Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 561 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 541551556559560561562563566571581 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.401-8.415 από 17517
  1. #8401
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vwgolf5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέρουμε πότε περιμένουμε εκκαθαριστικό από ελιν;
    Τους ρώτησα σήμερα και είπαν ότι, μόλις πάρουν ενημέρωση από τον ΔΕΔΔΗΕ ότι, νέος πάροχος είναι η ΔΕΗ ή οποιοσδήποτε άλλος, θα εκδώσουν τελικό για το διάστημα μέχρι την ημέρα καταμέτρησης, με τις όποιες οφειλές έχουμε.
    Στην περίπτωσή μου δεν είχα δώσει εγγύηση, οπότε περιμένω μόνο χρέωση για το τελευταίο διάστημα.

  2. #8402
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone default
    Έχω κάνει πολύ αναλυτικά την άσκηση με πολλούς παρόχους αλλά το συνολικό κέρδος σε μια μέση οικογενειακή κατανάλωση δεν είναι μεγάλο με αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς να μιλάμε για 30€-50€ στην καλύτερη. Τα πραγματικά οφέλη ξεκινάνε από τις μεγάλες καταναλώσεις.

  3. #8403
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uploading Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει πολύ αναλυτικά την άσκηση με πολλούς παρόχους αλλά το συνολικό κέρδος σε μια μέση οικογενειακή κατανάλωση δεν είναι μεγάλο με αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς να μιλάμε για 30€-50€ στην καλύτερη. Τα πραγματικά οφέλη ξεκινάνε από τις μεγάλες καταναλώσεις.
    Εξαρτάται τι εννοείς μέση οικογενειακή κατανάλωση.

    Τώρα με άγνωστο χ την ΟΤΣ, αξίζει να περάσεις σε σταθερό να μην έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις (αλλιώς γ@μησιάτικα )
    Ημουνα όλα αυτά τα χρόνια ΔΕΗ Γ1Ν, αναγκαστικά πήγα ΔΕΗ enter +
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #8404
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πήρα τηλέφωνο "για πλάκα" την Elpedison να δω μήπως βάλανε Fixed πρόγραμμα. Με ρώτησε η κοπέλα τι πρόγραμμα έχω σε αυτούς (δεν ξέρουν ότι φεύγω για ΔΕΗ) και όταν της είπα μου λέει κάτσε εκεί μην φύγεις! της λέω γιατί?? τόσο άσχημα είναι τα Fixed που έχετε και αρχίζει να γελάει, της λέω σε παρακαλώ για πες μου τι ακριβώς χρεώνεται στα Fixed και μου κάνει έχουμε πάγιο 10 ευρώ τον μήνα με 0,20 η κιλοβατώρα, "τρελάθηκα" μόλις το άκουσα, είχα αντίδραση και αρχίσαμε να γελάμε μαζί με την κοπέλα.

    Μια χαρά εμπειρία, χαχα.

  5. #8405
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uploading Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει πολύ αναλυτικά την άσκηση με πολλούς παρόχους αλλά το συνολικό κέρδος σε μια μέση οικογενειακή κατανάλωση δεν είναι μεγάλο με αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς να μιλάμε για 30€-50€ στην καλύτερη. Τα πραγματικά οφέλη ξεκινάνε από τις μεγάλες καταναλώσεις.
    άλλα λέει (και έλεγε) το excel

  6. #8406
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμία δουλειά δεν έχει η ΔΕΗ με ΥΔΕ, όταν σου στείλει ο ΔΕΔΔΗΕ έγγραφο τότε βγάζεις νέα ΥΔΕ και τη στέλνεις ΔΕΔΔΗΕ
    Αν δεν τους την στείλεις τι σου κάνουν; Σου κόβουν το ρεύμα;η δεν ασχολούνται;

  7. #8407
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τους την στείλεις τι σου κάνουν; Σου κόβουν το ρεύμα;η δεν ασχολούνται;
    αν ζητήσει ο ΔΕΔΔΗΕ και δε στείλεις ΥΔΕ το κόβουνε κανονικά

  8. #8408
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ζητήσει ο ΔΕΔΔΗΕ και δε στείλεις ΥΔΕ το κόβουνε κανονικά
    Έχω ένα γνωστό σε επαρχία που έκανε αλλαγή σε ΔΕΗ.δεν θυμάμαι ακριβώς αν έκλεισε το 6μηνο ή αν κοντεύει.Για να δούμε τι θα γίνει δεν ξέρω ακριβώς αν ζητάνε η γενικά αν κόβουν το ρεύμα. Είχε πάρει το αυτί μου ότι δεν έχουν εργολάβο για αυτό αν ισχύει...

  9. #8409
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vwgolf5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγά μην το αφήσουμε έτσι,θα πέσει τηλέφωνο μέχρι να φύγει αυτό το είναι υπόεξέταση... το οποίο δεν το καταλαβαίνω από τη στιγμή που έχει γινει ξεκάθαρη αίτηση,φαίνεται και στο e-bill,εκεί που λέει αλλαγές ότι είναι επιλεγμένο από σύστημα διλαδη από τους ίδιους το online, τεσπά..
    ξέρουμε πότε περιμένουμε εκκαθαριστικό από ελιν;
    Όταν φύγει το 'υπο εξέταση' μπαίνει μήνυμα ότι το πρόγραμμα είναι ενεργοποιημένο μέχρι xx/xx/2023

    Η Ελίν μέχρι και πριν 3 μήνες που έφυγα απ'το επαγγελματικό δεν έβγαζε τελικούς στα ξεκάρφωτα, αλλά περίμενε την ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγηση. Δηλαδή αν είναι αυτό το μήνα να εκδώσουν λογαριασμούς στις 25... θα βγάλουν τελικούς για όσους έχουν λάβει καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ. Όποιος αλλάξει πάροχο μετά τη τιμολόγηση, πάει στην επόμενη τιμολόγηση.

    Με μένα έτσι έγινε και για αλλαγή παρόχου 23/7 μου έβγαλαν τελικό 24/8. Βάλε και τις αμφισβητήσεις για δημοτικά τέλη (πλήρωσα 2 μέρες παραπάνω στον έναντι) και συνέπεια τελικού, ξέμπλεξα 16/9.

  10. #8410
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα γνωστό σε επαρχία που έκανε αλλαγή σε ΔΕΗ.δεν θυμάμαι ακριβώς αν έκλεισε το 6μηνο ή αν κοντεύει.Για να δούμε τι θα γίνει δεν ξέρω ακριβώς αν ζητάνε η γενικά αν κόβουν το ρεύμα. Είχε πάρει το αυτί μου ότι δεν έχουν εργολάβο για αυτό αν ισχύει...
    Υπόψιν, δε ζητά η ΔΕΗ την ΥΔΕ και δεν έχει καμία αρμοδιότητα . Αν όμως ζητήσει ο ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι να ρισκάρεις διακοπή

  11. #8411
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα μπορούμε να πάψουμε να την λέμε ΔΕΗ.

    Ή ΔΕΗ
    Ή ΕΗ
    Ή ΔΕΗ#not

    Διαλέξτε ή πείτε κανένα άλλο όνομα.
    Μέσα στο μυαλό μου είσαι.. Όταν άκουγα το σχετικό στις ειδήσεις, έλεγα ότι από σήμερα πάει το Δημόσια Επιχείρηση Ηλεκτρισμού.. Πλέον, Ιδιωτική Επιχείρηση Ηλεκτρισμού..
    Δ.Ε.Η->Ι.Ε.Η..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uploading Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει πολύ αναλυτικά την άσκηση με πολλούς παρόχους αλλά το συνολικό κέρδος σε μια μέση οικογενειακή κατανάλωση δεν είναι μεγάλο με αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς να μιλάμε για 30€-50€ στην καλύτερη. Τα πραγματικά οφέλη ξεκινάνε από τις μεγάλες καταναλώσεις.
    Όπως το λες..
    Εμένα μου έβγαινε μονοψήφια διαφορά σε ιδιώτη πάροχο.. Για αυτό και για άλλους λόγους διάλεξα να μη φύγω από τη ΔΕΗ..
    Κάποιοι όμως που είχαν πιο μεγάλες καταναλώσεις είδαν σημαντικό κέρδος.. Αυτό πριν το σήμερα...

    *Τι μου θύμησες με το avatar.. Καπαμαρου, πως το έλεγαν.. Το βλέπαμε πιτσιρικάδες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τους την στείλεις τι σου κάνουν; Σου κόβουν το ρεύμα;η δεν ασχολούνται;
    Το 1ο...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #8412
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Μίλησα με ΔΕΔΔΗΕ και μου είπε ότι η μια παροχή από τις τέσσερις δεν εχει γυρίσει σε ΔΕΗ από ΕΛΙΝ, μπαίνω στο ebill και βλέπω οι δυο κανονικά στο ONLINE με το μήνυμα "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση" οι άλλες δυο χωρίς μαρκαρισμένο το ONLINE απλό Γ1. Κοιτάζω τα συμβόλαια και στις τέσσερις γράφουν Χρεώσεις ONLINE. Παίρνω τηλ. στη ΔΕΗ και μου λένε αφήστε να ολοκληρωθούν τα αιτήματα και πάρτε μας σε δυο μέρες. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό το μπάχαλο;

  13. #8413
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με ΔΕΔΔΗΕ και μου είπε ότι η μια παροχή από τις τέσσερις δεν εχει γυρίσει σε ΔΕΗ από ΕΛΙΝ, μπαίνω στο ebill και βλέπω οι δυο κανονικά στο ONLINE με το μήνυμα "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση" οι άλλες δυο χωρίς μαρκαρισμένο το ONLINE απλό Γ1. Κοιτάζω τα συμβόλαια και στις τέσσερις γράφουν Χρεώσεις ONLINE. Παίρνω τηλ. στη ΔΕΗ και μου λένε αφήστε να ολοκληρωθούν τα αιτήματα και πάρτε μας σε δυο μέρες. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό το μπάχαλο;
    Στη κεντρική σελίδα ενεργοποίησε (αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένα):
    - Το online
    - Tην πάγια εντολή
    - Το μηνιαίο λογαριασμό
    - Την αποστολή ηλεκτρονικού λογαριασμού

    Στη καρτέλα "Ιστορικό επιλογών μου" αν τη μια μέρα είναι έτσι



    και την άλλη εξαφανιστεί το ιστορικό και μπούνε νέες ημερομηνίες:



    ...μην τρομάξεις.

    Ενεργοποιείς πάλι όποια επιλογή από τις παραπάνω είναι διαθέσιμη (εγώ ξαναενεργοποίησα το μηνιαία λογαριασμό).

    Και στο τηλέφωνο μου είπανε ότι η πάγια εντολή φαίνεται ενεργοποιημένη.

    Και το online είναι επίσης ενεργοποιημένο, απλά περιμένω να φύγει το κουτάκι που λέει 'υπο εξέταση' και θα βγάλει ημερομηνία λήξης.

    Αν δε γράφει 'υπό εξέταση' ούτε ημερομηνία λήξης, ξαναπάτα ενεργοποίηση αν υπάρχει διαθέσιμο το κουμπί.

    Σύστημα μπουρδέλο, αλλά στο τέλος όλα γίνονται εντάξει.

  14. #8414
    Εγγραφή
    19-02-2020
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και σε μένα αλλαξανε σήμερα το "ιστορικό επιλογών",καμία σχέση με το πώς ήταν, επίσης στην κεντρική σελίδα δεν υπάρχει κανένα ενεργοποίημενο πακέτο έχει φύγει και το "είναι υπό εξέταση",γενικά ότι να ναι,θα τους πάρω ξανά το απόγευμα

  15. #8415
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Από χθες μέχρι σήμερα καμιά αλλαγή ιστορικού, θα το παρατηρήσω..... Το άλλο το τρελό, ενημέρωσαν για τις τρεις παροχές και την τέταρτη είναι συστημικό το θέμα θα ενημερώσουν αργότερα το ΔΕΔΔΗΕ(μειλ μου έστειλαν στης 16/10 αλλά μήνυμα στο ΔΕΔΔΗΕ δεν έστειλαν). Να περιμένω μέχρι παρασκευή και να τους ξαναπάρω μου είπαν .... Μιλάμε για οργάνωση όχι αστεία.

Σελ. 561 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 541551556559560561562563566571581 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας