροφο

    όπως είπα η προσωπική μου γνώμη για την ΔΕΗ δεν αλλάζει για αυτό στο σπίτι έχω ΔΕΗ και δεν το έχω μετανιώσει (άλλωστε επειδή γνωρίζουν και που εργάζομαι) με εξυπηρετούν άψογα και αυτοί στην ΔΕΗ αλλά και στον ΔΕΔΔΗΕ (με την νέα χρονιά με ενημέρωσαν ότι θα έρθουν για την μελέτη ώστε να τοποθετηθεί νέος μετρητής (ψηφιακός με τηλεμέτρηση εφόσον αυτή δουλέψει γιατί ακόμα δεν δουλεύει) το ξέρω καθώς στην εργασία μου έχουμε τέτοιο μετρητή για αυτό ζήλεψα και τους το ζήτησα).

    απλά θέλει προσοχή στα "μικρά γράμματα" ότι αφορά τους παρόχους ενέργειας καθώς δεν αναφέρουν στον πελάτη ότι λέει ο τιμοκατάλογος τους ή το συμβόλαιο που υπογράφει.

Σελ. 217 από 1146 ΠρώτηΠρώτη ... 197207212215216217218219222227237 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας