Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 471 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.051-7.065 από 17515
  1. #7051
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.345
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από corduroy27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Korakios, σε ποια Excel αναφέρεσαι;
    Νυκτερινό δεν υπάρχει στα προγράμματα που ψάχνω. Έχουν ίδια χρέωση μέρα/νύχτα.
    Το σταθερό της protergia διατίθεται και με νυχτερινό αν έχεις/βάλεις.
    Δες το link...

  2. #7052
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από corduroy27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @EnDless, thanks!
    Θα ρίξω αύριο από το PC μια ματιά, πριν καλέσω την Protergia.
    Ο korakios έχει κάνει όλη την δουλειά...

  3. #7053
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά εγώ έβαλα Protergia fixed απο το MAX45 γιατί το πρόβλημα με την ΟΤΣ φαίνεται πως χειροτερεύει. Κρίμα κρίμα της Πόπης θα γίνει

  4. #7054
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από corduroy27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Korakios, σε ποια Excel αναφέρεσαι;
    Νυκτερινό δεν υπάρχει στα προγράμματα που ψάχνω. Έχουν ίδια χρέωση μέρα/νύχτα.

    @ariadgr, ναι είναι σημαντικό αυτό από τι στιγμή που ισχύει. Αύριο κιόλας θα πάρω τηλέφωνο για διευκρινίσεις και βλέπω να προχωρώ σ' αυτή την αλλαγή...
    Στην Nrg μαζί με το fixed δείχνει too good to be true,
    Απλά να ξέρεις πως στο νυχτερινό έχεις και διαφορετική χρέωση για την διανομή ρεύματος, όποτε καθώς και κάποιες προσαυξήσεις που είναι χαμηλότερες, όποτε δεν είναι μόνο τα 0,06 που κοστίζει για το ρεύμα στην σύγκριση.

    Εγώ θα τους ρωτούσα στην nrg αν δέχονται κανονικά τον μετρητή του νυχτερινού και αν ναι θα άλλαζα εχτές

  5. #7055
    Εγγραφή
    28-09-2005
    Περιοχή
    Αγ. Δημήτριος - Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZyXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    25.9(dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια και τις επισημάνσεις σας.
    Είδα και τα Excel, (όντως πολύ βολικά για σύγκριση). Ένα μπράβο κι από εμένα στον Korakio που ασχολήθηκε.
    Εν τέλη, επικοινώνησα με την Protergia σήμερα και παρόλο που τελικά δεν λήγει άμεσα η σύμβασή μου όπως νόμιζα, η αλλαγή προγράμματος γίνεται χωρίς πρόβλημα.
    Επέλεξα φυσικά το Protegia Οικιακό Fixed, αφού ενημερώθηκα ότι ισχύει κανονικά (επιπρόσθετα) η έκπτωση για το Double Energy.
    Νομίζω ότι δε θα μπορούσα να επιλέξω κάτι καλύτερο. Στην παρούσα φάση τουλάχιστον.
    Μένει να δούμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον στο χώρο της ενέργειας...
    Και πάλι ευχαριστώ
    MARINALEDA Εκεί που η «ουτοπία» γίνεται πραγματικότητα...

  6. #7056
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα!εχω zenith 3 χρονια τωρα αλλα φετος εχει ξεφυγει η κατασταση.οποτε εχω μιλησει με nrg για το fix με 2.9€ παγιο και συνδρομη 9.90€ με σταθερη kw καπου 0,0629.ειδα πως αναφερεται εδω μεσα στην protergia για το fix.εχω και νυχτερινο,απλα βλεπω πως ειναι ακριβη η ημερησια kw.παρα ταυτα,πιστευεται πως συμφερει η protergia αφου δεν εχει παγιο,συνδρομη κλπ ή ερχεται μια η αλλη με την nrg fix?επισης,τι πεναλτι αποχωρησης εχει η protergia?(αν κ θα μιλησω μαζι τους σε λιγο)ευχαριστω προκαταβολικα!

  7. #7057
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα!εχω zenith 3 χρονια τωρα αλλα φετος εχει ξεφυγει η κατασταση.οποτε εχω μιλησει με nrg για το fix με 2.9€ παγιο και συνδρομη 9.90€ με σταθερη kw καπου 0,0629.ειδα πως αναφερεται εδω μεσα στην protergia για το fix.εχω και νυχτερινο,απλα βλεπω πως ειναι ακριβη η ημερησια kw.παρα ταυτα,πιστευεται πως συμφερει η protergia αφου δεν εχει παγιο,συνδρομη κλπ ή ερχεται μια η αλλη με την nrg fix?επισης,τι πεναλτι αποχωρησης εχει η protergia?(αν κ θα μιλησω μαζι τους σε λιγο)ευχαριστω προκαταβολικα!
    δες τα excel

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να ξέρεις πως στο νυχτερινό έχεις και διαφορετική χρέωση για την διανομή ρεύματος, όποτε καθώς και κάποιες προσαυξήσεις που είναι χαμηλότερες, όποτε δεν είναι μόνο τα 0,06 που κοστίζει για το ρεύμα στην σύγκριση.
    ισχύει ,γιαυτό στο ημερήσιο έχω το ποσό των ρυθμιζόμενων χρεώσεων που κερδίζει κάποιος αν βάλει νυχτερινό

  8. #7058
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες τα excel

    - - - Updated - - -



    ισχύει ,γιαυτό στο ημερήσιο έχω το ποσό των ρυθμιζόμενων χρεώσεων που κερδίζει κάποιος αν βάλει νυχτερινό
    Ισχύει και στην nrg smart με fixed;

  9. #7059
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει και στην nrg smart με fixed;
    οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ανεξάρτητες πάροχου ,άρα ο υπολογισμός ισχύει για όλους
    Απλά το νου σου με την NRG αν μπεις στο smart , να ενεργοποιήσεις άμεσα το fixed γιατί παλιότερα λέγανε οτι για 4 μήνες (τώρα λένε 2 μήνες) δε χρειάζεται και πολλοί την πατήσανε μιας και ρήτρα χρέωσαν πριν το τετράμηνο και το fixed αύξησαν απο 4€ σε 9,9€

  10. #7060
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ανεξάρτητες πάροχου ,άρα ο υπολογισμός ισχύει για όλους
    Απλά το νου σου με την NRG αν μπεις στο smart , να ενεργοποιήσεις άμεσα το fixed γιατί παλιότερα λέγανε οτι για 4 μήνες (τώρα λένε 2 μήνες) δε χρειάζεται και πολλοί την πατήσανε μιας και ρήτρα χρέωσαν πριν το τετράμηνο και το fixed αύξησαν απο 4€ σε 9,9€
    Αυτο οντως ισχυει.μου το ειπαν κ μενα στην nrg.η protergia λεει ομως πως δεν εχει ρητρα αναπροσαρμογης.ισχυει κατι τετοιο;ή εννοουν πως ειναι απλα σταθερη η ρητρα?

  11. #7061
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο οντως ισχυει.μου το ειπαν κ μενα στην nrg.η protergia λεει ομως πως δεν εχει ρητρα αναπροσαρμογης.ισχυει κατι τετοιο;ή εννοουν πως ειναι απλα σταθερη η ρητρα?
    τα υπόλοιπα προγράμματα στο excel (πλην της NRG δηλαδή) είναι χωρίς ρήτρες καθαρά. Της NRG είναι με ρήτρα αλλά βάζεις το fixed για να μην εφαρμόζεται
    κάτι αντίστοιχο έκανε και η elpedison παλαιότερα

  12. #7062
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Που το βρισκω το excel?οποτε,ποιο απο τα δυο fixed με νυχτερινο ειναικαλυτερο?nrg ?protergia??

  13. #7063
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το βρισκω το excel?οποτε,ποιο απο τα δυο fixed με νυχτερινο ειναικαλυτερο?nrg ?protergia??
    μια δυο σελίδες πίσω ?

    Ημέρας

    https://drive.google.com/file/d/1dBc...ew?usp=sharing



    Νύχτας

    https://drive.google.com/file/d/1ML9...ew?usp=sharing

    - - - Updated - - -

    Αν δεν έχεις μεγάλες διαφορές θα έκλεινα προς Protergia που είναι καθαρά πρόγραμμα χωρίς ρήτρα και έχει μικρότερη δέσμευση

  14. #7064
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια δυο σελίδες πίσω ?

    Ημέρας

    https://drive.google.com/file/d/1dBc...ew?usp=sharing



    Νύχτας

    https://drive.google.com/file/d/1ML9...ew?usp=sharing

    - - - Updated - - -

    Αν δεν έχεις μεγάλες διαφορές θα έκλεινα προς Protergia που είναι καθαρά πρόγραμμα χωρίς ρήτρα και έχει μικρότερη δέσμευση
    Ευχαριστω!!το μονο που σκεφτομαι ειναι η πιο ακριβη kw της protergia.επισης καιω περιπου 6000 kw λογω αντλιας θερμοτητας.συμφωνα με τον πινακα,με συμφερει η protergia κατα 50€ συμφωνα με τα παραδειγματα.οποτε η nrg εχει σταθερη ρητρα ενω η protergia καθολου,σωστα?

  15. #7065
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω!!το μονο που σκεφτομαι ειναι η πιο ακριβη kw της protergia.επισης καιω περιπου 6000 kw λογω αντλιας θερμοτητας.συμφωνα με τον πινακα,με συμφερει η protergia κατα 50€ συμφωνα με τα παραδειγματα.οποτε η nrg εχει σταθερη ρητρα ενω η protergia καθολου,σωστα?
    Πρόσφατα έχουν γίνει καταγγελίες στη NRG λόγω μεταβλητότητας του fixed (δεν υπάρχει σταθερή ρήτρα , χρέωση fixed ονομάζεται και καταργεί ουσιαστικά τη ρήτρα αναπροσαρμογής,edit στο συγκεκριμένο πρόγραμμα) , γιαυτό αφού βγάζει την protergia πρώτη ,ακόμα καλύτερα (δεν εφαρμόζει ρήτρα η protergia καθόλου)

Σελ. 471 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας