Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 439 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 419429434437438439440441444449459 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.571-6.585 από 17526
  1. #6571
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να είναι άσχετο αλλά το γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο νήμα. Επιτρέπεται ο καταγραφέας των ρολογιών της ΔΕΔΗΕ και της κατανάλωσης να περνάει άλλη μέρα εκτός της προγραμματισμένης αυτής που αναφέρει ο λογαριασμός;
    Εδώ σε μένα κλειδώνω αλλά ο τύπος, έρχεται άλλη μέρα και πηδάει τα κάγκελα καταγράφοντας μάλιστα ότι να να, με αποτέλεσμα κάθε φορά να τρέχω να διορθώσω τις λανθασμένες καταγραφές τηλεφωνικά.
    Τί να κάνω να μην ξαναπατήσει ή έστω να είμαι παρόν στην καταμέτρηση;
    Καλησπερα... Λιγο δυσκολο να ερχεται ο υπαλληλος της καταμετρησης σε διαφορετικη μερα... Σε ποια περιοχη εισαι... Υπαρχει προγραμμα που θα περασει καθε μερα...

  2. #6572
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Η ΔΕΔΕ σίγουρα έχει το δικαίωμα να παίρνει μετρήσεις οι οποίες όμως πρέπει να είναι πραγματικές. Επίσης πρέπει να τηρεί το πρόγραμμα όπως αναφέρει επάνω ο λογαριασμός.
    Αν αντί για 16175 που γράφει το ρολόι αυτός γράφει 17575 εμένα μου δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα αφού δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό.

    Μία από όλες τις φορές το πρόβλημα ήταν πολύ μεγαλύτερο αφού μου έβγαλαν διορθωτικό ο επόμενος λογαριασμός μετά ήρθε με ένα ποσό που τάχα είχε μείνει ανεξόφλητο τάχα. Για αυτό όχι μόνο λουκέτο θα βάλω και φιμέ ταινία αλλά θα τον πάρει και θα τον σηκώσει. Χώρια που κάθε φορά πρέπει να εξηγώ τα ίδια και τα ίδια στα τηλέφωνα και στα γραφεία λες και δεν έχω άλλη δουλειά να κάνω.

    Οπότε επειδή έχω ενημερώσει άπειρες φορές την ΔΕΔΗΕ για το θέμα αυτό και πράγματι εκδίδονται διορθωτικοί λογαριασμοί θα πρέπει να εισέρχεται στον χώρο κατόπιν ραντεβού γιατί απλά δεν γίνεται αλλιώς.
    Που ξέρω αν αυτός κιόλας είναι της ΔΕΔΗΕ; Έρχεται άλλη μέρα από την προβλεπόμενη και πηδάει μάντρες και τοίχους.
    Ο ένας από τους δύο μετρητές είναι με δείκτες και εκεί δημιουργείται το πρόβλημα.
    Παλιά που ήταν υπάλληλοι της ΔΕΗ δεν υπήρχαν θέματα. Τώρα που βάζουν τον κάθε άσχετο οι εργολάβοι να κάνει τον καταμετρητή αυτά γίνονται.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 30-05-21 στις 22:11.

  3. #6573
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΔΕΔΕ σίγουρα έχει το δικαίωμα να παίρνει μετρήσεις οι οποίες όμως πρέπει να είναι πραγματικές. Επίσης πρέπει να τηρεί το πρόγραμμα όπως αναφέρει επάνω ο λογαριασμός.
    Αν αντί για 16175 που γράφει το ρολόι αυτός γράφει 17575 εμένα μου δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα αφού δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό.

    Μία από όλες τις φορές το πρόβλημα ήταν πολύ μεγαλύτερο αφού μου έβγαλαν διορθωτικό ο επόμενος λογαριασμός μετά ήρθε με ένα ποσό που τάχα είχε μείνει ανεξόφλητο τάχα. Για αυτό όχι μόνο λουκέτο θα βάλω και φιμέ ταινία αλλά θα τον πάρει και θα τον σηκώσει. Χώρια που κάθε φορά πρέπει να εξηγώ τα ίδια και τα ίδια στα τηλέφωνα και στα γραφεία λες και δεν έχω άλλη δουλειά να κάνω.

    Οπότε επειδή έχω ενημερώσει άπειρες φορές την ΔΕΔΗΕ για το θέμα αυτό και πράγματι εκδίδονται διορθωτικοί λογαριασμοί θα πρέπει να εισέρχεται στον χώρο κατόπιν ραντεβού γιατί απλά δεν γίνεται αλλιώς.
    Που ξέρω αν αυτός κιόλας είναι της ΔΕΔΗΕ; Έρχεται άλλη μέρα από την προβλεπόμενη και πηδάει μάντρες και τοίχους.
    Ο ένας από τους δύο μετρητές είναι με δείκτες και εκεί δημιουργείται το πρόβλημα.
    Παλιά που ήταν υπάλληλοι της ΔΕΗ δεν υπήρχαν θέματα. Τώρα που βάζουν τον κάθε άσχετο οι εργολάβοι να κάνει τον καταμετρητή αυτά γίνονται.

    Δεν ειπες σε ποια περιοχη συμβαινει αυτο;; Που γινεται;; Το εχεις αναφερει στο τομεα του Δεδδηε της περιοχης σου... Στον εκει τομεαρχη...

  4. #6574
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τηλεφωνικά μιλάμε. Δίνοντας τον αριθμό της παροχής ξέρουν και που βρίσκεται.
    Μάλλον θα πρέπει να κάνω καταγγελία εγγράφως. Τις δύο τελευταίες φορές πέρασαν μια ημέρα αργότερα και ήταν Σάββατο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 31-05-21 στις 09:51.

  5. #6575
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Περιοχή
    Salonica
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    INALAN
    Σε 'μένα ο λογαριασμός της Ελίν ήρθε 26/5
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioadim : 31-05-21 στις 09:35.

  6. #6576
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεφωνικά μιλάμε. Δίνοντας τον αριθμό της παροχής ξέρουν και που βρίσκεται.
    Μάλλον θα πρέπει να κάνω καταγγελία εγγράφως. Η περιοχή μου φαίνεται στο προφίλ μου εδώ. Τις δύο τελευταίες φορές πέρασαν μια ημέρα αργότερα και ήταν Σάββατο.
    Καλημερα... Δεν ξερω αν ειναι εφικτο να κανει καταμετρηση Σαββατο...Γιατι δεν ξερω αν ανοιγει η εφαρμογη του Δεδδηε στο ταμπλετ που εχει ο καταμετρητης...Για κοιταξε το...

  7. #6577
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Επικοινώνησα πριν λίγο. Δεν έχει καταγραφεί καταχώρηση από υπάλληλο και δεν γνωρίζουν αν πέρασε. Θα εμφανιστεί σε τρεις μέρες μου είπαν η καταχώρηση αν τελικά πέρασε.
    Ίσως είναι ανάλογα και την περιοχή. Μου είπαν να ξαναπάρω τηλέφωνο σε 3 μέρες.

    Στην επαρχία που έχω μια παροχή έρχεται άνθρωπος της ΔΕΗ (μάλλον από τους παλιούς που έχουν απομείνει) κατόπιν ραντεβού. Είμαστε λίγα σπίτια εκεί. Δεν έχουμε θέματα. Είναι ευγενέστατος και επικοινωνιακός.

  8. #6578
    Εγγραφή
    31-05-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σε όλους!

    Σκέφτομαι να πάω στο Φυσικό Αέριο για ρεύμα ή/και για Αέριο. Γενικά στο forum δεν έχω δει μεγάλη κίνηση/πρόθεση προς τα εκεί... μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος...
    Εχει κάποιος εμπειρία από την εξυπηρέτηση πελατών και γενικά την ηλεκτρονική διαχείριση του λογαριασμού;
    Ευχαριστώ!

  9. #6579
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να πάω στο Φυσικό Αέριο για ρεύμα
    αρκεί να γνωρίζεις για τη ρήτρα αναπροσαρμογής

  10. #6580
    Εγγραφή
    21-01-2021
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας.
    'Όπως σωστά λέει και ο Κορακιος προσοχή στη ρήτρα γιατί στα προγράμματα που διαφημίζει για το ηλεκτρικό έχει πολύ χαμηλό όριο αναπροσαρμογής της τιμής .

  11. #6581
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους!

    Σκέφτομαι να πάω στο Φυσικό Αέριο για ρεύμα ή/και για Αέριο. Γενικά στο forum δεν έχω δει μεγάλη κίνηση/πρόθεση προς τα εκεί... μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος...
    Εχει κάποιος εμπειρία από την εξυπηρέτηση πελατών και γενικά την ηλεκτρονική διαχείριση του λογαριασμού;
    Ευχαριστώ!
    Χαμηλή ΟΤΣ και ρήτρα προσαρμογής... έχει ρίσκο. Έχει καλή ηλεκτρονική διαχείρηση / online πληρωμή. Απ'την εξυπηρέτηση δεν έμεινα ικανοποιημένος στο αέριο που πέρασα ένα φεγγάρι... με χρέωσαν με διαφορετική έκπτωση από αυτή που συμφωνήθηκε στο τηλέφωνο. 2.5 μήνες μού πήρε να βγάλω άκρη ώστε να αποχωρήσω αζημίως.

  12. #6582
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    έρχεται άνθρωπος της ΔΕΗ (μάλλον από τους παλιούς που έχουν απομείνει) κατόπιν ραντεβού. Είμαστε λίγα σπίτια εκεί. Δεν έχουμε θέματα. Είναι ευγενέστατος και επικοινωνιακός.
    Αααχ.. αρχοντιά.. Αυτές ήταν εποχές, αυτές ήταν θέσεις εργασίας με λογικούς μισθούς. Μάθε μισθό και εφάπαξ που περίπου περιμένει την επόμενη φορά να γελάσουμε (κλάψουμε). Για αυτόν δουλεύω και δίνω εισφορές και ΦΜΥ πες του. Να'ναι καλά ο άνθρωπος (χωρίς ειρωνεία)
    OK boomer

  13. #6583
    Εγγραφή
    31-05-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλή ΟΤΣ και ρήτρα προσαρμογής... έχει ρίσκο. Έχει καλή ηλεκτρονική διαχείρηση / online πληρωμή. Απ'την εξυπηρέτηση δεν έμεινα ικανοποιημένος στο αέριο που πέρασα ένα φεγγάρι... με χρέωσαν με διαφορετική έκπτωση από αυτή που συμφωνήθηκε στο τηλέφωνο. 2.5 μήνες μού πήρε να βγάλω άκρη ώστε να αποχωρήσω αζημίως.
    Ευχαριστώ πολύ! Θα τα τσεκάρω όλα αυτά.

    Δύσκολη άσκηση πάντως, με πολλά κρυφά...

  14. #6584
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ! Θα τα τσεκάρω όλα αυτά.

    Δύσκολη άσκηση πάντως, με πολλά κρυφά...
    θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τα excel για πιο απλά πράγματα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...83#post7027183

    Λοιπόν η NRG εκτόξευσε το fixed στο 4U και παρουσίασε νέο πρόγραμμα ,το smart αλλά έχει πάει πάγιο συν 9Ε !!!!!!!!
    Ρώτησα για το save40% και μου είπαν οτι παραμένει προς το παρών ,αλλά θέλει προσοχή να δείτε το συμβόλαιο τι γράφει

  15. #6585
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινώνησα πριν λίγο. Δεν έχει καταγραφεί καταχώρηση από υπάλληλο και δεν γνωρίζουν αν πέρασε. Θα εμφανιστεί σε τρεις μέρες μου είπαν η καταχώρηση αν τελικά πέρασε.
    Ίσως είναι ανάλογα και την περιοχή. Μου είπαν να ξαναπάρω τηλέφωνο σε 3 μέρες.

    Στην επαρχία που έχω μια παροχή έρχεται άνθρωπος της ΔΕΗ (μάλλον από τους παλιούς που έχουν απομείνει) κατόπιν ραντεβού. Είμαστε λίγα σπίτια εκεί. Δεν έχουμε θέματα. Είναι ευγενέστατος και επικοινωνιακός.
    Καλημερα... Ανθρωπος της Δεη δεν ερχεται εδω και χρονια... Μαλλον απο τον Δεδδηε ειναι..Ποτε ηταν να γινει η καταμετρηση; Ημερομηνια;;

Σελ. 439 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 419429434437438439440441444449459 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας