Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 202 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 182192197200201202203204207212222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.016-3.030 από 17453
  1. #3016
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    Λοιπόν σήμερα μίλησα με elpedison και wattvolt. Η ελπε μου έδωσε πρόγραμμα το electricity home, με 0 πάγιο, 0 εγγύηση με πάγια εντολή, τιμή κιλοβατορας στα 0,0895 και με έκπτωση συνέπειας στα 0,076, το νυχτερινο στα 0,056 και όλα αυτά εάν θέλω να κρατήσω σταθερή τιμή fixed,χωρίς να με νοιαζουν σκαμπανεβασματα +1,5€. Μετ πηρα προσφορά wattvolt το ελεύθερο προνομιακό όπου εξασφαλιζω τιμή κιλοβατορας στα 0,064(μεχρι 5000kwh το 4μηνο) με μια συνδρομή 59€ για όλο το χρόνο. Μου φάνηκε πολύ καλό ποια είναι η γνώμη σας?

  2. #3017
    Εγγραφή
    11-09-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω λίγο ότι τα παρα λες η ΔΕΗ πάει από το κακό στο χειρότερο δεν γίνεται να βελτιώνεται. Και επίσης γιατί κάποιος να ακριβοπληρώνει τη ΔΕΗ ενώ μπορεί να λάβει την ίδια υπηρεσία από άλλον πάροχο;

    Υπάρχουν κ καλοί και κακοί πάροχοι ο καθένας μας έχει την ευθύνη να αξιολογήσει το πάροχο πριν πάει.

    Εγώ ας πούμε τη πάτησα γιατί είχα πάει στη ΚΕΝ και πλήρωνα παραπάνω κι από τη ΔΕΗ αφού έκπτωση συνέπειες έμπαινε μετά από 5 μηνιαίους λογαριασμούς (δηλαδή με τον εκκαθαριστικό 4μηνου) μέχρι τότε ήταν η πιο ακριβή τιμή με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληρώσω εκπρόθεσμα αλλά και μου είπαν και ψέματα πριν πάω ότι θα είχα κάθε μήνα και Η ΟΤΣ ήταν τάχα 65€/mwh αλλά με χρέωσαν όταν ξεπέρασε τα 55. (Το ίδιο ισχύει και στην nrg και νομίζω και στο φυσικό αέριο Αττικής με την διαφορά στις τιμές χρεώσεις ,στα πάγια και στην ΟΤΣ)

    Στη Volterra που έχω τώρα το πρόγραμμα 0.066€/kwh και 3€/μήνα πάγιο είναι μια χαρά γιατί δεν έχω το φόβο ότι θα πληρώσω παραπάνω ακόμα και εάν καθυστερήσω λίγο , όποτε είχα πρόβλημα μιλούσα με τον μεσάζοντα που είχε κάνει την αίτηση και το έλυνε . (Πχ άργησε να βγει λογαριασμός,δεν βγήκε εκκαθαριστικού με μετρήσεις μας κλπ). Σταθερή τιμή για 18μηνες , χωρίς δέσμευση και με ΟΤΣ 45-70€/mwh.

    Στην elpedison έχω ακούσει ότι κόβουν το ρεύμα αμέσως εάν δε πληρώσει κάποιος και δεν ενημερώνουν έγκαιρα . Είχαν θέματα με πληρωμές κλπ ΟΤΣ 45-55€/mwh.
    Καλησπέρα η Volterra ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙ όπως και οι περισσότεροι πάροχοι...ΕΔΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΝΑ ΔΕΊΤΕ ΤΙς ΧΡΕΩΣΕΙς ΤΗς ΟΡΙΑΚΉΣ ΤΙΜΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ..

    - - - Updated - - -

    Ελπεντισον φίλε...δεν έχει για ένα χρόνο οριακή τιμή συστήματος...ενώ η βολτερα έχει ..η οριακή τιμή συστήματος είναι στην βολτερα 40-60 και τώρα αγοράζει με 72 οπότε τα 12 θα τα επιβαρύνεται εσύ έτσι η τιμή δεν είναι 0.065 πουειπες αλλά περίπου 2 λεπτά πιο πάνω ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΝΕ.. επίσης είναι με συμβόλαιο για 2 χρόνια ενώ ελπεντισον αορίστου δλδ για ένα χρόνο μετά αν δεν ανανεώσεις μπαίνεις στο γενικό της ΔΕΗ....αλλά για ένα χρόνο ελπεντισον το έχω ψάξει πάρα πολύ με τις κρυφές.χτεωσςις....Κ;ΛΗΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΕΧΕΙς...

  3. #3018
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BASILHST Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα η Volterra ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙ όπως και οι περισσότεροι πάροχοι...ΕΔΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΝΑ ΔΕΊΤΕ ΤΙς ΧΡΕΩΣΕΙς ΤΗς ΟΡΙΑΚΉΣ ΤΙΜΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ..

    - - - Updated - - -

    Ελπεντισον φίλε...δεν έχει για ένα χρόνο οριακή τιμή συστήματος...ενώ η βολτερα έχει ..η οριακή τιμή συστήματος είναι στην βολτερα 40-60 και τώρα αγοράζει με 72 οπότε τα 12 θα τα επιβαρύνεται εσύ έτσι η τιμή δεν είναι 0.065 πουειπες αλλά περίπου 2 λεπτά πιο πάνω ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΝΕ.. επίσης είναι με συμβόλαιο για 2 χρόνια ενώ ελπεντισον αορίστου δλδ για ένα χρόνο μετά αν δεν ανανεώσεις μπαίνεις στο γενικό της ΔΕΗ....αλλά για ένα χρόνο ελπεντισον το έχω ψάξει πάρα πολύ με τις κρυφές.χτεωσςις....Κ;ΛΗΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΕΧΕΙς...
    Η ελπεντισον έχει ΟΤΣ 45-55 παραπάνω δηλαδή απο Volterra, για να έχεις σταθερή τιμή πληρώνεις πάγιο εξτρά, ΟΤΣ σήμερα είναι 60,99 €/MWh

  4. #3019
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Ο μαγικός συνδυασμός είναι σταθερή - φθηνή - χρέωση kwh, χωρίς δέσμευση ετήσια η δύο ετών, και χωρίς κρυφές χρεώσεις στυλ ετήσιες συνδρομές, χρέωση ΟΤΣ κ όπως αλλιώς ονομάσουν οι εταιρείες ότι τους σκαρφιστεί.

  5. #3020
    Εγγραφή
    19-01-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Εχει καποιος αποψη για την ελιν που να του εχει ερθει και λογαριασμος κατα προτιμηση?γτ ολα πολυ ιδανικα μ φαινονται..ουτε οτς ουτε ελαχιστη παραμονη,μηπως υπαρχει κανενα κρυφοφανερο παγιο η καμια ρητρα co2?

  6. #3021
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει καποιος αποψη για την ελιν που να του εχει ερθει και λογαριασμος κατα προτιμηση?γτ ολα πολυ ιδανικα μ φαινονται..ουτε οτς ουτε ελαχιστη παραμονη,μηπως υπαρχει κανενα κρυφοφανερο παγιο η καμια ρητρα co2?
    Και γω θελω να μαθω για ελιν δν εχει οτσ αλλα εχει συμβαση 2 χρονια και το electricon 364 0,065 ολη την μερα

  7. #3022
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μίλησα χθες με ελιν. Δεν έχουν ΟΤΣ, δεν έχουν πάγιο, ούτε ελάχιστη παραμονή και ρήτρες, την εγγύηση μπορείς να την πάρεις πίσω αν κάνεις πάγια εντολή (Δεν μιλάω για το 365) και 10% έκπτωση συνέπειας. Ρώτησα αν θα κάνουν αυξήσεις όπως η ΔΕΗ και μου απάντησαν ότι μεχρι τελους 2019 δεν θα κάνουν.
    Το θέμα είναι τί συμφέρει ;;;
    1 )Να πάω σε αυτο το πρόγραμμα τώρα συμφέρει, αλλά μετά από λίγο καιρό πόσο θα ανεβάσουν τις τιμές ;;; Θα συμφέρει μετά ;;; Θα μου πει καποιος μπορείς να φύγεις αφού δεν υπάρχει ρήτρα...ναι αλλά χανω τιμές που μπορώ ΄τωρα να κλειδώσω σε άλλη εταιρία.
    2) Να πάω στο πρόγραμμα της ελιν με το πάγιο ;;; (το 365) Εκεί έχει πάγιο και 2 χρόνια συμβόλαιο. Αλλά λογικά κλειδώνεις την τιμή 0,06590 και δεν θυμάμαι αν έχει και γι'αυτο το πρόγραμμα 10% έκπτωση συνέπειας.
    3) Η protergia με πήρε και μου έδωσε τιμή με 30% έκπτωση (0,06601 ημερήσιο και 0,05619 νυχτερινό) κλειδωμένο για 2 χρόνια αλλά με ΟΤΣ και πάγιο 2,25 το μήνα)
    Τί λέτε ότι συμφέρει ;;;

  8. #3023
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα χθες με ελιν. Δεν έχουν ΟΤΣ, δεν έχουν πάγιο, ούτε ελάχιστη παραμονή και ρήτρες, την εγγύηση μπορείς να την πάρεις πίσω αν κάνεις πάγια εντολή (Δεν μιλάω για το 365) και 10% έκπτωση συνέπειας. Ρώτησα αν θα κάνουν αυξήσεις όπως η ΔΕΗ και μου απάντησαν ότι μεχρι τελους 2019 δεν θα κάνουν.
    Το θέμα είναι τί συμφέρει ;;;
    1 )Να πάω σε αυτο το πρόγραμμα τώρα συμφέρει, αλλά μετά από λίγο καιρό πόσο θα ανεβάσουν τις τιμές ;;; Θα συμφέρει μετά ;;; Θα μου πει καποιος μπορείς να φύγεις αφού δεν υπάρχει ρήτρα...ναι αλλά χανω τιμές που μπορώ ΄τωρα να κλειδώσω σε άλλη εταιρία.
    2) Να πάω στο πρόγραμμα της ελιν με το πάγιο ;;; (το 365) Εκεί έχει πάγιο και 2 χρόνια συμβόλαιο. Αλλά λογικά κλειδώνεις την τιμή 0,06590 και δεν θυμάμαι αν έχει και γι'αυτο το πρόγραμμα 10% έκπτωση συνέπειας.
    3) Η protergia με πήρε και μου έδωσε τιμή με 30% έκπτωση (0,06601 ημερήσιο και 0,05619 νυχτερινό) κλειδωμένο για 2 χρόνια αλλά με ΟΤΣ και πάγιο 2,25 το μήνα)
    Τί λέτε ότι συμφέρει ;;;
    Εγώ πήγα στο elin Οικιακό νυχτερινο. Αναμένω τον πρώτο λογαριασμό. Η εγγύηση των 60€ δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, στην ΔΕΗ είχα 120€,οποτε δεν ξέρω αν θα ενεργοποιήσω πάγια εξόφληση ή θα πληρώνω μεσω live pay κάθε μήνα. Σίγουρα κάποιες αυξήσεις ή έστω μείωση της συνέπειας θα μπορεί να υπάρξει αλλά και πάλι στην καλύτερη ότι θα κάνουν και οι άλλες εταιρείες με τα ελεύθερα προγράμματα τους θα κάνει και αυτή με ελάχιστες διάφορες. Όπως το είπες πάντως ελεύθερο είναι μπορεί αρχές του έτους να βγάλει κάτι άλλο ή ΔΕΗ ή κάποια άλλη εταιρεία οπότε φεύγεις και τέλος. Στο 365 νυχτερινο δεν έχεις 10% έκπτωση και όντως κλειδωνεις τιμή, χωρίς βέβαια αυτό να αποκλείει ότι μετά τον πρώτο χρόνο δεν θα μπορούν να σου προσθέσουν κάτι σαν ΟΤΣ και να αποχωρήσεις αν θες χωρίς αποζημίωση. Αν έχεις υψηλή κατανάλωση συμφέρει. Εγώ με περίπου 1800kwh το τετράμηνο με συμφέρει οριακά το Οικιακό νυχτερινό. Για την protergeia, μόνο και μόνο η ρήτρα ΟΤΣ που υπάρχει μόνο κλειδωμένη τιμή σε αυτήν την τιμή δεν θα ειναι το μόνο σίγουρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grip : 12-09-19 στις 14:44.

  9. #3024
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα και από εμένα
    Μετά από επικοινωνία μου με την ΔΕΗ βγάλαμε έναν μέσο όρο ποσες KWh καταναλάνουμε τον μήνα. Τσεκάροντας και παλιότερους λογαρισμούς βγάλαμε μέσο όρο 600-650 KWh τον μήνα.
    Από ότι μου είπαν έχω πολύ χαμηλή κατανάλωση. Μου κάνει εντύπωση βέβαια γιατί για θέρμανση χρησιμοποιώ κυρίως το air condition (το καλοκαίρι για ψύξη) είμαστε 3 μελης οικογένεια οπότε μαγειρεύουμε κλπ και αν και το καλοκαίρι έχουμε ηλιακό τον χειμώνα είμαστε με θερμοσίφωνα. (νυχτερινί δεν είχα και δεν θέλω)
    Μέχρι τώρα με την έκπτωση συνέπειας ήμουν παραπάνω από εντάξει με τους λογαριασμούς που λάμβανα.
    Είπα να ψαχτώ λίγο γιατί μόλις μετακόμισα σε νέο σπίτι. σύμφωνα με τα παραπάνω δεδομένα μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον πάροχο?
    Ευχαριστώ

  10. #3025
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ

  11. #3026
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190913_005151.jpg 
Εμφανίσεις:  56 
Μέγεθος:  453,4 KB 
ID: 206771Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190913_010028.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  300,0 KB 
ID: 206772Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190913_010538.jpg 
Εμφανίσεις:  50 
Μέγεθος:  312,0 KB 
ID: 206773
    και γω σημερα εκανα αιτηση για electricon νυχτερινο365 0,068 μαζι με το φπα χωρις οτσ χωρις co2 χρεωσεις και ο θεος βοηθος

  12. #3027
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gate7Delije Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γω σημερα εκανα αιτηση για electricon νυχτερινο365 0,068 μαζι με το φπα χωρις οτσ χωρις co2 χρεωσεις και ο θεος βοηθος
    Το πάγιο πόσο είναι τελικά, όσο αναγράφουν στο site τους?

  13. #3028
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πάγιο πόσο είναι τελικά, όσο αναγράφουν στο site τους?
    4ευρω το μηνα μου ειπαν

  14. #3029
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gate7Delije Εμφάνιση μηνυμάτων
    4ευρω το μηνα μου ειπαν
    Νομίζω στο site γράφουν 0.15 λεπτά την μέρα άνευ ΦΠΑ δλδ βγαίνει γύρω στα 4.80€ τον μήνα. Αν επιτρέπεται πόσες kwh καταναλώνεις μέσο όρο δίμηνο ή τετράμηνο και επέλεξες το συγκεκριμένο πρόγραμμα.?

  15. #3030
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και από εμένα
    Μετά από επικοινωνία μου με την ΔΕΗ βγάλαμε έναν μέσο όρο ποσες KWh καταναλάνουμε τον μήνα. Τσεκάροντας και παλιότερους λογαρισμούς βγάλαμε μέσο όρο 600-650 KWh τον μήνα.
    Από ότι μου είπαν έχω πολύ χαμηλή κατανάλωση. Μου κάνει εντύπωση βέβαια γιατί για θέρμανση χρησιμοποιώ κυρίως το air condition (το καλοκαίρι για ψύξη) είμαστε 3 μελης οικογένεια οπότε μαγειρεύουμε κλπ και αν και το καλοκαίρι έχουμε ηλιακό τον χειμώνα είμαστε με θερμοσίφωνα. (νυχτερινί δεν είχα και δεν θέλω)
    Μέχρι τώρα με την έκπτωση συνέπειας ήμουν παραπάνω από εντάξει με τους λογαριασμούς που λάμβανα.
    Είπα να ψαχτώ λίγο γιατί μόλις μετακόμισα σε νέο σπίτι. σύμφωνα με τα παραπάνω δεδομένα μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον πάροχο?
    Ευχαριστώ
    Έχεις σχετικά μεγάλη κατανάλωση. Να βάλεις νυχτερινό και θα δεις μεγάλη διαφορά στο τι πληρώνεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 202 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 182192197200201202203204207212222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας