Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 851 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 831841846849850851852853856861871 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.751-12.765 από 17514
  1. #12751
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Δεν υπάρχε πιο φθηνός πάροχος μόνιμα, ο ένας έχει 0.04 με συνέπεια αυτόν τον μήνα, ο άλλος τον άλλο μήνα έχει αυτήν την τιμή και οι υπόλοιποι την έχουν αυξημένη. Πήγαινε εσύ σε όποια εταιρεία νομίζεις οτι σε εξυπηρετεί καλύτερα.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  2. #12752
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχε πιο φθηνός πάροχος μόνιμα, ο ένας έχει 0.04 με συνέπεια αυτόν τον μήνα, ο άλλος τον άλλο μήνα έχει αυτήν την τιμή και οι υπόλοιποι την έχουν αυξημένη. Πήγαινε εσύ σε όποια εταιρεία νομίζεις οτι σε εξυπηρετεί καλύτερα.
    Μα είναι συννενοημενοι στο καρτέλ και γίνονται αυτά.

  3. #12753
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης δεν έχω κατανοήσει ακριβώς καν την έννοια κιλοβατώρα.
    Η watt-ώρα ή οι 1000 watt-ώρες δηλαδή μία κιλο-watt-ώρα (kWh) είναι στην πράξη BILLING unit (€/kWh) και όχι κάποια φυσική μονάδα μέτρησης όπως είναι το Watt, το Ampere, το δευτερόλεπτο κλπ.
    Χρησιμοποιούνται για την τιμολόγηση ενός αγαθού (ηλεκτρική ενέργεια στην περίπτωση μας) και τις βλέπουμε μόνο σε λογαριασμούς/τιμολόγια και όχι στα βιβλία φυσικής
    Άλλα παραδείγματα billing units είναι τα MB/ημέρα ή GB/μήνα που χρεώνουν πχ οι πάροχοι κιν. τηλεφωνίας.

    Παράδειγμα 1:

    Έχεις μια συσκευή (πχ μια λάμπα LED) που γράφει στα specs της ότι η ισχύς της είναι: 2W.

    Αν αυτή η λάμπα είναι ανοιχτή για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 2 watt-ώρες. Αν είναι ανοιχτή για 500 ώρες (21 μέρες περίπου) τότε έχει φάει 2*500=1000 watt-ώρες δηλαδή 1 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτές τις 21 μέρες που καίει η λάμπα συνεχόμενα θα πληρώσεις 0,18€.
    Για να κάνουμε το παράδειγμα πιο ρεαλιστικό αν την καίς μόνο το 1/3 της 24ωρης ημέρας (δηλαδή 8 ώρες) τότε για 21 νύχτες θα πληρώσεις 0,18 * 1/3 = 0,06€


    Παράδειγμα 2:

    Έχεις μια συσκευή (πχ ένα θερμαντικό σώμα) που γράφει στα specs της η ισχύς του είναι: 1500W.

    Αν αυτό το σώμα είναι ανοιχτό για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 1500 watt-ώρες δηλαδή 1,5 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτή την ώρα που έκαψες το σώμα θα πληρώσεις 0,18€ * 1,5 = 0,27€. Πολλαπλασίασε το 0,27 επί πόσες ώρες καίς το σώμα την ημέρα και θα βρεις πόσο σου κοστίζει σε χρήμα η χρήση του ανά ημέρα.

    Στο αέριο καταναλώνουμε και μετράμε μεν το αγαθό σε κυβικά μέτρα (m3) αλλά μέσω μιας φόρμουλας μετατρέπεται και αυτό σε kWh [m3 Χ συντελεστής διόρθωσης Χ συντελεστή μετατροπής] και πληρώνουμε ανάλογα.

  4. #12754
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και να προσθέσω στο πολύ καλό και αναλυτικό post ότι εάν δεν γνωρίζουμε την κατανάλωση μιας συσκευής, αγοράζουμε ένα μετρητή (σχετικά φτηνός) και παιρνουμε την πραγματική κατανάλωση.

  5. #12755
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η watt-ώρα ή οι 1000 watt-ώρες δηλαδή μία κιλο-watt-ώρα (kWh) είναι στην πράξη BILLING unit (€/kWh) και όχι κάποια φυσική μονάδα μέτρησης όπως είναι το Watt, το Ampere, το δευτερόλεπτο κλπ.
    Χρησιμοποιούνται για την τιμολόγηση ενός αγαθού (ηλεκτρική ενέργεια στην περίπτωση μας) και τις βλέπουμε μόνο σε λογαριασμούς/τιμολόγια και όχι στα βιβλία φυσικής
    Άλλα παραδείγματα billing units είναι τα MB/ημέρα ή GB/μήνα που χρεώνουν πχ οι πάροχοι κιν. τηλεφωνίας.

    Παράδειγμα 1:

    Έχεις μια συσκευή (πχ μια λάμπα LED) που γράφει στα specs της ότι η ισχύς της είναι: 2W.

    Αν αυτή η λάμπα είναι ανοιχτή για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 2 watt-ώρες. Αν είναι ανοιχτή για 500 ώρες (21 μέρες περίπου) τότε έχει φάει 2*500=1000 watt-ώρες δηλαδή 1 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτές τις 21 μέρες που καίει η λάμπα συνεχόμενα θα πληρώσεις 0,18€.
    Για να κάνουμε το παράδειγμα πιο ρεαλιστικό αν την καίς μόνο το 1/3 της 24ωρης ημέρας (δηλαδή 8 ώρες) τότε για 21 νύχτες θα πληρώσεις 0,18 * 1/3 = 0,06€


    Παράδειγμα 2:

    Έχεις μια συσκευή (πχ ένα θερμαντικό σώμα) που γράφει στα specs της η ισχύς του είναι: 1500W.

    Αν αυτό το σώμα είναι ανοιχτό για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 1500 watt-ώρες δηλαδή 1,5 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτή την ώρα που έκαψες το σώμα θα πληρώσεις 0,18€ * 1,5 = 0,27€. Πολλαπλασίασε το 0,27 επί πόσες ώρες καίς το σώμα την ημέρα και θα βρεις πόσο σου κοστίζει σε χρήμα η χρήση του ανά ημέρα.

    Στο αέριο καταναλώνουμε και μετράμε μεν το αγαθό σε κυβικά μέτρα (m3) αλλά μέσω μιας φόρμουλας μετατρέπεται και αυτό σε kWh [m3 Χ συντελεστής διόρθωσης Χ συντελεστή μετατροπής] και πληρώνουμε ανάλογα.
    Πραγματικά, ευχαριστώ πάρα πολυ για τον κόπο και τον χρόνο που σπαταλησες για να μου εξηγήσεις κάτι που επιτέλους χάρη σε εσένα κατανόησα πλήρως!
    Ειλικρινά ευχαριστώ πάρα πολύ !!

  6. #12756
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά, ευχαριστώ πάρα πολυ για τον κόπο και τον χρόνο που σπαταλησες για να μου εξηγήσεις κάτι που επιτέλους χάρη σε εσένα κατανόησα πλήρως!
    Ειλικρινά ευχαριστώ πάρα πολύ !!
    Στις παραπάνω τιμές του παρόχου, για να δεις τι θα πληρώσεις πραγματικά, πρέπει να προσθέτεις ΦΠΑ και λοιπούς φόρους.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #12757
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.


    Τελικά μου ήρθε και εμένα το παραπάνω έγγραφο για το myhome enter -> myhome open...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #12758
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τελικά μου ήρθε και εμένα το παραπάνω έγγραφο για το myhome enter -> myhome open...
    ποτε λήγει είπαμε?
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  9. #12759
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποτε λήγει είπαμε?
    Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeEnter.
    Η Σύμβαση λήγει 20/12/2022.

    - - - Updated - - -

    Μέσα Σεπτέμβρη είχε έρθει αλλά επειδή έχω ταχ.θυρίδα καθόταν εκεί και τώρα πήγα και το πήρα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #12760
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποτε λήγει είπαμε?
    και σε εμενα ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα ταχυδρομικά αν και το myhome enter ληγει στις 23/02/2023

  11. #12761
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν κατάλαβα τίποτα !
    Τα έγραψα λίγο περίεργα όντως.χαχα

    Μου ζητήσανε να τους δώσω τις ενδείξεις του μετρητή και αφού τους ενημέρωσα ότι δε μπορώ (αφού το κουτί είναι κλειστό) μου είπαν θα το ελέγξουμε εμείς (έχουν την δυνατότητα μέσω κάποιας εφαρμογής να βλέπουν την τελευταία καταγραφή)
    Αμέσως μετά λοιπόν μου στείλανε mail με τις ενδείξεις που πήρανε μέσω αυτού του συστήματος και μου ζήτησαν να συναινέσω για να προχωρήσει η αίτηση.
    Τους είπα πως μου ζητάτε να συναινέσω για κάτι που δεν γνωρίζω αν είναι σωστό (φοβάμαι περισσότερο μη γίνει κανένα μπέρδεμα και με χρεώσουν και αυτοί κιλοβατώρες από αρχές Σεπτέμβρη και περιμένω σε επόμενο λογαριασμό εκκαθάριση κ.λ.π)


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εννοείς να μην τους δώσεις ο ίδιος μέτρηση τότε περιμένεις πότε θα έρθει υπάλληλος απο ΔΕΔΔΗΕ
    αλλιώς μπορείς να δώσεις ο ίδιος και βάσει νομοθεσίας προχωρά χωρίς να μπλέκεται ο ΔΕΔΔΗΕ

    Αφού δε μπορώ εγώ να τους ενημερώσω, πρέπει να γράψουν αυτοί την τελευταία καταγεγραμμένη μέτρηση αλλιώς δε προχωρά η αίτηση και ακυρώνεται.

    Τέλος πάντων, το προχώρησα αφού δεν είχα άλλη επιλογή και περιμένω την εξέλιξη της αίτησης.
    Θα ενημερώσω.

  12. #12762
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Soundgarden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ζητήσανε να τους δώσω τις ενδείξεις του μετρητή και αφού τους ενημέρωσα ότι δε μπορώ (αφού το κουτί είναι κλειστό)
    Γιατί είναι κλειστό;
    Δικαιούσαι να έχεις πρόσβαση στο μετρητή και να μπορείς να βλέπεις ανα πάσα στιγμή τις ενδείξεις του, αν γράφει σε ημερήσιο ή νυχτερινο κλπ
    Απαίτησε από όποιον το έκλεισε να το ανοίξει.

  13. #12763
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η watt-ώρα ή οι 1000 watt-ώρες δηλαδή μία κιλο-watt-ώρα (kWh) είναι στην πράξη BILLING unit (€/kWh) και όχι κάποια φυσική μονάδα μέτρησης όπως είναι το Watt, το Ampere, το δευτερόλεπτο κλπ.
    Χρησιμοποιούνται για την τιμολόγηση ενός αγαθού (ηλεκτρική ενέργεια στην περίπτωση μας) και τις βλέπουμε μόνο σε λογαριασμούς/τιμολόγια και όχι στα βιβλία φυσικής
    Άλλα παραδείγματα billing units είναι τα MB/ημέρα ή GB/μήνα που χρεώνουν πχ οι πάροχοι κιν. τηλεφωνίας.

    Παράδειγμα 1:

    Έχεις μια συσκευή (πχ μια λάμπα LED) που γράφει στα specs της ότι η ισχύς της είναι: 2W.

    Αν αυτή η λάμπα είναι ανοιχτή για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 2 watt-ώρες. Αν είναι ανοιχτή για 500 ώρες (21 μέρες περίπου) τότε έχει φάει 2*500=1000 watt-ώρες δηλαδή 1 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτές τις 21 μέρες που καίει η λάμπα συνεχόμενα θα πληρώσεις 0,18€.
    Για να κάνουμε το παράδειγμα πιο ρεαλιστικό αν την καίς μόνο το 1/3 της 24ωρης ημέρας (δηλαδή 8 ώρες) τότε για 21 νύχτες θα πληρώσεις 0,18 * 1/3 = 0,06€


    Παράδειγμα 2:

    Έχεις μια συσκευή (πχ ένα θερμαντικό σώμα) που γράφει στα specs της η ισχύς του είναι: 1500W.

    Αν αυτό το σώμα είναι ανοιχτό για μια ώρα τότε έχει καταναλώσει 1500 watt-ώρες δηλαδή 1,5 kWh.
    Αν η kWh κοστίζει 0,18€ τότε για αυτή την ώρα που έκαψες το σώμα θα πληρώσεις 0,18€ * 1,5 = 0,27€. Πολλαπλασίασε το 0,27 επί πόσες ώρες καίς το σώμα την ημέρα και θα βρεις πόσο σου κοστίζει σε χρήμα η χρήση του ανά ημέρα.

    Στο αέριο καταναλώνουμε και μετράμε μεν το αγαθό σε κυβικά μέτρα (m3) αλλά μέσω μιας φόρμουλας μετατρέπεται και αυτό σε kWh [m3 Χ συντελεστής διόρθωσης Χ συντελεστή μετατροπής] και πληρώνουμε ανάλογα.
    Καμία αντίρρηση για τα περισσότερο, αλλά μια χαρά φυσικό μέγεθος είναι η kWh, και προφανώς τη βλέπουμε στα βιβλία Φυσικής.
    Το Watt είναι μονάδα ισχύος. H ώρα είναι μονάδα χρόνου. Όλα τα μεγέθη που πολλαπλασιάζουν ισχύ * χρόνο δίνουν ενέργεια.
    Έτσι μία ηλεκτρική συσκευή καταναλώνει ηλεκτρική ενέργεια που μετράται σε Watt * ώρες.
    Ομοίως μία μπαταρία αποθηκεύει ενέργεια που μετράται σε Watt * ώρες, κοκ.

  14. #12764
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί είναι κλειστό;
    Δικαιούσαι να έχεις πρόσβαση στο μετρητή και να μπορείς να βλέπεις ανα πάσα στιγμή τις ενδείξεις του, αν γράφει σε ημερήσιο ή νυχτερινο κλπ
    Απαίτησε από όποιον το έκλεισε να το ανοίξει.

    Είναι σε επιχείρηση Γ22 παροχή κατηγορίας 5 και προφανώς για λόγους ασφαλείας (δεν ξέρω, υποθέτω) είναι μέσα σε μεταλλικό κουτί σφραγισμένο.
    Δίπλα έχει επίσης ένα μεγάλο κλειστό κουτί με λουκέτο και έχει μέσα ένα τεράστιο "βαρελάκι" σαν μεγάλο πυκνωτή.
    Τον ηλεκτρολόγο μου που τον ρώτησα μου είπε ότι πλέον έχουν τζάμι αυτά τα κουτιά με τους μετρητές.
    Τότε που έγινε η αύξηση ισχύος στα 85Kva (πρίν 20 χρόνια) τα είχανε κλειστά.
    Θα ρωτήσω πάντως αν γίνεται να τροποποιηθεί το κουτί ώστε να βλέπω τον μετρητή.

  15. #12765
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Soundgarden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σε επιχείρηση Γ22 παροχή κατηγορίας 5 και προφανώς για λόγους ασφαλείας (δεν ξέρω, υποθέτω) είναι μέσα σε μεταλλικό κουτί σφραγισμένο.
    Δίπλα έχει επίσης ένα μεγάλο κλειστό κουτί με λουκέτο και έχει μέσα ένα τεράστιο "βαρελάκι" σαν μεγάλο πυκνωτή.
    Τον ηλεκτρολόγο μου που τον ρώτησα μου είπε ότι πλέον έχουν τζάμι αυτά τα κουτιά με τους μετρητές.
    Τότε που έγινε η αύξηση ισχύος στα 85Kva (πρίν 20 χρόνια) τα είχανε κλειστά.
    Θα ρωτήσω πάντως αν γίνεται να τροποποιηθεί το κουτί ώστε να βλέπω τον μετρητή.
    Δεν είχες αναφέρει ότι συζητάμε για τέτοια παροχή επιχείρησης, οπότε δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.

Σελ. 851 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 831841846849850851852853856861871 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας