Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 95 από 1163 ΠρώτηΠρώτη ... 7585909394959697100105115 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.411-1.425 από 17435
  1. #1411
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειναι η φραση που χρησιμοποιει το site allazorevma. Αλλιως το λενε οι εταιριες απ οτι θυμαμαι.
    Παντως το ημερησιο με την εκπτωση καταληγει στα 0,0744 που ειναι σχετικα καλα, οχι το καλυτερο. Το νυχτερινο ειναι καλο.
    Αλλα σε συνδυασμο με ΟΤΣ 40-50, χαλαει η σουπα. Ειναι χαμηλο το 50.

  2. #1412
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Ναι το καλύτερο είναι 1 προσφορά ενός παρόχου χωρίς πάγιο, με σχετικά χαμηλή τιμή κιλοβατώρας, να μην εφαρμόζει ΟΤΣ και να μη σε δεσμεύει μεγάλο διάστημα. Την εγγύηση την παίρνεις πίσω ούτως ή άλλως αν και με την πάγια έντολη την παίρνεις άμεσα και διασφαλίζεις ότι θα δικαιούσαι πάντα την έκπτωση συνέπειας.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #1413
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το "ισχύει μόνο για καλοπληρωτες" ακούγεται κάπως..
    Κακά τα ψέματα.Αν έχεις έστω και μια μικρή υποψία ότι δεν θα μπορείς να πληρώσεις το λογαριασμό μένεις δεη...

  4. #1414
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.873
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Μέχρι να γίνει το μπαμ.

  5. #1415
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Βλέπω ότι εταιρεία (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω) λέει στους όρους της ότι χρεώνει 0,35 ανα μήνα για να λαμβάνεις λογαριασμό σε χαρτί...

  6. #1416
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το "ισχύει μόνο για καλοπληρωτες" ακούγεται κάπως..
    Και εγω που το πληρωνω στην ωρα του ποτε δε θα πηγαινα σε μια τετοια εταιρια .ανθρωποι ειμαστε.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #1417
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ επειδή τον τελευταίο καιρό λόγω εξουσιοδότησης από την εταιρεία/φορέα όπου εργάζομαι ασχολούμαι αποκλειστικά με την ΔΕΗ και με νέα συμβόλαια παροχής ρεύματος / επανασυνδέσεις / διαδοχή συνέχειας κτλ...

    απλά σας συνιστώ να διαβάζετε καλά το τι υπογράφετε (όρους - συμβόλαια - υπεύθυνες δηλώσεις κτλ) απλά ως συμβουλή

    καθώς και η ΔΕΗ αλλά και οι άλλοι έχουν αλλάξει πολλά σε αυτά τα "νομικής φύσεως θέματα" για να είναι καλυμμένοι σε περιπτώσεις ληξιπρόθεσμων οφειλών / χρέη κτλ

    έτσι μπορείτε με μια υπογραφή να βρεθείτε εγγυητές σε ένα ακίνητο που έχει χρέος η "παροχή" από προηγούμενο ενοικιαστή ή από τον ιδιοκτήτη.

  8. #1418
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ επειδή τον τελευταίο καιρό λόγω εξουσιοδότησης από την εταιρεία/φορέα όπου εργάζομαι ασχολούμαι αποκλειστικά με την ΔΕΗ και με νέα συμβόλαια παροχής ρεύματος / επανασυνδέσεις / διαδοχή συνέχειας κτλ...

    απλά σας συνιστώ να διαβάζετε καλά το τι υπογράφετε (όρους - συμβόλαια - υπεύθυνες δηλώσεις κτλ) απλά ως συμβουλή

    καθώς και η ΔΕΗ αλλά και οι άλλοι έχουν αλλάξει πολλά σε αυτά τα "νομικής φύσεως θέματα" για να είναι καλυμμένοι σε περιπτώσεις ληξιπρόθεσμων οφειλών / χρέη κτλ

    έτσι μπορείτε με μια υπογραφή να βρεθείτε εγγυητές σε ένα ακίνητο που έχει χρέος η "παροχή" από προηγούμενο ενοικιαστή ή από τον ιδιοκτήτη.
    Αυτό που λες, το είδες ως όρο σε κάποιον πάροχο, ή το λες απλά ως παράδειγμα;

  9. #1419
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες, το είδες ως όρο σε κάποιον πάροχο, ή το λες απλά ως παράδειγμα;
    αυτό που λέω περί υπεύθυνων δηλώσεων - επανασύνδεση / υπεύθυνων δηλώσεων - διαδοχή συνέχειας / αίτηση ρύθμισης εξόφλησης ληξιπρόθεσμων οφειλών <= (αυτό είναι το νέο απόκτημα της ΔΕΗ) όταν λέει περάσουν 20 μέρες από το μισθωτήριο που έχει κατατεθεί στην ΔΟΥ και το ακίνητο δεν έχει συμβόλαιο παροχής ρεύματος με την ΔΕΗ τότε σε βάζουν να υπογράψεις αυτό που αναφέρει τον παλιό ενοικιαστή/ιδιοκτήτη και τον αριθμό συμβολαίου του με τον αριθμό παροχής για να μην συμβεί αυτό λένε από την ΔΕΗ όταν γίνει αποδοχή του μισθωτηρίου (ΔΟΥ) από ιδιοκτήτη και ενοικιαστή θα πρέπει το συντομότερο να πάει στα χέρια της ΔΕΗ και να προχωρήσει η διαδικασία σύναψης συμβολαίου και μετά να πάει στην ΔΕΔΔΗΕ για να ολοκληρωθεί η διαδικασία αυτό βάρεσε δεν άρεσε στην νομική υπηρεσία της εταιρείας/φορέα που εργάζομαι και είναι σε διαβουλεύσεις με την ΔΕΗ εγώ νομικός δεν είμαι , είμαι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος του νόμιμου εκπροσώπου της εταιρείας/φορέα και υπογράφω αντί αυτού και έχω την επίσημη σφραγίδα (εγώ είπα προς αποφυγή παρεξηγήσεων μελλοντικά να έρχεται μαζί μου τυπικά εκπρόσωπος της νομικής υπηρεσίας)

    προς το παρών το έχω δει στην ΔΕΗ με την οποία έχουμε συνεργασία εκεί προέκυψε θέμα με την νομική υπηρεσία που δεν συμφωνεί ειδικά με το τελευταίο.

    από τους άλλους προς το παρών είναι ξεκάθαρα ότι γράφουν σε όρους και συμβόλαια (εντελώς τυπικά)

  10. #1420
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Οκ άρα κοιταμε καλα!

  11. #1421
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω που το πληρωνω στην ωρα του ποτε δε θα πηγαινα σε μια τετοια εταιρια .ανθρωποι ειμαστε.
    Είπαμε δεν είναι ευθύνη της εταιρείας το παραπάνω, αλλά έτσι το αναφέρει το allazorevma. Οι εταιρείες το αναφέρουν σαν έκπτωση συνέπειας και κυμαίνεται 10-15%.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  12. #1422
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''Η Αέριο Θεσσαλονίκης Θεσσαλίας μετονομάζεται σε ZeniΘ και φέρνει πακέτο ηλεκτρικής ενέργειας-αερίου από αρχές του 2018''

    https://energypress.gr/news/i-aerio-...ikis-energeias

    έγινε η αλλαγή:http://www.zenith.gr/

  13. #1423
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''Η Αέριο Θεσσαλονίκης Θεσσαλίας μετονομάζεται σε ZeniΘ και φέρνει πακέτο ηλεκτρικής ενέργειας-αερίου από αρχές του 2018''

    https://energypress.gr/news/i-aerio-...ikis-energeias

    έγινε η αλλαγή:http://www.zenith.gr/

    Τους έχω και το σποτ, ποιότητα στο ναδιρ τιμές, στο ζενιθ

  14. #1424
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest

  15. #1425
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''Η Αέριο Θεσσαλονίκης Θεσσαλίας μετονομάζεται σε ZeniΘ και φέρνει πακέτο ηλεκτρικής ενέργειας-αερίου από αρχές του 2018''

    https://energypress.gr/news/i-aerio-...ikis-energeias

    έγινε η αλλαγή:http://www.zenith.gr/
    Με την συνδιαστικη εκπτωση 10%+15% φτανει το ημερησιο στα 0,067425€.
    Αν ισχυει ειναι παρα πολυ καλη τιμη. Τι ΟΤΣ να εχει ομως? 40-50? Σε αυτη την περιπτωση δεν αξιζει.

    - - - Updated - - -

    Αν το άθροισμα (Ι) της μέσης ΟΤΣ, (ΙΙ) των μέσων μοναδιαίων χρεώσεων για τους ΛΠ, και (ΙΙΙ) της μέσης
    χρέωσης ΜΜΚΘΣΣ κατά την εκάστοτε Περίοδο Κατανάλωσης, των (Ι) έως και (ΙΙΙ) προσαυξημένων κατά τον
    εκάστοτε ισχύοντα συντελεστή απωλειών δικτύου (εφεξής το «Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται
    εντός των ορίων 40 και 55 €/ΜWh, δεν θα πραγματοποιείται αύξηση ή μείωση των Χρεώσεων Προμήθειας.
    Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι κάτω του ορίου των 40 €/MWh,
    οι Χρεώσεις Προμήθειας θα μειώνονται κατά τη διαφορά των 40 €/MWh με το Μέσο Προσαυξημένο
    Άθροισμα.
    Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι άνω του ορίου των 55 €/MWh,
    οι Χρεώσεις Προμήθειας θα αυξάνονται κατά τη διαφορά του Μέσου Προσαυξημένου Αθροίσματος με το
    όριο των 55€/ΜWh.
    Αυτές οι αυξομειώσεις των Χρεώσεων Προμήθειας θα εμφανίζονται ως διακριτές χρεώσεις ή πιστώσεις
    στους λογαριασμούς κατανάλωσης, που θα αποστέλλει ο Προμηθευτής στον Πελάτη, όταν τα πραγματικά
    δεδομένα καθίστανται διαθέσιμα από τους αρμόδιους διαχειριστές.
    Ο Γενικός Όρος δεν εφαρμόζεται πριν από την πάροδο εξαμήνου από την έναρξη της εκπροσώπησης του
    μετρητή της Εγκατάστασης από τον Προμηθευτή.

    - - - Updated - - -

    Η διαφορα με την προσφορα της volterra για την καταναλωση μου ειναι περιπου 50€+ΦΠΑ το χρονο.
    Αλλα με το 55€ ανω οριο χαλαρα το τρως το 50αρι μεσα στη χρονια και πιθανον περισσοτερα.
    Νομιζω οτι η ταση ειναι αυξητικη τον τελευταιο καιρο.

Σελ. 95 από 1163 ΠρώτηΠρώτη ... 7585909394959697100105115 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας