Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 257 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.841-3.855 από 17458
  1. #3841
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, την εμπεδώσαμε την σχέση σου με τον ΔΕΔΔΗΕ, το έγραψα και στο #3834.
    Δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνεις κάθε τόσο.
    Ούτε είναι σωστό να εκθέτεις τον ΔΕΔΔΗΕ γράφοντας συνεχώς, ότι αλλιώς φέρεται σε σένα
    και αλλιώς στους υπόλοιπους κοινούς - θνητούς πελάτες του.
    Δεν υπάρχει λόγος να μου απαντάς καθώς δεν βλέπω τις απαντήσεις σου μιας και είσαι στην "μαύρη λίστα" λόγω της συμπεριφοράς σου
    προχώρα παρακάτω σε παρακαλώ μην ασχολείσαι μαζί μου όπως δεν ασχολούμαι εγώ.

    Τα σχόλια σου προς εμένα είναι εκτός πραγματικότητας και φυσικά δικής σου λογικής και σκέψης.

    Επίσης δεν εκθέτω κανέναν στον ΔΕΔΔΗΕ τους σέβομαι και εκτιμώ την δουλειά τους και δεν έχω ζητήσει καμία προνομιακή μεταχείριση λόγω της επαγγελματικής μας σχέσης

    αντιθέτως μου φέρονται σαν να είμαι απλός (κοινός θνητός) καταναλωτής και εγώ με την σειρά μου ακολουθώ τις διαδικασίες όπως προβλέπονται

  2. #3842
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει στοκ είναι μετρημένα τα κομμάτια
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
    Διαθέσιμοι μετρητές υπάρχουν σε κάθε τοπική τεχνική υπηρεσία, απλά δεν φθάνουν για να καλύψει όλη την ζήτηση, ενώ παράλληλα κρατούνται αρκετοί για έκτακτες περιπτώσεις. Όμως ο προγραμματισμός είναι να αντικατασταθούν όλοι, απλά θα πάρει αρκετό χρόνο (τόσα εκατομμύρια είναι).
    Π.χ. πέρυσι στην πολυκατοικία μας από φωτιά στο υπόγειο, από τους 26 παλιούς μετρητές που υπήρχαν αλλάχθηκαν πάνω από τους μισούς με νέους ηλεκτρονικούς. Σε όσους δεν είχαν πρόβλημα, αλλάχθηκε μόνο το πλαστικό εξωτερικό κουτί.

  3. #3843
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
    Διαθέσιμοι μετρητές υπάρχουν σε κάθε τοπική τεχνική υπηρεσία, απλά δεν φθάνουν για να καλύψει όλη την ζήτηση, ενώ παράλληλα κρατούνται αρκετοί για έκτακτες περιπτώσεις. Όμως ο προγραμματισμός είναι να αντικατασταθούν όλοι, απλά θα πάρει αρκετό χρόνο (τόσα εκατομμύρια είναι).
    Π.χ. πέρυσι στην πολυκατοικία μας από φωτιά στο υπόγειο, από τους 26 παλιούς μετρητές που υπήρχαν αλλάχθηκαν πάνω από τους μισούς με νέους ηλεκτρονικούς. Σε όσους δεν είχαν πρόβλημα, αλλάχθηκε μόνο το πλαστικό εξωτερικό κουτί.
    όλοι οι μετρητές πρέπει να αλλάξουν σε ηλεκτρονικούς ώστε κάποια στιγμή να ρυθμιστεί και το κέντρο που θα δέχεται τις μετρήσεις από την μέτρηση εξ αποστάσεως.

    Το ΔΕΔΔΗΕ Αθήνας (Μυλλέρου) λέει δεν υπάρχει στοκ έτσι τηρείται προτεραιότητα σε νέες παροχές / βλάβες / κτλ...

    για αυτό έκανα αίτημα αλλαγής / ήρθαν για μελέτη αν χρειάζεται κάτι...και θα μου στείλουν και τον κωδικό πληρωμής για να πληρώσω ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία.

  4. #3844
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παρόλο που η περιοχή μου είναι το Γηροκομείο στους Αμπελόκηπους (7ο ΔΔ Αθηναίων), πέρυσι που πήγα (λόγω της φωτιάς) στη Μυλλέρου με όλα τα δικαιολογητικά για την αντικατάσταση των μετρητών, με έστειλαν στην τεχνική υπηρεσία που έχει έδρα στον κόμβο της Μεταμόρφωσης στην Εθνική οδό.

  5. #3845
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Όπως βλέπετε, πρόκειται για ιδιαίτερη μεταχείριση (λόγω των γνωριμιών του),
    επειδή, ούτε νέα παροχή είναι, ούτε βλάβη.

  6. #3846
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως βλέπετε, πρόκειται για ιδιαίτερη μεταχείριση (λόγω των γνωριμιών του),
    επειδή, ούτε νέα παροχή είναι, ούτε βλάβη.
    καθόλου ιδιαίτερη μεταχείριση (ούτε έβαλα τις γνωριμίες μου) όπως είπα

    ακολούθησα την προβλεπόμενη διαδικασία

    αίτηση (ολοκληρώθηκε) - μελέτη (ολοκληρώθηκε) - πληρωμή (εκκρεμεί) - εγκατάσταση (εκκρεμεί)

    είσαι ηλεκτρολόγος ? είσαι τεχνικός του ΔΕΔΔΗΕ ? από που γνωρίζεις τι εκκρεμότητα έχω με το ΔΕΔΔΗΕ και ζητάω αλλαγή μετρητή.

    εσύ γιατί πετάγεσαι είπαμε?

    είσαι στην "μαύρη λίστα" λόγω της συμπεριφοράς σου τι δεν καταλαβαίνεις?

  7. #3847
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    σήμερα μίλησα με elin είδαμε και όλο 24ωρο νυκτερινό αλλά και οικιακό νυκτερινό το οποίο δεν έχει να. δεσμεύσει με κάποιο χρονικό όριο και με την εκτύπωση συνέπειας 10% βγαίνει πιο οικονομικό από το να έχω πάγια και όλο το 24ωρο νυκτερινό .

  8. #3848
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    σήμερα μίλησα με elin είδαμε και όλο 24ωρο νυκτερινό αλλά και οικιακό νυκτερινό το οποίο δεν έχει να. δεσμεύσει με κάποιο χρονικό όριο και με την εκτύπωση συνέπειας 10% βγαίνει πιο οικονομικό από το να έχω πάγια και όλο το 24ωρο νυκτερινό .
    Με τον νυχτερινό μετρητή έχεις κέρδος και απο το δίκτυο διανομής, αλλιώς σε χρεώνει μεν με τιμή νυχτερινού αλλά πληρώνεις εξτρά για το δίκτυο διανομής.

  9. #3849
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθόλου ιδιαίτερη μεταχείριση (ούτε έβαλα τις γνωριμίες μου) όπως είπα

    ακολούθησα την προβλεπόμενη διαδικασία

    αίτηση (ολοκληρώθηκε) - μελέτη (ολοκληρώθηκε) - πληρωμή (εκκρεμεί) - εγκατάσταση (εκκρεμεί)

    είσαι ηλεκτρολόγος ? είσαι τεχνικός του ΔΕΔΔΗΕ ? από που γνωρίζεις τι εκκρεμότητα έχω με το ΔΕΔΔΗΕ και ζητάω αλλαγή μετρητή.

    εσύ γιατί πετάγεσαι είπαμε?

    είσαι στην "μαύρη λίστα" λόγω της συμπεριφοράς σου τι δεν καταλαβαίνεις?
    ------ Την απάντηση την δίνει ο ίδιος : Κοιτάξτε τα έντονα γράμματα (bold)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα γνωρίζω αυτά που λες φίλε μου

    και ισχύουν 100%

    δεν υπάρχει στοκ είναι μετρημένα τα κομμάτια

    εγώ επειδή έχω "καλή επαγγελματική σχέση/συνεργασία" με το ΔΕΔΔΗΕ για αυτό ζήτησα την αλλαγή του υπάρχων μετρητή σε νέο ψηφιακό
    όποτε μπορούν και έχουν διαθέσιμα κομμάτια δεν πίεσα καμία κατάσταση ούτε τους ζόρισα (έχω υπογράψει ήδη τα σχετικά έγγραφα με το αίτημα) και εννοείται ότι θα πληρώσω και το κόστος του νέου μετρητή.

    - - - Updated - - -

    Ο τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός ΔΕΗ που εκδόθηκε στις 28/11/2019 και αφορά το διάστημα 26/07/2019 έως 25/11/2019 (123 ημέρες) 2400Kwh 273 ευρώ
    ------

  10. #3850
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ------

    - - - Updated - - -


    ------
    συνεχίζεις να ασχολείσαι μαζί μου ενώ γνωρίζεις ότι σε έχω γειώσει και σε έχω βάλει στην μαύρη λίστα

    επαναλαμβάνω για τελευταία φορά γιατί μετά έχει σειρά η γαλλική γλώσσα

    είσαι ηλεκτρολόγος?

    είσαι τεχνικός στον ΔΕΔΔΗΕ

    είσαι εγώ?

    επειδή δεν είσαι τίποτα από τα παραπάνω δεν ε

  11. #3851
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον νυχτερινό μετρητή έχεις κέρδος και απο το δίκτυο διανομής, αλλιώς σε χρεώνει μεν με τιμή νυχτερινού αλλά πληρώνεις εξτρά για το δίκτυο διανομής.
    Οκ Ευχαροτω για τις πληροφορίες ,έστειλα χαρτιά και περιμένω ενημέρωση .

  12. #3852
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    σήμερα μίλησα με elin είδαμε και όλο 24ωρο νυκτερινό αλλά και οικιακό νυκτερινό το οποίο δεν έχει να. δεσμεύσει με κάποιο χρονικό όριο και με την εκτύπωση συνέπειας 10% βγαίνει πιο οικονομικό από το να έχω πάγια και όλο το 24ωρο νυκτερινό .
    Εγώ έχω τό 356 νυχτερινό, χωρίς νυχτερινό μετρητή, πόσο ποιο φθηνό εβγενε αυτό που λες; Μιλάμε για μεγάλη διαφορά;

  13. #3853
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνεχίζεις να ασχολείσαι μαζί μου ενώ γνωρίζεις ότι σε έχω γειώσει και σε έχω βάλει στην μαύρη λίστα
    Συγνώμη, αλλά εσύ συνεχίζεις να ασχολείσαι.
    Αν θέλεις μπορείς να τον βάλεις όντως στην μαύρη λίστα και να μην εμφανίζονται καθόλου τα μηνύματά του.
    Με το να τον βάζεις σε "εικονική μαύρη λίστα", δηλαδή απλά να του λες ότι δεν θέλεις να ασχολείται μαζί σου, δεν θα καταφέρεις τίποτα. Και οι 2 είστε σε ελεύθερο και ανοικτό φόρουμ.
    Υπάρχει και το κουμπί της αναφοράς προς τους διαχειριστές του φόρουμ, αν νομίζεις ότι σε ενοχλεί.

  14. #3854
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συγνώμη, αλλά εσύ συνεχίζεις να ασχολείσαι.
    Αν θέλεις μπορείς να τον βάλεις όντως στην μαύρη λίστα και να μην εμφανίζονται καθόλου τα μηνύματά του.
    Με το να τον βάζεις σε "εικονική μαύρη λίστα", δηλαδή απλά να του λες ότι δεν θέλεις να ασχολείται μαζί σου, δεν θα καταφέρεις τίποτα. Και οι 2 είστε σε ελεύθερο και ανοικτό φόρουμ.
    Υπάρχει και το κουμπί της αναφοράς προς τους διαχειριστές του φόρουμ, αν νομίζεις ότι σε ενοχλεί.
    Εγώ δεν ασχολούμαι μαζί του αγαπητέ μου φίλε jkoukos
    Επίσης όντως τον έχω στην (πραγματική) μαύρη λίστα αλλά δεν μπορώ να τον αγνοώ όταν λέει "εξυπνάδες" για μένα πράγματα που δεν ανέχομαι από κανέναν αλλά προσπαθώ να είμαι ευγενικός γιατί σέβομαι τον χώρο που με φιλοξενεί και τους ανθρώπους που είναι σε αυτόν διαφορετικά θα είχε ακούσει ήδη πολλά στην "γαλλική γλώσσα".
    έχεις δίκιο για την αναφορά μηνύματος αλλά δεν το θεωρώ σωστό.

  15. #3855
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω τό 356 νυχτερινό, χωρίς νυχτερινό μετρητή, πόσο ποιο φθηνό εβγενε αυτό που λες; Μιλάμε για μεγάλη διαφορά;
    Η διαφορά δεν ήταν μεγάλη στις 1354kw ήταν ποιο φθηνό κανένα 5αευρω πάντα με την έκπτωση συνέπειας 10% το επέλεξα γιατί δεν έχω καμία δεσμευση συμβολαιου .
    Ξέρουμε περίπου πόσες μέρες κάνουν για την αλλαγή ?

Σελ. 257 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας