Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 305 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.561-4.575 από 17507
  1. #4561
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, για να μετρήσει πρέπει να μου χτυπήσει το κουδούνι, ο ΤΕΛΙΚΟΣ είχε τις ενδείξεις από τις φωτογραφίες,μάλλον οι φωτογραφίες είναι ποιο αξιόπιστες τοικίααπότο τι καταγράφουν οι υπάλληλοι
    Καλημέρα.. Αν είναι μονοκατοικία θα χτυπήσει το δικό σου κουδούνι...Αν είναι όμως πολυκατοικία μπορεί να μην χτυπήσει το κουδούνι του κατόχου της παρόχου... Δεν είναι θέμα αξιοπιστίας αλλά θα πρέπει να δουν και την παροχή...Αν καταγράφει σωστά, αν είναι εντάξει,αν λείπει κάποια σφραγίδα κτλπ...

  2. #4562
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.. Αν είναι μονοκατοικία θα χτυπήσει το δικό σου κουδούνι...Αν είναι όμως πολυκατοικία μπορεί να μην χτυπήσει το κουδούνι του κατόχου της παρόχου... Δεν είναι θέμα αξιοπιστίας αλλά θα πρέπει να δουν και την παροχή...Αν καταγράφει σωστά, αν είναι εντάξει,αν λείπει κάποια σφραγίδα κτλπ...
    Δεν είναι πολυκατοικία με αγνώστους ενοίκους είναι οικογενειακή,εγώ σου παραθέτω γεγονότα και εσύ γράφεις τι έπρεπε να γίνει,έχω ξαναγράψει για το Υ.Δ.Ε ότι με έχουν διαβεβαιώσει επίσημα με mail και τηλεφωνικά και ο ΔΕΔΔΗΕ των ΛΕΧΑΙΝΩΝ και ο ΔΕΔΔΗΕ για την ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ότι δεν χρειάζεται για την αλλαγή παροχου και ας έχει ληξει και εσύ επιμένεις ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε .

  3. #4563
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    [QUOTE=nicolaos;6792669]Δεν είναι πολυκατοικία με αγνώστους ενοίκους είναι οικογενειακή,εγώ σου παραθέτω γεγονότα και εσύ γράφεις τι έπρεπε να γίνει,έχω ξαναγράψει για το Υ.Δ.Ε ότι με έχουν διαβεβαιώσει επίσημα με mail και τηλεφωνικά και ο ΔΕΔΔΗΕ των ΛΕΧΑΙΝΩΝ και ο ΔΕΔΔΗΕ για την ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ότι δεν χρειάζεται για την αλλαγή παροχου και ας έχει ληξει και εσύ επιμένεις ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε .[/QUOTE

    Έχω αναφέρει ότι αυτό γίνεται εδώ στην Αττική και στην Θεσσαλονίκη..Για την αλλαγή παρόχου πηγαίνουν άτομα από τον ΔΕΔΔΗΕ...Αν δεν έχει λήξει η ΥΔΕ δεν θα στην ζητήσουν...Αν έχει όμως λήξει θα την ζητήσουν...Αυτό υπάρχει....Αν σε κάποιες περιοχές δεν δουλεύει σωστά η ΔΕΔΔΗΕ δεν μπορώ να πω κάτι..Υ.Γ.αν έχει λήξει η ΥΔΕ φαίνεται μέσα από τον ΔΕΔΔΗΕ...
    https://apps.deddie.gr/LicensedElect...Certification/

  4. #4564
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι πολυκατοικία με αγνώστους ενοίκους είναι οικογενειακή,εγώ σου παραθέτω γεγονότα και εσύ γράφεις τι έπρεπε να γίνει,έχω ξαναγράψει για το Υ.Δ.Ε ότι με έχουν διαβεβαιώσει επίσημα με mail και τηλεφωνικά και ο ΔΕΔΔΗΕ των ΛΕΧΑΙΝΩΝ και ο ΔΕΔΔΗΕ για την ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ότι δεν χρειάζεται για την αλλαγή παροχου και ας έχει ληξει και εσύ επιμένεις ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε .
    τα γεγονότα μπορεί να συμβαίνουν όπως τα περιγράφεις δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω αυτά που μας παραθέτεις

    όλοι εδώ προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε με απλά πράγματα

    ποια είναι η διαδικασία που εφαρμόζεται από τον ΔΕΔΔΗΕ όταν λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ)
    ποια είναι η διαδικασία που εφαρμόζεται από τους παρόχους και από τον ΔΕΔΔΗΕ όταν αλλάζεις προμηθευτή (πάροχο) ηλεκτρικής ενέργειας

    τώρα αν συγκεκριμένα καταστήματα του ΔΕΔΔΗΕ ή των παρόχων δεν τις εφαρμόζουν είναι άλλο θέμα

    το μόνο σίγουρο είναι ότι εσύ θα κληθείς να αντιμετωπίσεις τυχόν θέματα που θα προκύψουν μην περιμένεις από κανένα υπάλληλο/προιστάμενο/διευθυντή να βάλει την υπογραφή του ή να αναλάβει την ευθύνη για ότι σου είπε.

    προσωπικά όπως έχεις δει έχω αναφέρει ότι μου ζήτησαν φωτογραφίες

    άλλοι μου ζήτησαν μόνο την μέτρηση (την συγκεκριμένη ημερομηνία της σύμβασης)

  5. #4565
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα γεγονότα μπορεί να συμβαίνουν όπως τα περιγράφεις δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω αυτά που μας παραθέτεις

    όλοι εδώ προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε με απλά πράγματα

    ποια είναι η διαδικασία που εφαρμόζεται από τον ΔΕΔΔΗΕ όταν λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ)
    ποια είναι η διαδικασία που εφαρμόζεται από τους παρόχους και από τον ΔΕΔΔΗΕ όταν αλλάζεις προμηθευτή (πάροχο) ηλεκτρικής ενέργειας

    τώρα αν συγκεκριμένα καταστήματα του ΔΕΔΔΗΕ ή των παρόχων δεν τις εφαρμόζουν είναι άλλο θέμα

    το μόνο σίγουρο είναι ότι εσύ θα κληθείς να αντιμετωπίσεις τυχόν θέματα που θα προκύψουν μην περιμένεις από κανένα υπάλληλο/προιστάμενο/διευθυντή να βάλει την υπογραφή του ή να αναλάβει την ευθύνη για ότι σου είπε.

    προσωπικά όπως έχεις δει έχω αναφέρει ότι μου ζήτησαν φωτογραφίες

    άλλοι μου ζήτησαν μόνο την μέτρηση (την συγκεκριμένη ημερομηνία της σύμβασης)
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχω κληθεί να βγάλω ΥΔΕ και ας έχει ληξει

  6. #4566
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχω κληθεί να βγάλω ΥΔΕ και ας έχει ληξει
    θα κληθείς να βγάλεις ΥΔΕ μην ανησυχείς
    δεν γίνεται καμία εξαίρεση
    θα σου έρθει επιστολή από τον ΔΕΔΔΗΕ (κεντρικό ή άλλο) η οποία θα σου δώσει περιθώριο έξι μήνες

  7. #4567
    Εγγραφή
    10-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά την βοήθεια σας. Χρόνια στην ΔΕΗ ΚΟΤ Β (0,45) και θέλω να αλλάξω. Διάβασα τα προηγούμενα ποστ και είστε πολύ θετικοί με ΕΛΙΝ. Αν μεταφέρω εκεί το ρεύμα θα έχω όφελος;
    Επίσης στο φυσικό ρεύμα είμαι Ζενίθ αρκετά χρόνια και βλέπω ότι η χρέωση της είναι (0,0289) κοιτάζω τον Φεβρουάριο και είναι (0,018)!!! και πάγιο 0,15/ ημέρα
    Από την άλλη η ΕΛΙΝ έχει 0,25/ ημέρα και σταθερή τιμή ( 0,032)
    Μου φαίνεται πολύ ακριβότερη σε σχέση με ζενίθ εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι
    Βέβαια κάτι λέει για 30% δωρεάν της μηνιαίας ποσότητας του αερίου, αλλά δεν ξέρω αν ήδη έχει υπολογιστεί στις τιμές τους ή πρέπει εγώ να κάνω κάποιες αφαιρέσεις.
    Παιδιά βοήθεια και για το ρεύμα και για το αέριο αν αξίζει η συνδυαστική...

  8. #4568
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ant2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά την βοήθεια σας. Χρόνια στην ΔΕΗ ΚΟΤ Β (0,45) και θέλω να αλλάξω. Διάβασα τα προηγούμενα ποστ και είστε πολύ θετικοί με ΕΛΙΝ. Αν μεταφέρω εκεί το ρεύμα θα έχω όφελος;
    Επίσης στο φυσικό ρεύμα είμαι Ζενίθ αρκετά χρόνια και βλέπω ότι η χρέωση της είναι (0,0289) κοιτάζω τον Φεβρουάριο και είναι (0,018)!!! και πάγιο 0,15/ ημέρα
    Από την άλλη η ΕΛΙΝ έχει 0,25/ ημέρα και σταθερή τιμή ( 0,032)
    Μου φαίνεται πολύ ακριβότερη σε σχέση με ζενίθ εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι
    Βέβαια κάτι λέει για 30% δωρεάν της μηνιαίας ποσότητας του αερίου, αλλά δεν ξέρω αν ήδη έχει υπολογιστεί στις τιμές τους ή πρέπει εγώ να κάνω κάποιες αφαιρέσεις.
    Παιδιά βοήθεια και για το ρεύμα και για το αέριο αν αξίζει η συνδυαστική...
    Για συνδυαστικό με ρεύμα κ αέριο, κοίτα κ την ΔΕΗ. Με δυο χρόνια δεύσμευση (effective-24-gold/) έχει 3.5 ευρώ πάγιο , κ έκπτωση 15% στο αέριο (οχι στις άλλες χρεώσεις δικτύου κτλ).Η τιμή είναι κυμενόμενη, προκύπτει όπως αυτή ανακοινώνεται από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα την 10η ημερολογιακή ημέρα του επόμενου μήνα από το μήνα κατανάλωσης ή την αμέσως επόμενη εργάσιμη ημέρα, εφόσον η πρώτη είναι αργία]
    +[0,00950 €/kWh] } x 0,77

  9. #4569
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα κληθείς να βγάλεις ΥΔΕ μην ανησυχείς
    δεν γίνεται καμία εξαίρεση
    θα σου έρθει επιστολή από τον ΔΕΔΔΗΕ (κεντρικό ή άλλο) η οποία θα σου δώσει περιθώριο έξι μήνες
    Μετά από πόσο καιρό θα έρθει η επιστολή; Το λέω γιατί με αλλαγή το Νοέμβριο ακόμα δεν έχω λάβει επιστολή και είναι Απρίλιος.

  10. #4570
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πόσο καιρό θα έρθει η επιστολή; Το λέω γιατί με αλλαγή το Νοέμβριο ακόμα δεν έχω λάβει επιστολή και είναι Απρίλιος.
    Να ελπίζεις να στείλουν επιστολή
    μην έχει γίνει καμία κουταμάρα από το τοπικό κατάστημα ΔΕΔΔΗΕ και δεν σου έχουν στείλει επιστολή και ξαφνικά κοπεί η παροχή ρεύματος και ψάχνεσαι να βρεις τι φταίει

  11. #4571
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πόσο καιρό θα έρθει η επιστολή; Το λέω γιατί με αλλαγή το Νοέμβριο ακόμα δεν έχω λάβει επιστολή και είναι Απρίλιος.
    Καλημερα...Μπορεις να κανεις αναζητηση στον Δεδδηε.. Να το δεις απο εκει...

    https://apps.deddie.gr/LicensedElect...Certification/.

  12. #4572
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Βλέπεις στο site που προαναφερηκε κατι παραπάνω από το ότι έχει ληξει ή όχι το πιστοποιητικό;
    Και ναι οκ είναι υποχρεωτικό κάθε 14 χρόνια αλλά σχεδόν κανείς δε κάνει επανέλεγχο. Είναι υποχρεωμένοι να στείλουν επιστολή ή έρχονται και στο κόβουν έτσι; Και δε φέρουν ουδεμία ευθυνη; Φαντάζομαι μπορείς να τους κυνηγήσεις άνετα..
    Με απλά λόγια καταλαβαίνω το υποχρεωτικά κάθε 14 χρόνια θα έρχετε τεχνικός να ελεγχει την εγκατάσταση σε όλους αλλιώς διακοπή ρευματος. Δεν καταλαβαίνω το αν μεινεις στη ΔΕΗ δε σε πειράζει κανείς αλλά αν αλλάξεις πάροχο θες πιστοποιητικό. Και μπορεί να μη σου στειλω καν ειδοποίηση κιόλας γιατί έτσι μου αρέσει αλλά θα έρθω να σου κόψω το ρευμα μόνο σε σένα που άλλαξες πάροχο. Αλλά οκ μπαχαλάκι είμασταν πάντα δε θα αλλάξει ποτέ κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 10-04-20 στις 16:42.

  13. #4573
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις στο site που προαναφερηκε κατι παραπάνω από το ότι έχει ληξει ή όχι το πιστοποιητικό;
    Και ναι οκ είναι υποχρεωτικό κάθε 14 χρόνια αλλά σχεδόν κανείς δε κάνει επανέλεγχο. Είναι υποχρεωμένοι να στείλουν επιστολή ή έρχονται και στο κόβουν έτσι; Και δε φέρουν ουδεμία ευθυνη; Φαντάζομαι μπορείς να τους κυνηγήσεις άνετα..
    Με απλά λόγια καταλαβαίνω το υποχρεωτικά κάθε 14 χρόνια θα έρχετε τεχνικός να ελεγχει την εγκατάσταση σε όλους αλλιώς διακοπή ρευματος. Δεν καταλαβαίνω το αν μεινεις στη ΔΕΗ δε σε πειράζει κανείς αλλά αν αλλάξεις πάροχο θες πιστοποιητικό. Και μπορεί να μη σου στειλω καν ειδοποίηση κιόλας γιατί έτσι μου αρέσει αλλά θα έρθω να σου κόψω το ρευμα μόνο σε σένα που άλλαξες πάροχο. Αλλά οκ μπαχαλάκι είμασταν πάντα δε θα αλλάξει ποτέ κάτι.
    δεν μπορώ να πω ότι δεν έχεις δίκιο

    στην χώρα που ζούμε και λέγεται ελλάδα

    μπορεί να υπάρχουν διαδικασίες που θα πρέπει να τις ακολουθούν όλοι

    μπορεί να υπάρχουν νόμοι και οι αντίστοιχες κυρώσεις για όποιον τους παραβιάζει

    αλλά τίποτα δεν εφαρμόζεται βέβαια η ευθύνη για μένα βαραίνει και τις δύο πλευρές.

  14. #4574
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις στο site που προαναφερηκε κατι παραπάνω από το ότι έχει ληξει ή όχι το πιστοποιητικό;
    Και ναι οκ είναι υποχρεωτικό κάθε 14 χρόνια αλλά σχεδόν κανείς δε κάνει επανέλεγχο. Είναι υποχρεωμένοι να στείλουν επιστολή ή έρχονται και στο κόβουν έτσι; Και δε φέρουν ουδεμία ευθυνη; Φαντάζομαι μπορείς να τους κυνηγήσεις άνετα..
    Με απλά λόγια καταλαβαίνω το υποχρεωτικά κάθε 14 χρόνια θα έρχετε τεχνικός να ελεγχει την εγκατάσταση σε όλους αλλιώς διακοπή ρευματος. Δεν καταλαβαίνω το αν μεινεις στη ΔΕΗ δε σε πειράζει κανείς αλλά αν αλλάξεις πάροχο θες πιστοποιητικό. Και μπορεί να μη σου στειλω καν ειδοποίηση κιόλας γιατί έτσι μου αρέσει αλλά θα έρθω να σου κόψω το ρευμα μόνο σε σένα που άλλαξες πάροχο. Αλλά οκ μπαχαλάκι είμασταν πάντα δε θα αλλάξει ποτέ κάτι.
    Αυτό είναι από το σαιτ της ΔΕΗ: [- Εφόσον η νέα Σύμβαση Προμήθειας παραμείνει στο ίδιο όνομα φυσικού/νομικού προσώπου με αυτό που υπάρχει καταχωρημένο στο σύστημα του Διαχειριστή Δικτύου (ΔΕΔΔΗΕ), όπως αυτό έχει δηλωθεί από τον τωρινό σας Προμηθευτή τότε, σύμφωνα με τα ισχύοντα από τη ΡΑΕ, δεν απαιτείται ο έλεγχος Υπεύθυνης Δήλωσης Ηλεκτρολόγου Εγκαταστάτη (ΥΔΕ). Στην περίπτωση που η νέα Σύμβαση θα συναφθεί σε διαφορετικό όνομα θα πρέπει να ενημερωθείτε για την ισχύ της ΥΔΕ (πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου) για την παροχή σας στο www.deddie.gr.] https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelat...gi-promitheuti Γιαυτό δεν πρόκειται να μας στείλουν καμιά επιστολή και ούτε θα μας κόψουν το ρεύμα αυθαίρετα,αλλωστε είπες ότι πέρασαν 6 μήνες και επιστολή δεν σου έστειλαν

  15. #4575
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    @ant2004

    Ρεύμα ναι συμφέρει η Ελίν στη περίπτωση σου, το έχουμε ξανασυζητήσει σε προηγούμενες σελίδες. Το κέρδος σου θα είναι η αρχική τιμή της ΔΕΗ μείον την αρχική της Ελίν. Δηλαδή όφελος 0.11 - 0.085 = 0.025€/kwh στο ημερήσιο και 0.079 - 0.066 = 0.013€/kwh στο νυχτερινό

    Aέριο μη κάνετε συμβάσεις με σταθερή τιμή, δε συμφέρουν πλέον. Ούτε τα συνδιαστικά προγράμματα, που επίσης έχουν ακριβές σταθερές τιμές στο αέριο.

    Ευτυχώς που στη ΔΕΗ η σύμβαση μου στο αέριο είναι για 1 έτος (λήγει τον Σεπτέμβρη) και το καλοκαίρι είναι μικρή η κατανάλωση. Οπότε θα γυρίσω πάλι σε Ζενιθ Gas Home T2.

    Τώρα στη ΔΕΗ πληρώνω 0.0245 και όπως είπε πιο πάνω ο συμφορουμίτης, η κλιμακακωτή τιμή είναι στο 0.018.

    https://tradingeconomics.com/commodity/natural-gas

    Το forecast λέει ότι θα πέσει κι άλλο τον επόμενο χρόνο!

    Συνεπώς για αέριο αυτή τη στιγμή συμφέρει το απλό Gas Home.

    https://www.zenith.gr/fysiko-aerio/gas-home/


    Ελίν μου ήρθε σήμερα το έναντι για το Επαγγελματικό, με ημερομηνία λήξης 4/5.

    Μου αρέσει πολύ αυτή η τιμολόγηση, δε καταλαβαίνω γιατί δε βάζουν και τα οικιακά να λήγουν στις αρχές του επόμενου μήνα κι όχι τέλος του τρέχοντος.

Σελ. 305 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας