Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 567 από 1163 ΠρώτηΠρώτη ... 547557562565566567568569572577587 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.491-8.505 από 17435
  1. #8491
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερχονται με ραντεβού.
    Δεν χρειάζεται κουδούνι, οι αποθήκες δεν έχουν.
    Κάνε κόλπα, θα σε χρεώσουν κανονικά, μετά τράβα κάνε ένσταση

    Αν βάλεις μετά πράγματα και σε τσιμπήσουν, σε χρεώνουν αναδρομικά.

    έρχονται για έλεγχο με ραντεβού; Η σίγουρη δλδ τακτική της επ` αυτοφώρω βεβαίωσης παράβασης. Όχι ότι μπορει να προλάβει να αδειασει πχ ο εκάστοτε ιδιοκτήτης μια αποθήκη.

    ~10χρονια σε δικη μου μη ηλεκτροδοτουμενη παροχή δεν έχει έρθει κανείς για έλεγχο ούτε με ούτε και χωρίς ραντεβού.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 23-10-21 στις 18:55. Αιτία: typo

  2. #8492
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έρχονται με ραντεβού; Η σίγουρη δλδ τακτική της επ` αυτοφώρω βεβαίωσης παράβασης. Όχι ότι μπορει να προλάβει να αδειασει πχ ο εκάστοτε ιδιοκτήτης μια αποθήκη.

    ~10χρονια σε δικη μου μη ηλεκτροδοτουμενη παροχή δεν έχει έρθει κανείς για έλεγχο ούτε με ούτε και χωρίς ραντεβού.
    Σε ποιό Δήμο? Πληρώνεις Δημοτικά τέλη ? Αν ναι, δεν θα έρθουν ποτέ. Αν όχι κοίτα μην σε χρεώνουνε. Αυτοί δεν θάρθουν, σε χρεώνουν, εσύ καίγεσαι να γλυτώσεις την χρέωση.
    Στην Καλλιθέα δεν παίζουν με τα έσοδα, έχουν και μισθούς να πληρώσουν.
    Αν θυμάσαι ακίνητα μη ηλεκτροδοτούμενα και στην εφορία δηλωμένα ΚΕΝΑ, ορισμένοι δήμοι δεν διαγράφανε τα χρωστούμενα αν δεν έβγαινε νόμος (επι Σκουρλέτη). Και μιλάμε για ποσά 10 και 15 χιλιάδων ευρώ. Γιατί είχες την υποχρέωση να πας κι απ' τον δήμο να το δηλώσεις. Σχεδόν κανένας δεν το ήξερε, οι δήμοι χρεώνανε κι αν χρειαζόσουνα κανά χαρτί για να το πουλήσεις, τόμπολα.

    Πήγαινε ζήτα πιστοποιητικό ΤΑΠ για πώληση, να δούμε αν θα στο δώσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 23-10-21 στις 18:59.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #8493
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    όχι δεν πληρώνω ΔΤ διότι το έχω δηλώσει (και είναι) κενό. Αλλά ο επιτόπιος έλεγχος, αν ισχύει, είναι πρακτικά+ουσιαστικά αδύνατος.

    Αν ισχύει ότι ελεγχουν επιτόπια (με ή χωρίς ραντεβού) τα ποσοστά επιτυχίας πρέπει να είναι τεράστια (απ' την ανάποδη).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πήγαινε ζήτα πιστοποιητικό ΤΑΠ για πώληση, να δούμε αν θα στο δώσουν.
    Τι σχέση έχει τωρα το ΤΑΠ; Το ταπ δεν το γλυτώνεις, το πληρώνεις είτε είναι ή δεν είναι κενό.

    Άλλο πράγμα το ΤΑΠ και το ΔΤ.

  4. #8494
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι δεν πληρώνω ΔΤ διότι το έχω δηλώσει (και είναι) κενό. Αλλά ο επιτόπιος έλεγχος, αν ισχύει, είναι πρακτικά+ουσιαστικά αδύνατος.

    Αν ισχύει ότι ελεγχουν επιτόπια (με ή χωρίς ραντεβού) τα ποσοστά επιτυχίας πρέπει να είναι τεράστια (απ' την ανάποδη).

    - - - Updated - - -



    Τι σχέση έχει τωρα το ΤΑΠ; Το ταπ δεν το γλυτώνεις, το πληρώνεις είτε είναι ή δεν είναι κενό.

    Άλλο πράγμα το ΤΑΠ και το ΔΤ.
    ΤΑΠ πληρώνεις. Πως αφού δεν υπάρχει λογαριασμός ρεύματος ? Πας από τον Δήμο κάθε χρόνο ?
    Το πιστοποιητικό ΤΑΠ για πώληση αποδεικνύει ότι δεν χρωστάς στο Δήμο.
    Οταν το ζητήσεις τότε βλέπουν και αν χρωστάς δημοτικά τέλη.
    Και στο δίνουν για να πουλήσεις το ακίνητο, αλλα σε χρεώνουν εσένα τα δημοτικά τέλη.

    Ετσι μπορείς να πουλήσεις το ακίνητο, να εισπράξεις και να εξοφλήσεις την οφειλή στον Δήμο.

    Το πιστοποιητικό ΤΑΠ είναι υποχρεωτικό για να γίνει το συμβόλαιο, το θέλει ο συμβολαιογράφος.

    Αν το έχεις δηλώσει στον δήμο ΚΕΝΟ και δεν σε χρεώνουν δημοτικά τέλη, δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Απλά να είσαι σίγουρος για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.

    ΥΓ
    Ελέγχουν την πρώτη φορά που θα ζητήσεις να μην πληρώσεις δημοτικά τέλη, ότι είναι κενό.
    Μετά, ότι γουστάρει ο κάθε δήμος.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #8495
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Το ΤΑΠ πρέπει οπωσδήποτε να φύγει από τους λογσμούς ρεύματος, για καλή εισπραξιμοτητα ας το βάλουν μαζί με τον ΕΝΦΙΑ και να το δίνει μετά στους δήμους. Να ξεκαθαρίσει διά παντός και το θέμα που δημιουργείται με τους ιδιοκτήτες+ενοικιαστές.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΑΠ πληρώνεις. Πως αφού δεν υπάρχει λογαριασμός ρεύματος ? Πας από τον Δήμο κάθε χρόνο ?
    Φυσικά, ταπ στον δήμο κάθε Χριστούγεννα ( αν αλλάξει ο χρόνος τρέχουν προσαυξήσεις).



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΥΓ
    Ελέγχουν την πρώτη φορά που θα ζητήσεις να μην πληρώσεις δημοτικά τέλη, ότι είναι κενό.
    Μετά, ότι γουστάρει ο κάθε δήμος.
    Ούτε τη πρώτη φορά (που το δήλωσα) ήρθε κανείς (με ή χωρίς ραντεβού) για έλεγχο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 23-10-21 στις 19:33.

  6. #8496
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanos_78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου απάντησαν σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας, συγκεκριμένα:

    "Αναφορικά με το παρακάτω αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να δείτε αναλυτικά τον τρόπο υπολογισμού της χρέωσης ρήτρας προσαρμογής, όπως αυτό έχει αναρτηθεί στο site volterra.gr.

    H οριακή τιμή συστήματος τροποποιήθηκε σε ρήτρα προσαρμογής και διαμορφώνεται στο άθροισμα Οριακής Τιμής Συστήματος, ΛΠ-2, ΛΠ-3, ΜΜΚΘΣΣ και απώλειες, δεδομένα τα οποία λαμβάνουμε κάθε μήνα από τον ΑΔΜΗΕ και εφαρμόζονται σε όλους τους πελάτες που κάνουν χρήση του Ελληνικού Συστήματος Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανεξαρτήτως του Προμηθευτή που έχουν επιλέξει.

    Αν το μέσο άθροισμα των παραπάνω δεδομένων είναι μεγαλύτερο του ανώτατου ορίου ρήτρας ΟΤΣ που καθορίζεται στην σύμβαση μας, τότε ο καταναλωτής επιβαρύνεται με χρέωση ρήτρας προσαρμογής.
    Αν το άθροισμα των παραπάνω δεδομένων είναι μικρότερο του κατώτατου ορίου ρήτρας ΟΤΣ που καθορίζεται στην σύμβαση, τότε ο καταναλωτής επωφελείται με πίστωση ρήτρας προσαρμογής.
    Και στις δύο περιπτώσεις η χρέωση (ή πίστωση) ρήτρα προσαρμογής υπολογίζεται με βάση τον παρακάτω μαθηματικό τύπο και εμφανίζεται σε εκκαθαριστικούς λογαριασμού

    Ο τρόπος υπολογισμού είναι:
    Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα(Ν) (€/MWh) = ( ΟΤΣ(Ν) + Μοναδιαίες Χρεώσεις ΛΠ(Ν) + Χρέωση ΜΜΚΘΣΣ(Ν) ) * ( 1 + Συντελεστής Απωλειών Δικτύου %Ν )



    Επιπρόσθετα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουν επέλθει απρόβλεπτες μεταβολές στην αγορά της ηλεκτρικής ενέργειας, οι οποίες έχουν άμεση επιρροή στο κόστος της προμήθειας της ενέργειας για την Εταιρεία μας. Οι άνω μεταβολές επηρεάζουν την ρήτρα προσαρμογής που ισχύει στην μεταξύ μας σύμβαση και η οποία προσαρμόζει την τιμή ανάλογα με τις διακυμάνσεις του κόστους προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας για έκαστη περίοδο κατανάλωσης του Πελάτη.

    Οι τιμές της εν λόγω ρήτρας τροποποιήθηκαν τελευταία λόγω αλλαγών των χρεώσεων από τον ΑΔΜΗΕ, οι οποίες είχαν ως αποτέλεσμα την εκτίναξη του κόστους σε δυσθεώρητα μεγέθη.

    Η Εταιρεία έχει ήδη προσφύγει στις αρμόδιες αρχές διαμαρτυρόμενη έντονα και ζητώντας την λήψη άμεσων μέτρων για την αντιμετώπιση του εν λόγω ζητήματος.



    Αναλογιζόμαστε τη δυσαρέσκειά σας, αλλά θα θέλαμε να γνωρίζετε ότι η Εταιρεία μας βρίσκεται σε συνεχείς επαφές με τους αρμόδιους κρατικούς φορείς και τις αρμόδιες αρχές με σκοπό την άμεση επίλυση των ανωτέρω θεμάτων και θα σας κρατήσει ενήμερους για τυχόν εξελίξεις



    Σας ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία σας"Συνημμένο Αρχείο 231745

    Έχω την εντύπωση ότι στην παράγραφο 7 του συμβολαίου αναφέρει τη σχέση Y=A x (SMP) + B. Συνημμένο Αρχείο 231747. Κάτι έχω καταλάβει λάθος...

    Την ίδια απάντηση "κασέτα" έδωσαν και στην φίλη μου πριν λίγες ημέρες.
    Λάθος θα πρέπει να είναι ο τρόπος υπολογισμού που σου αναφέρουν, η ΜΜΚΘΣΣ, όπως λέει και ο χρήστης Korakios έχει καταργηθεί (ψάχνω να βρω από πότε καταργήθηκε).
    Η "πλάκα" είναι ότι στο έντυπο υπολογισμού αναφέρει όρια ΟΤΣ 40 – 60 €/MWh, διαφορετικά από αυτά που έχετε ...
    Σίγουρα θα τα υπολογίζουν λάθος, σιγά μην κάτσουν να σκάσουν ...
    Από την στιγμή που δεν γράφουν αναλυτικά πως υπολογίσανε το ποσό, βάζουν ότι θέλουν.
    Της είπα να κάνει καταγγελία Σ.τ.Κ. και ΡΑΕ (αν βγει με αυτούς κάποια άκρη).

  7. #8497
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Σχετικά με την εντολή αλλαγής παρόχου που δεν περνάει στον ΔΕΔΔΗΕ έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ μετα απο προτροπή του Korakios την παρασκευή 22/10. Στην περίπτωση που δεν βγάλω άκρη και με τη ΡΑΕ σκεπτόμουν να ζητήσω ακύρωση από τη ΔΕΗ και να ξανακάνω αίτημα απ την αρχή, δεν ξέρω στη φάση που βρίσκεται τι επιπτώσεις έχω τη στιγμή που έχει εγκριθεί το συμβόλαιο απο τη ΔΕΗ(16/10) αλλά δεν έχει γίνει αλλαγή παρόχου από ΔΕΔΔΗΕ αφου το μήνυμα δεν φτάνει σε αυτόν.

  8. #8498
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.549
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με την εντολή αλλαγής παρόχου που δεν περνάει στον ΔΕΔΔΗΕ έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ μετα απο προτροπή του Korakios την παρασκευή 22/10. Στην περίπτωση που δεν βγάλω άκρη και με τη ΡΑΕ σκεπτόμουν να ζητήσω ακύρωση από τη ΔΕΗ και να ξανακάνω αίτημα απ την αρχή, δεν ξέρω στη φάση που βρίσκεται τι επιπτώσεις έχω τη στιγμή που έχει εγκριθεί το συμβόλαιο απο τη ΔΕΗ(16/10) αλλά δεν έχει γίνει αλλαγή παρόχου από ΔΕΔΔΗΕ αφου το μήνυμα δεν φτάνει σε αυτόν.
    απλά περιμένεις , μην κάνεις ακύρωση . ΡΑΕ έκανες ελπιζω μέσω της πλατφόρμας και όχι email στο info

  9. #8499
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Ναι μέσω της πλατφόρμας έκανα και για ΔΕΗ και ια ΔΕΔΔΗΕ, δυο αιτήματα. Έκανα όμως λάθος το ΑΦΜ μου στο αίτημα προς τη ΔΕΗ εχει όμως τον αριθμό παροχής οπότε δεν νομίζω να τους είναι πρόβλημα. Έγραψα περιληπτικά τι ιστορικό απο την έγκριση του συμβολαίου και μετά.

  10. #8500
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.549
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μέσω της πλατφόρμας έκανα και για ΔΕΗ και ια ΔΕΔΔΗΕ, δυο αιτήματα. Έκανα όμως λάθος το ΑΦΜ μου στο αίτημα προς τη ΔΕΗ εχει όμως τον αριθμό παροχής οπότε δεν νομίζω να τους είναι πρόβλημα. Έγραψα περιληπτικά τι ιστορικό απο την έγκριση του συμβολαίου και μετά.
    ok,δεν πειράζει αλλά ένα αίτημα έπρεπε να κάνεις

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  αίτημαΡΑΕ.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  61,9 KB 
ID: 231838

  11. #8501
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με την εντολή αλλαγής παρόχου που δεν περνάει στον ΔΕΔΔΗΕ έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ μετα απο προτροπή του Korakios την παρασκευή 22/10. Στην περίπτωση που δεν βγάλω άκρη και με τη ΡΑΕ σκεπτόμουν να ζητήσω ακύρωση από τη ΔΕΗ και να ξανακάνω αίτημα απ την αρχή, δεν ξέρω στη φάση που βρίσκεται τι επιπτώσεις έχω τη στιγμή που έχει εγκριθεί το συμβόλαιο απο τη ΔΕΗ(16/10) αλλά δεν έχει γίνει αλλαγή παρόχου από ΔΕΔΔΗΕ αφου το μήνυμα δεν φτάνει σε αυτόν.
    Δεν χρειάζεται να κάνεις ακύρωση, προσπάθησε τηλεφωνικός να ζητήσεις επαναπροώθηση αιτήματος στον ΔΕΔΔΗΕ με την δικαιολογία ότι έχουν περάσει μέρες και δεν βλέπουν το αίτημα, πες ότι έχεις και έναν γνωστό που είχε παρόμοιο πρόβλημα και ΜΟΝΟ με την επαναπροώθηση του αιτήματος από την ΔΕΗ στον ΔΕΔΔΗΕ φάνηκε (2 εργασίμες). Αν δεν το δέχεται ο υπάλληλος που μιλάς, κλίσε του/της το τηλέφωνο στα μούτρα και ξανά πάρε να μιλήσεις με άλλον, αν στις ~4 προσπάθειες δεν το δέχονται με την δικαιολογία ότι δεν έχουν περάσει 10 ημέρες και δεν γίνετε να κάνουν επαναπροώθηση πρέπει να πας σε ένα κατάστημα ΔΕΗ (αν έχεις) και να τους τα ψάλλεις με νεύρα. Εγώ με τον τελευταίο τρόπο ξέμπλεξα, ήρθε προιστάμενος στο κατάστημα και ανέλαβε την υπόθεση γιατί είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα και στο τηλεφωνικό κέντρο κοιμούνται, δεν πρόκειτε το σύστημα να ξεκολλήσει όσο και να περιμένεις.

    Καλή τύχη.

  12. #8502
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    @Korakios έτσι ακριβώς έκανα το αίτημα και έκανα και ενα ξεχωριστό με παραλήπτη μόνο το ΔΕΔΔΗΕ.

    @fearhome21 το έχουν κάνει επαναπροώθηση τρεις φορές στης 21/10 και ακόμα τίποτα. Δυστυχώς θα μπορώ να παω σε κατάστημα ΔΕΗ αρχές Δεκεμβρίου(εδώ στο νησί που είμαι δεν έχει), οπότε από την καταγγελία αν βγει κάτι και τηλεφωνικά.

  13. #8503
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.549
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Korakios έτσι ακριβώς έκανα το αίτημα και έκανα και ενα ξεχωριστό με παραλήπτη μόνο το ΔΕΔΔΗΕ.
    το ξεχωριστό γιατί το έκανες , αυτό δεν κατάλαβα

    - - - Updated - - -

    ήταν για άλλο θέμα?

  14. #8504
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Eπειδή γέρασα και ξεκούτιανα. Μπορεί κάποιος να μου πει, αν φύγω από την απλή ΔΕΗ με κατανάλωση 4500 kwh τον χρόνο και πάω στο ΔΕΗ enter, ποιο είναι το ακριβές ποσό που γλυτώνω? Ευχαριστώ.

  15. #8505
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή γέρασα και ξεκούτιανα. Μπορεί κάποιος να μου πει, αν φύγω από την απλή ΔΕΗ με κατανάλωση 4500 kwh τον χρόνο και πάω στο ΔΕΗ enter, ποιο είναι το ακριβές ποσό που γλυτώνω? Ευχαριστώ.
    Δεν μπορεί να στο πεί κάποιος με σιγουριά καθως στην απλή ΔΕΗ έχεις ΟΤΣ που είναι κάτι σαν Kinder έκπληξη, στην καλύτερα θα είσαι στα ίδια, στην χειρότερη στα διπλά ή τριπλά

    Βασικά ψέμα, θα είσαι και φθηνότερα στο enter

Σελ. 567 από 1163 ΠρώτηΠρώτη ... 547557562565566567568569572577587 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας