Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1446. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    343 23,72%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,90%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,15%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 496 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 476486491494495496497498501506516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.426-7.440 από 17275
  1. #7426
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά! Αλλά που να πας οι περισσότεροι έχουν ναι μεν χαμηλή τιμή ρεύματος αλλά έχουν ρήτρα αναπροσαρμογής τιμής .οπότε είναι ρίσκο.
    Εγώ το είπα μακάρι να προλάβαινες το protergia fixed. Με πάγια εντολή υπάρχει και το myhome Online της ΔΕΗ με 0,096 ημερ. και 0,078 νυχτερινό

  2. #7427
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το είπα μακάρι να προλάβαινες το protergia fixed. Με πάγια εντολή υπάρχει και το myhome Online της ΔΕΗ με 0,096 ημερ. και 0,078 νυχτερινό
    Το σκέφτομαι να βάλω πάγια εντολή (έκπτωση ακόμα 2%). Το θέμα είναι ότι με παίρνουν συνέχεια τηλ από εναλλακτικους για προσφορές χαμηλής τιμής και όταν τους ρωτάω αν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής κτλ μου απαντούν όχι. Σε εναν μάλιστα ζήτησα και την σύμβαση να την δω και να την διαβάσω πριν υπογράψω και μου απάντησε ότι δεν γίνεται και ότι θα μου την στείλει αφού υπογράψω. Τι να πω ..

  3. #7428
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκέφτομαι να βάλω πάγια εντολή (έκπτωση ακόμα 2%). Το θέμα είναι ότι με παίρνουν συνέχεια τηλ από εναλλακτικους για προσφορές χαμηλής τιμής και όταν τους ρωτάω αν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής κτλ μου απαντούν όχι. Σε εναν μάλιστα ζήτησα και την σύμβαση να την δω και να την διαβάσω πριν υπογράψω και μου απάντησε ότι δεν γίνεται και ότι θα μου την στείλει αφού υπογράψω. Τι να πω ..
    Βρε δεν ρωτάμε τους πωλητές και εγώ πωλητής παλαιών πελατών είμαι. Μπαίνουμε στην σελίδα και διαβάζουμε πριν κάνουμε οποιαδήποτε ενέργεια. Μην απορείτε μερικοί που το βροντοφωνάζω, αν δεν βοηθηθούμε εδω μέσα απο τις πληροφορίες που έχει ο καθένας μας θα καταλήξουμε πάλι με dial up. Εν πάσει περιπτώσει , μπες στα site τους και διάβασε τα συμβόλαια

  4. #7429
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε δεν ρωτάμε τους πωλητές και εγώ πωλητής παλαιών πελατών είμαι. Μπαίνουμε στην σελίδα και διαβάζουμε πριν κάνουμε οποιαδήποτε ενέργεια. Μην απορείτε μερικοί που το βροντοφωνάζω, αν δεν βοηθηθούμε εδω μέσα απο τις πληροφορίες που έχει ο καθένας μας θα καταλήξουμε πάλι με dial up. Εν πάσει περιπτώσει , μπες στα site τους και διάβασε τα συμβόλαια
    Αυτό κάνω φίλε μου! Με την ρήτρα που έχουν ενεργοποιήσει δεν συμφέρει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή .για το μέλλον έχουμε καιρό ακόμα να δούμε.. απλά μου κάνει εντύπωση με το θάρρος ορισμένων στο τηλέφωνο. Ρε συ δεν είναι ωραίο να τους το κλήσεις βρίζοντας ...γτ σου λένε ψέματα η σου αποκρύπτουν στοιχεία .θα μου πεις δουλειά τους είναι .σωστά κ εμένα δουλειά μου είναι να βρίζω όταν μου λένε ψέματα...ήρεμα το λέω

  5. #7430
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κάνω φίλε μου! Με την ρήτρα που έχουν ενεργοποιήσει δεν συμφέρει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή .για το μέλλον έχουμε καιρό ακόμα να δούμε.. απλά μου κάνει εντύπωση με το θάρρος ορισμένων στο τηλέφωνο. Ρε συ δεν είναι ωραίο να τους το κλήσεις βρίζοντας ...γτ σου λένε ψέματα η σου αποκρύπτουν στοιχεία .θα μου πεις δουλειά τους είναι .σωστά κ εμένα δουλειά μου είναι να βρίζω όταν μου λένε ψέματα...ήρεμα το λέω
    Εγώ κάνω την εξής ερώτηση. Δεν θα βρεθεί ένας να τους κάνει μήνυση για τις βλακείες που λένε τηλεφωνικά? Πραγματικά θα γελάω γιατί έχει ξεφύγει το πράγμα. Πρόσεξε, δουλεύω και χτυπάει το τηλέφωνο, δυστυχώς το σήκωσα, ναι καλημέρα σας σας τηλεφωνώ απο την elpedison γιατί έχετε έκπτωση στο ηλεκτρικό σας ρεύμα και θέλουμε να σας κάνουμε μια πρόταση. Πρωτού μου κάνεις εσύ μια πρόταση της λεώ να σου πω και εγώ για το myhome ταδε συμβόλαιο γιατί έχεις πάρει σε κατάστημα της ΔΕΗ? Φυσικά και δεν πήρε σε κατάστημα της ΔΕΗ, στο προσωπικό μου πήρε αλλά εκ τοτε δεν με ξαναενόχλησαν. Ε δεν γίνεται αλλιώς θέλουν και το troll τους. Και απο την ΔΕΗ να ήταν θα έλεγα πως είμαι της elpedison υπάλληλος

  6. #7431
    Εγγραφή
    31-05-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σε όλους!

    Μια, ενδεχομένωσ χαζή, ερώτηση: Τώρα που οι τιμές του φυσικού αερίου εκτοξεύονται, υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε (επιλογή κάποιου προγράμματος) για να μην φάμε αυτές τις τρελές αυξήσεις;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  7. #7432
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους!

    Μια, ενδεχομένωσ χαζή, ερώτηση: Τώρα που οι τιμές του φυσικού αερίου εκτοξεύονται, υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε (επιλογή κάποιου προγράμματος) για να μην φάμε αυτές τις τρελές αυξήσεις;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Επένδυση... τίποτα άλλο.. εγώ παράγγειλα 2 μονοκρυσταλικά πάνελ των 350Watt (180€ έκαστο), 2 grid tie inverter των 600W (90€ έκαστο), ώστε το κάθε πάνελ να έχει το inverter του και ένα δέκτη των (60€) που μετράει τι δίνουν από ρεύμα τα πάνελ και καλά για παρακολούθηση .. σύνολο γύρω στα 700€ με καλώδια και βάσεις.
    Σε 1-1.5 χρόνο θα έχω αποσβέσει και θα είμαι με κέρδος από καταναλώσεις.

    Υ.Γ. Χωρίς μπαταρίες κλπ το παραπάνω γιατί έχω παλιό ρολόι και δεν χρειάζεται.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #7433
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ κάνω την εξής ερώτηση. Δεν θα βρεθεί ένας να τους κάνει μήνυση για τις βλακείες που λένε τηλεφωνικά? Πραγματικά θα γελάω γιατί έχει ξεφύγει το πράγμα. Πρόσεξε, δουλεύω και χτυπάει το τηλέφωνο, δυστυχώς το σήκωσα, ναι καλημέρα σας σας τηλεφωνώ απο την elpedison γιατί έχετε έκπτωση στο ηλεκτρικό σας ρεύμα και θέλουμε να σας κάνουμε μια πρόταση. Πρωτού μου κάνεις εσύ μια πρόταση της λεώ να σου πω και εγώ για το myhome ταδε συμβόλαιο γιατί έχεις πάρει σε κατάστημα της ΔΕΗ? Φυσικά και δεν πήρε σε κατάστημα της ΔΕΗ, στο προσωπικό μου πήρε αλλά εκ τοτε δεν με ξαναενόχλησαν. Ε δεν γίνεται αλλιώς θέλουν και το troll τους. Και απο την ΔΕΗ να ήταν θα έλεγα πως είμαι της elpedison υπάλληλος
    Μου φαίνεται θα υιοθετήσω την τακτική σου αν μου παραχωρήσεις τα πνευματικά δικαιώματα.. δεν γίνεται αλλιώς. Για να μην αναφερθώ σε τηλέφωνα για μπιτ κοιν που είναι εκτός θέματος...

  9. #7434
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους!

    Μια, ενδεχομένωσ χαζή, ερώτηση: Τώρα που οι τιμές του φυσικού αερίου εκτοξεύονται, υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε (επιλογή κάποιου προγράμματος) για να μην φάμε αυτές τις τρελές αυξήσεις;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    υπάρχει ήδη θέμα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...F%82?p=7129409

    2 προγράμματα είναι στο ένα μάλιστα η προσφορά λήγει σε λίγες μέρες
    συνέχεια εκεί

  10. #7435
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επένδυση... τίποτα άλλο.. εγώ παράγγειλα 2 μονοκρυσταλικά πάνελ των 350Watt (180€ έκαστο), 2 grid tie inverter των 600W (90€ έκαστο), ώστε το κάθε πάνελ να έχει το inverter του και ένα δέκτη των (60€) που μετράει τι δίνουν από ρεύμα τα πάνελ και καλά για παρακολούθηση .. σύνολο γύρω στα 700€ με καλώδια και βάσεις.
    Σε 1-1.5 χρόνο θα έχω αποσβέσει και θα είμαι με κέρδος από καταναλώσεις.

    Υ.Γ. Χωρίς μπαταρίες κλπ το παραπάνω γιατί έχω παλιό ρολόι και δεν χρειάζεται.
    Πόση οικιακή κατανάλωση υπολογίζεις να καλύπτεις με αυτή τη διάταξη?

  11. #7436
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επένδυση... τίποτα άλλο.. εγώ παράγγειλα 2 μονοκρυσταλικά πάνελ των 350Watt (180€ έκαστο), 2 grid tie inverter των 600W (90€ έκαστο), ώστε το κάθε πάνελ να έχει το inverter του και ένα δέκτη των (60€) που μετράει τι δίνουν από ρεύμα τα πάνελ και καλά για παρακολούθηση .. σύνολο γύρω στα 700€ με καλώδια και βάσεις.
    Σε 1-1.5 χρόνο θα έχω αποσβέσει και θα είμαι με κέρδος από καταναλώσεις.

    Υ.Γ. Χωρίς μπαταρίες κλπ το παραπάνω γιατί έχω παλιό ρολόι και δεν χρειάζεται.
    θες περίπου 5000kw για απόσβεση (με σημερινή τιμή ~0,14€/kw αν δεν έχεις κλείσει σε καλό πρόγραμμα)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσεξε, δουλεύω και χτυπάει το τηλέφωνο, δυστυχώς το σήκωσα, ναι καλημέρα σας σας τηλεφωνώ απο την elpedison γιατί έχετε έκπτωση στο ηλεκτρικό σας ρεύμα και θέλουμε να σας κάνουμε μια πρόταση.
    πριν λίγο με πήραν
    - να λέτε οτι είστε σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρες και αν έχετε χρόνο να αφήνετε να σας κάνουν την παρουσίαση
    - ζητήστε παράδειγμα με χρέωση 1000kw για τη σύγκριση
    - αν δε σας αναφέρουν ρήτρα αναπροσαρμογής ζητήστε όνομα , καταγράψτε την ώρα και στείλτε στη ΡΑΕ

    ΥΓ. όταν ζήτησα να με συνδέσει με έναν υπεύθυνο μου το έκλεισε

  12. #7437
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elina_77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόση οικιακή κατανάλωση υπολογίζεις να καλύπτεις με αυτή τη διάταξη?
    Με efficiency στο 19.5% =136W την ώρα και αυτό χωρίς συνεφιές κλπ ... άρα ποιο τίμιο είναι το 110-120W/h δλδ 2700-2900W την ημέρα. Να πω την αλήθεια, ένα server πάω να καλύψω μόνο που μου καίει 170W/h και αυτό μου ανεβάζει το λογαριασμό του ρεύματος. Δεν μπορώ να βάλω παραπάνω πάνελ στην ταράτσα εύκολα γιατί είμαι νοικάρης και αυτά τα 2 θα τα βάλω χωρίς να πω τπτ
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #7438
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με efficiency στο 19.5% =136W την ώρα και αυτό χωρίς συνεφιές κλπ ... άρα ποιο τίμιο είναι το 110-120W/h δλδ 2700-2900W την ημέρα. Να πω την αλήθεια, ένα server πάω να καλύψω μόνο που μου καίει 170W/h και αυτό μου ανεβάζει το λογαριασμό του ρεύματος. Δεν μπορώ να βάλω παραπάνω πάνελ στην ταράτσα εύκολα γιατί είμαι νοικάρης και αυτά τα 2 θα τα βάλω χωρίς να πω τπτ
    Θάχει συννεφιές φέτος ..
    Μικραίνει κι η μέρα ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #7439
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με efficiency στο 19.5% =136W την ώρα και αυτό χωρίς συνεφιές κλπ ... άρα ποιο τίμιο είναι το 110-120W/h δλδ 2700-2900W την ημέρα. Να πω την αλήθεια, ένα server πάω να καλύψω μόνο που μου καίει 170W/h και αυτό μου ανεβάζει το λογαριασμό του ρεύματος. Δεν μπορώ να βάλω παραπάνω πάνελ στην ταράτσα εύκολα γιατί είμαι νοικάρης και αυτά τα 2 θα τα βάλω χωρίς να πω τπτ
    Αφού την έχεις που την έχεις την αρρώστια, δεν τα έδινες τα λεφτά να αναβαθμίσεις το σέρβερ;
    Ο δικός μου καίει 58W.. και δεν είναι και καινούριος (5+ χρόνια)

  15. #7440
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μόλις με κάλεσαν από ελιν στις 30/9/21 τέλος όλα τα παλιά προτάγματα και πλέον παντού υπάρχει ΟΤΣ,υπάρχει εναλλακτική μιας και τον χειμώνα έχω αντλία θερμότητα και οι καταναλώσεις είναι αρκετές κάθε μήνα .

Σελ. 496 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 476486491494495496497498501506516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας