Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 203 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 183193198201202203204205208213223 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.031-3.045 από 17478
  1. #3031
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις σχετικά μεγάλη κατανάλωση. Να βάλεις νυχτερινό και θα δεις μεγάλη διαφορά στο τι πληρώνεις.
    Ε οχι 600 Kwh μεγαλη καταναλωση μην τρελαθουμε μια χαρα κανονικη καταναλωση ειναι την στιγμη που μια 5μελης οικογενεια κανει καταναλωση 900-1000 Kwh

  2. #3032
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.883
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι 600 Kwh μεγαλη καταναλωση μην τρελαθουμε μια χαρα κανονικη καταναλωση ειναι την στιγμη που μια 5μελης οικογενεια κανει καταναλωση 900-1000 Kwh
    600-650ΚWh το μήνα, είναι 2400-2600 το 4μηνο. Η "κανονική" είναι κάτω από 2000 το 4μηνο...

  3. #3033
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    600-650ΚWh το μήνα, είναι 2400-2600 το 4μηνο. Η "κανονική" είναι κάτω από 2000 το 4μηνο...
    Και εγώ αυτό θεωρώ, ότι πρέπει να έχουμε μεγαλύτερη από το κανονικό γιατί (προς παρόν τουλάχιστον η θερμανση γίνεται με air condition).
    Το νυχτερινό δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ (το πλυντήριο ενοχλεί από κάτω) μόνο ο θερμοσίφωνας θα βόλευε αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει ή όχι.

    Είχα διαβάσει κάπου (δεν ξέρω αν ισχύει) ότι για λίγες κιλοβατώρες συμφέρει η ΔΕΗ.
    Από την στιγμή που έχω περίπου 2500 το 4μηνο ποιες εταιρείες είναι καλύτερο να κοιτάξω?
    Επίσης αν γίνεται πείτε μου και ποιες δεν θεωρούνται φερέγγυες

  4. #3034
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό θεωρώ, ότι πρέπει να έχουμε μεγαλύτερη από το κανονικό γιατί (προς παρόν τουλάχιστον η θερμανση γίνεται με air condition).
    Το νυχτερινό δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ (το πλυντήριο ενοχλεί από κάτω) μόνο ο θερμοσίφωνας θα βόλευε αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει ή όχι.

    Είχα διαβάσει κάπου (δεν ξέρω αν ισχύει) ότι για λίγες κιλοβατώρες συμφέρει η ΔΕΗ.
    Από την στιγμή που έχω περίπου 2500 το 4μηνο ποιες εταιρείες είναι καλύτερο να κοιτάξω?
    Επίσης αν γίνεται πείτε μου και ποιες δεν θεωρούνται φερέγγυες
    Και το ψυγείο τραβάει ρεύμα, όπως και άλλες συσκευές, όποτε την ώρα του νυχτερινού θα γράφουν στο ρολόι της νύχτας αντί για αυτό της μέρας και ίσως να μην ξεπερνάς τις 2000kwh και να μην ανεβαίνει η χρέωση για όλες τις kwh.

    Πουλάνε στο εμπόριο μετρητές κατανάλωσης που μπαίνουν στην πρίζα και μετά βάζεις πάνω την συσκευή που θέλεις να μετρήσεις ώστε να δεις αν σε συμφέρει το νυχτερινό.

  5. #3035
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω στο site γράφουν 0.15 λεπτά την μέρα άνευ ΦΠΑ δλδ βγαίνει γύρω στα 4.80€ τον μήνα. Αν επιτρέπεται πόσες kwh καταναλώνεις μέσο όρο δίμηνο ή τετράμηνο και επέλεξες το συγκεκριμένο πρόγραμμα.?
    Τωρα το καλοκαιρι στις 17 που θα ερθουν να μετρησουν ειμαι κοντα 3200-3300

  6. #3036
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχετε δίκιο. Θα πάρω και νυχτερινό. Τώρα με το χειμερινό θα βοηθάει και το μεσημέρι. Από ότι καταλαβαίνω λείπει να περιμένω λίγο ακόμα για να βγουν νήσσα πακέτα από τον ανταγωνισμό.

  7. #3037
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.697
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε δίκιο. Θα πάρω και νυχτερινό. Τώρα με το χειμερινό θα βοηθάει και το μεσημέρι. Από ότι καταλαβαίνω λείπει να περιμένω λίγο ακόμα για να βγουν νήσσα πακέτα από τον ανταγωνισμό.
    Kai αν μάθεις να προγραμματίζεις τα κλιματιστικά να δουλεύουν με νυχτερινό, ακόμα κι αν λείπετε από το σπίτι, η ζωή γίνεται ομορφότερη.
    Ολα τα χρόνια του σχολείου τα παιδιά μου ξυπνούσανε σε ζεστό δωμάτιο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #3038
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιπλέον η αλλαγή ενεργοβόρων συσκευών όπως ψυγείο, πλυντήριο, με νέες πιο οικονομικές ενεργειακά, έχει σημαντική επίπτωση στην κατανάλωση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #3039
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όλες οι συσκευές είναι καινούργιες οπότε όντως περιμένω βελτίωση. Ο προγραμματισμός είναι και αυτός στα σχέδια μου μιας και υπάρχει και η δυνατότητα προγραμματισμού του θερμοσίφωνα

  10. #3040
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.697
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι συσκευές είναι καινούργιες οπότε όντως περιμένω βελτίωση. Ο προγραμματισμός είναι και αυτός στα σχέδια μου μιας και υπάρχει και η δυνατότητα προγραμματισμού του θερμοσίφωνα
    Εξαρτάται πόσες γυναίκες έχεις σπίτι.
    Εγώ που μεγάλωσα με 3, η κάθε μία ήθελε έναν 80άρη θερμοσίφωνα για την μαλλούρα.
    Πάντως κάτι θα γλυτώσεις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #3041
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, να αναφέρω προσωπική μου εμπειρία με elpedison ώστε να ακούσω κ τις απόψεις σας. Ειμαι πελάτης της ίδιας εταιρίας στο αέριο κάνά 5μηνο, κ με βόλευε πολύ η πάγια εντολή πληρωμής σε κάρτα Eurobank που είχα κ επιστροφή. Αποφάσισα να φέρω κ το ρευμα πριν μία εβδομάδα στο πρόγραμμα νυχτερινό 0.0635 πριν μία εβδομάδα κ έκανα κανονικά αίτηση, στην οποία μου διευκρίνησαν ότι θα έπαιρνα παραπάνω έκπτωση στο αέριο λόγω του συνδυασμού κ των δύο...όλα μία χαρά, έρχεται ο courier, υπογράφω, το μήνυμα δεν ήρθε όμως ποτέ. Παίρνω τηλέφωνο κ τι μου είπαν, ότι η αίτηση μου απορρίφθηκε για αδιευκρίνηστους λόγους!!! Υπόψιν ότι στην δεη δεν χρωστάω ούτε ένα ευρώ, πάντα παίρνω την έκπτωση συνέπειας, το ίδιο ισχύει κ στην elpedison. Κ δεν με θέλους ως πελάτη? Αρχισα να τους απειλω ότι απλά να με αποδεσμεύσουν από το συμβόλαιου του αερίου αν είναι έτσι για να πάω σε άλλη εταιρία να έχω ένα λογαριασμό κ συνδυαστικά την έκπτωση, κ περιμένω να με ξανακαλέσουν την Δευτέρα να με ενημερώσουν τους λόγους της απόρριψης κ αν μπορεί εν τέλει να γίνει κάτι... Πραγματικά δεν θέλουν πελάτες ή παίζει κάτι άλλο? μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι επί αυτού?

  12. #3042
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, να αναφέρω προσωπική μου εμπειρία με elpedison ώστε να ακούσω κ τις απόψεις σας. Ειμαι πελάτης της ίδιας εταιρίας στο αέριο κάνά 5μηνο, κ με βόλευε πολύ η πάγια εντολή πληρωμής σε κάρτα Eurobank που είχα κ επιστροφή. Αποφάσισα να φέρω κ το ρευμα πριν μία εβδομάδα στο πρόγραμμα νυχτερινό 0.0635 πριν μία εβδομάδα κ έκανα κανονικά αίτηση, στην οποία μου διευκρίνησαν ότι θα έπαιρνα παραπάνω έκπτωση στο αέριο λόγω του συνδυασμού κ των δύο...όλα μία χαρά, έρχεται ο courier, υπογράφω, το μήνυμα δεν ήρθε όμως ποτέ. Παίρνω τηλέφωνο κ τι μου είπαν, ότι η αίτηση μου απορρίφθηκε για αδιευκρίνηστους λόγους!!! Υπόψιν ότι στην δεη δεν χρωστάω ούτε ένα ευρώ, πάντα παίρνω την έκπτωση συνέπειας, το ίδιο ισχύει κ στην elpedison. Κ δεν με θέλους ως πελάτη? Αρχισα να τους απειλω ότι απλά να με αποδεσμεύσουν από το συμβόλαιου του αερίου αν είναι έτσι για να πάω σε άλλη εταιρία να έχω ένα λογαριασμό κ συνδυαστικά την έκπτωση, κ περιμένω να με ξανακαλέσουν την Δευτέρα να με ενημερώσουν τους λόγους της απόρριψης κ αν μπορεί εν τέλει να γίνει κάτι... Πραγματικά δεν θέλουν πελάτες ή παίζει κάτι άλλο? μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι επί αυτού?
    Καλημέρα. Απλώς είναι ανοργάνωτοι και χρεώνουν και ΟΤΣ και πάγιο 4.5€ αν θυμάμαι καλά το μήνα. Δες κριτικές στο διαδίκτυο και θα καταλάβεις , δεν μπορώ να σου πω αναλυτικά εδώ .

  13. #3043
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Απλώς είναι ανοργάνωτοι και χρεώνουν και ΟΤΣ και πάγιο 4.5€ αν θυμάμαι καλά το μήνα. Δες κριτικές στο διαδίκτυο και θα καταλάβεις , δεν μπορώ να σου πω αναλυτικά εδώ .
    Ευχαριστώ, θα το τσεκάρω, πάντως πλέον αν με αποδεσμεύσουν από το αέριο όπως ελπιζω, παω NRG με το 30% για ρεύμα κ αέριο για να κλείσει αυτή η υπόθεση. Πρώτη φορά ακούω εταιρία να μην με θέλει για πελάτη... πρώτη φορά στην ζωή μου πραγματικά!!!

  14. #3044
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, θα το τσεκάρω, πάντως πλέον αν με αποδεσμεύσουν από το αέριο όπως ελπιζω, παω NRG με το 30% για ρεύμα κ αέριο για να κλείσει αυτή η υπόθεση. Πρώτη φορά ακούω εταιρία να μην με θέλει για πελάτη... πρώτη φορά στην ζωή μου πραγματικά!!!
    Να σαι καλά, προσοχή στην NRG σχετικά με την εγγύηση ,την ΟΤΣ και την εφαρμογή της έκπτωσης συνέπειας (εμένα μου είπαν ότι μπαίνει μετά από 5 μηνιαίους λογαριασμούς / 3 έναντι + 1 εκκαθαριστικό)

  15. #3045
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχισα να τους απειλω ότι απλά να με αποδεσμεύσουν από το συμβόλαιου του αερίου αν είναι έτσι για να πάω σε άλλη εταιρία να έχω ένα λογαριασμό κ συνδυαστικά την έκπτωση
    Nα σε αποδεσμεύσουν αποκλείεται.

Σελ. 203 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 183193198201202203204205208213223 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας